Berisha: Rrugët janë të qytetarëve opozitarë, asgjë nuk do na pengojë për të dalë në bulevardin "Dëshmorët e Kombit"

2 Dhjetor 2022, 19:20Politika TEMA

Berisha: Rrugët janë të qytetarëve opozitarë,

Në takimin me banorët e Njësisë 7 në Tiranë, Sali Berisha është shprehur se asgjë nuk do t’i ndalë protestuesit që të protestojnë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Gjatë fjalës së tij, Berisha ka thënë se protesta që do të mbahet me datë 6 Dhjetor në Tiranë, “e ka tronditur kryeministrin Rama” pasi sipas Berishës “kjo protestë do t’i tregojë fytyrën e tij të vërtetë para botës dhe Europës”.

Sali Berisha: Duhet të punojmë shumë këto ditë që kanë ngelur. Nuk e di a i keni dëgjuar komunikatat e tij: Kjo rrugë do të punojë, kjo rrugë nuk do të punojë. Rrugët janë të qytetarëve opozitarë, asgjë nuk do të mund të na pengojë ne për të dalë në bulevardin Dëshmorët e Kombit, asgjë nuk duhet të pengojë popullin opozitar nga Konispoili në Vermosh të mblidhet me datën 6 në Tiranë. 

Por për qëllime praktike: Le të hapim dyert për familjarët dhe të afërmit tanë që të vijnë në datën 5 në Tiranë dhe të dalin të gjithë bashkarisht në këtë protestë historike që e ka tronditur deri në palcë sepse e di që kjo protestë i tregon fytyrën e tij e para mbarë Europës dhe botës. 

E di që kjo protestë do të vëzhgohet dhe do të ndiqet nga 1 mijë gazetarë dhe media të Europës dhe të botës dhe në këtë rast ne do të paraqesim realitetetin e regjimit të tij monist. Ne do të qëndrojmë për vlerat e lirisë dhe me datën 6 do të kemi bekimin dhe simpoatikë e qytetarëve të lirë në Europë dhe në botë dhe të shqiptarëve në 4 anët e trojeve shqiptare.

13 Komente

 1. Z
  Zen berisha

  Babi talle karin me kete shtet lepur se te ka erdhe dita, tu qime nenen amerikaneve dhe europianeve, me ardhjen e Ilir Metes jemi me te fort se te pakten ndajme shpemzimet se ai ka vjedh me shume se ne. Mos u mdal, sali lushaj ka nxjerre tankun

  1. k
   k

   Pikërisht. Rrugët janë të qytetarëve, shpellat janë të shpellarëve.

  2. K
   Komunisti Berrisha

   Rruget jane per qytetaret por ne rruge ka edhe semafore te kuq te verdh te jeshil qe duhen rrespektuar .Ti je mesuar rumpalle po koha jote ka mbaruar edhe kur behet nje maratone bllokohen rruget e jo kur behet nje samit europien ndaj leri pordhet frikacak dile me 200 kokepalare te paguar me 20 mije lek te vjetra te sheshi skenderbej dhe zbato ligjet ndyresire komunist i qelbur

   1. P
    Preshi I lushnjes

    ky Kari kerkon sher me çdo kusht qe te hudhe molotofffff nga ai I shkodres qiheni robit e fisin

    1. o
     opozita te dali ne bathore te protestoj

     lereni cfar pellt ky hajvan ,qe kerkon vemendje por qe s'e pjerdh kush ne kte Bote . hapni syt ju budallenj qe i shkoni pas , se ka plane te vrasin disa nga Ju militanten , trapajanet e saliehut ,me fajesu Qeverrine pastaj - me mendimin e berishes dhe metaj , se vetem keshtu mundet t 'ja arrine te ngrejn popullin . Pra vemendje se ka nji Skenar ogurzi ,qe Kryekurva e Kombit sapo ka marre ne Zarf sot , Udhezimet se si do veproje dhe___________ cilet e sa Mulitante duhet te vrase ,qe te arrije zemerimin e popullit per te krijuar pastaj Kaos . Policia duhet te mledhi bythen sepse edhe ate ka Plane qe Bandat Opozite ta provokojne godasin dhe sulmojne .Prandaj gjithcka si ne Europe , ju sulmuan shtrihini ne Toke e merrini zvarre ,ndryshe do ta pesoni keq

     1. a
      american16al

      Dil ti i pari dhe thyej rregullin dhe do te shohesh or derr maloku se si do te shkoje davaja, u bene thirrje budallenjve dhe vet rri mbrapa. maskara qe lodhe vendin per vite me rradhe…

      1. V
       Vlora

       Nuredin beu, i filmit "Koncert ne vitin 1936", do te prishi koncertin.

       1. P
        Populli

        Nuk shpëton dot o kerme jo.perdrodhu si te duash.je neveria ketij populli.

        1. N
         Nik

         Ne bulevard ku ke vrare te presin snajperat e ...

         1. S
          Shkelzeni

          Te dashur Shqipetar mos bini preh e nje plaku matuf te dal menc nga trut e kokes Perse duhet te paguani mekatet e Saliut per protesten kur Policia nuk i ka dhen leje Lereni Shqiperin te tregoj ate mikpritje ndaj Europes Lereni ate kriminel te dal vete ne shesh ti tregoj Europes se cfar gjeme i ka bere keti Populli

          1. T
           Tomori USA

           o popull shqiptar, mos i besoni keti mashtrusi, vrasesi e shkaterusi te demokracis. Esht faji i drejtesis ne pergjithesi e sidomos i Arben Krajes qe si ven hekurat keti delenxhiu, maskarai qe i ka bere njemij enje te zeza ati populli duke i pasuruar femijt e ti, te aferm egjithfar hajdutesh e kriminelesh. Cfare provash kerkon benjamini i tij, Arben Kraja. Publikisht, shtypi perjodik i ka vene ne dukje me dhjetra e qindra fakte Une po i permend vetem urdherin qe dha ky mostr per, h-apjen edepove ushtarake ku, armet u rembyen nga qyteare, hajdeter, kriminel dhe njeres pa nivel qytetar dhe per pasoje u vrane e po vriten me qindra qytetare , kryesisht te rinj nga maezia dhe krimi qe beri krimineli Berisha. Sa me pare te vihet para pergjegjesis penale e kriminale, aq me mire e me shpejt do shpetojne Shqiperia dhe shqiptaret nga kolera berish.

           1. s
            shpiragu

            Sali- Evropa dhe bota e dine shume mire situaten ne shqiperi ,nuk kan ngel tua tregosh ti me nje protest qe po ben ne d 6 dhjetor diten kur zbarkojn udheheqesit e e evropes ne nje takim te rendesishem ne Tiran .Verberia qe te ka zen syte nuk te lejon te zbatosh virtutin me te mire te Shqiptareve ate te mikpritjes .Miqt nuk priten me protest ,por me manifestime dhe buqeta me lule.Mesa duket i paske kordinuar mire vprimet me Vucicin.Bravo sali .Kujdes me 6 dhjetor se ai mund te sjelli fundin e turpshem tendin.Thirri mendjes dhe mos degjo budallenjt qe te inkurajojn .Data 6 ndan shapin nga sheqeri,mos harro se ke qene president dhe kryeminister i vendit.Cdo veprim ne shkelje te ligjit,do te vej njollen e turpit per gjithe jeten.

            Lini një Përgjigje