"Isha në darkë me ish-partnerin, na erdhi një çift dhe.." - Zyrtarja e Berishës reagon për foton krah McGonigal

2 Shkurt 2023, 10:04Politika TEMA

"Isha në darkë me ish-partnerin, na erdhi një çift

Fjoralba Dizdari, që militon në radhët e Partisë Demokratike ka pranuar prezencën në një foto që qarkullon së fundmi, ku ajo dhe një tjetër zyrtar i PD, Enri Ceno, shfaqen me ish-zyrtarin e FBI nën hetim, Charles McGonigal.

“Për sqarim të opinionit publik, kjo foto është e datës 16 nëntor, i 5 viteve me parë, ku unë dhe ish partneri im, po darkonim për ditëlindjen time.

Pranë tavolinës tonë ishte një mik i joni me partneren e tij, të cilët na u bashkuan në mbrëmje. Në përfundim të darkës, nëpërmjet një të njohurit tonë, na ftuan të dy çifteve për një pije dhe aty u prezantuam me zyrtarin e huaj.

Kjo foto është bërë me insistimin e tyre dhe pranuam pa asnjë kompleks” – shkruan e reja Dizdari në një postim në rrjete sociale.

Ish-prezantuesja e motit dhe modele, tani politikane, e mbyllur me shprehjen që kjo që ka ndodhur e “bën misionin tim politik akoma më të vendosur”.

Reagimi i plotë:

Për sqarim të opinionit publik, kjo foto është e datës 16 nëntor, i 5 viteve me parë, ku unë dhe ish partneri im, po darkonim për ditëlindjen time.

Pranë tavolinës tonë ishte një mik i joni me partneren e tij, të cilët na u bashkuan në mbrëmje. Në përfundim të darkës, nëpërmjet një të njohurit tonë, na ftuan të dy çifteve për një pije dhe aty u prezantuam me zyrtarin e huaj. Kjo foto është bërë me insistimin e tyre dhe pranuam pa asnjë kompleks. Tavolinës i’u shtuan zyrtarë të Partisë Socialiste dhe ne nuk ndejtëm gjatë dhe u larguam. Ka qënë hera e parë dhe e fundit që unë jam takuar me këtë njeri, ndryshe nga zyrtarë të lartë të qeverisë Rama.

Nuk kam qënë e përfshirë asnjëherë në interesa financiare me personat në fjalë, as si shtetase shqiptare, as si pjesë e Partisë Demokratike dhe asnjë aludim i këtij lloji.

Propaganda dhe lojrat e qeverisë, nuk mund të fshijnë aferat e tyre me lajme si kjo e ditës së sotme, apo foto rastësore, për të cilën duke qënë pjesë e medias prej vitesh, nuk arrij ta kuptoj, se si një media pranon të përdoret si mashë e qeverisë, për të zbehur aferat korruptive dhe për të relativizuar rrokullisjen e pashmangshme të pushtetit, me lajme të tilla.

Këto manipulime, thjesht më konfirmojnë frikën e njerëzve të perfshirë në akuzat e ditëve të fundit dhe e bën misionin tim politik akoma më të vendosur.

29 Komente

 1. "
  "BOHOTINA"

  Ben shume gjera keshtu ti me kembenguljen e te tjereve ? ...

  1. I
   Ilirjan

   Kjo eshte nje nder Kthjellat e partise... Turpi nuk egziston as si fjale ne fjalorthin e ketyre. Mjere ai vend per keta BASTARDE vip qe mban. Shyqyr qe kemi ikur... SHYQYR.

   1. K
    Kuçioti

    Mir ti qe ike po un i ziu,qe u ktheva,mallkuar kjo politik e keta hajduter.

  2. S
   SBS

   Si nuk doli një nga këto vajza pa një "ISH" E nderrojnë pjaten dhe lugën apo pirunin pa vajtur as në çerekun e rracionit, dhe i turren pjatës tjetër...

   1. L
    Lani

    Po VIP kush ishte i i kerkohej te behej foto?!

    1. s
     specialisti

     Si perfundim mi zogu ku e late takimin e radhes dhe sa ishte dita e punes.LAJE LAJE KRYT SI ROSA

     1. v
      vetem daku

      Pidh vella pidh, jo llafe

       1. I
        Ilo

        Lajme nuk duhet te kemi vetem per qeverine por edhe per alternativen moj vajze!

        1. V
         Vlora.Vlora

         Ja ka mare frymen agjentit me gojore

         1. m
          mos me keqkuptoni thjesht nje opinion

          quhet frymemarrje artificiale nga doktorr berisha

         2. G
          Gregory. UK

          Edhe une nje here isha per vizite ne Berlin dhe shkova per dreke ne nje restorant me dashnoren kur fap erdhe shefi I inteligjences se Berlinit mu ul ne tavoline dhe mu lut amon o shqiptaro a ka mundesi te me besh nje nder me bo nje foto se bashku? Me erdhi shum keq per te me thon t'drejten dhe nuk ja prisha por I thashe mos me kerko nder tjeter se nuk te ndihmoj me.

           1. K
            Kledi

            Ndjesë, gabimisht

          1. N
           Na turperuat gjithandej, pozite e opozite

           Cili te jet tuminne i madhi ne kete Shiperi: Bersha, Meta apo Rama?! Apo ndoshta asnjeri prej tyre por ne fakt tumi me i madh eshte votuesi i tyre?

           1. S
            Sulo

            Di njeri , sa ka shku kilja e domateve ne treg? Se me kane ardh ca miq dhendu te bej nje sallate.

            1. E
             Edlira

             Nga modele në politikane...Moj Shqipëri,e mjera Shqipëri,kush po meret me fatet e tua...Na mbyten maskaranjte,eskortat,mediokërit,malokët,na mbytën femrat "modele" që përdoren si mashë per te kapur meshkuj te marrosur pas seksit...Lakmia per para dhe femra e fundosi këtë zotërinë."Lojë e re,avaz i vjetër...".

             1. S
              Sagjera te cuditshme diten e ditelindjes.

              Qenka escmkorte ,pa komplekse.

              1. H
               Haku

               Pse u deshte nje foto me kete, me insistimin e tij. Nderkoh ky nje agjent, qe sot esht nen akuze..!! Si ta bejm gjirhashtu dhe lidhjen qe kjo sot militon si zyrtare ne PD. Esht ne kte poziocion per ndonje realizm porosie, apo se kjo esht me e zgjuar se shum vajza ne PD..!? V.k

               1. H
                Haku

                Pse u deshte nje foto me kete, me insistimin e tij. Nderkoh ky nje agjent, qe sot esht nen akuze..!! Si ta bejm gjirhashtu dhe lidhjen qe kjo sot militon si zyrtare ne PD. Esht ne kte poziocion per ndonje realizm porosie, apo se kjo esht me e zgjuar se shum vajza ne PD..!? V.k

                1. S
                 Skraparliu

                 Moj politikane e madhe qe do shpetosh shqiperine,mos ta ka nisur shefqet dizdari ate agjentin dhe ti akoma nuk di gje thellou me shume kote nuk u ngrite ne detyre.

                 1. B
                  Bledi

                  Ka 1gabim ortografik Nuk shkruhet ish-partneri se ngaterrohen lexuesit. Shkruhet ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ish ............,,....,......................................................................,....................................ose partneri i rradhes

                  1. B
                   Brezi i djegur

                   Je kurve me patente ate thuaj, ta ka hyp ishpartneri, ishagjenti edhe kushedi sa isha te tjere... Ato si puna jote jane llumi po' ju e keni ngrene Turpin me car e sju bo mo pershtypje... Te kane perdorur e te perdorin per "qoka" partia prandaj mos bej sikur nuk merr vesh po' zbraze thesin perpara se ta sbrazi SPAK.. Tung nafije

                   1. L
                    Latif Dreqi

                    Po pse gjithe "TE MIRET, PATRIOTET, TE PA KORRUPTUESHMIT", dhe mediat e tyre "qelibar" si "Syri tv, News- 24, Klan group, Shijak tv, Ora tv, Tch tv", gazetat "RD, Gazeta 55, Panorama, Gazeta Shqiptare, Gazeta Shqip, Gazeta Mapo, jane antare ose dashamires "pa interes" te PD, PR, PBDNJ kurse te kunderit e tyre jane, jane DJALLI VET, mbushur me vese dhe qe duan te shqyejne Shqypnin e dashtun, nanen e Sahale Ramut Berishes?

                    1. M
                     Muharem Kaso

                     Stepaska pagu mjaftushem ish Shefi i FBI. Ose ti ske dit ne jabo mire . Tegjithe e dine ne tv kur ke punuar sa e kishe pazarin si escort

                     1. T
                      Tironci

                      E ka thon dhe Rezear Xhaxhiu, qi i nrroshin kolektivisht jasht shtetit.Pun e ngatarrume.

                      1. U
                       Universi shprsa ime

                       Aty bëhet politika te brekt e krvs

                       Lini një Përgjigje