Berisha sfidon sërish SPAK: Nuk shkoj unë para mercenarëve të Ramës

20 Nëntor 2023, 09:55Politika TEMA
Berisha sfidon sërish SPAK: Nuk shkoj unë para mercenarëve

Në orën 09:00 të ditës së sotme, ishte caktuar seanca gjyqësore në Apelin e GJKKO-së për ish-kryeministrin Sali Berisha. Por ky i fundit, vijon me qëndrimin e tij të mëparshëm.

I ndodhur jashtë ambienteve të Parlamentit, një orë para nisjes së seancës maratonë, ai ritheksoi se nuk e pranon kurrsesi “urdhrin e lëshuar nga mercenarët e Edi Ramës”, referuar vendimit të Gjykatës së Posaçme për masën “detyrim paraqitje” dhe “ndalim i daljes jashtë vendit” për të.

-Zoti Berisha sot kishit dhe datën për t’u paraqitur në Gjykatë.

Sali Berisha: Sot unë jam paraqitur në Parlament, nuk mund të pranoj kurrë përvetësimin që i bën Parlamentit Edi Rama. Ai është një urdhër i Edi Ramës i lëshuar nga një prej mercenarëve të inkriminuar siç është Arben Kraja i cili qëndron në detyrë në shkelje të Kushtetutës dhe ligjit të prokurorisë, që e nxjerr jashtë si ish-oficer sigurimi. 

E tregova unë atë, e patë ju dokumentin, ajo që fshihet prapa krimit, si quhet?  Irena Gjoka, e cila fshihet prapa krimit dhe së fundmi, njeriu me lidhjet më të errëta me Taulant Ballën. Pra, ata janë shërbëtorë të mjerë të cilët zbatojnë urdhra të Edi Ramës, ndërkohë i marrin pushtetin Parlamentit, sepse ai është pushtet i Parlamentit, vendimi për të autorizuar organet e drejtësisë. Edi Rama nuk njeh as ligj as moral prandaj ne kemi një betejë pa kthim.

-Do ja thonit sot në sy zotit Rama akuzat që është përgjegjës për hetimin tuaj në SPAK?

Sali Berisha: Unë nuk ka diskutim që do t’ja them, po s’ja mbathi, po qëndroi aty…

Por çfarë ndodh nëse Berisha nuk paraqitet sërish në SPAK?

Nëse Apeli lë vendimin në fuqi, atëherë Prokuroria e Posaçme do të kërkojë ashpërsim mase, me autorizimin e Kuvendit.

42 Komente

 1. H
  Haaa drejtesi leshi

  Shtete leshi nje frikacak sfidon drejtesine, ju e keni drejtesi per ata qe s'paguajne drita turp turp turp jepni dorheqje turpe nje komunist nje vrases nje spiun ju degjeneron haaa

  1. S
   Shtet Shkerdhatash _KM legen ne sherbim te Krimine

   Keni te drejt . Por ne si qytetare shqiptare, s'mundet te presin te funksionoj Skap edhe Drejtesia , kur kta lejuan ishProkurorin e denuar 2 vjet Burg ,te arratiset ne Itali dhe nuk kan ber asnji demarrsh qe te kerkojn Shtetit Italian , ekstradimn e tij !!!!! Kjo eshte Shkerdhatlliku Katunareve te Spak .Shikoj surratin kok Trungut ne krye te skapit dum-mani , dhe harroe Drejtesisne ,duke mos harruar edhe Pushtat me KM ne krye qe as i ka interesuar ndonjher Drejtesia e Shteti Ligjore .

   1. L
    Legen-shkerdhata-Sa-haleja

    Shume e drejt, nje bythqire, shkerdhat, njeri i degjeneruar, kriminel po ben kete vend lesh e li, tall bythen me qeverin, drejtesine dhe popullin, dhe s'ka njeri qe t'i thot mjaft! Mjaft e kemi duruar kete legen, burr shkerdhat, kriminel gjakatar e vrases! Ka ardhur koha te cohet populli dhe t'a mari zvarr, sic e moren Cauceskun dhe t'a lincojn, se po u prit per drejtesin nje mut kane per te ber. Nje i cmendur qe po tallet me te gjithe ne.

    1. B
     Bumbum..bum

     Nuk çohet kush or Mik se kan ik. Aty rini siriane ke më shum se shqiptar. Aty vetëm nënpunsa borderoe e dihet kush I kontrollon. Po doli kush plas luft civile se fukarai po prap fukara do mbes. Si ka mundësi haptazi në tv deklaron se nuk shkon në gjykat. Ka imunitet ? Ok , po ka edhe nji arsye tjeter të fort per ti heart imunitetin. Ska pas e sdo ket shtet per interesa kombtare deri sa me të vërtet të ndodh nji rrotullim rrënjësor.

    2. s
     spata

     Jo jo nuk eshte shtet leshi! Eshte Rama, qe i ka brekushet e malokut ,plot me fekale. Socjalistet urgjentishte te shkarkojne Ramen si K/M e te marrin frenat e shtetit ne dore . Nuk duhet te digjet Shqiperija per tekat e familjes se Berishes . Ptu ju humbte vula shqiptare .

     1. V
      Vranakonti

      Nuk pyet Saliu as per SPAK as per parlamemt.Eshte malok trim nga Vicidoli dhe nuk ja bene syri terr. Ai ka nje trim mbi trima qe e mbron, eshte Flamur Noka.

      1. P
       Prostituta Kombetare Sali

       Jam sali berisha une o budallenj!

       1. H
        Hakun do marrim

        Klithmat e fundit te plakut Mere . Spiun Se ja falim leket qe vodhi....Po klysh serbi eshte .

        1. k
         k

         LUGATI I SHPELLËS-

        2. P
         Ppsh

         Mos u tut he burre Rama ska çuar mercenar por eunuke dhe ti e di mir Akuzat pa kaluar nga kuvendi jan si kafet e nexhes se gjoja po gjykohej por ne fakt po e mbronin qe dikush mos hakmerrej Edhe ti ben sikur po te sulmojne rama ben sikur sulmon Por ne fakt km nuk pranon qe spak te sjelle shkrese ne kuvend per heqjen e mandatit Pra rama komandon spak ti shantazhon ramen dhe estrada vazhdon e komentuesit e shkrete ngopen me luge bosh

         1. T
          Tetova

          Hu m’ hu e huni n byth I thonë kah ne në Tetovë

          1. S
           Sali kufoma

           Foto nga wc e parlamentit,,,fshihet burri tropojes neper halete,,,he mor demokrat,,,ku e keni lexhenden,,,shiko si eshte katandisur,,,,si harlluce tavanesh,,

           1. F
            Franci

            Ku e rruan Berisha per Spakun. Ai po tall menderen me Spakun. Nuk dua te paraqitem thote, po e degjeneron publikisht cdo dite me epitete si bandite, organizate kriminale etj. Shkurt i vertetoi shqiptareve qe edhe Spaku apo drejtesia e re nuk ja arriti qe te GJITHE TE JENE TE BARABARTE PARA LIGJIT. Kete te drejte Spak po e zbaton ne te vertete por vetem majtas pasi ata po e pranojne te drejten per te dhene llogari pamvaresisht nga pozicioni. Por nga Berisha SPAKUT i shpeton shurra.

            1. D
             Demokrati

             Ah drejtësi leshi. Një qen që leh nuk të han. Drejtësia duhet të veprojë me të njëtat standarde. O drejtësi kapnha për zverku dhe futnja brenda atje ta shikojë piçkën e të nënës vet. Ky plotëson 3 k, si korrupsion, kriminel dhe k.....r.

             1. P
              PUNONJESI I NDERSHEM

              Ky eshte koment egzkt i dashur PPSH. Berisha dhe Meta jane me hajdutet dhe kriminelet e kombit ndofta per te gjithe historine mijera vjeçare. Burgosja e tyre do ti hapte rrugen edhe Rames me babezite e tij. Tegjithe ministrat hajdute si nuk paska asnje faj Rama. Kjo eshte arsyeja qe rama mbron felliqesirat Berisha -Rama.Mjere populli shkrete ç'i ka gjet.Prandaj rrugen e zgjidhjes e kane gjetur duke ikur.

              1. S
               Spiuni Krimineli sali si cecua ne SPAK .

               Ho Spiun kriminel i PPSH ne SPAK do shkoshe si Cecua ... Mbas SPAK do shkoje te beshe pushime en Rec te Shkodres ...se renkimet e krimeve te 4000 Qytetareve te vrare nga Armet e Depove renkojne ne Varr...dhe ti do renkoshe perse gjalli..

               1. S
                Spiuni Krimineli sali si cecua ne SPAK .

                Ho Spiun kriminel i PPSH ne SPAK do shkoshe si Cecua ... Mbas SPAK do shkoje te beshe pushime en Rec te Shkodres ...se renkimet e krimeve te 4000 Qytetareve te vrare nga Armet e Depove renkojne ne Varr...dhe ti do renkoshe perse gjalli..

                1. ÇEKIÇI

                 Sala është fashist SPAK po e perkrahë NON GRATEN SPAK po deshmon se edhe ata vet janë fashista te paguar nga miljardat e vjedhura te Sales

                 1. U
                  UÇK

                  Sala e ka perkrahjen e SPAK dhe po vepron ashtu siq ja don qejfi per ta shkatrruar shtetin Shqiptarë Por nuk do te ja arrijë qellimit te tijë djallëzor sepse nuk e ka perkrahjen popullore

                  1. B
                   Bardhi bodigard i Berishes

                   Binduni tani qe Berisha nuk denohet. Pasi dhane doreheqje avokatet qe e mbronin, tani nuk paraqitet prokurori Arben Kraja. C'te beje i gjori, e ka vilen ne Lalez ngjitur me Berishen. Ky eshte kthyer ne nje shtet anarkik, qe gjithmone fiton me i forti,me krimineli e me hajduti. Ngrihu popull e shporre kete qeveri te krimbur e drejtesi frikacake.

                   1. S
                    SKRAPI

                    Skrapi esh vetem per hallexhite se berisha e ka degjeneruar Skrap dhe shba bashk. Turp te ken kur te japin denim per Gjicin e kompani kur Saliu su pshurrrr ne dere. Ishte iluzion dhe ashu po mbyllet puna e Skrapit ashu nisi ashu do bitisi. Turp turp turp

                    1. x
                     xheJ.eN.Bi

                     SKRAPI ...dikur thuhej për bëmat e partisë që ta fuste pak nga pak: partia e kap lepurin me qerre. Edhe " Skrapi" Saliun me qerre do ta kapi.Është si ai peshkatari i mirë që pasi e ka gëlltitur peshku grepin e tërheq pak nga pak dhe herë e lëshon nga pak sa ta fus në " thes".

                    2. D
                     Duroni si cecua sali spiuni do shkoje ne SPAK.

                     Duroni mos u nxitoni Sali kriminlei spiuni do ta haje sa krahu saqe ne hender se ka menduar ! Avash avash Sali kirmineli spiuni i PPSH do shkoje si cecua ne SPAK dhe to shkoje si cecua dhe en Rec te Shkodres ! Nuk do do tja fale as Ligji as te gjithe Qytetaret sali kriminelit spiunit per krimet qe i ak bere shqiperise dhe te gjithe Qytetareve shqiptare..

                     1. B
                      Beni

                      Mor te shkerdhevsha ate shkijen qe ke ne shtepi more kriminel komunist dhe fashist i lindur

                      1. S
                       Shkodrani-Belgjike

                       Lidheni kyt qen matuf, çojeni te vorri se as nburg ska ven për kyt hale.

                       1. T
                        Tropoja

                        Bravo Berisha mos u dorezo para kriminelit serbo madh edvin zeza.

                        1. S
                         Sadiu

                         Drejtësia(SPAK) dhe Televizionet janë dorëzuar para Saliut, kanë rënë në koshin e plehrave të tij, po shkatërrojnë jo vetëm Shqipërinë por Kombin Shqiptar. I lumtë këtij krimineli të pamëshirshëm.

                         1. K
                          Kuksiani

                          Robt ku ti kesh o klysh serbi, na ke marr n'qafe , na ke shkaterru . Shkofsh n'ferr.

                          1. F
                           F-35 A

                           Shume kohe me pare, ne Veri, nje bajraktar kishte djalin me te meta mendore. Jo vetem qe askush nuk guxonte ta quante budalla, por te gjithe e nderonin e respektonin si me te diturin. Edhe ne perkulemi para SPAK-ut, vetem pse eshte krijese e SHBA e BE. Kjo eshte e rendesishme, por nuk mjafton. Prandaj Doktori e te tijet tallin t**pin me te.

                           1. T
                            Trotski

                            Boll Ma! Nuk e vini dot ne Udut Kete Langaraq nga Vucidoli?

                            1. F
                             Flamuri UDB

                             Lidheni kryehalenë Bërisha që të mos I vërë flakën gjithë vendit! Atë përpiqet të realizojë ndyrësira më e madhe e historise së Shqipërisë!

                             1. N
                              Noci

                              Po kujt i plasi trapi çfarë do te ndodhe me komunistin e njesiteve guerile kunder demokracisë shqiptare.Ai nuk ka qene kurre demokrat por ka mbetur ai malesori i pagdhendur i nuk dihet se nga e ka prejardhjen.Tani edhe pse eshte plakur nuk ka pse te kete meshire per te.Pinoçeti ishte me plak kur e rrasen ne burg.Te gjitha nje nga nje do t'i dalin se çfarë i ka bere shqiptareve ne jeten e tij politike.33 vjet i ka borxh Shqiperise kjo monster

                              1. s
                               stjuardesa

                               Ironi te madhe bene bisha Berishe!Nuk i pranon institucionet Shqipetare!Ai njeh vetem komandot Amerikane ,me nje kusht qe ta çojne ne Guantanamo!Dua dhe une si Osama Bin Ladeni ka deklaruar ai te shoh per here te fundit te jetes time oqeanin.Zeni thone qe ia ka mbathur me pretekstin qe "une nuk jam si Ilir Hoxha qe shkoi tek pularia,kur iu denua Enveri"!

                               1. ?
                                ????????????????????????

                                Te lumte ty kur nuk te marin zvarre e te nxjerrin para gjykates.. te shkerdhefsha robt me gjithe SPAK e drejtesi leshi

                                1. T
                                 Tropoja

                                 Ah, do shkosh o do shkosh o sali gjememadhi, do e kishe me lehte , por zgjodhe si zuzar te shkosh me pranga ne duar. Dhe ajo dite do shpallet feste kombetare per gjithe shqipetaret , nga jane e kudo ndodhen neper bote, dhe ta merr mendja pse?. E thjeshte : se mbyllen qoftelargun brenda hekurave per te mos dale me.

                                 1. F
                                  Frika ruan vresht

                                  Bravo Berishe. Ja ngope Spakut. Ti je trim, spaku qe ka ligjin eshte i tredhur para teje. Nuk guxojne te veprojne se jane te mbytur vete ne korrupsion dhe Salehu po u a nxjerr te palarat cdo dite.

                                  1. S
                                   Shkodrani

                                   Merreni mor zvarre kriminelin e Vuçidolit

                                   1. P
                                    Poseidon

                                    BRAVO MI SALEHKARAXHICI , PRA MIU I HALESE SAPO KA NXJER KRYET NGA VERRE E HALESE............ SHUME BUKUR ATJE BRENDA NE HALE ,,,,,SHPEJT SE ERDHI SPAKU FUTE KOKEN PERSERI NE HALE!!!!!!!!

                                    1. D
                                     Demokrati idealist

                                     Maloku përfiton nga mandati i deputetit,por edhe durimi i SPAK-ut ka një kufi.Ky mi gjirizesh nuk duhet toleruar më,sepse nuk zbatoi urdhërin e gjykatës.Gjykata duhet pa vonesë të kërkoj heqjen e imunitetit dhe të ashpërsoj masën e sigurisë arrest në shtëpi dhe nqse maloku nuk paraqitet në gjykatë ta marrin përdhunisht me polic me pranga në duar qenin.

                                     1. L
                                      Landi

                                      burracak dhe burre kurve Tipik tropojan

                                      1. S
                                       Sal plehu

                                       Mos merrni shume,me kete kufome serbe,do ngordhi si qen,rrugëve,ky nut-muti

                                       Lini një Përgjigje