Luçiano Boçi: Kemi kërkesa të vazhdueshme, në shtator rikthejmë protestat

21 Qershor 2022, 21:40Politika TEMA

Luçiano Boçi: Kemi kërkesa të vazhdueshme, në

Luçiano Boçi, i zgjedhur nënkryetar i ri në Partinë Demokratike që drejtohet nga Sali Berisha thotë se do të vazhdojnë të shprehin deri në fund qëndrimet e tyre lidhur me reformat e reja. “Rithemelimi” përfaqësohet vetëm në Komisionin për Reformën Zgjedhore nga Oerd Bylykbashi.

Në studion e Radar Informativ me Juli Xhokaxhi, Boçi tha se do të zhvillojnë tryeza me ekspertë, ndërsa do të kenë edhe takime me qytetarët për Reformën Territoriale.

“Do vazhdojmë të shprehim qëndrimet tona. Do të zhvillojmë tryeza me ekspertë. Do të bëjmë edhe takime me qytetarët për reformën territoriale”, tha ai.

Demokrati u shpreh se në shtator do të rikthejnë protestat në vend, pasi siç thotë ai është një kërkesë e vazhdueshme nga qytetarët.

“Protesta janë të kërkuara. Ngjarjet janë të tilla që i bëjnë të domosdoshme. Ka zemërim të qytetarëve. Duke parë që është një kërkesë e vazhdueshme, kemi nisur angazhimet tona që në shtator të mos kemi vetëm një betejë vetëm në Parlament, por edhe një betejë tjetër aksioni politik protestues, duke përfshirë të gjithë qytetarët”, theksoi Boçi. 

16 Komente

 1. S
  Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

  Tourkotsami .... Luciano!!?? Hahahaha, pafytyresi sunitesh.....

  1. h
   hahah ky o surrat bathqimi vallai

   hik mer pedera bordelloje injorantesh

   1. s
    selo

    Ky eshte nje nga gomeret e PD qe i ka mbushur mendjen vetes qe nuk eshte gomar

    1. D
     Dil neser pse pret Shtatorin ta shikoshe rrezultat

     Haaa dil qe neser pse pret Shtatorin ta shikoshe rrezultatin ....Parti politike qe bejne protesta vetem ne Shqiperi degjoje O gomare deti nuk bejn partite politike protest , proteste bejne vetem sindikatat si dhe aktiviste me bilbila , tym , shashka zhurme qellimi i protestes eshte per te terhequr vemendjen e njerzve medias tv per te thene jemi edhe ne partite politike jane institucion kane program nuk protestojne o idiote , protesta e fundit ne France ishte ne vitin 1980

     1. P
      Përparim

      Nuk ka mrekulli më të madhe se kur shikon PD të kthyer në një buçe tropoje me një tufë qënësh endacak që vetëm lehin për kocka si punë e këtij zagarit që planifikon protesta për t'ja marë në gojë gjigantit Rama.

      1. N
       Na mbyten idiotet e Komunistit Sali

       Një skenar i mundshem është ky: Ju të PD-se protestoni, ndersa qeveria e PS jua ploteson kerkesat. Ju protestoni, ata ploteso. E di Ku shkon kjo? Tek mendimi qe do krijojë populli - "Ore, e di që jeni mirë në opozitë ju! Ju protestoni, ata ploteso. Vazhdoni se mire jeni." Si ju duket?

       1. a
        american16al

        Zoteria ka kerkesa per parade te cmendurish dhe rrugacesh...!!!! Qenka me termend i lumtur per mekatet qe po bene , keta vane bastardet e politikes qe per mungese visioni dhe lufte idesh kthehen ne kohen e gurit si talebanet qe marrin vetem rruget dhe malet per te shtruar nje problem , keta jane llumi i Shqiperise..

        1. K
         K

         Mezi Po pret ky fshatari injorant të zihen me grushta se e josh natura e vet fshatareske.

         1. B
          Balo

          Kush do ngrihet të protestojë me ju o Luçiano!? Ne e dimë,po kuptoje edhe ti ..nuk keni më njerëz, mos u lodhni kot.. Disa figura si ti,dolët mirë nga aventura politike,çfarë të gjeti që u riktheve!?

          1. k
           kasemi

           Cfare kerkesash keni zoti boce, te shkaterroni shqiperine? Jo more zotni jo, per pasurimin tuaj nuk do te ndodhe me shkaterrimi i ketij vendi, i cili me zor po e merr vehten. Qytetaret shqiptare nuk duan kurre me '97, kurre me dhe kurre me berishe apo boca ne drejtim te shtetit.Mjaft e shkaterruat ate, nuk ka mbetur me asgje per tu shkaterruar.

           1. m
            miu

            Hik ore maskara ,vetem nje gje dini :protesta,protesta,protesta.Idjota,kerrica,budallenj,muter,hajvane,te cmendur nga haosi qe eshte brenda PD.Yt ne djall vafshi.

            1. D
             Drejtësia

             Ik ore bajgë! Dukesh si manikin i bërë me parafinë.

             1. Hidhu Luço se s’ka thellë !

              Pse prisni shtatorin , kur “kërkesat” i keni me kohë nga populli , hidhuni në aksion me një herë , ku meret vesh se ç’bëhet deri atere , apo në shtator prisni ndonjë DONACION ?!!!

              1. j
               ja kan Kerku Rusia,Serbia,Greqia etj fbtq

               ja kan kerkuar Tutoret e Huaj ,qe menaxhojne edhe Politikat e tyre ne Shqiperi - ktyre Pederasteve te Shpellarit ,qe te bejne rremuja e mos len te qete Shqiptaret ,te ndertojne te Ardhmen e tyre dhe qetesojn pak nervat qe i ngren Kafshet e Shpelles me ne krye Mamuthin e Shpellesh saleh Hamut muti

               1. D
                Demokrati

                Kush ju vjen ne proteste juve sa te keni saliun ne krye?!!! Po ta kishte rinia me Belindin, jo protesta, por zjarr do ishte bere vendi. Se atij i dalin, saliut jooo. Jepnai Belindit partine e do ndryshojne gjerat. Ai eshte gjithe ai djale dhe i pergatitur dhe jo si Flamurat dhe Zenrat qe na hapen barkun. Rinia hodhi Lulin nuk po hedh dot saliun me nje kembe ne varr. o pike e zeze. Bravo Belind se je qytetar 24 karatsh dhe jo vicidols si sali plaku. Amerika ty te do dhe jo ate non graten me familje. Hidhi tuc ne toke se do e shohesh se te ka frike ai dhe me ca ka ai rreth vetes. Nuk ka qejf tia marresh karrigen dhe te sulmon. Ke qef te shohesh partine me Belindin, Inen, etj.

                1. I
                 Ish votuesi demokrat.

                 Ameririka nuk e do as Belindin e as ate tjetren o demokrat. Ata I treguan Amerikes se ndermjet saj dhe Saliut jan me kete te fundit. Amerika nuk harron dhe as fal.

                 Lini një Përgjigje