PD drejt shkrirjes? Fatbardh Kadilli: Ja çfarë pritet të ndodhë

29 Mars 2023, 12:30Politika TEMA

PD drejt shkrirjes? Fatbardh Kadilli: Ja çfarë pritet të

Ndërsa ka kaluar pak kohë nga prezantimi i kandidatëve të PD zyrtare për bashkitë e vendit, disa prej tyre janë tërhequr nga gara.

Në 24 orët e fundit, u tërhoqën nga gara kandidatët për bashkinë e Lezhës, Korçës, Librazhdit dhe Vorës. Lidhur me këtë foli edhe Fatbardh Kadilli.

Ish kandidati për kryetarin e PD, në një intervistë për “Tirana Live”, i pyetur nëse PD po shkon drejt një shkrirjeje për shkak të kësaj situate, ai tha se është i bindur se do të ketë reflektim.

“Nuk besoj se do të shkojë në shkrirje sepse ende, në dijeninë time ka njerëz që kanë qëndrime të qarta për një opozitë ndryshe. Në kohë të caktuar njerëz marrin përgjigje të ndryshme për të njëjtin njeri.

Të gjithë ne do të kalojmë nga kjo rrugë por ama meritë ka ai që e kupton se nuk përbën më qiellin e shoqërisë dhe të mos shkojë te ferri. I bindur se do të ketë një reflektim të thellë. Edhe shkrirja.”, tha Kadilli.

 

 

3 Komente

 1. x
  xhoxhi

  Kur Basha përjashtoi Berishën nga grupi parlamentar të gjithë një zëri tja kishin dhjerë me nder Berishës duke i thënë:tani gjej punë tjetër .Në vënd që tëndothte kështu kjo parti u bë copash.Më hajdutët kaluan me Berishën dhe tl tjerët me Bashën.Kjo bëri që sot kjo nuk është parti por është një stan me bagëti pa çoban,,Është për të ardhur keq që një popull i tërë unk ven në brazdë tre katër veta të cilët e kanë bërë Shqipërinë si çifligun e tyrte dhe vetëm ndërojnë karike sa herë ndëron pushteti dhe asgjë më shumë..

  1. a
   ardi

   Ky kadilli eshte as mish as peshk.Njeri pa shtylle kurrizore.

   1. P
    PeDe - ja nuk ka qene Parti por Sekt Tribal

    PeDe - ja nuk ka qene Parti por Sekt Tribal - qe do te thote vritemi per Lexhenden - Mbretn !

    Lini një Përgjigje