VIDEO/ Deputetët e Rithemelimit ndezin zjarr në Kuvend, punonjësit e Gardës e fikin me ujë

20 Nëntor 2023, 10:12Politika TEMA

VIDEO/ Deputetët e Rithemelimit ndezin zjarr në Kuvend,

Seanca pleanare e kësaj të enjteje ku u miratua me 73 vota pro projektbuxheti është shoqëruar me përplasje të forta.

Kanë qenë deputetët e Rithemelimit ata të cilët kanë ndezur flakadanë të shumtë në sallë, një prej të cilëve ka shpërthyer në flakë.

Salla u boshatis pas flakëve në Kuvend, ku ministrat dhe deputetët u larguan menjëherë. 

Gardistët kanë shpejtuar për të fikur zjarrin, ndërsa salla është mbuluar nga tymi i tymueseve të hedhura nga deputetët e Rithemelimit.

Pavarësisht kontrollit nga ana e Gardës, deputetët kanë arritur të fusin tymuese.17 Komente

 1. L
  Luci

  Si spjegohet, kudo ku ka qen Saliu prezent, vec zjarr, tym, shkatrrime, vrasje, rremuja ka pasur....

   1. N
    Na ruajt zoti

    Të sëmurë mendorë

    1. B
     Baca Bajram

     Shifini c'plehra mban ky vend, qe i kemi zgjedhur dhe n'a perfaqsojn ne parlament...!? Shiheni ate skuthin, bytheshkerdhyerin si e ndezi dhe pastaj si skuth shkon ne radhe tek muri duke u hequr si i pafajshem... Po mire e bejn kur gjejn, sulmojn me grushta dhe s'denohen, shkaterroj dhe djegin dhe prap s'veprohet kunder ketyre halabakeve, zorragji qe lefin si qen te terbuar. Jepin ate qe meritojn, dajakun, dhe do shifni si do ikin duke kujisur me bishtin ne shal. Mereni per zvergu zagarin e mad, te zgjebosurin, shpellarin bastard, Sa-Halen dhe do shfni si do perfundojn keta langaraq.

     1. N
      Nuk duam ti shikojme Medieve kta Putana !

      Le te shkojn nga kan dale e hyn Shpellave te ndezin Zjarre e te shkedhehen me njeri-tjeterin ,nuk duma me dit me , per kto Kancerozet e Shqiperise qe kan vleren e qenve te Rruges . Robt ku t keni gjthe Bandes se Politikes . Mos na i nxrrni me kazanit kto lloj Plehrash Toksike

      1. H
       Hrushovi

       Kéta punojnë për Ramën nuk ka mundësi të jenë kaq della të kujtojnë se qeverit bien me dhunë dhe Jo me debate e premtime se çdo bëjnë po erdhën në pushtet vazhdoni kështu se mirë e keni

       1. H
        Hrushovi

        Kéta punojnë për Ramën nuk ka mundësi të jenë kaq della të kujtojnë se qeverit bien me dhunë dhe Jo me debate e premtime se çdo bëjnë po erdhën në pushtet vazhdoni kështu se mirë e keni

        1. D
         Dr

         Po këta e dogjën PD-në Saliu sulmoi Selinë me karagjozë e shkallë si në kohën e Jeniçerëve. E bënë copë copë Partinë që i bëri pasanikë Tani do vriten me njëri tjetrin Baltaxhinjt

         1. Z
          Zdravo VV

          Per djegëjen e parlamentit nuk është fajtorë Sala Fajtorë është SPAK qe nuk e burgosë këte faqezi qe merr lek te majem nga Serbia per shkatrrimin e shtetit ashtu siq mori nga Serbia në vitin 1997

          1. T
           Trapajane hesapi

           Veprim i paster terroriste i paramenduar.Ceshtja duhet te hetohet penalisht.Po zbatohet nje veprim i njohur si djegja e Reichstag-ut ne vitin 1933 nga njesitet naziskinet hitlerianet te udhehequra nga Geringu ne Gjermania.

           1. s
            spata

            Nuk e kuptoje kush duhet te vere dore mbi keto fenomene antikushtetuese.Rama si perfaqsues i shtetit ligjor , Persidenti apo Gjukata Kushtetuese. Cpresin! Ti vihet flaka Shqiperise???? . Ky eshte terror ndaj organeve Kushtetuese .Se sa trima jane keta do duket nese nxirren para ligjit.Nuk duam festat e Nentorit. Duam ndeshkim te anarshistave sa nuk eshte vone . Eshte turp, qe ne Kuvendin e Shqiperise, ndizet zjjare dhe ne rruget e sheshet valvitetn flamujte kuq e zi.Ju qofshi qe duroni nje perdhosje te tille te Kuvendit te shqiptarve .

            1. A
             Arbëror Epiroti

             33 ??? Dhe sa kohë ??? Kur do ndodhë ??? Kur do të zgjidhen deputetët nga populli dhe jo nga partitë ???. Presim shpëtim nga Bota e demokracisisë së vërtetë, apo hajnia nuk quhet hajni, por forcë dhe trimëri! Ecim se duhet ecur edhe nëpër humnera?? Besoj se jooo.!

             1. P
              Plaku pa dhambe

              Kjo quhet zjarrvenie denohet nga kodi penal .po ashtu hyrja me force nga dritarja ne ndertesat e qeverise..po ti bej una me plasin brenda .kane nijet te vene ndonje politikan te larte perpara ligjit keta se ia vene flaken vendit sa here iu do bitha e si gjen gje?

              1. T
               Tropoja

               Bravo ta djegin gjithe parlamentin e horrave,qeverine dhe edvin zezen.

               1. u
                u djegshin ne ferr zagaret !

                U shofshin zagaret !

               2. N
                Nje i Moshuar

                Bravo Sali Krimineli ja arite dites nuk po djeg kete radhe Shqiperine se nuk e ben dot por po mer hak duke i vene flaken Kuvendit ti me banden tende dhe njehere bravo ju qofte, por ama dije se nuk ke ci ben GOMARIT i bije SAMARIT ne kete rast Samari eshte kuvendi vendi ku mblidhen burrat e medhenj te mecur per te bere Ligje ti me te drejte i ve flaken se asnje nga ju nuk e meritoni ata vend me ne krye ti nuk je nga ata burra per keto pune ,je vec nje plehre qe gjithcka i ke bere ketij vendi dhe ketij populli dhe nuk ke bureri te perplasesh me drejtesine o psikaopat o Mallkim i kesaj Shqiperie Mallkuar qofte Ramiz Haleja qe na i beri peshqesh kete Rrugac te SEMURE

                1. d
                 demokracia

                 Idiotet nuk e kuptojne qe ka kamera dhe jane te filmuar zjarrvenesit!Kaq injorante jane!Po te jem si Edi çoje popullin dhe o nje tmerr me fund sa sa nje temerr pa funnd!Te shpetoje kete popull njehere e mire nga kjo bishe mesjetare qe na i bene peshqesh "miqt me gishtin ne bythe" se sot bejne sehir duke realizuar planet e tyre djallezore nepermjeç ç'drejtesise.

                 Lini një Përgjigje