Kontrollet para futjes në Kuvend, Dogjani “kapet” me Majkon. Paloka: Janë gati me heq edhe brekët

20 Nëntor 2023, 09:52Politika TEMA
Kontrollet para futjes në Kuvend, Dogjani “kapet” me Majkon.

Procedurat para hyrjes në Parlament duket se nuk i kanë pëlqyer deputetit demokrat Asllan Dogjani këtë të hënë.

“Urdhëroni se çfarë bën Edi Rama. Shihni çfarë bën Edi Rama me deputetët. Mos  prekni deputetët. Urdhëroni ça bëjnë me deputetët e opozitës”, shprehet ai në një video live të shpërndarë nga Facebook-u.

Shkak janë bërë kontrollet para hyrjes në sallë. Subjekt i kontrolleve janë bërë të gjithë deputetët.

“A ka mundësi ta dini pse nuk kalohet? Pse o zotëri e bllokoni rrugën”, pyet deputeti Luan Baçi disa prej gardistëve.

Ndërsa Dogjani thotë se më shumë ka gardistë se deputetë.

“Urdhëro ça bëhet me parlamentin shqiptar, më shumë gardistë. Garda më shumë se deputetë këtu”, u shpreh Dogjani.

Një episod ndodhi edhe me deputetin e PS-së, Pandeli Majko.  

“Pandit pse nuk ia hiqni rripin e pantallonave”, pyeti Dogjani.

Ndërsa deputeti socialist iu përgjigj duke i thënë “Boll tani”. Madje i kujtoi se vjen nga Kukësi ku Dogjani ka dalë deputet, ndërsa Majko drejtues politik i PS-së.

“Je kuksian, s’të shkon”, i tha Majko.

Më shkon shumë mirë. Ti Pandi je deputet i vjetër, nuk bën kështu. Kur ka vepruar parlamenti me 100 garsdistë tek dera”, iu përgjigj Dogjani.

Ndërsa sipas Edi Palokës, deputetët socialistë janë gati të heqin më shumë se rripin e pantallonave.

“Janë gati me heq edhe brekët këta, po je deputete mi, si po”, tha ai.

5 Komente

 1. E
  Edhe pasqyra tmerrohet nga ju !

  I xhishni dhe lakuriq se s'kane turp ata, pastaj merrni shufra thane dhe hithra dhe u bini bytheve ta marre vesh bota se çfare opozite ka Shqiperia, maskarenj, kriminela, hajdut dhe vrases qe prej 1992; njerez qe shkaterruan vendin dhe ulurijne tani per te mbrojtur ato qe kane marre se po i kercenon drejtesia. U hiqni breket dhe merrni ndonje gomar e çojeni nga prapa e perpara tyre se ashtu jane katandise shtazet. Njesoj si sheqerja me karaxhiçin.

  1. S
   Sbpure e keqe e rithemelimit.

   Sikunder i ka vene kazmen e flaken vendit kjo opozite , qysh me ardhjen e saje ne pushtet, tashti se fundi edhe parlamenti i kishte mbetur pa djegur, e arriti edhe ate me noket e thuthuqet. Thuthuqi ankohet pse pengohet nga punonjesit e gardes ne kete krijimtari te tyre, kur ne fakt atje eshte per te shpure forcat e nderhyrjes se shpejte per te ndaluar kete rrugaceri te rithemelimit rrugaceror.

   1. D
    Dardani

    Dhe ambasadat, perveç gjermanit, bejne sehir, asnje reagim. Shqiperia gradualisht po rreshqet ne humnerat qe i kan pergatitur ruset e serbet. Shaiperia ka 10 viye qe eshte kthyer ne faktor sta iliteti ne Ballkan dhe si duket SHBA e BE nuk e kuptojne pse ka nje rritje te agresivitetit te forcave antiamerikane e anti BE ne Shqiperi. Keto shqetesime shfaqen dukshem edhe ne Kosove. Tolerimi i ketyre akteve terroriste do i kushtojne shume situates ne kete pjese te Ballkanit.

    1. q
     qamili11

     ik more paloqe te qifsha ropt

     1. D
      Daniel

      Skenare te pergaditur ne Rusi dhe Serbi Dehndri i serbise po mundohet te sjelle destabilizim per te shpetuar gjene e vjedhur SPAK duhet te veproje urgjentisht dhe ta arrestoje kete kurve vucidoli

      Lini një Përgjigje