Jorida Tabaku shuan dilemat se me kë grup është në Partinë Demokratike

24 Shkurt 2024, 09:23Politika TEMA
Jorida Tabaku shuan dilemat se me kë grup është në

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku thotë se është pjesë grupit parlamentar të drejtuar nga Gazment Bardhi dhe se procesi i bashkimit të partisë duhet të vazhdojë.

“Nuk ka asnjë diskutim që unë jam pjesë e grupit parlamentar. Ky është një proces dhe nuk e ndajmë dot me thikë “e bëtë apo nuk e bëtë”. Ky është një proces që unë besoj se do të vazhdojë dhe dëshira imë është që në këtë proces të bashkohet çdo zë opozitar. Me zotin Bardhi kam luksin që të bie dakord dhe të mos bie dakord.

Ai është edhe miku im. P.sh, unë nuk bie dakord me të dhe me vendimin e grupit për aksionin në Parlament. Arsyet janë të drejta, por mënyra sesi po shkojnë gjërat, mendoj se nuk po na ndihmojnë.

Sepse bashkimi i partisë pa lënë jashtë askënd, në frymën e konfederatës, bashkë me protestën, bashkë me Parlamentin, duhej të kombinoheshin të gjitha bashkë”, thotë ajo.

Sipas saj, Partisë Demokratike i duhet çdo zë opozitar.

“PD-së i duhet bashkimi i çdo zëri opozitar, i duhet kushdo. PD-së i duhet të kalojë përtej individëve. I duhet të kalojë tek qytetarët. Secili prej nesh duhet të tejkalojë veten. Unë e kam dhënë shembullin tim, kam dhënë dorëheqjen nga pozicionet që kam patur", tha ajo.

Kujtojmë që Jorida Tabaku u vu nën një sulm të ashpër nga mediat pranë Sali Berishës pak ditë më parë, pse ajo nuk u bë pjesë e “bashkimit” Bardhi-Noka.

Dhe pas këtyre sulmeve, duket se Tabaku ka “reflektuar”, fillimisht duke u shfaqur në protestën e 20 shkurtit dhe tani duke thënë se është pjesë e grupit Bardhi. Grup që i është bashkuar Berishës.

19 Komente

 1. T
  Treni

  Epo në rrot të s... pra.

  1. K
   Kritiku

   Perse u jepni hapesire mediatike njerezve te tille pa bosht?

   1. r
    rezari

    Ke Basha mesa duket nuk kap ndonje vend ne zgjedhjet e ardhshme.Prandaj thote jam me Berdhin ne vend qe te thote po i lepij bythen Berishes.

    1. T
     T

     Ik moj buce. Debile femër

     1. B
      Bureto

      Skile! Luan me shume porta, por syte i ka nga Sa-lehu me mendimin qe te jete kandidate pet deputete në listat e "Rithemelimit", qe pavaresisht sesi do futen ne zgjedhjet e 2025, parti e re apo në koalicion me Ilir Meten (si në 14 maj 2023), sepse si gjithmone nga 1991 listat Saliu do t'i beje. Gjithsesi llogari jane keto, dhe siç thote populli ato nuk dalin në pazar. Dhe kjo, si te gjithe karavidhet e shportes "Rithemelim", thjesht po perpiqet. Në politike mbetesh ndryshe, me integritet, jo me pazare. Nuk i thote kush te largohet nga PD, por te rrike aty duke vene gishtin në plage, jo me syte nga berishistet dhe veshet nga Berisha, karte e djegur gjithsesi.

      1. K
       Kujtim

       Rigoni,nuk bëhet kurrë lis!

       1. T
        Tirandi

        Lajm i hidhur. Humbje e madhe per PD zyrtare. Koha ben te veten dhe zbulon lakuriq njerezit me dy faqe.

        1. D
         Daullxhiu

         Futi turinjt ne byth te plakut sali haleja.

         1. L
          Labeati

          Ene kete nusen do e marrim partizone

          1. a
           astrit

           Une e quaj normale qe kerkon te jete kandidat per deputet ne zgjedhjet e ardhshme. Te PD demokratike si duket ja kane mbyllur deren.

           1. N
            Nositi

            Kot ka humbur kohe Amerika me ty edhe ti zarbe e Saliut je

            1. E
             Edantes

             Prej shume vitesh rron e thëna "Gjegji i bute pi dy nëna, por se dini me te rene, pi servili gjithë kopenë" Kot nuk i kane thëne njerëzit me tru: "Politika është kurve, por tash është bere karakurve" Enjoy, MS. J.Tabaku.

             1. L
              Lo La

              Edantes ! Keshtu ka qene me perpara por tani thuhet ndryshe ! Qe nga shekujt vjen e thena. Qengji i bute pi dy nena. Por nuk dini me te rene. PI KODOSHI GJITHE KOPENE !! Ne tufen e Sales, jane mbledhur gjithe kodoshet ! E pse kjo te rrinte jashte asaj tufe ?Me sa duket kjo tyryfylja atje ndjehet me mire !

             2. Çupi

              Ik moj laraskë. Karieriste e sëmurë.

              1. D
               De Rada

               O Joride po si nukdevijove nga tradita familjare o goc?!? Po sa i ngjave halles mi si ne paraqitje e ne ves?! Por me nje ndryshim te madh: E ndjera si prishte pune njeriu ,ajo kishte profesionin e saj e,derisa e futen brenda kurse ti ja ke marre ne kthese e dredh nga te gjitha anet duke demtuar jo vetem Vehten( per te cilen ste plaska fare) Familjen (burre e femije ) por edhe me gjere Shoqerine!!! Harrom per Tironsit e , Turp te kesh me argumenta pa argumenta ne mbeshtetje te kryekriminelit te Shqiperise e sigurisht brenda edhe mehalla jote!!! !

               1. J
                Jeronim dhe Jorida

                Mend shume paske zoterote, po i flet nje njeriu qe karriere ka bere duke ulur breket zyrave. Ti thua moral, pika qe ste bie, pyet, informohu, kush eshte edhe cfare eshte e afte te bej per karriere, vret nenen e babane kjo per pushtet. Kryekrimineli Salih ka mbledhur te gjitha mostrat rreth vetes ,njerez te fuqishem brenda PD thone qe kjo eshte Kryemostra, me e ndyra nder te ndyre

               2. T
                Tironsi i Vjetër

                Kjo Tabakja më ngjan si ai çakalli që u kap sot tek TOB. Çakali nuk e dinte pse kishte hyr në Tiranë por, ra në grackë. Edhe kjo Tabakja nuk e di pse shkon pas kryekriminelit të kombit tonë, Sali Shpellar Berisha por, sigurusht, që do të bjerë në grackë.

                1. M
                 Mbase t’ë del për mbarë , por vështirë .

                 Jorida , bëre zgjedhjen e gabuar mbase nga halli i listave , por grupi i Bardhit që ti më në fund u pozicionove , s’është gjë tjetër vetëm një arne ( andër , mballomë) në pantallonat e kostumit të vjetëruar të Rithemelimit .

                 1. D
                  Demokrati

                  Kam qene demokrat qysh nga viti 1992 ,tani them me plot bindjen qe ne PD flas per deputetet kan qene ne shumice njerez demokrat ,por mbas 2013 jane zgjedhur deputete pisa maskarenj byth lepiresa ,po i shohim dhe sot , te gjithe ata qe kane vajtur mbas Non Grates jane ndyresira pa perjashtrim ,me te ndershem jane keta jane me te ndershem .

                  Lini një Përgjigje