FOTOT: Kamikazët e Berishës i vënë flakën tavolinës së Lulzim Bashës

20 Nëntor 2023, 10:37Politika TEMA
FOTOT: Kamikazët e Berishës i vënë flakën

Kamikazët e Sali Berishës në Kuvend, nuk e kanë inatin vetëm me Edi Ramën.

Armiku kryesor i tyre, në fakt është Lulzim Basha.

Dhe ndaj sot, kanë vendosur që sot t’i djegin edhe tavolinën në Kuvend.

Për Berishën, ata janë gati me sa duket, të djegin krejt Kuvendin.

38 Komente

 1. T
  Tit Vasili junior

  Futeni ne bythe revolucionin opozitar. Ne vend te beni oponence per buxhetin ju beni si halabake. Opoziten e shkateroi Sala per hallin e tij. maxhoranca dore te lire dhe thoni pse ikin shqiptaret. Ikin se nuk ju durojne me .

  1. J
   Jani

   Pse duhet te kete Kuvend????

   1. V
    Vasili

    Jani! Parlament ëduhet të ketë, por banditë,kriminel,si partia yte që po e shkatërron ,këtë parlament për një kriminel,si babai jusj shpirtëror,që është mësuar për ta djegur Shqiperinë.

   2. D
    Deputet tymi

    Kjo karemania e kujt Tv eshte

   3. R
    Rorirota

    E kush paguan për këto dëme? Si mund të dalin pa lagur këta dëmtues të pronës së popullit? Të pështirë njerëz, pa pukë respekti për besimin e popullit. Turp!

    1. S
     Salkari

     Kush i paguan keto deme ???? Buxheti i shtetit dhe fatura te shqipo fukarai ....po tregoj vetem nje rast .... Dikur isha me qendim ne Gjermani ....u be nje perplasje dhe u demtuan makinat por dhe ndarsja e rruges metalike ....u bene te gjitha veprimet dhe regullimi i ndareses ju dergua me fature shoferit qe kishte faj , jo kompanise se siguracionit , por shoferit personalisht ....vini te tilla ligje dhe pastaj do shikojme se sa i vlen lekura cdo Salianji dhe Gaz bythqirit apo Mul kacakut te pemeve ....shtet bordello , e cpret kur Sali krimineli ofendon ne menyre te paskrupull nje spak te tere ose nje drejtesi te re ....shtet var karin .. Sikur rolet te ishin te kunderta Saliu do tu kish qire nenatte gjitheve ketyre ....keta me sa duket sua mban bytha dhe e kane lene deri sa te jap shpirt dhe te ngordhi vemja Sali .....

    2. A
     As e fshehin antishqipetarine

     Muzhiket Ruse ne veprim

     1. C
      Cipini

      2025 po afron. Keta legene jane te mallkuar nga historia.

      1. L
       Lashi

       Me vjen keq por ketu te ne poe shkaterrojne kete vend vetem politikanet pa perjashtim .thone beni si themi ne mos beni si bejm ne se ju marrim jeten .ligjet i kan bete vetem per popullin se vete nuk jane popull .ku je moj drejtesi si litari ne thes turp turp turp.dhe puajn veten ajka e kombit .por jane qumeshti i djegur ne fund te kazanit .turp

       1. T
        TemaTiku

        Lulzim Basha tashme per gazeten TemA nuk eshte me ai Lyli i dikurshem qe ja permendte perdite ate 7x7 = 42. Qe kur preu goje ndaj qeverise Rama ky Lyli (sot Lulzim) eshte bo Personazh pozitiv me VKM.

        1. J
         Juristi

         Si zonja Kokalari nga personazh qesharak i temës u bë aktiviste republikane

         1. L
          Luli ishte djali më i mirë i Saliut

          Lëre Lulin more maskarai i Saliut,por shiko çfarë bëjnë maskarenjtë e Saliut që janë gati të djegin Shqipërinë për të mbrojtur familjen e kriminelit

          1. A
           Aron

           Kjo eshte e vertete, por sado qe te mundohet Mero ta laj e ta lyej Lulin, "qimexheli" nuk do te mundet kurre te vije te shkaterroje kete vend, sic ishte pjese bashke me Saliun ta shkaterronte.

          2. S
           Sali kufoma

           Ky eshte deshperim total per keta,,,nuk duam tja din me as per popull e as per elektoratin e PD,,,keta e din qe nuk do meren me me politike,,, duan me cdo kusht te mbrojne familjen Berisha,,,,,kamikazet e berishes te paguar me para te thata nga dhenderi dhe shkelzen Berisha,,,keta nuk Kan asnje motiv te bejne keto gjera ne ekstrem,,,pervec qe Jan paguar si paramilitare per te mbrojtur saliun,,,

           1. L
            Lenci

            Turp i.adhë për këtë popull me merita të mëdha

            1. f
             fcb

             Ahhh...qe nuk qe dhe Lulja aty.

             1. V
              Vranakonti

              Turp dhe poshtersi sz nuk ka kandar t'a peshoj. Por perkoken e tyre e kan. Nuk do votohen kurre. Populli eshte merzitur shume me Salin dhe partin e tij te foltores.

              1. S
               Shkodrani-Belgjike

               Opozite kamikaze smendojn për popullin por plr veten.

               1. B
                Beni

                Tym Xhevit se na zune !

                1. F
                 F-22 Raptor

                 Nje grup zagaresh qe fshehin pas imunitetit ligesine, friken e pafuqine e tyre! Te mjere e te gerditshem sa nuk thuhet!

                 1. Çuçi

                  E kujt i hun nenpune Luli?

                  1. H
                   Hasoni

                   A ka mundesi qe dikush qe njeh mire sistemin juridik te na beje te qarte nese deputetet kane imunitet per t’i vene flaken Kuvendit? Cfare ndodh, bie fjala, nese nje edukator i ve zjarrin nje klase mesimore?

                   1. g
                    gazsaliu

                    a munn te sigurohen pamje bemat e sali berishes e gazmend salit, ervin salijanit me 8 janar te selie pd-se dhe 8 janar i berishe ishte nje prove si do behet si do behet revolucioni donkishtist i burrit te sllobodankes kunder edi rames. sic tha kurti i berishes sot radichi serb po pergatite ushtri e per sulme te reja ushtarak ndaj kosoves, pra veprimet e berishes a po radichichin serb. ka gjithenje nje kordinim serbi-berishe ne veprime te koordinuara, a po jane rastesi?? cfare mendimi ka shiku?

                    1. E
                     Epirioti helenik......

                     Pune sunitesh....zullumqare...injorante....kriminel...hajdut gjithe te keqiat i gjen tek keto.....nje popull qe njeh per 500 vjet e kusur vetem ....koqet e Sulltanit per ..kulture e civilizim.....me Xhamia e ngritje sume ne mes te Tiranes....nuk mund te presesh gje tjeter pervec skena te tilla....sunito-mongole....kafshe te liga....qe na qelben kete Gadishull...antik helenik.....e sllavo-mesjetare.....

                     1. M
                      Mallkuar qofshi

                      Ato vagabonde te djegin shtepite e tyre. Mallkuar qofshi te majte e te djathte. Ju zente haka e popullit.

                      1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                       Ligji për zjarrvënie të qëllimshme ekziston? Zbatoni ligjin, denonconi zjarrvënësin.

                       1. A
                        Arbeni

                        sali MALOKU dhe larot e tij janë turpi i kombit.U shoftë rraca e tyre.

                        1. T
                         Tunguska

                         Po keta qe kane pushtetin si mund ta lejojne te perdhoset keshtu institucioni , Deputeti nuk mban pergjegjesi per ato qe thote , por Jo PER ATO QE BEN , per mua te dy palet jane te perfshira njera si ekzekutore e krimit dhe tjetra per mosveprim , Ai institucion i takon popullit shqiptar askush nuk mund ta cenoje dhe ta turperoje institucionin ne kete menyre,

                         1. T
                          TIRONA

                          Deri kur nje popull dhe nje shtet do te merret me nje skizofren alabak? Vazhdoni te votoni per plehra o corbellupites,me joburreroret, me te pandershmit e ketij kombi !

                          1. G
                           Genti

                           talebanet shqiptare te Foltores.....

                           1. E
                            Ersa

                            Këta plehra tregojnë se sa e njohin dhe e respektojnë demokracinë. Duhet të merren masa të rrepta për t'i mos cënuar as dhe një thua proçesit që quhet demokraci. Akoma mund të vendoset një mekanizëm për sende metakie etj dhe kontroll fizik në hyrje. Këta njerëz janë llumi i shoqërisë, meritojnë dënimin e duhur.

                            1. P
                             Poseidon

                             KOLLAJ TI VESH FAJ PUSHTETIT QE NUK MER MASA POR NE GJITHE KETO VITE NUK U PA NJE PROTESTE NE MBESHTETJE TE PUSHTETIT QE NUK E KA TE LEHTE ME SALEHKARAXHICIN, ILIRMUTPRESIDHJERIN MUL MUTIN POR EDHE BARDHEN E KAVAJES QE U SHQYE NGA BYTHA FARE...........PUSHTETI NUK MUND TE KERKOJE NJE PROTESTE TE TILLE POR VETE POPULLI DUHET TE BEJE DICKA QE TE MOS KETE FRIKE SPAKU POR TE KETE FRIKE SALEHKARAXHICI............DO ISHTE NJE GODITJE VENDIMTARE PER RUSO GREKO SERBET,QE. ,PO MBESHTESIN NJEREZIT E TYRE NE TIRANE : SALEHKARAXHICIN, ILIRMUTPRESIDHJERIN,LULBASHOVIN ,BARDHEN E KAVAJES E TE TJERE CG

                             1. Ŕ

                              Nje vend i marre fund e i pjerdhur me kohe. Pa shtet, pa lider, me horra te korruptuar ne krye, Shqiperia endet si nje jetim pa prind.

                              1. B
                               Bumbum..bum

                               Tavolina nuk ësht pron e askujt tjeter veç shqiptarve e ju kurvat gazekara i vini emra të përveçëm . Si i bie tani që ti kallzoj basha në gjykat se I dogjën tavolinën . O mero po kush ësht redaktor te gazeta se e paska nivelin e të menduarit fëmijnor. E prishët fare , me nder e keni dhjer mihabetin siç jeni edhe vet të dhjer nga koka te këmbët

                               1. E
                                Eriksoni

                                Shteti ka marë fund, kur ligjëvënësi djeg ligjin, kushtetutën, shteti ka mbërdhif. Destabilizim, ka një nen ligjor penal, për atë që përçon indicie për të krijuar situata destabilizuese. Kur forca e ligjit është në duart e një pederasti si bardhi apo spaho e noka, ju themi bravo. Bota e qyteteruar ka arrestuar ministra e deri presidentë shtetesh, drejtësia jonë, ka frikë nga ca morra që djegin e shkatërrojnë. Rama duhet të largohet, sepse drejtesia me organet ligjzbatuese janë shpërbërë, nuk kanë fuqi vepruese. Pirdhi në të, një grup morrash, të marin peng, një popull njl shtet.

                                1. F
                                 Franci

                                 Berish boj qef, se me kët shtet gjith jeten edhe pas vdekjes do mbetesh deputet. Digje tym le ti dalë, ku problemet ligjore ne na i zgjidh strasburgu, se gjyqëtarët dhe prokurorët tanë, vetem të rivrasin. Jepi, shteti je ti me nji tufë morrash që mbakan parfum me vete????

                                 1. T
                                  TAFIL TERFILI

                                  ec sali shpellari...edhe pse me nji kembe ne varr,je mallkimi i ktij kombi.se ndjekin mo tropojanet...e ndjekin parlamentaret....muli..bardhi...thuthuqi...vokshi gojorja...like floriri...po tani likja ka ra n qetsi...sja ma mo bitha t boj gangsterrin e pazarit t ri...se e ka fletearrestin gati.po te besh skena te tilla...per interesin personal te lopcarit nga vicidoli eshte mazokizem puro.po dhe ti shalgjati i kryeministrise.....deri sa kto bajga lefin..ok leji...po kur fillojn e shkelin ligjin...duhet te nderhysh,jo te bosh indiferentin me kta kufoma politike....indiferenca eshte gati gati perputhje mendimesh dhe zakonesh.

                                  1. d
                                   demokrati

                                   Kane prekur fundin, por edhe fundi spaska fund.Jo vetem e turpshme.Keta “perfaqesues te popullit” as per ne stalle derrash nuk meritojne.Prandaj qe pergjegjesia te jete e popullit duhet qe deputetet te votohen dhe qe te votohen duhet qe kryetare te partive tu hiqet e drejta ta mbushin listen me kamikazet e tyre.kjo eshte nje sjellje banditeske dhe e pajustifikuar

                                   Lini një Përgjigje