Ylli Rakipi tallet me Bardhin: Ju jeni vulëhumbur, çfarë do të bëni?

23 Shkurt 2024, 09:58Politika TEMA
Ylli Rakipi tallet me Bardhin: Ju jeni vulëhumbur, çfarë do

Kryetari i grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi, u pyet nga Ylli Rakipi se çfarë do të bëjë opozita e drejtuar nga Sali Berisha që nuk ka vulë dhe simbolet e partisë, pasi ato i ka Lulzim Basha. Por Bardhi tha se ky nuk është problem, sepse çështja do të zgjidhet dhe nuk ka asnjë pengesë për PD-në për të hyrë në zgjedhje.

Ylli Rakipi: PD-ja ka edhe një problem të madh tani, që Edi Rama e ka marrë vulën dhe ia ka dhënë Lul Bashës. Ju jeni pa vulë, d.m.th. siç thotë ajo të humbtë vula ose vulëhumbur. Çfarë do të bëni tani?

Gazment Bardhi: Më mirë të të humbë vula se sa të të humbin ose vdesin anëtarët. Ne na duhen anëtarët, na duhen njerëzit. Me vulë unë di 130 e ca parti politike në Shqipëri që kanë edhe vulë edhe bojë, e hedhin herë pas here kur kanë nevojë për t’u regjistruar në zgjedhje, e lyejnë, e vulosin dhe e regjistrojnë.

Ylli Rakipi: Nuk ka rëndësi kjo marrja që u është bërë ju?

Gazment Bardhi: Çështja do të zgjidhet. Nuk ka asnjë pengesë për Partinë Demokratike të bashkuar për të hyrë në zgjedhje. Është një çështje që është zvarritur gjatë dhe e shfrytëzoj edhe këtë hapësirë televizive për t’u bërë thirrje 3 anëtarëve të Gjykatës së Lartë që kanë marrë vendim, ta zbardhin atë, se nuk është një çështje që mund të lihet në harresë, por një çështje që ka lidhje me gjysmën e popullit shqiptar, dhe gjyqtarët duhet të tregohen të përgjegjshëm.

23 Komente

 1. K
  Kavajoti

  Bardhi është një sherbëtor i thekur i kryekriminelit të kombit tonë, Sali Shpellar Berisha. Eshtë një mi kanalesh, injorant dhe sharlatan.

  1. L
   Lungara

   Si ato plehrat qe dalin mbi uje edhe me politiken, keta “politikane” dalin nga populli njesoj, si njerezit me pa karakter, pisa, legene si ky pederasti Bardhi.

   1. J
    Juli

    Eeee po nga populli kanë dalur ama. Njerëzit e juaj janë. Nga LLUMI kanë dalë.

   2. k
    k

    Po ky I degraduari , është akoma me non gratën apo ka ndryshuar bandë ?

   3. R
    Roçka pe korçe

    Pyetje muti, çfare do beni, do I bien me dore kaq e thjeshte eshte

    1. R
     Roçka pe korçe

     Pyetje muti, çfare do beni, do I bien me dore kaq e thjeshte eshte

     1. R
      Roçka pe korçe

      Pyetje muti, çfare do beni, do I bien me dore kaq e thjeshte eshte

      1. o
       opozitat e sajuara jane te Deshtuara

       Pergjigja e Bardhit eshte eksplicite - Me mire pa vule se sa pa anetare. (per ta besuar kete shikoni ca Lylin qe flet me vehte pa patur askend t'ja degjoje ate ..."opoziotarizmin")

       1. s
        saliu duhet te shpallet terrorist

        gjykata duhet te zgjidhi,piksepari denimin e salianjit dhe shume te kurruptuarve qe fshihen pas imunitetit opozitar dhe pastaj vulen e gaz pedos qe duket si majmun

        1. V
         Vranakonti

         Gaz Bardhi nuk di ku ka koken e tij dhe jo me vulen qe ka humbur bashke me Salin ne kuvli. Keta ja vertete vulehumbur. Mire e ka Ylli Rakipi,u ka humbur vula.

         1. A
          Ardes

          Ca vule? Vulen ja u ve ne bythe populli..ne cdo zgjedhje....keta e kane bere shoshe...

          1. T
           Tore bytha.

           Bardhi bjeri byces me mul. noken

           1. I
            I drejti

            Eshte djali i Jovan Bardhit ish Sekretari i Pare i BRPSH dhe ish - Sekretarit te Pare te KPPSH te ELBASANIT !

           2. N
            Noci

            Gjysma e popullit shqiptar ka kohë qe nuk ishte edhe sikur te gjithe te jeni bashke.PD e gjitha do vijë duke u dobesuar dhe do te kete rrjedhje te vazhdueshme te elektoratit se ka ikur nje here e pergjithmone 1990 kur kali per te genjyer ishte antikomunizmi

            1. z
             zhigolo

             O Rakip,ki kujdes kur bën pyetje, mos shpif!Ku e pe ti se vulën ia dha Rama Bashës?E dyta Rama nuk është gjykatës dhe as që e ka gjykuar këtë çështje.

             1. s
              shpiragu

              Ky bardhi nuk eshte polikan, eshte nje rrote mulliri,nje tope kandari,ka dy vjet qe perserit ,nga 10 here ne dite te njejtat gjera,te pa kuptimta,fjal qe nuk trasmentojn,as nje IDE ,as nje STUDIM,as nje perspektiv,ku eshte dhe ku do mbrij ,cfare te mire do ju garantoj shqiptareve per sote dhe per neser.Shikoni me vemendje si rrotullon syte,leviz koken si lavjers duke pare majtas dhe djathtas,pa harruar te perqendrohet ne kamer qe te shikoj veten ne rub e lajmeve. E genjeu mendja se do behej kryetar i foltores.BENE deklarata jasht parlamentit se bashku me te mencurin Flamur NOKAAAAAA se nuk do kete normalitet ne kuvend dhe do destabilizoj vendin .keto deklarata jane objekt per hetim.KU eshte zoti prokuror i pergjithshem,perse MERE rrogen nga taksat epensionisteve qe flasin me vehte se si do mbyllin diten.Perse nuk i mer prokuroria per sqarime.PRetendon BARDHI se ka gjysmen e shqiptareve me vehte.Po gjysma tjter qe nuk e do bardhin cfar do beje.........Kush i ka mbushur mendjen keteij njeriu se do jete shpetimtari jone??Kush i qendron afer dhe i degjohet fjala nga ai ,ta ndihmoj te zgjohet nga endrat genjeshtare, se do mari fatet e shqipetareve ne dore.

              1. F
               FUTJA KOT FRROK

               me vjen keq per komentuesit ne pergjithsi jane te njejtit njerez qe shkruajn pro qeverise e kundra popullit se populli nuk eshte qeveri jan patronazhista qe shqip i thone spiuna turp a kini po mbaron rinia e ardhmja eshte pleqerija po a ka meskandal po femije a keni ju qe jeni kundra vetes patronazhist dmth spiun e pro qeveris dmth futja vedit kaq

               1. J
                Juristi

                Prandaj s'ka më së 15-20 komente se censurohen 90% të komenteve jane në favor të qeverisë

               2. d
                drejtesia

                Ky torollaku kavajs nuk di se cfare nxjerre nga goja qe e ka si nevojtore! Ja ka hedhur lakun ne fyt Sala me faktet e vrasjes se Pjerin Xhuvanit dhe i terheq kularin duke i thene o ec o te dorzova dosjen dhe ngordh ne burg per gjithe jeten! E ka bere torollak qe flet me vehte dhe nxjerr mut nga goja!

                1. c
                 cup frroku

                 shpirag sa e keni rrogen////////////////

                 1. T
                  Tironci

                  Bardhi ben sikur nuk e kupton qe vula eshte shume e vlefshme per te dhe non graten. Ka 130 parti thote qe kane vula por ne jemi PD. Jan PD por pa vulen e PD's, Humor bastardesh. Nuk ka opsion tjeter per keta delenxxhinj por vetem te krijojne bashke me non graten dhe ata trushkulurit e tjere qe is hkojne pas te krijojne nje parti te re. Kam nje emer si rekomandim per kete parti, ta quajne "Partia e Sovranitetit dhe e Mbeshtejes ne Forcat Tona". Do te kene me shume fat ne zgjedhjet qe do te vine ne 2025.

                  1. J
                   Juristi

                   Vulë ka Mediu Partia Republikane po s'ka votues

                  2. P
                   Prokurori

                   Bardha duroni edhe ju siç po duro Salijni tash 2 vite për vendimin e spelit!

                   Lini një Përgjigje