Dash Shehi rikthehet në Parlament dhe ndahet me Berishën: Katër propozimet e mia për opozitën

23 Shkurt 2024, 09:14Politika TEMA
Dash Shehi rikthehet në Parlament dhe ndahet me Berishën: Katër

Dashamir Shehi është rikthyer në Parlament. Në një intervistë për “Breaking”, ai i tha moderatores Dafina Hysa, se beteja duhet bërë në Kuvend, ndërsa iu bëri thirrje të deputetëve të opozitës që ta braktisin strategjinë e kaosit.

Ai theksoi se “aksioni i opozitës ka përkeqësuar situatën” dhe se “nuk e përmbysim 10 veta këtë lloj realiteti”, ndërsa nënvizoi se “vitet e fundit opozita ka dalë 3 herë jashtë Kuvendit”.

“Kam 3 muaj që u bëj thirrje kolegëve të hyjnë në Kuvend”, tha Shehi.

Katër propozimet e Shehit për opozitën janë: Të hapen listat, futja  në Parlament, ndryshim të kodit zgjedhor dhe rregullimi i marrëdhënieve me ndërkombëtarët.

“Opozita të dale me një qëndrim dhe për SHBA. Një pjesë e akuzon, pjesa tjetër është e paqartë”, theksoi Shehi.

Kreu i LZHK-së zbuloi se nuk do t’i bashkohet konfederatës së opozitës, pasi tij ajo sillet vetëm rreth Rithemelimit.

3 Komente

 1. A
  Asd

  Shume mire Shehi, por c'bere deri tani ne ate llum!?

  1. F
   Frat

   Si rikthehet? Pse kush ka dale nga Parlamenti?

   1. D
    Darien Pavli i shastisur nga habia

    Çfare kurve është ky Dash Rakia. . Nese je burre o qelbesire toksike dorezo mandatin qe te ka dhene PD. Dil me partine tende PIDH dhe fito dhe pastaj bej " 4 propozime" ( goxha zarf more nga EDrama qe te kthehesh te votosh per te. Ti dhe ai pseudo çami Idriz breksalepi). Mire ti behet Salihut me keta " aleatet" vetem per mandatin. Se per aleance jane me Edvinin

    Lini një Përgjigje