“Të ndalet loja e bilbilave”, Murrizi kritika Rithemelimit: Parlamenti po i kalon ligjet për 5 minuta

23 Shkurt 2024, 10:11Politika TEMA
“Të ndalet loja e bilbilave”, Murrizi kritika Rithemelimit:

Anëtari i Këshillit Kombëtar, Myslim Murrizi ka bërë një analizë për aksionin politik që duhet të zhvillojë opozita, tashmë e organizuar në ombrellën e Federatës së Opozitës së Bashkuar deri në zgjedhjet e ardhshme.

Duke folur në “Ekspres”, Murrizi nuk e ka quajtur bashkim të opozitës afrimin e deputetëve që mbështesin kryetarin e Grupit, Gazment Bardhi me mbështetësit e ish-kryeministrit Berisha, por rikthim në shtëpi.

“Unë nuk e quaj bashkim, është një rikthim pas një turi dy vjeçar që e kaluan cakun e njerëzve me moral që provuan një eksperiment që ka dështuar në këto vite që tentuan të ishin lider por dështuan”, tha ai.

Sipas tij, Ishte një eksperiment i dështuar sepse kjo vlen për të gjithë ata që tentojnë të organizojnë diçka të tyren por ca për fat dhe ca për mungesë kurajo, nuk u provua në elektorat që të shikohej mbështetja.

“Si anëtar i Këshillit Kombëtar mund të them me bindje se partia që unë bëj pjesë është kryetar Sali Berisha dhe jo Gaz Bardhi. Kush e sheh vetën si kryetar ëndërrimtar në hije, është  fati i keq i tij. Për  skeptikët kjo opozitë që drejton Sali Berisha e mbushi bulevardin në 20 shkurt.  Unë e kam thënë dhe më parë që 20 shkurti të jetë ditë feste sepse simbolizon rënien e regjimit komuniste” thekson ish deputeti Murrizi.

Për të qenë një ofertë qeverisëse , Murrizi theksoi se, “opozita duhet ti ofrohet qytetarëve me një alternativë të besueshme.  Ne nuk duhet të shkojmë tek qytetari në 2025 me zullumet e atyre emrave që nuk ngjisin në elektorat”.

“Unë mendoj që opozita duhet të nisi që tani me përzgjedhjen e kandidatëve për deputet që ti thotë qytetarëve që ky është grupi që do na përfaqësoj në 2025.  Ajo që i mungon opozitës janë disa kauza konkrete se çfarë duan qytetarët. Nuk është se qytetarët mes hajdutëve të Ramës dhe tanëve, do të votojnë tanët, se u bënë 3 palë zgjedhje”, tha ai.

7 Komente

 1. A
  Ardes

  D.m.th.renia e Berrishes...a ka qene Komunist?

  1. V
   Vranakonti

   Ky Murrzi si llafezan dhe budalla qe eshte,ka thene nja dy te verteta.. E para se bashkimi i disa deputeteve te Bardhit u bashkuan me ate te Saliut nuk eshte baashkim por kthim ne shtepin e vete. e dyta-- disa u mprehen pe te dal ne krye te partise por deshtuan. Vertete deshtuan se doli Flamuri pa shkop me i zoti se Bardhi. Nderkohe sa i perket Edi Rames,ai eshte i pamposhtur. Ai ne 2025 do fitoi aq shume sa do çuditet i madh dhe i voge. Ai,perveç disa te metave,ka punuar mire. Ndoshta nuk ju bje ne sy punen e spitaleve,paisjen me aparatura moderne,berjen e shume shume shkollave,kopeshteve,çerdheve per femijet tane,ndertimi i shume rrugeve etj.etj.Gjitashtu mirekuptimin me popullin,me nderkombetaret qe ka mbeshtetjen e te gjiitheve,pra ka krijuar nje infrastrukture te pershtasheme per 2025 dhe do fitoi. Eshte e sigurt. Me sjelljen radikale qe po bene opozita,me rrugçet e saj,me flakadanet ne parlament,sjellja rrugaçerore para garddisteve,qendrim i turpshem para popullit e bejne opoziten e Saliut qe te mos fto kurre zgjedhjet dhe do qendroi ne minorance dhe keshtu do vdesin

   1. P
    Pal Melyshi

    Kohe qe sishte pare e degjuar kurre ndonjehere , vetem Sali NonGrata e solli si : - Sa shume muuriza , ferra gjembace , te gjitha me gjemba dhe c'fare gjembash me helm o Sali mbolle ne Shqiperi per 33 vjet .!

    1. P
     Pal Melyshi

     Kohe qe sishte pare e degjuar kurre ndonjehere , vetem Sali NonGrata e solli si : - Sa shume muuriza , ferra gjembace , te gjitha me gjemba dhe c'fare gjembash me helm o Sali mbolle ne Shqiperi per 33 vjet .!

     1. V
      Vicidoli.

      Ce nxirrni kete lopcarin e Spolates ne gazete o mortja qe sju ha.Ku e gjeti intelektin Limua duke kullotur lopen apo duke shitur diplomat si patate.Kur do zhduken vemje te tilla qe i rendojne tokes kot.

      1. S
       Shpend

       Ky Murrizi , te cilit gjithe jeten i ka pelqyer vehtja , u rreshtua tek foltorja e Saliut dhe po i ben pa rreshtur elozhe . Megjithese hiqet si parimor , ka filluar te lepije ato qe ka peshtire deri dje , per kriminelin S.B. Nuk ka dite qe te mos dale ne ekranet e tv dhe te jape orientime e keshilla idiote , gjithnje ne mbrojtje te kryetarit te bandes se foltores. Ka nevoje per ndihmen e tij mavrija Murriz , zgjedhjet e 2025 po afrojne.

       1. T
        Tironsi i Vorrit Bomit

        Murriz o bajge Lushnje , te tradhton zoni pasi ke zo Gruaje......lehsin per Berishen e ben taman kone lagje , po mos u merzit leke bone me Salin shite Diploma. Provo kalo ylberin o Pederast se thone nga grua behesh burre......!

        Lini një Përgjigje