Monika Kryemadhi: Sheri me Ilir Metën nisi për atë paçavuren e famshme...

18 Prill 2024, 21:33Politika TEMA
Monika Kryemadhi: Sheri me Ilir Metën nisi për atë

Deputetja Monika Kryemadhi thotë se nuk ka konflikt politik me Ilir Metën, por sipas saj, ky i fundit është merr këshilla të gabuara nga këshilltarët e rinj në Partinë e Lirisë.

E ftuar në emisionin Opinion, Kryemadhi tha se në mbledhjen e Kryesisë së partisë nuk ka patur diskutime me tone të larta, por nga ana tjetër theksoi se ajo nuk është as personazh që të aprovojë çdo gjë që thotë kryetari.

Sipas Kryemadhi, debati në Partinë e Lirisë, siç përmend Meta për “cimkaxinj”, ka nisur pas sulmit hakerues disa javë më parë të kompjuterave në selinë e partisë. Denoncimin që bëri vetë Meta në organet ligjzbatuese për këtë çështje, Monika Kryemadhi e konsideron si paçavure.

Blendi Fevziu: Cili është thelbi i konfliktit tuaj politik?

Monika Kryemadhi: Nuk mendoj që ka konflikt, ka një sjellje ndryshe të këshilltarëve të gabuar që ai ka mbledhur. Këto janë debate që unë i kam bërë në mbledhjen e Kryesisë.

Blendi Fevziu: Ka qenë e tensionuar mbledhja e Kryesisë?

Monika Kryemadhi: Jo nuk ka qenë e tensionuar. Debati që Monika Kryemadhi di të bëjë gjithmonë, nuk bën debat duke thënë po shefi, Monika bën debat duke treguar që debati ka filluar me atë paçavuren e famshme të denoncimit që është firmosur nga z.Meta përsa i përket serverave.

Debati është edhe për shumë gjëra të tjera që kanë të bëjnë sa i përket meritokracisë, angazhimit, funksionimit të strukturave, marrjes së përgjegjësisë. Unë nuk mendoj që një parti politike është thjesht like dhe share në Facebook. Struktura e një partie politike është kontakti fizik i drejtpërdrejt me njerëzit. Ajo paçavure e firmosur nga Ilir Meta është një…

25 Komente

 1. F
  Flaka

  Sheri.. o ju q-ifsha gazetaret.. Sheri hahaha

  1. E
   Ermal

   Cifti Meta, me i ndyri i 33 viteve ne politike. Jam operator ekonomik qe ka punuar ne sektorin shendetesor. Koha 2009-2013 ka qene koha me e keqe jo vetem per firmen time. Cdo gje ishte ndare ne familjen Meta. Ndertimet e merrte daja i Metes, Ilacet i merrte Luc Hamzaraj dhe Pipero, pajisjet mjekesore Tit Vargu.

   1. A
    Arjan Cani bythqir vorioepiriot.

    Ca mut particke keni ju o hajdute te babezitur, o ndyresira, ordinere.Ju krijuat nje particke per te vjedhur,ne te cilen keni mbledhur gjithe funderinat, hajdutet dhe bucet.

    1. H
     Haxhi Saliu

     Harxhohen ore te tera neper studio e lagu se lagu jo po foli politikisht jo po eshte I cmendur jo po ka ikur nga kopshti zoologjik. Edhe per ju gazetaret qe harxhoni kohen kot. Ju lutemi hajduteria e ciftit Meta duket sheshit tek vilat pallatet qe nuk mund te behen me rroge pra shkruani per pasurin dhe gjithcka tjeter kur ka abuzuar me pushtetin per te mbushur xhepat. Po shpenzimet qe bene per tu kthyer nga cita ne gorrilla po jeta si dhe shkolla me leke ne ne Angli per femijet. E gjithe pasuria e vendit eshte vene nen doren e ketyre fshatareve ndyresira si Saliu me familja Likja e Mona e shume te tjere.

     1. B
      Berti

      Mashtruesa, spiune dhe hajdute. Ta gëzojë çifti Meta. Këto nuk i lëviz as topi.

      1. H
       Haxhi Saliu

       Harxhohen ore te tera neper studio e lagu se lagu jo po foli politikisht jo po eshte I cmendur jo po ka ikur nga kopshti zoologjik. Edhe per ju gazetaret qe harxhoni kohen kot. Ju lutemi hajduteria e ciftit Meta duket sheshit tek vilat pallatet qe nuk mund te behen me rroge pra shkruani per pasurin dhe gjithcka tjeter kur ka abuzuar me pushtetin per te mbushur xhepat. Po shpenzimet qe bene per tu kthyer nga cita ne gorrilla po jeta si dhe shkolla me leke ne ne Angli per femijet. E gjithe pasuria e vendit eshte vene nen doren e ketyre fshatareve ndyresira si Saliu me familja Likja e Mona e shume te tjere.

       1. z
        zhigolo

        Baxhella paska shkuar në opinion të dilinxhisë!

        1. S
         Shkembi

         Pune pacavuresh, nga i pari deri tek i fundit. Ju plehra duhet te ishim prej kohesh prapa hekurave.

         1. U
          UNE

          Doni arsyen pse ka plasur sherri ne shtepine e dy hajduteve? Po ja u them une: Laraska Mone haroi ti zhduke celularet sic kane fshehur pasurine. Aq me keq, lejoi Spakun ti beje kontroll ne shtepine e mamase qe e quan te sajen. Si deputete mund ti kish kundershtuar. ( thote Meta)Pra, laraska, me budallallekun e saj , eshte shkaktarja qe familja po futet ne burg dhe do ti meret gjithe pasuria e regjistruar dhe ne celular. S'ka faj Meta qe po cmendet qe ka grua nje torollake!!!!

          1. L
           Like Goldenboy !

           Po habitem pse i thotë partia e lirisë dhe jo Partia e Monikës? Liria sikur ka Partinë e Rithemelimit!

           1. M
            Mariani

            A ju do qirë rraca të dyve në katra fis. Diskuton ti për punët e partis, oooooo dhe o dhe, pse se mer e pse e le, dy fshatarë sa dy teneqe.

            1. M
             Mos

             Tračeva muti

             1. K
              Kapterri

              Qenka bo si transvestite.

              1. B
               BEJ SI THEM UNE MOS BEJ SI UNE

               AJO PACAVURE ESHTE SI GJITHE STANI JUAJ KU GATUHET BULMET I THARTUAR.

               1. A
                Avokat Taku

                Per rastin konkret besoj se Monika ka te drejte . Gjithe jeten e saj ajo ka qene mentorja e Ilirit dhe furnizuesja kryesore e tij me ide dhe informacione nga me te ndryshmet . Ai ka qene edukuar me idete e partise dhe te shokut Enver , si sekretar rinie ne universitet dhe nuk kishte njohuri te mjaftueshme per pluralizmin dhe sistemin kapitalist . Monika ju ngjit si muti mbas kepuces udheheqesit te FRESHIT dhe e iluminoi me pislliqet e sistemit , qe nga manipulimi dhe vjedhja e votes e deri tek lobingjet e ndryshme jashte sistemit .

                1. R
                 Realisti

                 Akoma kjo milionerja nuk o n'burg aaa..!

                 1. S
                  Shkembi

                  O kryepacavurja e ketij vendi, qe asnje operation plastic nuk te ben derman, as na thua c’u be me ate cizmen qe i vervite Rames me surrat, apo i re ne vjunje e hiqe breket?!

                  1. E
                   Emri

                   Nuk te doli koha apo vendi per ta perfunduar artikullin pacavure ?

                   1. L
                    Li

                    Bobo ja hoqen trurin popullit të shkret. Po çar jan keto televizione qe dit nat s’pushojn. Nis dita fillon programi Meta - Kryemadhi mbyllet ne mbremje me Saliun maj penxheres qe konkuron me hoxhen maj minares. Nuk pyet njeri per popullin se moderatoret e programeve të mbremjes jan ber miliardera. Popullin e duan si dele vetem per te kutit e votimit dhe kaq. Pastaj xhambazet e ketyre emisioneve qe paguen nga hajdutet politikan e din vet se ç’bejn duke konkuruar me njeri tjetrin ke hajdut të ken me shume ne emisionin e vet. Ishalla i vjen Zoti hakut se SPAK -u kushedi sa koh do ti zvarit.

                    1. L
                     Li

                     Bobo ja hoqen trurin popullit të shkret. Po çar jan keto televizione qe dit nat s’pushojn. Nis dita fillon programi Meta - Kryemadhi mbyllet ne mbremje me Saliun maj penxheres qe konkuron me hoxhen maj minares. Nuk pyet njeri per popullin se moderatoret e programeve të mbremjes jan ber miliardera. Popullin e duan si dele vetem per te kutit e votimit dhe kaq. Pastaj xhambazet e ketyre emisioneve qe paguen nga hajdutet politikan e din vet se ç’bejn duke konkuruar me njeri tjetrin ke hajdut të ken me shume ne emisionin e vet. Ishalla i vjen Zoti hakut se SPAK -u kushedi sa koh do ti zvarit.

                     1. S
                      SHQIPTARI

                      PRES TE HAP SHAMPANJEN KUR TI SHIKOJ RAMA META DHE VICIDOLIN NE BURG. TE GJITHE HAJDUTE

                      1. D
                       Demokrati idealist

                       Njerëz mos i besoni çiftit hajdut ilir dhe monika.Ata janë në panik,prandaj po luajnë lojra se si mund të shpëtojnë nga ky telash i madh që i ka zënë me SPAK-un dhe Amerikën.Ata po përpiqen të shpëtojnë çfarë të mundin nga pasuria e tyre marramëndëse vënë me vjedhje e korrupsion e krime.

                       1. S
                        Shqiptari

                        Mona dhe Iliri vazhdojne te grinden per nje paçavurr,por jane te paster pasi çdo gje:Shtepi,vila ne Lalez,dhoma ne bregdet,pallat dhe çdo gje tjeter,- thote Mona,- i ka me firmat e Sali Berishes,Fatos Nanos,Edi Rames dhe Erion Velise.Pra nuk ka asgje qe eshte e kundralieshme.Por nje gje nuk e thote Monika: Me çfare parashe,(lek, $ ,€,apo monedha te tjera jane ndertuar keto pasuri???Me Çfarë ?!

                        1. M
                         Mimi Hekurani

                         ,Ç'i mban pragu! Rracë e keqe !

                         1. M
                          Mimi Hekurani

                          Vërë,çapluar

                          Lini një Përgjigje