Trebythkëndëshi, një karrige shumë kulla!

20 Nëntor 2023, 14:08Politika TEMA

Trebythkëndëshi, një karrige shumë kulla!

Nga Azgan Haklaj 

Hamasi i Berishës s’prekë karriget e rilindjes!


Pas Marshall Berishës fillon sulmin ndaj SPAKU-t ish ministri i brendshëm Çuçi i rilindjes.


Kjo deshmon  besëlidhjen e Trekëndëshit të Bermudës.


Ngjarjet e sotme në parlament janë aksiomë e akordit të plotë të Triumviratit famëkeq.


Hamasi i Berishës me bekimin e Ramës i vuni flakën karriges së kryetarit të PDSH-së Lulzim Basha dhe jo karrigeve të rilindjes se i kanë të përbashkëta:


Tre bythë një karrige e shumë kulla!


Sot u dekonspiruan publikisht.


Fjalët e tyra me mllef tregojnë çfarë paniku po përjetojnë.


Sigurisht demokratët shqiptarë morën një mesazh të qartë se me kë e ka luftën foltorja dhe kush e mbështet.

Këto veprime tregojnë fundin tragjikomik të triarkisë që ka sunduar 33 vite Shqipërinë.


Renia e neodiktaturës është e pashmangshme dhe agu i demokracisë është i pandalshëm.

Është mision kombëtar çlirimi i demokracisë dhe i republikës nga kthetrat e oktapodit të mafies politike dhe krimit të organizuar që në simbiozë me njëri tjetrit kanë pushtuar shtetin.


Mobokracia (oklokracia) po ngordhë.

Shqiptarët presin lindjen e Republikës së Re!

6 Komente

 1. i
  ida

  Ky eshte shume i zgjuar, ka humbur kot!

  1. b
   bumci aldo

   ky fare Azgani e kam pare ne nje video dikur ne kohe te arta te sali bin ladenit ku Azgani desh vrau Fatos Nanon kure ishte k/ minister. A do ta kemi fatin qe te krijohet nje parti ku mos te kete trapajane brenda Asgan ne te semes ju qofte te gjitheve grumbull siq jeni, e keni celbur shqiperin ne cdo celiz, salih bin ladeni duhet plasur ne nje grop zifti dhe pas tij gjith kolonia e juaj e piste

   1. D
    Deputeti

    Po me Ramen, car mutin ke o azgan?

    1. q
     qimi

     O daku asgan ,ju demokratikatikasit dhe luli qe I keni sherbyer sali gerdecit per 25 vjet ,tani duhet te beheni bashkepuntore te SPAK dhe te denonconi cdo afere korruptive qe keni qene deshmitare.Kjo eshte rruga e vetem qe te fitoni njefare respekti nga shqiptaret.

     1. N
      Nga Malsia e jond e Gjakoves

      Keta jane te gjith njelloj. Ky eshte nje cope uti i Berishes. Ju qep Bashes. Shpreson. Zhihni çfar fjalori te shpifur ka, nderton cjali me fjale te huaja qe askush nuk i perdor. Ky hiqet si haklaj por ja han kaken burrave e Zhotave te Haklajve. Ketu ke qene, u ngfohshe ne koqet e Saliut ku ky vrau te gjith burrat e Hsklajve, ku ju rrFshoj kullat qindravjeçare, kur ju rrafshoi edhe varret. E ti mor mut nuk the nji gjysem fjale, prrkundrazi fillove me u marre gjoja me sofrat e veriut, veç me u duke se je gjalle, si gabel me loder ne krah si miku yt xhelali. Turp. Per intriga nuk ta del kush. Per nder e burrni kane Haklajt boll. A te ka qellue me ja ndi zanin Shotes se Haklajve? Ju kLlepi i juj Shote keni Grida Dumen, e Tropoja ka Shoten e Haklajve.

      Lini një Përgjigje