Erion Veliaj: Solidarizohemi me popullin ukrainas, bashkohuni me ne në sheshin përpara Bashkisë së Tiranës

23 Shkurt 2024, 13:10Politika TEMA

Erion Veliaj: Solidarizohemi me popullin ukrainas, bashkohuni me ne në

Jo vetëm në Londër, Amsterdam, Francë e Gjermani, protesta kundër Rusisë do të zhvillohet edhe në Tiranë. Këtë të shtunë në orën 12:00, qytetarët do të protestojnë përpara ambasadës ruse për t’i thënë ndal luftës.

“2 vite nga lufta në Ukrainë! Jo vetëm sot, por gjithmonë, solidarizohemi me popullin ukrainas. Bashkohuni me ne në sheshin përpara Bashkisë së Tiranës më 24 shkurt, në orën 12⁰⁰, për të treguar përkrahjen tonë për paqe dhe liri”, shkruan kryebashkiaku Erion Veliaj.

Më 24 shkurt bëhen dy vjet që nga fillimi i luftës në Ukrainë. Gjatë kësaj periudhe, si Rusia ashtu edhe Ukraina kanë pësuar humbje të shumta, por nuk duket se lufta do të ndalet së shpejti.

7 Komente

 1. Perlat Spahiu

  more erdhion ku e ka sheshin bashqia?ti mo erdhion ziu do protestosh pro ukraines,apo kundra ameriqes qe e futi ne lufte,apo kundra prishjes se marreveshjes qe u prish me telefonaten e bere nga ameriqanet kukulles e te korruptuarit zelpenski,qe dote pritet nga ushtari hekuran isait ,edhiu i rames.

  1. T
   Treni

   Jam në punë të shtunën, por do vija me kënaqësi. Slava Ukraina!

   1. I
    I pafytyre

    Po ku e gjen te drejte te kerkosh solidaritet per ata qe luftuan krah per krah serbit e vrane vellezerit tane kosovar.Nuk e di a je ne rregull menderisht. Shko mbill ca peme me mire mjaft u servilose.

    1. Q
     QEVERIA PREU NE BESE PROFESIONET E LIRA .

     PO PER UKRAHINEN DO TE DALIM, POR JO PER POLITIKE. QEVERIA NA MASHTROI , NUK NA NDIHMOI POR NA SUPERTATOI. E DJATHTA DO TE NDIHMOJE PROFESIONISTET E LIRE.

     1. G
      Gurabardhi

      Qendrimin kundër luftës, e kuptoj. Këtë solidaritet të veçantë ndaj Ukrainës, nuk e kuptoj. Ukrania, ndyrshe nga Amerika dhe, mbi 100 shtete të botës, nuk e ka njohur dhe, as nuk ka ndëremend ta njohë pavarësinë e Kosovës. Sipas politikës së Ukrainës, Kosova është dhe, duhet të mbetet pjesë e Serbisë. Në politikë, më shumë se kudo tjetër, zbatohet principi bazë: Më mbështet, të të mbështes.

      1. D
       Detari

       eshte vesa e skiptarit i ngre bithen armikut duke shpresuar qe mos ta vrasi, fundi dihet!

      2. V
       Veliaj ndotesi i qytetit

       Keto organizime, bota ty po te pret ty per solidarizim, te presi nga Angli, Gjermani, France keto jane fuqia e Europes. Mos valle do te heqesh vemendjen e inceneratoreve, a funksionojne ku jane?? Sdime a ka riciklime, ti plehrat i ke lene ne mjerim, td pista dhe te shklyera. Ti merr takse pastrimi dhe infrastrukture arsimore si qytetareve dhe biznese. Keto taksa a shkojne per ndertime apo biznese per ty edhe mafien qe keni krijuar. Veliaj duhet te hetohet nga SPAKU urgjent, po vazhdojne te vjedhin me tendera publike dhe taksat.

       Lini një Përgjigje