Pas kaosit që shkaktoi në Kuvend, Bardhi letër Nikollës: Na duket sikur jemi në Korenë e Veriut

20 Nëntor 2023, 15:22Politika TEMA

Pas kaosit që shkaktoi në Kuvend, Bardhi letër Nikollës: Na

Pas mbylljes së seancës së kësaj të hëne, e cila sërish u shoqërua me tensione, flakadanë e zjarr, Gazment Bardhi i ka dërguar një letër kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla ndërsa ka vënë në dijeni edhe disa zyrtarë ndërkombëtarë.

Në letrën e dërguar, Bardhi shprehet se mazhoranca ka tentuar të shuajë zërin e opozitës në Kuvend duke i mohuar nisma ligjore dhe duke mos e lejuar të ngrejë komisione hetimore.

Duke iu referuar masave të marra ditën e sotme në Kuvend, Bardhi shkruan se salla e Kuvendit është shndërruar në sallë të Gardës ku gardistët përpiqen të intimidojnë deputetët e opozitës.

Bardhi e ka krahasuar sjelljen e mazhorancës me ato të diktatorit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ndërsa thotë se ky i fundit “do ta ishte zili atë që po ndodh në Kuvend”.

 

16 Komente

 1. LABI

  Ti gukesh sikur je ne pyjet e amazones o shipaze.

  1. B
   Bardha haaaa dylber kavaje

   Haaa po ky nuk eshte pjese e partise demokratike . - Te nderuar ambassadeurs ne bashkpunim me nongraten Berrisha minues i demokracise pengues i drejtesis bashkpuntor ne grupe kriminale ne po djegim parlanentin por garda nuk po na lejone haaaaa eshte komplet i pjerdhur cfare bejne hormonet . Bardha po jane pamje filmike moj vajze xfare thua ti duhet te ishe ne burge ke qene bashkpuntore ne vrasje

   1. s
    shqiptari

    O tranversit muti, o drejtoresh qe pallohesh dhe vete ne bordellon pd,kush e shkakaton kete gjendje te rrezikshme more bushter e qire familjarisht.Ptu ju qifsha dhe macen e shtepise ty dhe gjithe pd-kurves

    1. T
     Tironci

     Bardha,kalo ylberin njeher motra,se noshta te trashet pak zoni,se ndryshe …ehe,do ta cajn dollapim.Hapju shoqnis Bardha,nese e do tra vakte,sumqim dhe pederast.Ty dhe rraces tate duhet qi robt ci ma pragu,mgjth Mulaqen,Paloqken ,Albanen qe duket si moshkell etj etj.Rrace e nyt.

     1. S
      Shpenka pe Korçe

      Ne fakt ky qe nuk shef mire dhe e heq vehten si udheheqes, ka ndruar hallatet me Vokshin dhe ky duket si nje gore e ngjirur , nxersa Vokshi si nje burre i tredhur . Krimineli Berishe i ka bere me cene fizike dhe mendore . Une shpresoj te shpetojne se shpejti prej tij , megjithe se ata presin zgjedhjet e reja per nje karrike ne parlament . Po sic duken bathet , jane larg pashket , thote i mençuri popull.

     2. e
      eli

      Po te ishe ne Korene e Veriut dhe te beje keshtu,do te ta kishin prere bilin do te ta kishin futur ke byca dhe pastaj do te te kishin qelluar me predha topi ne fytyre.

      1. N
       Nga fshati titit

       Ty bardhi te duket sikur je ne zantin tend kur qi......sh ne bythe,ti do cuar ne Elbasan atje gjen dermam o plere deputeti,qe ky vende mos paste kure deputet si ty e ca te tjere qe i vini pas nje te mbaruari politikisht,kur te behen zgjedhjet do shohesh sa do te duan Shqiptaret.

       1. N
        Niku

        Koreja e Veriut s'te le te besh nga keto pislleqe qe ben ti more urith. T'i var Kimi koqet ne bige po e pe shtrember pa jo t'i vesh ti flaken Parlamentit.

        1. p
         pilo Lala

         Korese i rruani trapin ju, se ne Kore te kishte varur ne shesh ai, legena. Beni keshtu se kerkoni te mos denohet Sali Berisha, Ilir Meta.

         1. L
          Leo

          ky bythqiri Bardhi duhet te japi llogari per vrasjen ne Elbasan Edhe Salih Ram Berisha e ka akuzuar si vrases

          1. L
           Leo

           ky bythqiri Bardhi duhet te japi llogari per vrasjen ne Elbasan Edhe Salih Ram Berisha e ka akuzuar si vrases

           1. B
            Boston

            Po cfare kerkon o si te te them……Ju te digjni dhe garda te krihet o i paudhe?????

            1. M
             Muzaka i Ri

             Nuk je ne kore,por je ushtar i Kim Berishes, dhe me e keqja se ushtar si ti nuk e ka frike as miza. Thua qe e bejme per popullin, Jo, e ben per bythen tende, dhe popullit I ngarkon faturen e atyre qe shkaterron.

             1. A
              ASTRIT USA

              Te ishe ne korene e veriut o shimpaze do ishte ne te sateme tani,do kishe henger plumbin ballit mor qelbesire qe paguhesh nga taksat e shqiptareve me 300000 lek te reja ne muaj dhe ben keto skena qe trembin femijte kur i sbohin.Cfar edukoni tek te rinjte qe u thoni se kan ikur nga vendi,cfar i siguroni juve po te vini ne pushtet ju vetem tym e flake dini ti jepni te rinjve asgje tjeter.Nikolla te nxerre faturen e demit krijuar e te gjitha paisjeve qe jane shkatrruar e demtuar nga sjellja juaj vulgare dhe ai qe i ka shktrruar ti shkoje fatura e shdemtimit per ta laguar.Mjaft ka paguar ky popull per ju deri tani.Kush demton paguan faturen kur tju dhembe xhepi mendoni me mire perpara se tu jape regjine Sslehu e Mulehu strateget tuaj te injorances qe zdini te beni asgje te mire.

              1. E
               E drejta

               Juve nuk duhet tu shuhet zeri, por te shuheni me fis e fare, si pjella me e keqe e ketije vendi, si vrases e shkaterrues te cdo gjeje ne kete vend. Ti vecanerishte duhet te ishe brenda per vrasjen e Dr. Xbhuvanit , surrati i jot i piste bridhje me njerez te armatosur me vehte dhe ata vepronin vetem me porosite e tua.

               1. R
                Rrofte populli - Vdekje zagareve

                Ndyresirat e Perbindeshit te Vicidolit !!!!!!! U shofshi si rrace zagaresh !!!!!!!!!!!!!!

                Lini një Përgjigje