Kush është Adriani, që iu vërsul Ilir Meta?

18 Prill 2024, 17:33Politika TEMA
Kush është Adriani, që iu vërsul Ilir Meta?

Ne konferencën e shtypit qe beri dje Ilir Meta përkrah emrit te McGonigal përmendi edhe një emër tjetër, Adriani.

“Se edhe Adriani amerikan është…”, tha ndersa derdhte nga goja përroin e sharjeve kunder kreut të SPAK-ut, Altin Dumani.

Po kush është Adriani?

Shumëkush e ka menduar se është fjala për Adrin Dvorani.

Por në fakt Adriani per te cilin foli Meta është një tjetër; nje shqiptaro-amerikan i aaratisur nga Shqiperia para permbysjes se komunizmit, ne fund te viteve ‘80.

Ai jeton në Nju - York, eshte biznesmen dhe ka qene gjithmone nje pike kontakti e Metes ne USA.

Gruaja e tij është mike e ngushtë e Monika Kryemadhit.

11 Komente

 1. l
  lala

  ky eshte debil ose i shkalluar. i ka hy dreqi ne bark. do ja marrin te gjitha. dhe do i qine dhe moniken bukuroshe me operacjon.

  1. p
   pilo Lala

   Po nxjerr emrat e hamshoreve te Monikes ky, ka gallat ......, estrada vazhdon. Keta nga Cepani, jane kokderra.

  2. l
   lexuesi

   Futeni ne BBVip 3 kete idiot te perplaset me Romeon se i ngjan shume per nga niveli dhe togfjaleshi.

   1. K
    Krenari

    Ja futi Sala ,idiotit te Skraparit.Vete u fut ne shtepi duke bere pentiton dhe duke kallzuar te gjithe aferat e "ujkut te pazarit te ri" duke marr me vedi gjithe bemat e Sali kryekrimit .

    1. j
     jevgu

     Liro ta futi Adi mor. Ske ca bo n burg me sapuna past dhomesh dhe corape t bardha lol Shko merri borxh avokatin malokut se mo e keqja t le n dritare

     1. X
      Xax qymyri

      Hahahaaaaaa! I modh je , jevg!

     2. T
      Tiku Polican

      Do i lajne te gjitha krimet qe kane bere.Do i qihet motra mu ne moter.Jashteqitje e tranzicionit.Fare e poshter

      1. K
       Kartelë mendore

       Ky duhet te izolohet per schizophreni dhe ti jepet kartelë. Dhe TV-te te gjobiten kur e marrin ne intervista per shfrytezim te njeriut me te meta mendore qe nuknfibse c’ben. Gjynaf eshte bere per te qare dhe per te qeshur.

       1. G
        Gazi

        Të qifsha Ardianin dhe 300 mijë vojokushët tuaj. O plerë, si nuk mundet kjo mut drejtesie ta marrë këtë qime lepurin ta pëlcasë brënda për kërcënime, e pastaj për pasuri. O legen, mbahesh mbas disa ordinerve që të rrahin me ty, nëse kalon nga pazari ri????ajde toç ajde.

        1. P
         Popull

         Uleritese!Fyese!Turp,Turp!!!Kush ka drejtuar Minustri,Kreministri,Presidence,,,,,,,nje shtet e nje popull,,,,,nivel Intelektual -0

         1. d
          drejtesi

          Te gjithe jane te "pafajshem",vec populli eshte fajtor.Per Ilir Meten(aj),per Sali Berishen,Lulezim Bashen e shume te tjere nuk ka nevoj per te germuar shume.Bemat e tyre (vec pasurive maramendese)i kane pasqyruar ne luften e tyre politike.Theniet Ilir floriri,Per ty doktor e kam dhene njehere doreheqien,per Zenin nuk e jap,Iliri eshte vrases e sa e sa te tjera.Mjaft te analizosh keto deklarata dhe ata dalin plotesisht "lakuriq" para drejtesise.

          Lini një Përgjigje