Paralajmëron Belind Këlliçi: Po mendojmë të djegim Parlamentin, t'i vëmë flakën

26 Shkurt 2024, 20:08Politika TEMA
Paralajmëron Belind Këlliçi: Po mendojmë të djegim

Vënia e flakës së parlamentit, ngujimi në sallën e Kuvendit, greva e urisë! Këto janë disa nga skenarët që opozita po diskuton. Ajo që është e sigurt deri më tani është opozita do të radikalizojë aksionin e saj. Me aksionin e deri tanishëm, demokrati Belind Këlliçi tha se opozita ka arritur shumë, por nuk do të ndalet.

Nga ana tjetër, i ftuar në Ditarin e Pasdites në A2 CNN me gazetaren Bruna Çifligu, Këlliçi u ndal të fliste edhe për Amnistinë Penale apo edhe Reformën Zgjedhore që sërish janë kthyer në një “mollë sherri”, me nazhorancën, por edhe palën tjetër të Partisë Demokratike.

Këlliçi: Plan për radikalizimin e aksionit opozitar! Mund t’i vihet flaka dhe Parlamentit

Belind Këlliç në A2 CNN ka deklaruar se opozita ka plan për radikalizimin e aksionit opozitar. Ai ka treguar edhe disa nga skenaret që po diskutohen.

“Me bllokim është arritur diçka, nuk ma më qytetar që parlamenti është në një ngërç dhe që sot PS të cakton në opozitë dhe kë ke kryetar të PD. Nëse ne tërhiqemi, ose do thotë se deri tani kemi bërë propagandë, ose nuk do të na lejohet që të bëjmë punën.

Po diskutohet ideja e radikalizimit të aksionit opozitar, po diskutohet ideja e një ngujimi, e një proteste më të fortë. Mund t’i vihet edhe zjarri parlamentit, ka ndodhur kudo në botë, ka forma të ndryshme të mosbindjes civile për të ndërgjegjësuar qytetarët dhe ndërkombëtarët”, u shpreh Këlliçi.

Debatet për Amnistinë Penale, për Belind Këlliçin nuk janë gjë tjetër veç se një sherr mes qeverisë dhe një pakice që ka në fokus vetëm pazaret me Edi Ramën, referuar këtu opozitës së Lulzim Bashës.

“Akuzat i kanë si aleancat, fluide, herë me Ramën, herë me Ballën, herë me Veliaj, duke qenë se ky është një problem i dukshëm, kanë dalë për të marrë disa minuta TV, nuk i shërben askujt mendimi i një pakice që është i fokusuar te pazaret e Ramës me mazhorancën dhe qeverinë. Duke e gjykuar një sherrnajë mes qeverisë dhe një shtojsë e të qeverisë, duhet të ketë një qartësi nga qeveria dhe më pas një konsensus të gjerë sepse mund të ketë shumë të burgosur që presin t’i shkurtohet dënimi”, tha Këlliçi.

I ftuar në studion e A2 CNN, Belind Këlliçi ka sjellë të gjitha argumentet se përse Partia Demokratike këmbëngul për karrigen e bashkëkryetarit të Komisionit të Reformës Zgjedhore, Duke thënë se opozita e PD, po i shkon pas fillit qeverisë që Edi Ramës, shtoi se rrezikohet që kjo reformë të shndërrohet në një mjet për çimentimin e pushtetit të kryeministrit. Nga ana tjetër, ai theksoi se në rast se Oerd Bylykbashi do ishte bashkëkryetar, një gjë e tillë nuk do të ndodhte.

“Mollë sherri, jo për karrigen si funksion formal në bashkëkryesimin e Komisionit të Reformës, aty ka një instrument shumë të fortë që bashkëkryetari ka të drejtën e vetos, pra në momentin që ne nuk biem dakord, se ne nuk jemi dakord me sistemin aktual, ne duam votën e diasporës, ne e dimë që kjo mazhorancë nuk e duan, por nëse bashkëkryetarin e do e ketë PD, ai do vinte veton për këtë çështje. Zgjedhjet me prim favorizon partinë në pushtet, nëse ky propozim do vinte nga Basha dhe vjen në tavolinë për miratim dhe PS jep miratimin, kjo do ishte një thikë pas shpine dhe shërben për të çimentuar Ramën në pushtet, këtë Bylykbashi do e refuzonte”, u shpreh ai.

Ish-deputeti demokrat, Belind Këlliçi u ndal edhe të çështja e vulë së Partisë Demokratike. Ai tha se duhet marrë një vendin, cilido qoftë ai, edhe kundër, por mjafton që t’i jepet fund “këtij makthi”, siç Këlliçi e quajti.

“Të marrë fund ky makth, ore le të vendosin dhe kundër vetëm të marrë fund, kjo nuk ndodh sepse kështu do qeveria”, u shpreh Këlliçi në A2 CNN.

115 Komente

 1. D
  Dibrani

  Ik mer jevg kurve se si ke bere ditet ala.

  1. R
   Riti

   Belindi do ngarkoje te vjerrin ta projektoje sapo te marre pushtetin. Kur behet jevgu zengjin e ben pordhen e madhe.

   1. Y
    Ylli Petro

    Ky sikur e ka pronen e babait do ta djegi.Aty ku mbaron llogjika fillon dhuna

   2. N
    Nuk behet shtet me gabel si Belo bytheci

    Belo, duket sepo te han shume ....., digje Kuvendin e te shkosh atje ku do ta kruajne mire more jevg gay i pacipe.

    1. T
     Tan_Tironci

     Po klasifikon vehten tek terroristet. SPAK duhet te hape hetim menjehere. Pike.

     1. V
      Vranakonti

      Nuk kini asnje arsye t'i vini flaken parlamentit o evgjit dreqi. Ju te Saliut jini te gjithe te çmendur. Parlamenti nuk eshte prone e askujt o qen bir qen. Mazhoranca nuk u ka faj fare. Ajo u ka lene rruge lire. U ka ftuar ne çdo mbledhje te grupeve parlamentare dhe ju nuk kini pranuar. Kryetari nga opozita eshte i zgjedhur dhe po te jete vullnet i mire,reforma zgjedhore behet. Por ju maskarenj nxirni justifikime se u eshte mohuar e drejta per komisionet hetimore. Nqs eshte keshtu,pse nuk shkoni te ankoheni ne gjykaten kushtetuese,por digjeni parlamentin.? Kini tru ne koke ju budallenjet e Saliut.? Qendrimi juaj radikal,madje shume radikal, ka vetem nje spjegim,humbja e sigurt perball PS-te,perball Edi Rames. Kjo eshte e sigurt.Nuk e mundeni dot me vot se populli nuk ju voton juve por Edi Ramen. Kete e dini si dreq ju dhe kerkoni t'i vini flaken parlamentit madje gjithe shqiperise. Por kete nuk e beni dot. Fundii juaj eshte qart,do shkon ne prrua dhe prroi do t'u çone det te mbyteni e te mos dilni te gjall. Piisa dreqi.

      1. V
       Vranakonti

       92 komente vetem sharje per kete krricin e gomarit.pika qe nu ju bje. Mortja qe nu ju ha.

      2. A
       Aleksander Kondo

       Evgjiti te ha mune provoje njeehre mor byth zi se ta shkerdhejme gruan e krejt rracen e jevgut....Bythqirat e partise islamike made-in salih shpella nuk kane per te ardhur kurre ne Pushtet.

       1. G
        Gjakovari

        Mos i nënçmo Jevgjit me këtë krahasim.

        1. D
         Dardan

         Mos u nxito o Dibran. Jane parate e agjentures serbo-ruse qe do ta bejne tym e flake Shqiperine, jo vetem sallen e parlamentit, nuk flet kot lexhendari i Vicidolit, biri dhe dhenderri i Serbise, Sali Sheqere Vuk Karraxhich Berisha.

         1. S
          Stape Pashe

          Do djegë Parlamentin?!?! Qyqa none ça gamori. Po ku ka jevg trim mor lale.

         2. e
          esmer natyral vs esmer nga dielli

          Belindi eshte kaq HOT sa Parlamenti do marri flake vete...

          1. P
           Preshi I lushnjes

           do ishte me mire te mbushet me C4 kuvendi dhe bashke me 140 derputetet direkt na hale

           1. .
            ...

            Vëç të jët edhe ky jevi, brenda se pse ky nukë ështe deputet.. Një komente me vendë :::

           2. E
            Esmeri Kerriç? Jevgu palluqe

            Keto llumra te foltorhanes terroriste do perfundojne në cfurqet dhe kazmat e popullit te thjeshte te revoltuar. Vdekje terroristit Saleh Brrisha . Ti fusim hurin tej nga bytha në goje.

            1. L
             Lungara

             Evgjiti i Brakes ndjehet shume fuqiplote, mund te djege Parlamentin. Te q..robte! Pis m.ti.

             1. D
              Dakord

              Është tërbuar për atë kunatën gjyqtare që shkroi vetë letrën kërcënuese. Përfshija edhe kunatën te robt këtij fundërrinës

              1. M
               Me prokurë të posaçme

               Ta zemē se ka dhe kërriç evgjit, po më thoni, historikisht a keni njohur ndonjë trim prej tyre? Për (mos)'trimërinë' e tyre, ne i kemi quajtur ata "Pufte".

              2. A
               Azio

               Me kane thene qe ky eshte tip gomari,por jo vetem kaq. Ky eshte KERRIC puro Edhe mbiemri eshte shume I perfect Kellic baraz kerric. E gezofsh se e meriton.

               1. A
                Aliu

                Doli ky Egjytiani i Sali NonGrates se Vicidolit , pse ju e merrni Seriozisht kete jevgjit te pa cipe , ky ben cdo gje , por populli thote se Jevgu kur e bene Pasha gjeja e pare qe beri vra babane e tije......!!!!@

                1. N
                 Nga fshati titit

                 O Belo o bythe zi kush ta ka ndertuar parlamentin nena apo babai apo vjeri me vjeren qe do ti veshe flaken,o koqe kandari,kushi paguan leket Artan Shkreli me zonjen Shkreli na marke shembuj ka ndodhur edhe me pare pse nuk shprehni fjale si duhen bere ligjet dhe kryetarin nuk ja u ka caktuar ps por vete zgjidheni midis vetes tuj kujton se jane budallenj shqiptaret te lene kokat per ju politikane te qelbur beni greve urie tamam si PJETER ARBNORI po ja u mbajti dhe vafshi ishalla ne te semes,per cfare per te mbrojtur Berishen.

                 1. @ !

                  Ore gabel muti kush te propozoi per kryetar qenefi -bashkie po ti duhet te jesh thjesht me pastruar banjot e qytetit lere pastaj o pleh per te djeg nje institucion te shtetit , por ketu nuk ka shtet te te qi... nenen e fisin per mendimin e shprehur ,moster e saleshit , prandaj ne vendin tone behen paçaveret qe degjojme .... ptu plehera ...ptu shtet m

                 2. V
                  Vaso Pasko

                  JO VETEM BLENDI KERRICI POR TE GJITH MAGJYPET PER PUNE TE TILLA VIJNE NE EUROPE. VIJNE SI LYPSARE PER TE BER PUNE TE PISTA QE NUK BEGENISIN TI BEJNE VENDASIT DHE ME VON, SI GJARPERI PASI NGROHET. NDERTONI KAMPE PER PLENDA KERRICA SE DO UA SHIHNI HAJRIN. NE CDO SHTET KY I NARKOTIZUAR DO ARRESTOHEJ PER KERCENIM DHE PREGATITJE PER TERRORIZEM. POR SHQIPERIA ESHTE SHTET PA THEMEE E PA TABAN NDAJ RREKET E UJRAVE TE ZEZA ATJE BEJNE QE EUROPA TE VEN MASKA PER FILTRIM AJRI.

                  1. Ka më idiotë të tjerë ky vend? Spiropali thotë ndodh në botë, ky thotë ndodh në botë, po pse nuk i merrni të mirat botës, po idiotizmat, apo aq e keni nivelin e IQ. Prandaj ikin njerëzit, se nuk shohin shpresë as tek kandidatët për pushtet.

                   1. G
                    Gazi

                    O rrot mazllemi parlamenti s’eshte i juai por rrini mire se shume deme i keni bere ketij populli

                    1. P
                     Pranvera

                     Ore shkatërraça, e keni shkatërru Shqipërinë shumë herë! Çfarë zjarri ore të marrë!

                     1. Y
                      Y. H

                      Ti, bir kurve flaken mund tja vesh satame e tyteti.He moj policia e leshit ku je pse se areston?

                      1. K
                       Kështu o posi!

                       Dëgjojeni mirë këtë evgjitin,se s'ha mut kot ky.

                       1. J
                        Jevgut ja ka lënë i jati parlamentin

                        Terroristët e Saliut duan të djegin parlamentin për bythën e fishkur të malokut. Unë kam një propozim kur ti vënë flakën të mbyllet dera dhe të digjen si miu brënda e të shpëtojmë nga këta jashtëqitjet e kombit

                        1. d
                         destan

                         Cfar thote ky KRRICI....

                         1. A
                          Aron

                          Pirdhni, pirdhni se shfryheni.

                          1. M
                           Muzaka i Ri

                           Po mire mor debil,mor rrot k...ri, keshtu do beni shtet ju?,po hiqni dore nga shteti qe bene Saliu me zjarre dhe hekur se ja pat nje here hajrin. Po kur te vini ju ne pushtet ti vene zjarrin keta te tjeret ku do shkojme keshtu?, me keto mend qe ke shko e bej nje pune tjeter,jo politikan.Ketej nga ne i thone: o te dhjefsha mendjen, ma bere mutin pise.

                           1. T
                            Te kete jevg kaq trim xhamen

                            Ky jevgu kerric ka nja 10 muaj pa rrogese do fitonte ate me te gjatin ne bashki e i jane errur syte e thote do ta djegim parlamentin , po vec nje gje mos hartoni kur te jeni te tere ju te dhjertores brenda e porosisni nje roje te mos hapet dera futu efhe ti brenda qe te shkoni ne hale te gomerve ne te semes te tere .

                            1. B
                             Beni Cuni Mamit-me te Meta-mendore

                             Mor Kerric, as gomare s'behesh dot! Po provoje njeher t'i vesh flaken Parlamentit dhe do te shohesh sa shpejt do t'a maresh pergjigjen qoft nga ligji poredhe nga populli. Ju jeni kaq idiot qe per hir te non-grates jeni gati t'i veni flaken jo vetem Parlamentit por edhe tegjith Shqiperise... Keto jane skenareshume te qarta qe dihet shume mire se kush i pregatit, sepse s'eshte hera e par qe Qoft Lrgu Sa-Hale Breshkani i ka ven flaken te gjithe Shqiperise..., Prandaj po te keni 2 gram tru ne koke mos bini preh dhe te perdoreni si mish per top nga Plaku i rrjedhur matuf, Skizofreni kriminel apo agjenti i UDB-se, Sa-Haleja! I ka mar udgezimet nga UDB-ja Sa-Haleja dhe ju "urra perpara" si turm bgetish... Po t'i harron dhe gjene me themeltare qe thirrja per dhune eshte e denueshme nga ligji... Ah, po ke te drejte, c'ligje!??? Ne Shqiperi s'vepron ligji, se po te vepronte ti dhe gjithe ata maskarenjt duke filluar nga Shpellari i Vucidollit, Sa-Hale Kerma, Mul Katnari, Thuthuqi, Sahal-ijani, Bardhoshja e pederastat e tjer duhet te ishit ven perpara drejtesise...!!????

                             1. N
                              Na ruajt zoti

                              Nje medioker qe humbi ne zgjedhjet e fundit

                              1. Q
                               Qytetat

                               Kur ti vini flaken parlamentit, do zoti ngeleni te gjithe brenda, qe te shpetoje Shqiperia njehere e mire nga fara juaj. Plera

                               1. V
                                Vicidoli

                                Gabeli do djege parlamentin e bregut lumit

                                1. N
                                 Njoftoni SPAK-un

                                 Hej shoke, kush mundet ta kujtoje prokurorine se Belua do djege Kuvendin, ta therrasin e ta sqarojne punen, vertet e ka apo tellet me vehten dhe nongraten. Nuk paguajmetaksa ne qe ti djege Belo trimi nga Bregu Lumit.

                                 1. T
                                  Tirona

                                  O koqe e vyshkur ,mos prit tja vene te tjeret zjarrin parlamentit , shko veja vete se nuk te pengon njeri , po sja ve dot se nuk ke koqe je mashkull I tredhur

                                  1. P
                                   Piro L.

                                   Ti hash Hajdarin parlamentit..!! pac I keq.!

                                   1. E
                                    Emiljano

                                    Ka te drejte,i duhet vene flaka kuvendit,po me gjitha keta brenda dhe te digjen si minjte

                                    1. S
                                     Shkembi

                                     Digjeni e dhisni ne te, derisa drejtesia e ketij vendi ka vdekur e ju lejon te tallni bythen.

                                     1. V
                                      Vjefsha syrati bythzi

                                      ikkkk ore magjup indie

                                      1. a
                                       american23al

                                       Ka shtet ai vend apo jo , qe nje parlamentar te shprehet se do te djegim parlamentin eshte jashte cdo norme , ky duhet paditet penalisht , shqipetaret duhet te mesohen me normat qe lejon shoqeria dhe jo me huligane e njerez primitive.

                                       1. Aqifi nga Himara

                                        Ne nje vend normal kete kerricin do e kishin arrestuar menjehere, por ne shqiperi nuk ndodh se pales kundershtare i duhet per alibi dhe ne te tjeret kemi nja 30 vjet qe shohim estrade me barkun thate se kta luajne lojen e kungulleshave

                                        1. A
                                         Arjnan Cani idiot i lindur.

                                         Ne shekullin e kaluar gati 100 vjet me pare vetem Hitleri ka djegur Parlamentin, po ja u mbajti bytha o tradhetare , bande terroristash shpellaresh , tentoni ta digjni se ne pidh te grave dhe motrat tuaja do shkoni o bythqira te mostres Sali kriminelit.

                                         1. F
                                          Franci

                                          Hallall, nëse ti, por ama ti, jo të tjerët, po ti, ti vlsh flakën. Dhe do mbahet mënd, sesi një i fisit talatula, dogji parlamentin. O pler o pler, thua që ke studiuar në SHBA, po të kishe bythë ti punoje në amerikë, por si ty, mbarojnë shkollat me qindra. Prandsj do përfundosh faturino autobuzi, se ti nuk e ha punën, nuk je i zoti. Ty të hyri e doli jotëm ke berisha, që erdhe deri aty, ku tironsit të futën pykën ne atë sumë të zezë. O dexhenerum, or qyl i jetës. Ik mor palaço ksp noj punë, se nuk ke ti kapacitet për politikan. Yttttt

                                          1. e
                                           edmond (Koder Rreshen )

                                           " Djegia " e Parlamentin te 2024 ,e burrave dhe grave, qe vendosin fatet e Shqiperis,me skenderbeun e Spiropalit !!! - Djegia (asht pa thojza se u dogj ne te vertet) e LEZHES SE BESLIDHJES , e BURRAVE qe u mblodhen per fatet e ARBERIS,me ne krye sKENDERBEUN ! Ka dy variante per djegien e Lezhes,ate te Marin Barletit dhe ate te nje kronikani Turk ? Varianti i par thot : Lezha u dogj nga vet Arbnoret per mos tja lan Turkut ? Varianti i dyt esht se Lezha u dogj nga Turqit qe e pushtuan ? Po ku esht ngjashmeria e Lezhes se viteve 1400 me Parlamentin e vitit 2024 ?! Ashtu sikur per Lezhen esht me pikpyetje ne u dogj nga Arbnor apo Turq,edhe Parlamenti i sotem po u dogj do jet me shum shum ??? C`far ngjyre ka Kellici ....esht Turk,Arab,apo Shqiptar ? A do pranoj Kellici testin e ADN ? A do ta shkruaj kronikani GJEKMARKAJ,djegien e parlamentit pa njeanshmeri ?

                                           1. Analist

                                            Ky jevgu te ha mutin.Fryhet kot si gjel.Te rije urte tja utin.

                                            1. T
                                             TIRONA

                                             A mund te flase nje njeri normal keshtu? Fajin nuk e ka ky injorant,por populli qe jashte logjikes per inat te s’ime vjehre e voton! Sipas kokes veme kapelen ! Hajde dru me pre!

                                             1. M
                                              Mirushi

                                              Nuk ka faj ky po SPAK që nuk e merr në ndjekie penale, ky nuk është deputet e nuk ka imunitet. Këto janë thirrje për luftë ore kërriç. Po nga kush do mësosh nga ata prindër çopë çopë që ke ti vaj me det.

                                              1. A
                                               Aruro Ui-u shqiptar=Salih Ram Berisha

                                               ky nuk eshte thjesht kerric,por kerric me patente.Eshte kompetenca e Altin Dumanit dhe e Taulant Balles,sepse kjo thenie e ketij kerrici qe pjerdh nga goja eshte ne dem te sigurise kombetare.Boll jane lene te bejne deme ne kurriz te ketij vendi.Ky mund te jete dhe nje skenar UDB-ist apo rus,nuk eshte cudi,sepse krye.ari i tyre eshte super agjent i UDB-se,KGB-se ,i ish sigurimit shqiptar etj etj dhe sot nuk grata! Dhe Noka eshte nje agjent i zellshem i Serbeve,i gatshem te vere zjarr kudo ku mundet!

                                               1. S
                                                Sokrati

                                                Këta janë të gjithë për në burg, o njerëz! I pari është s'Aliu, pastaj me radhë.

                                                1. L
                                                 Laveri

                                                 cfare race jane keta te rithemelimit!

                                                 1. J
                                                  Jeta

                                                  Mirë e ka ky kërriçi si duket shëmbull per djegje merr djegjen e Rajshtagut ,se shefi i tyre nuk ka ndonjë ndryshim të madh nga ata që i vunë zjarrin.

                                                  1. Z
                                                   Zaza

                                                   Kerrici dhe xhim begeja me abi maltezi pastri parash. Po spaku fle gjume digje kerric

                                                   1. K
                                                    Ke kellici

                                                    Djegie ? Apsurde! Po pse Parlamentin dhe jo Kellicin?

                                                    1. D
                                                     Daullxhiu

                                                     Belo evgjiti, do behesh so hitleri qe dogji reistagun? Po do te qihet jevga po e bere ate pune. Merr daullen me mire se ate e ke ne gjak.

                                                     1. M
                                                      Mos u tut

                                                      O kerric akoma ste kane dale pustullkat. Nuk ke mbushur moshen madhore. Yt ate ta polli? Ajo prone eshte e popullit. Nuk i perket parlamentit. Pergjegjesi ligjore kane organet e drejtesise qe bejne sehir, qe ju lejojne akoma te nxirrni nga goja lloj lloj pacavurresh. Mjerre populli qe pret nga ju vagabonde sociopake. Qytetaret ju njohin me mace e me mi, prandaj dhe po ju tregojne vendin me vote. Jeni bere si mos me keq, kudret qameti. Si demokrat me vjen turp kur takoj ne rruge njerez te shoqates tuaj.

                                                      1. A
                                                       Arbëresh

                                                       Eh rrot K*ri, po' parlamenti ndertese eshte. Ju doni vini flaken, qe zjarrfiksit do e shuajne. Pushtetin e marre me zjarr nuk jau njeh askush. Do vije Ambassadori amerikan dhe BE, e do ju veje zjarrin ne b*the ju, e sdo merrni pushtet edhe per 20 vite tjera. Ka ikur koha e zjarrit e plumbave, eshte koha e SPAK dhe e turizmit.

                                                       1. d
                                                        denoncim

                                                        Ky duhet te arrestohet per krim te pa kryer urgjente. Drejtesia duhet te veproje rrufe. Ata me ca bashibozuke shqiptare qe marrin eurot nga Saliu, i cili disponon miljarda, kujtojne se kane njerez me vete. Ata erdhen ne proteste se e kishin dite pune, moren parate dhe shkuan ne hallin e tyre perveç atyre huliganeve. Duhet te arrestohet per krim. NUk u permbys diktatura e Enver Hoxhes as me djegia parlamenti e as me pushke, perveç 1997 , 1998 dhe 21 janarit. Keta kriminele kane perdorur ne çdo kohe pushken kunder shqiptareve

                                                        1. *
                                                         ***

                                                         Parlamentin e kanë djegur NAZISTËT. Tani do ta djegin ÇEÇENËT. Nën udhëheqjen e KËRRIÇËVE. Me frymëzim të SALISERBIT.

                                                         1. @
                                                          @

                                                          Ore këtyre populli ua u dha përgjigjen me vota këta duan të vijnë me dhunë të qeverisin

                                                          1. L
                                                           Lul Basha

                                                           Plaseni brënda këtë mut. Ky po e thotë vet këtë gjë. Ky do bëhej kryetar Bashkie ? Hajde kuadër, hajde. Kontigjentet e PD.

                                                           1. K
                                                            Kris

                                                            Qeni qe leh shume nuk te ha

                                                            1. l
                                                             lali

                                                             kerrici do djegi parlamentin

                                                             1. P
                                                              Po skapi pse se kapi?

                                                              Me kete deklarate ky duhet te arrestoget. Sa i hapen dosjen ketij do vere flaken. Beje prove ta shofesh ky ra fusin ty jevg qe te ka ndertuar vendet bytha me gojen, dmth goja ketij ngjan si bythe. Shpifesire.

                                                              1. S
                                                               Shko mor mashtrues profesionist se te njeh mire Sa

                                                               Askush mos te shqetesohet nga keta budallenj. Ne radhe te pare kemi nje Shtet funksional, me institucione ne kembe si asnjehere tjeter. Jemi anetar te NATO-s, Policia, Garda, ushtria, prania e forcave te NATO-, nga ana tjeter qytetaret qe u kaloi jeta duke e rindertuar Shqiperine qe kanr djegur keta pisa.Te gjitha i llogarit ky evgjiti me nje bande prej 13 vetash qe u jep para e nje shishe birre, per tu treguar si garip. Ky dhe te tërë teveqelat e tjere, te hajne menderen, keshtu do pellasin si gomeret deri diten qe do shpallen listat per zgjedhjet e 2025-ses. Te gjith jane ne gare kush e kush te tregoje besnikeri ndaj Lexhendes, per nje mandat deputeti. Sa te marrin vesh se nuk jane ne fillim te listes, ate nate do shkojne ne shtepi dhe te nesermen do fillojne si njesitet guarrile ti njoftojne shoket te mos dalin ne votime. Kjo eshte e gjitha.

                                                               1. D
                                                                Dursakja

                                                                Më falni për shprehjen, por një gomar i madh paska hyrë në parlament! Mendoj se bashkë me atë çakallin duhet të ketë dalë nga kopështi zoologjik, por veshët e gjatë seç i mungojnë. Ha ha ha

                                                                1. H
                                                                 Haxhi sotiri

                                                                 Se dogji gjermani ,do e djegi KËLLICI , " BABAI TA KA LËNË? " MALLI BABAIT ,MALLI QERATAIT " .C'KE ME ATË QË NUK ËSHTË TËNDJA MOR TEVEQEL ?

                                                                 1. O
                                                                  Opozite leshi

                                                                  Vurja flaken dhe kini per te vajtur ne te semes dhe Shqiperia ka per te shpetuar njehere e mire nga gjithe ju qelbesirat e ketije kombi.

                                                                  1. L
                                                                   Lymi Tymi

                                                                   O jevg beleg, ik bjeri dajres se nuk je ti per pune tjeter. Ju keni më shumë se 30 vite që i keni vene zjarrin gjithë vendit.

                                                                   1. B
                                                                    Bejkush

                                                                    Pa provoje njëherë o arixhi! Lëkurën e zezë ,t'a shesin katër euro te tregu çam... Shkërdhatë!

                                                                    1. r
                                                                     raul

                                                                     Po kjo funderrine e politikes qe populli i Tiranes e nxori me shqelma nga gara politike e bashkise ne 2023 me 80 mije vota me poshte se Erjon Veliaj njihet per zjarrvenje. Kjo vemje politiko foltoriko eshte autori i djeg'jes se bunkerit ne Tirane, nje veper arti shume e vizituar, ky bandit me nje grup uniformash kafe qe u shfaqen ate dite papritur tek bunkeri dogjen bunkerin ne mes te dites nen bekimin e Xhozit dhe perbindeshit te vicidolit qe rrinin 7 m larg bunkerit dhe te ekzaltuar zgerdhiheshin me flaket e bunkerit. Ky Belo krrici organizoi grushtin e shtetit ne stadium kunder Lulzim Bashes dhe shpejtesia e marrjes se vendimeve ne ate puc brenda pds do ta kishte zili dr. Gebelsi i Rajhut te Trete. Pastaj sulmi mbi Shqup me hekura, leva e qysqi u organizua po nga kjo monster qe te hynte ne histori si Geringu qe dogji Rajshtagun e nga keto kercenime qe ben ky bandit neper ekrane tregon se nuk eshte mire nga trute se eshte bere pishman qe humbi rrogen 3 milioneshe te deputetit dhe si duket ka mbetur pa leke. Kjo monster eshte vemje e rrezikeshme dhe e urryer nga gjithe populli i Tiranes per deklaratat neonaziste per djeg'je e sulme te organizuara qe ka bere.

                                                                     1. D
                                                                      Deep Purple

                                                                      Shko digj baraken ku ke lindur te bregu i limiti.Dhe lahu se mban ere.

                                                                      1. E
                                                                       Emigrant

                                                                       Mir do e beni o murro Por kur tia vini flaken mbyllni dyert dhe rrini brenda qe te mos dali asnji prej jush Mban shpres populli nga kjo bend hajduerish dhe keqberesish

                                                                       1. S
                                                                        Sebastja

                                                                        Kjo është opozita. Detyra e saj është të kunërshtojë, të argumentojë, të denancojë, të kërkojë ardhjen në pushtet, por jo të djegë dhe të shkatërrojë. Ajo duhet të bindë elektoratin dhe shqiptarët se kur ishte në pushtet ishte më e mirë se pushteti i sotem, dhe të paraqesë alternativat e saj bindëse se do të jetë më e mirë se kjo qeveri që kemi. Populli të voton atëherë kur krijon besimin tek opozita, por jo kur shkatërron, se ky popull do ta ndërtojë përsëri atë që shkatërrohet.

                                                                        1. G
                                                                         Gazi

                                                                         Pastaj ti i pari do të shkosh në p… të jevgës.

                                                                         1. P
                                                                          Pashtriku

                                                                          Majeni me shkume se do vini ne pushtet. Ca ministrie do marre ky?

                                                                          1. V
                                                                           Vlonjati 12

                                                                           Vetem per kaq ky kerrici duhet te futet ne burg .

                                                                           1. s
                                                                            shori

                                                                            Zoti Rama, po t'i thoshte keto fjale ndonje qytetar i thjeshte do te dergonit policine per ta arestuar, ndersa me keta muter malokare rini si mumje dhe i lini te bejne c'te duan...!!!

                                                                            1. f
                                                                             feliks

                                                                             jo se jam racist ,por raca e zeze dhe raca mulate, nuk mund te jetoje se bashku me racen e bardhe, ZOTI nuk i beri kot te zinj, keta duhet te punojne skllever neper fusha, sepse jane rezistante ndaj diellit, kurse te bardhet nuk mund te durrojne shume nen rezet e diellit. edhe ky kriçi jone qe do te djege parlaentin, jepini nje lopate dhe te filloje te hape kanale ne myzeqe.

                                                                             1. S
                                                                              Sov Lili

                                                                              Beliiind ! Lluku babashta !

                                                                              1. B
                                                                               Busho

                                                                               U be trim dhendri i kuq…

                                                                               1. J
                                                                                Jani

                                                                                Po sheti ku esht per kete fjale duhet ti meret shtetsia ketije byth ziu made in india dhe te largohet Sa me pare nga shqiperija

                                                                                1. A
                                                                                 Adi.

                                                                                 O, a e dini se nuk e ka keq. Ja din kimetin. I ,vogli....

                                                                                 1. m
                                                                                  macja

                                                                                  Ti hani mune shqiptareve dhe parlamentit o zvaranik!

                                                                                  1. K
                                                                                   Kristi

                                                                                   Thone ...jevgu kur u be mbret ...vrau te atin... Pufte,..varja

                                                                                   1. K
                                                                                    Komuniteti Egjypjan

                                                                                    Janë dakortë me çdo epitet.që thuhet për këte mostër këte lapanlozë fytyrë majmuni që për çudi na është futur në gjirin Shkrelve që kanë përfituar gjithçka por ju lutem mos përdorni epitetin Gadel dhe Jevgjit sepse me këte fyeni një komunitet të tër që punojnë me ndershmëri dhe jetojnë me punën e tyre të ndershëme

                                                                                    1. A
                                                                                     Asd

                                                                                     Pervec qe jeni hajdute dhe nuk bete kurre shtet, po tregoni se jeni edhe budallenj; E betonuat Ramen ne pushtet.

                                                                                     1. U
                                                                                      USA

                                                                                      SHTEPIA JOTE ESHTE MORE KURVE?APO E BASTARDEVE BERRISHJANE....? PARTI BASTARDESH,KRIMI,HAJDUTE,MASHTRUES ANTIKOMBETARE....FUCK YOU!

                                                                                      1. R
                                                                                       Ritu Gjino , se ... i tha Maliqi !

                                                                                       Gjinua i tha Marigosë , pse nuk i ve zjarë shtëpisë tënde ?!!!

                                                                                       1. M
                                                                                        Maloku

                                                                                        I shkolluari ne Amerike thote qe do djegim Parlamentit. Po si nuk ke pak dinjitet Belind Kellici. Pavaresisht se kush eshte ne pushtet, Kuvendi eshte tempulli i popullit qe ti ne ate mendjen e ndritur kerkon ta djegesh. E kupton qe po konsumon nje veper penale dhe per kete ti duhet te denohesh? Po ja e dogjet dhe parlamentin sipas hobit qe ka udheheqesi yt i lavdishem Saliu se e ben pis fjalen zoteri ky, cfar do besh me vone? Ti do e djegesh qeveria me taksat e popullit " qe ti u kepute duke i qare hallin" do e rindertoje perseri. Mund te me kthesh pergjigje per kete pyetje. E di si je pozicionuar ti shoku Belind, nje dore ne revani dhe nje dore ne bakllava. Vete pretendon se je i djathte dhe e ke doren ne bakllava, ndersa vellai, bashkejetuesja, babai dhe nena e bashkejetueses jane nga e majta dhe e kane doren ne revani. Keshtu qe ti per vete je ne rregull, populli hengert koken e vet.

                                                                                        1. L
                                                                                         Luli

                                                                                         Zoti Artan Shkreli kujt i keni berë keq që të ndëshkohesh kaq shumë?

                                                                                         1. S
                                                                                          STRUGA

                                                                                          KËRRIÇIIIII, pëllet, por s‘ka zë i ngrati! Pëllasin kërriçat e Rifundosjes së partisë shkërdhatë, kot e kanë, su vete kush pasë këtyre KËRRIÇAVE, janë asgë- NUL NOçka janë të gjithë. Këto KËRRIÇA nuk përfaqësojnë askënd, janë gjallesa koti.

                                                                                          1. X
                                                                                           Xha Braho

                                                                                           PO PSE MOR DERDIMEN, PARLAMENTIN TA KA LENE BABAI APO GJYSHI QE DASHKE TI VËSH ZJARRIN…. NUK KA LIGJE AI VEND (per ju)… SE TË ISHE NE NJE VEND NORMAL, DO TI HIDHNIN ÇELSAT NE DET…. MASKARENJ POLITIKANQENËR….

                                                                                           1. N
                                                                                            NJE MIK QE JU DO TE MIREN

                                                                                            JA E ZEME SE E DOGJET EDHE PARLAMENTIN,PO PASTAJ KU DO SHKONI.KUJTONI JU SE DO TE NGRIHENI NGA HIRI SI SFINKSI.O TE MARRE THIRRRNI MENDJES DHE BONI NOJ GJO TE NHAJRIT PA PUNA E ZJARRIT NUK U NXJERR NE DRITE NE MOS PO DIGJENI EDHE VETE ME KEQ SE SA JENI DJEGUR

                                                                                            1. t
                                                                                             tao lali pederasta

                                                                                             q.va grua a.mazniku

                                                                                             1. E
                                                                                              Elis

                                                                                              Qenkan gomar I madh ky tipi. Digj ore shtepine tende, parlamenti eshte I popullit. Ka ikur koha kur sulmoheshin institucionet dhe vriteshin njerzit. Beje dhe do e shohesh cfare te bejne. Sot ka drejtesi qe ta fut preshin per tere jeten.

                                                                                              1. Q
                                                                                               Qytetarja

                                                                                               Te djegesh ty perpara meqe kerkon djegie Nuk Te vjen turp Kerkon dhune Turp Ju doni rremuje se e keni Te qarte se keshtu nuk vihet ne pushtet

                                                                                               1. S
                                                                                                Skraparliu

                                                                                                Zoti prokuror Belo edhe keta te PS te Rilindjes bene greve urie ne 2009 ne Bulevard dhe pastaj hengren KROKODILIN NE FRANCE,po ju cfare do hani o BELO JEVGJITI.

                                                                                                1. V
                                                                                                 Vlonjati

                                                                                                 O jevg bythëzi fillimisht të shkërdheftë Kina gruan e me libër shtëpie. Jevgu nuk është aq trim sa fletë. Jevgu e shumta nënën e vet vret se për gjëra të tjera nuk ka bythë me vepruar. Megjithatë ja e dogjët po pastaj ku do shkoni. Ashtu dogjët edhe TV shqiptare para ca vitesh por u zbythët menjëherë. Zbythjen e bëtë nga bora me një telefonatë se nuk u njihte njeri. Ju gë hani munë e të leni pa bythë. Ti jevg që jeton për mungesë varri o vulëhumbur. Hajde jevg kërriçi dhe duaj gruan tënde se edhe ajo është mërzitur me një jevg si puna jot. JEVGU TRIM, QË SHKO EDHE NE GAZ BARDHIN NË KAVSJË. ATË KE ZANAT TI DHE FUAJ BYTHËN TËNDE QË TË MOS TA XJEGIN O VULËHUMBURI

                                                                                                 1. E
                                                                                                  Edi

                                                                                                  E BESOJ QE E DIGJNI. SEKRETARI JUAJ KA DJEGUR GJITHE SHQIPERINE DHE JO ME PARLAMENTIN

                                                                                                  1. Rikardo Laçjani

                                                                                                   Mos u bej shenjester pa pasur nevoje

                                                                                                   1. c
                                                                                                    ce

                                                                                                    Imagjinoni o njerez qe nje neonazist si ky Belo krrici kerkonte te behej kryetar bashkije ne Tirane. Bravo populli i Tiranes qe e nxorri nga skena politike dhe nga parlamenti nje gabel qe pi raki me qofte tek bregu i lumit.

                                                                                                    1. o
                                                                                                     o ezmer,o ezmer,a e gjete fizarmoniken?

                                                                                                     O Pedo,ti ke byth,po e ke per tjeter gje,po per keto qe thua,ti bashke me ate kopilin e Vicidolit,dhe ata beqirat qe ju vijne nga mbrapa,te rruni bythen

                                                                                                     1. S
                                                                                                      Shqiptari

                                                                                                      Kandidati per bashkine e Tiranes dhe ne potence kandidat per Kryeminister vuan nga Piromania.Eshte nje model i liderit te tij,tashme i mbyllur ne “Kafaz” nga drejtesia per hajni si Alibaba me 40 hajdutet,per demtim te rende te demokracise dhe nderhyrje dhe shkaterrim te sistemit te drejtesise.Ky individ me driteshkurtesi politike,ashtu si Lideri i tij ne Papafingo mendon se piromania eshte mjet demokratik.Te mesuar me idete bolshevike te Berishes ky klan terrorist i ka perovuar te gjitha paudhesite:djegie,shkaterrim,molotov,çadra,bojkot,djegie mandatesh dhe brakrisje zgjedhjesh Ne mungese te ideve,kauzave,projekteve politike,ofertave ekektorale,ballafaqimit te ideve dhe mendimeve,argumenteve dhe zgjidhjeve ne institucionet legjitime,gjejne rrugen banditeske te kaosit dhe zjarrit.Tere kjo beteje donkishiteske me Mullinjte e eres e ka shqartalluar dhe fragmentuar opoziten duke e bere ate jo funksionale dhe sterile ne ide dhe ne misionin e saj ne politike.Ky kokorroç politik qe ngjane me teper me nje bufon,eshte kaq larg realitetit dhe misionit real te politikes sa behet qesharak ne ligjerimin e tij politik. Shqiperia me nje mije e nje probleme eshte sot ne pozita tejet komode nderkombetare,shume afer anetaresimit ne BE,faktor paqeje ne Ballkan qender disa here e samiteve te medha dhe me ndryshime tejet domethenese politike,ekonomike,sociale dhe kulturoro-sportive.Rendja ndaj nje te marri qe prej vitesh e urën e zjarrit ne dore i ka vene flaken vendit,e ben BELON e Saliut me qesharak se ustai i tij

                                                                                                      1. X
                                                                                                       Xha Braho

                                                                                                       BELINDO… JAM SHUME DAKORT… TI TE JESH I FUNDIT, MBASI TE MBYLLESH DEREN NGA BRENDA, VURJA FLAKEN KUR TE JENI TE 140 - tët….BRËNDA….

                                                                                                       1. N
                                                                                                        Niko

                                                                                                        Qënka i marrë nga trutë, me sa mënd shprehet ky pyk nga mëndja, se do të djegin parlamentin?!?! Organet kompetente t'a shikojnë mirë këtë palo deputetë.!, që shprehet sikur e ka pronë të babajtë.Këta janë trimat e Saliut 100/100në mbrojtje të tij nuk ka asnjë amëndësim tjetër.

                                                                                                        1. S
                                                                                                         SPAK do ta therrase shpejt Belon nga Egjypti

                                                                                                         Kampion per te fituar komente negative Belo puftja. Do futet ne Guinnes.

                                                                                                         1. N
                                                                                                          Noci

                                                                                                          Sigurisht ju mund te digjni edhe Shqiperine se e Bete edhe ne 97 ,por duhet te mendoni se mund te shpallen i grup terrorist siç kane thënë edhe amerikanet e ju te fluturoni nga parlamenti,pergjithmone eti lini rehat shqiptarët.Rama po ju perdore e jua ka nxjerrë bijen dhe per çdo mase qe mund te merret per ju ka përkrahjen e te gjithve brenda dhe jashte

                                                                                                          1. B
                                                                                                           Belo me diplome fallco

                                                                                                           Rama duhet ti bashkohet thirrjes se Mulit per zgjedhje te parakohshme, bile urgjent. Pastaj do shohim sa si Belo do futen ne Parlament.

                                                                                                           1. S
                                                                                                            Shkembi

                                                                                                            O Kerrici fashist I vampirit! Mesoje mos e harro kurre: partite jane ne sherbim te Shqiperise dhe jo Shqiperia ne sherbim te tyre. Kjo eshte arsya qe ju s’vini me kurre pushtet, se nuk ju Don populli. Ju mbetet vetem nje rruge: Te thyeni qafen se jeni qelbesira.

                                                                                                            1. K
                                                                                                             KERRIÇI , NE BURG !!!!!

                                                                                                             NE BURG KETE ZJARRVENES

                                                                                                             1. M
                                                                                                              Myvena

                                                                                                              Me habit fakti qe ka politikane te tille qe, edhe me arsim perendimor, bien, nga pa mundesia per te gjetur zgjidhje te pranueshme nga te gjithe per te ecur perpara , behen pre e injorances dhe regresivitetit. Kthehen ne metodat e vjetra qe historia boterore i ka Denuar . Me ngjethet mishi kur le o mendimin e Kellicit : t’ veme zjarrin parlamentit. Zoteri, je kthyer pas, 80 e ca vjet, ke marre shembullin me te urryer nga njerezimi, ke gjetur model hitlerin , zoteri, ai I vuri zjarrin parlamentit, Raishtagut! Vetem me kete shprehje ju duhet te dilni vete nga politica se e provuat qe s’ini politikan, e Jo vetem ju, por gjithe ata, vasiler e tj. Qe e kane mendjen tek zjarri

                                                                                                              Lini një Përgjigje