NATO e zhgënjyer nga Albin Kurti: Përshkallëzimi duhet të shmanget

21 Nëntor 2022, 20:29Rajoni TEMA

NATO e zhgënjyer nga Albin Kurti: Përshkallëzimi duhet të

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka shprehur zhgënjimin e tij për mosarritjen e një marrëveshjeje mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave.

Ai ka thënë se misioni i aleancës veri-atlantike në Kosovë, KFOR, vazhdon të jetë vigjilent.

“Tani është koha për përgjegjësi dhe zgjidhje pragmatike. Përshkallëzimi duhet të shmanget”, ka thënë Stoltenberg përmes një postimi në Twitter, pas bisedës që ka zhvilluar me kryediplomatin e Bashkimit Evropian, Josep Borell.

2 Komente

 1. P
  Prec Ulaj

  Albini eshte i kapur mat nga Vjosa Osmani. Albini nuk merr kurre vendime, eshte frikacak. Po te bjeri dakord me targat, Vjosa do i rrezoj qeverine, do i terheqi deputetet e saj.

  1. E
   Enver

   Albini me Vjosën do ia perplasë në fytyrë gjithë Perëndimit. Dy luanë ka sot Ballkani Albin Kurtin Vjosë Osmanin!!!!!!!!!

   Lini një Përgjigje