Lulzim Basha përgatit rikthimin, çfarë fshihet pas takimeve me bazën

28 Nëntor 2022, 16:49Politika TEMA

Lulzim Basha përgatit rikthimin, çfarë fshihet pas takimeve me

Opozita do të ketë nga dy kandidatë për zgjedhjet lokale të 14 majit dhe Lulzim Basha po përgatit rikthimin.

Këto ishin dy lajmet që u konfirmuan gjatë javës së fundit brenda Partisë Demokratike. Daljen me kandidatë të tjerë veçmas atyre të Sali Berishës, e konfirmoi Enkelejd Alibeaj i pari dhe më pas u konfirmuan kandidaturat e para.

Prezantimi zyrtar i kandidatëve nisi prej të shtunës nga Mallakastra me Agron Kapllanajn, i cili do të kërkojë një mandat të dytë në krye të kësaj bashkie, pasi më herët ka qenë kryetar në vitet 2015-2019.

Krahas prezantimit të kandidatëve, në lëvizje gjatë ditëve të fundit është vënë edhe ish-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Fillimisht Basha u shfaq në Panairin e Librit, aty ku përveç blerjes së librave, u pa të takonte të rinj dhe të reja. Më pas ish-kryedemokrati ka marrë pjesë në disa takime me mbështetës të tij në disa prej degëve të Tiranës.

Gjatë këtyre ditëve që mbizotëron atmosfera e botërorit, Basha i është bashkuar të rinjve duke ndjekur ndeshjet në lokalet e Tiranës.

Me këto lëvizje në terren, por edhe me rikthimin në seancën e Kuvendit, Basha po jep mesazhin e qartë se periudhës së pushimit nga politika aktive po i vjen fundi dhe po bëhet gati që të rikthehet, raporton Euronews Albania. 

Por se cila do të jetë forma, mbetet për t’u parë, pasi që nga dorëheqja e tij, postin e kryetarit në detyrë të Partisë Demokratike zyrtare e mban Enkelejd Alibeaj.

11 Komente

 1. C
  Cfar fshihet ? hahah se dikan gjasme

  basha ka vu gjoks ,ka trash buzet dhe mullaqe te fryme silikoni . ka me i lujt krejt ment qenve te bulevardit

  1. Y
   Ymer Abazi

   Rikthimi i Lylit - si gjeja me e mezipritur dhe e vyer per Ramen ne kete kohe. Meros do ti duhet tani tja lepije ca prapanicen Lylit qe ja ka fshikulluar kaq kohe...suksese Mero ne detyren e re!

   1. V
    Vranakonti

    Nqs Basha rikthehet ne PD-ke zyrtare,atehere demokratet e kesaj partie do jene me budallenj se ata te Partise se foltores se Saliut. Ishte pikerisht Basha qe, ne tete vjet ne krye te asaj partie,nuk i solli asnje fitore, vetem humbje. Por me e çuditshmja e Bashes ishte shume interesante se, edhe ne keto humbje ai me entusiazem therriste "fitore", " Ne fituam", " Rrofte PD-ke" dhe me nje ze te çjerr kendonte himnin e republikes. Aq shume u indinjuan anetaret e keshillit sa e shkarkuan fare nga kryetar partie. Por t'a sjellesh perseri ne krye te PD-ke, do te jete absurdi me i madhe. Edhe Enkelejd Alibeu nuk eshte me pak koqe kandari se Basha. Duhet nje tjeter qe ta udheheq mire kete arti.

    1. L
     Luli i Berishes si Rama i Nanos

     Luli per Berishen si Rama per Nanon. Mire keta qe mbushin xhepat, po ne qe ham mut dhe vjellim vrere? S'ka shprese dhe nja 20 vjet, ikni sa me shpejt. Ca golash i fusin popullit keta, mjeshtra te skenarit dhe aktrimit, dine te fshehin dhe vjedhin pamase. Po ne qe vjellim vrer, gjithe jeten mut do hame?

     1. D
      Dardan

      Per momentin Lul Basha duhet te legjitimohet si kryetar i PD-se pasi ndihmon shkaterrimin e Foltores Antikombetare Shqiptare te kreut te agjentures serbo-ruse Doktor sali Mortjes.

      1. K
       Koli

       Lul buthka rikethim?! Lol

       1. P
        Prodesori kur e nxorri.

        O gomere popull, edhe Luli spiun serb eshte o ca tu them me. Po te ishte Luli vertet kunder Berishes, do kishte vdekur ne ndonje aksident. Luli eshte dora e vet Berishes dhe Nanos. Ashtu sic eshte edhe Rama.

        1. H
         Himarioti

         Basha është një infantil i lindur, ai kurrë nuk bëhet politikan as intelektual. I dështuar që në larvë.

         1. P
          Patriot

          Per budallejte ka vizita vetem te shtunen: tha Cekja te doktore Zeqo Pilafi. Luli po vjene si kolone e 5 nga berisha per te shkatarruar dhe ato pak demokrate te ndershem. Komentuesi ka te drejte qe thote se nqs Luli ishte vertete kunder Berishes tani do te ishte ne ndonje kanal. Alibeaj nqs e ka seriozishte ate pune duhet ta perzere nje ore e me pare, por nqs ai ka frike kanalin po korrigjohet me Lulin.

          1. N
           N…i

           Vetem idiote si puna e Lulit kane mbete, nuk ka ndonje tjeter. FUCK. O se desh harrova: Na rrofsh mutin me gjithe shokun … ose jo se ka festen neser.

           1. l
            llo

            Mero ,harrove kur shkruaje nje vit rjesht per Bashen si spiun serb qe dergonte uck ne Hage.Ske cfare te besh urdheri i pronarit tend Ramaduhet zbatuar.U bere fare levere

            Lini një Përgjigje