Të arrestuarit e protestës së 20 shkurtit, deputetë të PD-së mbushin sallën e gjyqit

23 Shkurt 2024, 10:54Politika TEMA
Të arrestuarit e protestës së 20 shkurtit, deputetë të

Deputetë të Partisë Demokratike kanë shkuar, mëngjesin e së premtes, në Gjykatën e Tiranës në mbështetje të 4 personave të arrestuar për incidentet, gjatë protestës së opozitës më 20 shkurt.

Gazment Bardhi, Lefter Gështenja, Agron Gjekmarkaj, Edmond Spaho u shfaqën në ambientet e Gjykatës në mbështetje të të rinjve, të cilët qëndrojnë pas hekurave tashmë prej 4 ditësh.

11 persona u proceduan për incidentet në protestën e 20 shkurtit, ku u hodhën shishe me lëndë djegëse në drejtim të godinës së Kryeministrisë.

Demokratët pretendojnë se në radhët e protestuesve, kishte efektivë të policisë civilë të cilët provokuan dhe ushtruan dhunë ndaj personave të pranishëm, duke i shoqëruar ata me forcë.

 

15 Komente

 1. V
  Vranakonti

  Ju deputet te rithemelimit kini qene dhe jini maskarenj. Per protestuesit rrugaç qe qellonin policine me gure dhe shashka e bomba molotov u vjen keq juve,por per policet a nuk ju vjen keq.? Edhe ata bij nenash jane. Madje ata ishin ne krye te detyres per mbarvajtjen e protestes se dhunsheme tuajen. Vazhdoni se "mire" e kini. Drejte prroit po shkoni dhe ai prrua ne det ka per t'u çuar.

  1. M
   Miting paqesor ne mes te Tirane, me lule kunder dh

   Populli duhet te protestoje kunder dhumes dhe shkaterrimeve te grupit foltorist te deputeteve. Pse jo nje miting paqesor ne sheshin Skenderbe me lule e kunder dhunes se hordhive ruso-serbe. Si thua Erjon, mendoje njehere...!

  2. T
   Ton

   Qeka dhe Adriana o zot....

   1. T
    Tony Bler

    Mos, Adriana eshte zvokate e kushtueshme

   2. S
    Sazani

    I merrni edhe keta horra i fusni brenda , palo deputete , shkojne ne sallen e gjyqit per te bere presion mbi gjyqtaret . I nxirrni me shqelma jashte pisat me ne krye pederastin e Kavajes .

    1. P
     Pa merako popull

     Ja dhe pak dhe do ti hedhe populli me vote ne plehra keta deputete te Putinit.

    2. K
     Koli

     Po ajo Karakurva e Lanes,Kalaja eshte Deputete?Cfare do aty Kalaja,dhe nuk kuptoj cfare Kigjesh ka ne Shqipni?Be gjithe Biten po Dogje,Hudh Molotove dhe Kacafytesh me policine,po te kapen,Denoheshhhh.Ne gjithe Boten eshte keshtu,ne Shqipni shkojne disa Deputete dhe Cirren be Sallen e Gjyqit dhe thone Lirojini.A ka Bythe ku te qendrojne keto gjera.Pse SPAK nuk merr Bardhin ne pyetje per Vrasjen e DR Xhuvanit,ky ishte ai qe krijoi grupet e Vdekjes,do mbroni Votat me Vrasje.Mjaft me,beni Shtet se late nam.Ai Mirditori Gjekmarkaj qe u ankua tek Greku qenka aty?O Zot,si nuk ka nje Patriot ti gjuaj me nje TasvMut keta Pisa.

     1. r
      ronny

      Futjani pordhes se ja fusni bukur....se kur ka protesta ne Anglia, France apo US ,,policia apo forcat e nderhyrjes ata qe djegin, shkaterrojne, apo edhe plagosin, I ftojne per birre ne lokal...hajde palla hajde,, shkoni e peovoheni njehere andej e shikoni si reagoj e dhe do ju duken si ledhatime keto ketej nga anet tona. Dhe po flas per vende demokratike se ne CA vende te tjera si psh rusi Iran , turqi e shume shtete te tjera ne lindjen e mesme, e dine mire mire ata si I gdhendin njerezit...Beni nje xhiro andej dhe pastaj flasim prape...

      1. a
       animas

       Ne cilin shtet kane pare keta deputete mjerane qe te prishesh dhe demtosh pronen publike nuk denohesh qe indinjohen kaq shume ,sepse jane shpellare qe cdo proteste duhet patjeter te dhunosh e jo ta besh ne menyre te kulturuar.

       1. K
        Kelmendi

        Po, pse duhet te vene ne gjykate? Per tu bere presion gjykatesve. Keta nuk ndryshojne, jane te gjithe njesoj. Keshtu i meson Babo non grada

        1. H
         Hekuran Mimi

         Jane Plehra prej plehre"non grata" dhe kundermojne ere te felliqur....kerma

        2. l
         lul bytha

         Keni haruar dhe Adrianen si thes me mut ....Adriana pistolerua ....bajge e ndenjur ne shi ..

         1. E
          ENTSOE

          Mesuesi I gjuhes Gjekmarkaj shkon shume nga floket me notere Kalane, I Kane floket verdhosh!!!

          1. M
           Murrizi

           Keta mender deputet jan kthyer ne rrugece rrugesh. Ju kujtohet ai djali qe e pyeti gazetaria, ku punon dhe ai i tha ne SHRSH shtepi rruge shtepi,keshtu jan bere dhe keta deputetet e Saliut.

           1. M
            Mimi Hekurani

            Duhej te ishte nje proteste , si dikur e Ukraines, qe te koruptuarit i morren neper krahe dhe i hodhen mbi kazanet e mbeturinave. Edhe ketu ne Shqiperi, kete meritojne , keta Plehra !

            Lini një Përgjigje