Petro Koçi sqaron përplasjen Braçe-Balla: Propozimi i Erionit ishte pozitiv

2 Dhjetor 2022, 20:01Politika TEMA

Petro Koçi sqaron përplasjen Braçe-Balla: Propozimi i Erionit

Deputeti i Partisë Socialiste Petro Koçi sqaroi në emisionin RinON në Euronews Albania përplasjen Braçe-Balla lidhur me buxhetin për bujqësinë.

Koçi u shpreh se nuk ka ndodhur ndonjë sherr mes dy deputetëve, por vetëm një prononcim në të cilin Braçe mbron propozimin e tij.

Sipas Koçit do të ishte mirë që çështja të zgjidhej brenda grupit pa u çuar në seancë.

“Nuk ka ndodhur ndonjë sherr, ka pasur një prononcim që Erioni gjykon se i ashtuquajturi refuzim ka ardhur nga Balla. Në fakt propozimi i Braçes nuk ishte ndonjë përplasje me formatin e buxhetit të propozuar nga qeveria. Mendoj që çështja nuk duhej çuar deri në seancë, dukej zgjidhur brenda grupit. Brace s’e ka lënë mandatin. Gjykoj se një pjesë e propozimeve që bën Braçe janë pozitive dhe bën një përpjekje për të zgjidhur më mirë disa problematika në zonat rurale”, tha Koçi.

3 Komente

 1. T
  Toma

  Petro bythqiri, nga te vetmet gjera te mira te sal karit eshte kur e qethi zero kte lalen.

  1. D
   Danieli

   E ke gabim o Tome, pershtypjen per Petron. Nese ka deputete me dinjitet ne Kuvend, nje nder tà eshte edhe Petrua. Ndaj te njejtin mendim me juve, ne thelb por jo ne forme apo ne terma, lidhur me Berishen.

  2. S
   Stefan

   Petro eshte njeri dhe politikan shume i drejtë dhe objektiv. Mos paragjykoni pa e njohur.

   Lini një Përgjigje