Lirohen 4 të ndaluarit në protestën e opozitës, Bardhi: Kanë fraktura, policët do mbajnë përgjegjësi

23 Shkurt 2024, 15:10Politika TEMA

Lirohen 4 të ndaluarit në protestën e opozitës, Bardhi:

Kryetari i grupit të PD-së, Gazment Bardhi reagoi për mediat pasi Gjykata vendosi të lërë me masën detyrim paraqitje 4 të rinjtë e ndaluar në protestën e opozitës, më 20 shkurt, përpara kryeministrisë.

Bardhi u shpreh se ka bërë një ankesë në Agjencinë e Mbikëqyrjes Policiore dhe kallëzim, pasi protestuesit janë dhunuar brutalisht gjatë shoqërimit në komisariat dhe brenda tij, teksa shton se dhunuesit janë identifikuar dhe do të mbajnë përgjegjësi për aktet e tyre.

“Paralajmëroj se dhuna ndaj jashtë asaj që lejon ligji është akt personal dhe ka pasoja personale. Çdo punonjës policie duhet të respektojë ligjin, të drejtat e njeriut dhe nuk mund të ushtrojë dot dhunë nën autoritetin e uniformës. Të gjithë janë identifikuar dhe do të mbajnë përgjegjësi për aktet e tyre. Përshëndes gjykatën për vendimin, askush nuk ka shkelur ligjin. Kishin dalë për të protestuar dhe nuk kishte arsye pse të merreshin peng për 3 ditë. Por kur policia drejtohet nga shërbëtore të krimit mund të presësh gjithçka. Dhuna është ushtruar gjatë shoqërimit dhe në komisariat. Janë 3 punonjës policie përgjegjës për këto akte. Dy protestues kanë shenja në fytyrë, të tjerët kanë fraktura në trup për shkak të dhunës me urdhër politik. Kemi bërë një ankesë në AMP dhe kallëzim penal”, tha Bardhi.

10 Komente

 1. q
  qerimi

  Bardhylka ka te drejte sepse policia eshte treguar e dhuneshme!Ne vend qe ti trajtonin me te ngrena dhe te pira i kane kercenuar dhe ke kriminelet e PD-se qe prinerit,vellezerit e tyre kane kryer akte trimerie ne kohen e Sllobodan Berishe,duke vene tritol,duke djegur e pervehtesuar propa publike ,e sot ata keqtrajtohen.Kjo eshte e papranueshme nga nje shtet brenda shtetit siç eshte grupi i foltores qe sot minimalisht duhet tu qe haruar emri!Del Bardhylka dhe ne emer te shtetit Berishjan deklaron qe "policet do te mbajne pergjegjesi qe kane ushtruar dhune mbi dhunuesit e institucioneve!Kjo s'ka mendere ku te rrij ,nderkohe qe Bardhylka duhet sot te ishte shoqeruar ne polici per te dhene shpjegime per kete kercenim ndaj forcave te rendit!Ky eshte shteti qe pretendojme se kemi ndertuar ,shtet Haxhi Qamilesh ,ku ligjin vazhdon ta beje rruga e rrumpalle si puna e "Gazmente Bardhylkes"!

  1. S
   Saliu

   Nuk sulmohet policia per politike, o shpellar injorant. Nuk u bene njerez keta. E njejta polici eshte qe keni drejtuar edhe ju kur ishit ne pushtet. Maskara mashtrues...

   1. K
    KY OSHT ZGJEPS

    Fraktura!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Aman vetem ate qe do ti mos u ken thy, o Bardha

    1. S
     Slabinjeri

     Bardhaoshka e harroj policine e Sllobodan Berishes qe e lau bulevardin me gjak , ketyre duht qire rraca nga ai maje fikut tek Bardha e deri tek ata qe bejne akte dhune .

     1. L
      Landi

      Ky Pederasi Kavojes,a do Sqaroje ndonjehere pse Bodigardi tij Vrau ne Elbasan DR Xhuvanin.Bodigardi ne Burg per Vrasje,ky qe i dha Urdher per tu Armatosur dhe Vrare per te mbrojtur Voten,eshte i Lire dhe na jep mend per te gjitha.Or SPAK Muti,therriteni per Pipin kete Bythqimin e Kavojes.

      1. L
       Li

       Ky ta shpif. Nuk dua të di se ç’far ben me trupin e vet se eshte jeta e vet. Por politikes i eshte futur kot se eshte shume i peshtirë kur flet. Nuk degjohet ben si i ditur  « Partia ëëëë demokratike ëëëë ka per qellim ëëëë » Ajde duroje kete debil kur flet me keto ë-të qe perdor e kan bastarduar gjuhen fare keta të shkalluarit yyyttttt rac muti.

       1. T
        Triumfi

        Ky qelbesira ishte sebepi per vrasje ne Elbasan ka sy e faqe dhe flet per dhune .....po nga 2011 mesoj gje ky pederast se cdo me thene dhun ???? Apo qe i vogel atehere dhe shkonte neper lulishte ....

        1. T
         Titi

         Ne deklaraten e Z.Bardhi u theksua qe policet do e kene edhe personale....idiot qe e ka perseritur edhe ne ngjarjen e Elbasanit.Policet duhet te mbajne pergjegjesi vetem para ligjit !

         1. S
          Shkembi

          Ne gop te semave te vene mercenaret e Zenit dhe Argites. Harruat ju qelbesira c’keni punuar kur kishit pushtetin

          1. E
           ENTSOE

           Do vije edhe SPAKU Tek Ty, SE u vra nje njeri nga skenari yt organizativ ne Elbasan ne 2023. Pune rradhe eshte, sado te fshihesh Pas lekures te sekretari te pergjitshem te partise, apo kryetarit te grupit parlamentar!

           Lini një Përgjigje