Flakadanët dhe zjarri në Kuvend, Rama: Kanë prekur fundin, i ka marrë me vete halli i një të kërkuari nga drejtësia që nuk do t’i lëshojë derisa të shkërmoqen

20 Nëntor 2023, 11:57Politika TEMA

Flakadanët dhe zjarri në Kuvend, Rama: Kanë prekur fundin, i ka

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas seancës së sotme parlamentare, ku u kthye sërish në një arenë hedhje të flakadanëve nga deputetët e Rithemelimit, teksa në rendin e ditës ishte diskutimi i projektbuxhetit të vitit të ardhshëm. 

Përmes një reagimi në platformën X, Rama shkruan se tanimë deputetët kanë prekur fundit, pasi i ka marrë me vete halli i një të kërkuari nga drejtësia, që nuk do t'i lëshojë derisa të shkërmoqen.

''I futën fjalorin e sjelljet e rrugës në politikë, ndërsa politikën e hodhën në mes të katër rrugëve, duke mbjellë sherr, rrëmujë, dhunë dhe korrur hunbje, humbje, humbje…

Tanimë kanë prekur fundin, ku i ka marrë me vete halli i një të kërkuari nga drejtësia, që nuk do t’i lëshojë derisa të shkërmoqen e të ridalin copa e çika mbi ujë, si mbeturinat e një anijeje të mbytur'', shkruan Rama. 

39 Komente

 1. s
  spata

  Pirdh te cfryesh ! I thone kesaj qe po ndodh, me muaj ,para syve te tu ,o K/M ine .

  1. S
   Salaria heroike

   Edhe ti ne 21 janar fundin kape?

   1. .
    .......

    Sa interesant! Është bërë si qengj Edi Rama kur dikur dilte me sopatë në dorë për të bërë rregull. Apo e kishte sa të arrinte objektivin, kapjen e kryeministrisë? Mendoj se Berisha kurrë nuk mund të bënte këto që bënë nëse nuk i ka zënë kokën me derë Edi Ramës. Nuk ka mundësi tjetër, duhet të dijë diçka kompromentuese mjaftë të rëndë për Edi Ramën që ky i fundit nuk reagon dhe rri si pule e lagur përpara tij. Një mos ushtrim i pushtetit deri në këtë farë feje pa tjetër që e ka një shkak madhor. Apo mos ndoshta Berisha di ndonjë të fshehtë për të jatin, Kristaqin si njeri i botës së errët të diktatorit Hoxha? Të jetë vallë se Spiro Koleka e ka anëtarësuar në rrjetin personal të diktatorit skulptorin e talentuar Kristaq Rama dhe Berisha ja tund këtë fakt në fytyrë sot Ramës?

    1. Z
     Zaza

     Berisha eshte uturaku i rames si i hysniut dje. Pa berishen ne opozite rama nuk e shtyn as 1 muaj. Rama eshte komod me saliun spiun i db dhe sigurimit. Tall allatet rama ????

   2. F
    Fevziu ndihet keq

    Per ata qe shkelin ligjin a ke ndonje fjale ? Qe ne parlament munde te fusesh ...sot flakadan neser tritol a ke ndonje fjale ?. Qe nje non grata injorone drejtesine a ke ndonje fjale ? . Qe keto sjellje rrugacerie po behen te perjaveshme a ke ndonje fjale ? . Qe je kryeminister dhe ke obligim a ke ndonje fjale ? . Je responsable per mungesen e ligjit mos kerko te justifikohesh te kane dhene vote besimin ose puno ose largohu..

    1. t
     toni

     Keti koqe kryeminister eshte e qarte se i pelqen djegja e kuvendit dhe ketu nuk ka aspak dyshimi.Nje gje e tille mund te ndodhe njehere,por me jo keshtu ne cdo mbledhje.Une nuk e besoj se dikush ne bote mund te ket imunitet te perdore forcen kunder tjetrit te ndez zjarre ne kuvend,te thyej dhe demtoj krrrigat…Ku eshte policia keto keqberes e kan vendin ne qoshke,e jo te qelbin rruget…

    2. U
     Ujku Plak

     Tall Azem Hajdarin o Km Rama, se te ka ardhur Dita. Prandaj jeni leshuar si te Babzitur ju te Ripjelljes me Vjedhje e Korrupsion, se nuk ka Opozit, Opozita ka vdekur politikishte, ose me mire vrau veten, se kur kishin Pushtetin abuzuan me shume se ju, vran e pren, Vodhen sa nuk dinin çfar te benin . Ju dhe ato Vemjet e Opozites e keni ne Terezi, super Rroga, arsione ne biznes etj… Mjere Populli i thjeshte .

     1. U
      Ujku Plak

      Tall Azem Hajdarin o Km Rama, se te ka ardhur Dita. Prandaj jeni leshuar si te Babzitur ju te Ripjelljes me Vjedhje e Korrupsion, se nuk ka Opozit, Opozita ka vdekur politikishte, ose me mire vrau veten, se kur kishin Pushtetin abuzuan me shume se ju, vran e pren, Vodhen sa nuk dinin çfar te benin . Ju dhe ato Vemjet e Opozites e keni ne Terezi, super Rroga, arsione ne biznes etj… Mjere Populli i thjeshte .

      1. G
       Gazeta

       Ik dhe ti bashke me Saliun boll me kete teater legenash. Ikni pleqeroni ne Dhermi.

       1. H
        Hasoni

        Leri hartimet patetike, por jep kontributin vendimtar, si kryeminister, per triumfin e ligjit ne menyre transvesale, ne cdo qelize te shtetit dhe shoqerise shqiptare!

        1. E
         Ed Kastraveci

         Pis burre, Edi Rama. Si eshte e munder qe te lejohen veprime te tilla primitive ne parlamet? Ka ligje dhe rregulla? Kush eshte organi qe ndjek zbatimit e tyre? Edhe ne Afganistan nuk ndodhin gjera te till. Shqipetareve pershfi Edi Ramen dhe politikane nuk i bejne pershtypje. Por ajo qe eshte e sigurt eshte qe ngjarje te tilla tregojne inteligjencen e shqiptareve, demtojne imazhin e Shqiperise, nese Shqiperia ka ndonje imazh te mire ne bote!

         1. N
          Noci

          Rama po kalon periudhen me te mire ne pushtet,pa asnje fare kundershtarit.Ne ate salle Rama eshte kryeministri por eshte i barabartë me secilin nga deputetet,ka vetem nje vote.Aty ligjin duhet t'a beje Nikolla si kryetare kuvendi,nuk e kam idenë aka sanksione me te renda se perjashtim 10 dite por me siguri dikush duhet te denohet se deputeti nuk mban pergjegjesi per çfarë flet por jo te djege tavolinat.Dikush duhet t'u tregoje vendin atyre njerez ose te shperndarjen parlamentin e te bejne zgjedhje te parakoheshme

          1. B
           Boll me

           Z.kryeminister fjaleve ju ka ardhur fundi. Ne se nuk e zbatoni ligjin edhe per ju parlamentare, te lutem largohuni nga qeverisja. PS ka njerez shume te mire, qe per arsye qe i dine vete ju jane larguar. Ju i mbani nen sqetull keqberesit. Hallin tend se pse e din vete. Ne se nuk na siguroni qetesi kudo dhe ne ate parlamentin tuaj sharlaran, na u hiqni qafe. Jeni bere te padurueshem. Keni polici, apo e keni vetem kundra njerezve te thjeshte? Na vjen keq, por jeni bere njesoj te gjithe. Nuk keni asnje shenje dallimi si per korrupsion, kriminalitet, shitje te trojeve shqiptare. Thirrni mendjes, Shqiperia eshte e te gjitheve. Ate nuk u a lane trashegim prinderit. Keni vetem detyren dhe ajo ju perket me voten tone. Ka ardhur koha ti thoni vetes NDAL.

           1. S
            Ss

            Karagjoslleqe fshataresh, Garda s’eshte ne gjendje ti kontrolloje Keta dobica, degjenerim Mjere mileti!

            1. S
             Sali krimineli tallet me këtë m...populli

             Leri pordhët ose ver rregull ose shpërnda parlamentin për zgjedhje të reja që këta plehra të mos i shohim në parlament.

             1. S
              Shkodrani

              Perse nuk vepron shteti dhe ti burgose keta moterqira qe paguhen nga taksat tona!

              1. Z
               Zaza

               I mbyturi te mbyt saliu po te merr me vete kryeminister. Nuk ka mazhorance saliu se rruan as per spak mire ja ben. Beleri dhe saliu fituan

               1. U
                Urrejtesi profesionist

                Ore per cfare te kane vene njerezit aty , ? Te merresh me llafe? Zbato ligjin se do perfundosh keq edhe ti ....

                1. X
                 Xhaxhua jam

                 Lëri pordhët zotëri, lëri llafet blla blla blla.Në je burrë , në qoftë se do që vëndi të mos shkojë në greminë nga banda bazhiibozuke berishiste shpërndaje parlamentin dhe shpall zgjedhje të parakohëshme. Sovrani le të vendosi për fatet etij.

                 1. D
                  Daullxhiu

                  Fundin e ka prekur sali haleja, po fundi po te afrohet edhe ty. Je miku i mire i dardhaxhinjve , mos harro! Diku je perfshir edhe ti o " lider global" i Kristaqit.

                  1. T
                   Ton

                   Si dhe ju bete....por juve ju eci....sepse kishim shprese...ke kta nuk kemi shprese...por ju jeni shume ne te keqinj...

                   1. P
                    Pordhi Kali

                    Sa Kara qe jan njerezit,,,kujtojn se eshte enveri qe vendoste dhe firmoste vete,,,se Kan haberin te ndajn institucionet e shtetit,,,i thojn kryeministrit te nje shteti demokratik qe ver ligjin,kur gjykata dhe spak Jan te pavarura,,e as e rruajne per kryeministrin,,,,,45 vjet momnizem i Ka lon me pasoja,,se kuptojne qe demokracia i Ka te ndara institucionet,,,,

                    1. K
                     Kali pordhi

                     Ashtu sic ke emrin 'pordhi kali' ashtu ke dhe mendjen, inteligjencen. Nga menyra se si shkruan kuptohet inteligjenca jote. Sistem demokratik nuk do te thote rrumpalle, cdo kush te veproj sipas deshires. Sistem demokratik do te thote sistem ne cilen vepron lighi dhe rregullat. Ne cilin vend te botes ndodh ajo qe ndodh ne Shqiperi. Parlameni, ashtu si te gjithe pjeset e sistemit, ka ligjeve dhe rregulla. Zbatimi i ligjeve ndiqet nga organet perkatese. Nese pakica e parlamentit (PD) thyen ligjet, parlamenti (i drejtuar nga shumica, PS) duhet te mbikqyr zbatimin e ligjeve dhe rregulave parlamentare. PS drejtohet nga Edi Rama, dhe si i tille ai mban pergjegjesi direkte per thyerjen e ligjeve dhe rregulave. Por ti (kali pordhi) nuk ke inteligjence te mjaftueshme te kuptosh.

                     1. G
                      Gazeta

                      Te pjerdhsha trurin askush nuk po i thote Rames te bej gjykatesin e te jap vendime por te marre shembull nga ata qe e ben reformen ne drejtesi. Ne Amerike plaku Biden e dergoi ne gjykate Trump qe ka 20 gjyqe tani per tu perballur. Ky KM jone perse nuk e dergon Saliun para gjykates? Non grada perse lejohet ne parlament? Perse u perjashtuan fillimisht dhe me pas cdo gje u anullua? Mali i Saliut i hodhi themelet me firmen dhe lobimin personal te Rames qe ju mbyll gojen te gjitheve ashtu sic po ben per burgje e Italise ne Shengjin ? Eshte teater dhe nuk ngjit me. 10 vjet nuk beri nje dite shtet. Te iki te gris bythen bashke me Saliun.

                     2. E
                      Elisa-beth Spiropalikari von de Prrenjas

                      E mbarove tunelin e Shpiragut shoku "Gdhë" ? Alamet pseudonimi ke qerrata. Dosja jote është në duar të sigurta. Në dorë të Ymerit. Shoku "Gdhë" pse spo e mbyll dot atë çështjen që ke me McConigalin? Hiqe qafe shoku Gdhë. Paguaj ndonjërin ta dërgojë "tek karburanti" se ndryshe si litar ke qafa e ke. Ashtu të lumtë rinumuro turistët që tja marrësh dorën arithmetikës elementare. Gdhë!

                      1. Q
                       Qeverri zagaresh te paafte deri ne kock !

                       Imagjnoni del KM duke na leshuar Shashkat e radhes ,me pafytyresne me te Madhe ,per te juastfikuar Paaftesine e Qeverrise se tij ! _Kjo qe ndodh nga Banda e Shpellarit qe ne Realitet s'ka te ben fare me Qeverrun tone Te Gjate por vepron Kunder Spak e Drejtesise Shqptare ,pamvaresshte se Kazani e shet per Lufte Parlamentare (qe s'eshte kurr ) - nuk ishte dcka spontane ,nga Kamikacet e Krykurves se Hamasit saleh brrisha ,por tashme e paralajmeruar disa her !!!!!!!!!! Dhe imagjnoni se me cfar plehrash ne Pushtet kem te bejme : Nuk jane te Afte te Neutralizojne nji grup shkerdhatash rrugesh ,sepse Politikane kta s'kan qen e sdo jen kurr me . KM jone i Gjhate , duhet te Shkarkoj menjiher Mine Brendshem sepse eshte total i Paafte .Nj shtet i cili nuk ka aftesi te mbroje nj Parlament , nuk e di perse Ekziston !!!!!!! Pushtat me ne krye Te Megalomann e Gjate , ju a dhjefshin surratin te gjithe ne qe ju kemi Votuar deri dje .

                       1. F
                        Fiks

                        Opozitë leshi K/Minister pleh antishqiptar

                        1. E
                         Emiljano

                         Keni kapur fundin te gjithe o palaco,jeni te gjithe per tu futur ne kazane plehrash kryeminister leshi

                         1. P
                          Populli nuk ju mbeshtet me

                          Pordhi Kali : po sipas teje ajo qe po ndodh ne Parlament eshte normale dhe te gjithe aty qe nga Kryetarja e Parlamentit nga KryeMinistri e deri tek Deputetet bashke me Gardistet duhet te jene SEHIRXHINJ? Vua ! ? Ne cilen Demokraci ben pjese kjo loje e ndyre ? Ne Anarshi se ne nje shtet te regullt nuk ma do mendja te mos kene fuqi organet kopetente te nderhyjne por anarshistet kane guxim tju thone gardisteve rini aty mbani vendin nuk keni pune ju te nderhyni dmth nalini te bejme punen tone te djegim te thyejme karige pse jo te vrasim dhe ndonje nga ju apo deputet kete duan ata , dhe me sa guxim keto urdhera i jep Saliu pa ju trembur SYRI ku e gjen kurajon ai qe del mbi LIGJIN ? Atehere une them se eshte bashkepuntor me Ligjvenesit pse jo me SPAK-un .kjo loje eshte ne favor te Saliut per tmos u ndeshkuar vetem sali krimineli fiton ketu te gjithe jane te humbur para syve te popullit dhe nuk do keni me mbeshtetje te majte e te djthhte jeni nje

                          1. G
                           Gazepi

                           Lere berishen se ai dihet se eshte pleh por edhe ti sje me mire. Shiko doganat dhe policine se po te kalon droge me shume se oriz. Dil ne pune e menaxho situaten se xhepistat po bejne namin

                           1. P
                            Populli nuk ju mbeshtet me

                            Pordhi Kali : po sipas teje ajo qe po ndodh ne Parlament eshte normale dhe te gjithe aty qe nga Kryetarja e Parlamentit nga KryeMinistri e deri tek Deputetet bashke me Gardistet duhet te jene SEHIRXHINJ? Vua ! ? Ne cilen Demokraci ben pjese kjo loje e ndyre ? Ne Anarshi se ne nje shtet te regullt nuk ma do mendja te mos kene fuqi organet kopetente te nderhyjne por anarshistet kane guxim tju thone gardisteve rini aty mbani vendin nuk keni pune ju te nderhyni dmth nalini te bejme punen tone te djegim te thyejme karige pse jo te vrasim dhe ndonje nga ju apo deputet kete duan ata , dhe me sa guxim keto urdhera i jep Saliu pa ju trembur SYRI ku e gjen kurajon ai qe del mbi LIGJIN ? Atehere une them se eshte bashkepuntor me Ligjvenesit pse jo me SPAK-un .kjo loje eshte ne favor te Saliut per tmos u ndeshkuar vetem sali krimineli fiton ketu te gjithe jane te humbur para syve te popullit dhe nuk do keni me mbeshtetje te majte e te djthhte jeni nje

                            1. 5
                             5.4 million E , kush informon vendndodhjen .

                             WANTED QOFTËLARGU !!!

                             1. a
                              ardit

                              Kane gabim objektin e djegjes.Do djegur Sureli qe te shpetoje Shqiperia.

                              1. D
                               Detari

                               mos u lodhni kot rama-saliu te dy deklarojne se jane vellezer me turkun, te dy jane tradhetare dhe jane ne gare kush tradheton me shume.

                               1. j
                                jam grekqiri gabel

                                Detar kari. A të ka dhjerë papuja në gojë sot apo akoma?

                               2. U
                                U shofshin zagaret e Lexhendes

                                U shofte rraca e Vampirism Sali !

                                1. J
                                 JP

                                 Iu shofte raca keqbereseve te vertete te Shqiperise! Kush jane e dine vete, nuk kane nevoje ta dine hajvanet dhe fatkeqet qe I votojne me besnikeri.

                                 1. G
                                  Gaz 63

                                  O Edi Rama mjaft jepi drejtim tani mos thoni nuk ngrini dot akuza i keni me zë dhe me figurë .E kan kthyer parlamentin në kafaz me kafshe të uritura për pushtet natyrisht që janë degjeneru në sytë e njerzve por nuk kanë të drejtë të djekin dhe shkatërojnë pronen e cila është taksa e gjithë popullit shqiptar .

                                  1. V
                                   Votuesi

                                   Edi mos kakarrit shume ne maje te plehut. Ti e more pushtetin me sloganin ...Do fus Saliun ne burg...Sot Saliu eshte mbret, eshte ortaku jot... dhe ti je jo per burg por per litar.

                                   Lini një Përgjigje