Kongresi i PS, kryeministri spanjoll: Shqipëria, një shembull progresi

8 Dhjetor 2023, 12:13Politika TEMA
Kongresi i PS, kryeministri spanjoll: Shqipëria, një shembull progresi

Në Kongresin e Partisë Socialiste pati një videomesazh nga kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, që është njëkohësisht president i Internacionales Socialiste. Ai përshëndeti punimet duke theksuar se vitet e fundit Shqipëria është kthyer në një shembull progresi.

“Vitet e fundit Shqipëria është kthyer një shembull progresi, në rritjen ekonomike, drejtësinë sociale dhe në të drejtat dhe liritë e të gjithë qytetarëve. Në këtë rrugë drejt prosperitetit, kontributi i Partisë Socialiste ka qenë vendimtar nën drejtimin e mikut tim Edi Rama, nënkryetar i Internacionales Socialiste.

Në emër të gjithë familjes Internacionale Socialiste dhe në emrin tim, dua t’ju jap të gjithë mbështetjen tonë për të vazhduar promovimin e axhendës transformuese për Shqipërinë. Jam i sigurt se ky kongres do t’i shërbejë këtij propozimi dhe ju do të përfitoni prej tij për t’i dhënë një shtysë të re projektit tuaj që është gjithashtu i joni. Të njëjtin projekt të drejtësisë dhe progresit social që ndajnë ne socialistët nga të gjitha anët e botës, të njëjtin për të cilin luftojmë çdo ditë. Kongres të mbarë”, tha Sanchez.

4 Komente

 1. T
  Tropoja

  Shembull boll ta ka mush spanjen plantacione kanabisi me pa buksa albanez,ikin prej progresit rames...te zhvillojne vendin dhe ty me krim

  1. l
   lani

   pjerdh se lirohesh..i jep hall ky se ka ik gjith Shqiperia ne per bote si gabelt per buken e gojes

   1. r
    robi

    Ec perpara o gjigand Edi Rama drejt vitit 2030 se foltorja e vicidolit me Baz Gardhin dhe perbindeshin e vicidolit i kane lare duart nga pushteti qysh me 14 maj dhe tani kane filluar parodine e flakadaneve me regjizor Salianji babalen dhe Muli geringun bashke me gerdallen Vokshi sygerdoqja.

    1. L
     Lymi Tutit

     O Tropoja Vicidolse, po nuk u ngope me mut akoma ti. He ta lumsha oreksin per te hanger mut qe ke!

     Lini një Përgjigje