''Berisha nuk do i lëshojë derisa të shkërmoqen'', Bardhi i kundërpërgjigjet Ramës: Frikacak, more 65 gardistë për të të mbrojtur

20 Nëntor 2023, 13:10Politika TEMA

''Berisha nuk do i lëshojë derisa të

Deputeti Gazment Bardhi i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama, i cili tha se kanë prekur fundin duke u përdorur nga Berisha.

Bardhi u thotë se sot si një frikacak i kapur në flagrancë me aferat korruptive kishte futur në sallën e Kuvendit 65 gardistë dhe miratonte si manikin buxhetin që financon PPP.

"Edi Rama futi në politikë e parlament përfaqësues të krimit të organizuar, trafikantë, vrasës e hajdutë, duke e bërë Shqipërinë të vetmin vend në Europë që kishte nevojë për miratimin e një ligji për dekriminalizimin e politikës.

Sot si një frikacak i kapur në flagrancë me aferat korruptive miliona euro që hetohen e gjykohen çdo ditë nga drejtësia, kishte futur në sallën e Kuvendit 65 gardistë, për ta mbrojtur ndërsa miratonte si manikin buxhetin që financon vetëm PPP korruptive dhe projektet që injektojnë më shumë para për tenderat që kontrollohen nga krimi i organizuar", shkruan Bardhi. 

24 Komente

 1. S
  SB

  A ske faj ti jo se kështu bëre edhe ne Elbasan. Ishalla te zen hakat e Xhuvanit

  1. A
   Atdheu

   Ik mer pizivenk. Njeri i peshtire.

   1. A
    Agimi

    Kafshe , fytyre kafshe . Turp te kesh debil i pashembull. Djall i zi , te rencin flaket ne fytyren tende dhe u pervelofshe i gjalle plehre. Cuditet boten dhe tmerruat shqiptaret rrugacer. Sali frikacaku, i paburri, pa bese e iman djeg kuvendin e popullit. Nuk u ngop me zullumet qe ka bere … do te vrasi dhe te djegi Shqiperine perbindeshi por i ka bere hesapesh pa hanxhin ky perbindesh . Ne burg do kalbet ky plak i felliqur, frikacak.

    1. t
     tetovari2

     Jo,nuk është kafshë ky është orangutan i ikur nga kopshti zoo ose hajvan me dy këmbë. Ky që bën si gjel në majë të plehut ka në qafë shpirtin e Pjerin Xhuvanit.

    2. K
     Kovaci

     Bardhi sallatori te ka hyre ne. bythe

     1. p
      pjeter

      Te merren masa se keta duan te provokojne ndonje gje me te madhe, eshte skandal te djegesh kuvendin, keta nuk jane te zgjedhur nga populli, keta jane te zgjedhur si perfaqesues te huliganeve, krimineleve, te dhunshmeve, te hajnave, te mafiozeve!! Te merren masa se nuk eshte e mundur qe keta te vene zjarrin dhe te mos mbajne asnje pergjegjesi!!

      1. V
       Vjosa

       Arrestojini keta KAMIKAZET ME NË KRYE KRYE KAMIKAZIN SALI KARAXHIÇIN , që duan ti vene zjarrin Shqiperise se keshtu bëjnë punen e Putinit .

       1. N
        Na ruajt zoti

        Me ty do merret PS morr saliu Se për mënçuri politike nuk ia thua

        1. D
         Demokrati i viteve të para

         O Bardh Kërriçi. Mbrëmë u pallove mirë o pederast. Mjere familja jote që të ka në shtëpi. Dil një herë nga Elbasani e ta shikosh se si të hapen sytë, o vulëhumburi i sali cjapit plak serb. Shko e lau se vjen era e qelbur dhe kur të afrohemi ne deputetët mban era kërrm. Të shkërdheftë populli i Shqipërisë me libër shtëpie .

         1. R
          Rama Zoni

          Me vjen vertet keq per kete shfaqje te shemtuar, te cilen nuk e shikon askund tjeter ne bote. Te jete kjo alternativa juaj e ardhjes ne pushtet nga ju qe jeni nje brez me i ri ne PD, sic je zotrote apo Salianji, qe erdhet me demek si me te moderuar ne PD. Shume shpejt e treguat fytyren tuaj te vertete, sidomos ti. Mesa duket komplekset tuaja personale , ju bejne te silleni ndryshe e te sforcuara nga ajo cfare jeni ne te vertete, dy pederasta. Por ti vec kesaj tregove qe je dhe pusht pasi shume shpejt lepive ate qe ke peshtyre deri dje. Dijeni mire qe nuk vini dot ne pushtet ne kete menyre. Nuk po mbroj Ramen, madje uroj qe ti vije dhe atij dita qe te hetohet nga drejtesia. Keto veprime, thjesht me bejne te ndihem keq qe drejtohemi nga te tille matrapaze e hajdute nga te gjitha palet. Ptu qelbesira , qe keni kaq vite qe vetem vidhni ne kurriz te ketij populli, e nuk u ngopet kurre.

          1. S
           Shtet leshi që tallen pedot

           Imagjino,kur një pederast Kavaje tallet e trimërohet,sa poshtë ka rënë shteti dhe ky popull

           1. S
            Sali qeni

            Paloka, Bardhi dhe Ndoka jane fytyrat me te poshtra qe rrine si legena pas Saliut. Prandaj sado keq qeveris Rama nuk vjen ne pushtet kurre Nevojtorja vetem prej ketyre.

            1. D
             Demokrati idealist

             Gazmend të qifsha robt ty dhe sali malokut.Jeni fytyra të poshtra e gjakësorë.Jeni opozitë e pjerdhur dhe destruktive antikombëtare.Jeni turpi i kombit.Ti je një pizeveng që ma mban kokën si hu.Turpi ju mbuloftë o plehra,o jashtqitja e kombit.

             1. N
              Noci

              O zotni trap.Ata po tregohen te qete se ndoshta kane marre edhe urdher nga shefi,por po te jete nevoja ty ti varin koqet ne qafe.Ata jane mbi 75 veta e ti me ato trimat e t'u do t'u besh balle kujton .Ti kur u bere trim xhanem se deri tani qe qene ne kategori te mesme mashkullore

              1. J
               Jo tolerance

               Pa,pa,pa! C'ma kush mendjen ky bq, km e "ardheshme"! Eshte i durueshem! I peshtire. E folur mashtruesi dhe genjeshtar! Rama shkermoqi mire dhe denoncoi ne prokurori. Flakadan nuk lejohen ne stadium. Gjobitesh ose edhe me shume! atehere si eshte e mundur ne Parlament! Veprime te ndaluara, te denueshme! Nongrata dhe keta tipet nongrat qe mendojne se populli s'kupton e ka gabim. Amerika ka dhene garanci popullit qe " cdo levizje, organizim apo i frymezuar nga nongrata", do te konsiderohen njelloj nongrata, dhe afer terroristev. Pra Rama, por edhe prokuroria duhet ti shohin mire keta halabak, te korruptuar dhe frikacake. Ata nuk perfaqesojne popullin. E demtojne ate dhe Shqiperine.

               1. X
                Xoni

                Pse nuk I rri bytha rehat ketij Gazit...nuk ka ndonje qe ta qetesoje ?

                1. S
                 Sadiu

                 Morracak vrasës. Do ta kesh dhe ti ditën që do të japësh llogari, drejtësia në vendin tonë vonon por nuk harron o këlysh i Sali vrasësit që i është mbledhur litari në fyt

                 1. s
                  shpiragu

                  TE ARRESTOHET G Bardhi , ka prekur, goditur gardistin ne DETYR .Garda ti heqi zvarr dhe ti hedhi nga shkallet e PARLAMENTIT.Deputetet e Foltores kane mbaruar si QENIE NJEREZORE.Shumica jane thjesht RRUGACER .Cfar pritet AKOMA.

                  1. f
                   fukaraji

                   Ky anormal duhet t’i jepet nje leksion si duhet te sillet si njeri jo ne rruge normale por ashtu si ai eshte ne ndonje cep te erret nga “forcat e errta “ qe largohen ne drejtime te paditura…

                   1. T
                    Te shpetojme familjen kriminale Berrisha

                    Bardha eshte pederast nje e vrau ne Elbasan dhe sot mercenari eshte ne burge . Rama voton buxhetin pa debate i fituar Rama dhe Basha ndersa foltore-nevojtore ka mare rrugen per Jeanine .

                    1. g
                     gamori

                     I pari qe duhet te proçedohet eshte Bardhylka ,shikojeni njeri i pafytyre tinzar,dhe shpirt zi!Bardhylka eshte bere bishe kohet e fundit se Nard Ndoka (qe i ka te gjitha kapacitetet per te) nuk ia vare dhe nuk ka asnje komunikim!Nje here qe iu afrua Nardi duke i thene sa e mire qenke bere sot ,Bardhylka iu pergjigj:Ua une e mire kamqene gjithnje ,ndoshta sot te dukem se e kam rruar dhe u largua duke buzeqeshur!

                     1. X
                      XHI BU

                      Bardhi e turperove Kavajen me veprimet qe po bene ,largohu nga berishizmi nuk eshte tjeter vetem ideollogji shkatrruse, qe vodhi e shkatrroj vendin ,largohu nga kryemineli i pasurise dhe i shkatrrimit te vendit .shkatrroj fabrika ,uzina reparte ushtarake,sidomos ne Kavaje e kudo e ne cdo qytet .Ju pjellat qe u rritet e ndoqet hap pas hapi Salin shpellari po behuni mbeshtetes i se keqes te vendit dhe popullit . Largohuni prej tij, mos i jepni oksigjen ,Rama do qendroj aty e nuk leviz pasi e mbeshtet shumica ,ju jeni karikatura e fytyres se shumtuar te Sali Qenit.Po ndjekni rrugen e gabuar per interesat e Sali hajdutit e kriminelit qe po i afrohet dita per te shtepia pa qera. Sa turp ,turp qe e mbeshtetni kur e dini shume mire hajdutlliqet si edhe te keqijat e tij

                      1. T
                       TRIM nga FRIKA .

                       Kështu ështe kur bëhesh TRIM nga FRIKA , BURGUN për ngjarjen e Elbasanit po e bën tjetri , se ky TRIMI j’a la në kuriz e hëngri në besë BESPRERI , dhe zor se do shpetojë pa u lagur nqs s’ve drejtësi DREJTËSIA , VETGJYQËSIA do bëjë të sajën . Nga ana tjetër ky TRIMI sikur s’po e përmënd më atë BABIN e XENIT , përkundrazi lëpiu atë që pështyu dhe tashti po i lëpin bythën , për t’ë rojtur BYTHËN e tij , me sa duket ajo DOSJE ende e pa mbyllur , është në dorën e BABIT .

                       1. U
                        Ushtari.

                        O gazo nje pyetje kam per ty.A ja gjete vilat ne gjirin e Lalzit Tritanit dhe Spahos?Po u pergjigje sakte fiton cekun nje miljon dollare $.Ne te kunderten kris bythen dhe ik fshihu..Apo ti kane dhene ty qe te besh keshtu si i forte.

                        Lini një Përgjigje