Dy vendet që e shpallën Non Grata, Berisha “shpërthen” ndaj Yuri Kim dhe Alistair King-Smith!

2 Dhjetor 2022, 14:00Politika TEMA

 

 

Dy vendet që e shpallën Non Grata, Berisha

Sali Berisha ka shpërthyer në akuza ndaj ambasadores së SHBA Yuri Kim dhe ambasadorit britanik, Alistair King-Smith. Këto diplomatë janë ambasadorë të vendeve të cilët deri më tani kanë shpallur publikisht “non grata” Sali Berishën.

Sipas kreu të PD-së, Kim, të cilën e konsideron si “guvernatore”, tha se kishte fakte për korrupsionin e Berishës, por sipas tij asnjë fakt nuk kanë.

“Pra, nuk kanë asnjë fakt. U faktua 100 përqind ajo që i kam shkruar që ditën e parë Antony Blinken se ky vendim bazohet në lobimin korruptiv të Edi Ramës dhe George Sorosit.” tha Berisha.

Duke u ndalur tek Alistair King-Smith, Berisha e ka akuzuar atë për mashtrim dhe për këtë sipas tij duhet të flasë me fakte.

Është përdorur korrupsioni për të luftuar atë që denoncon më shumë korrupsioni.

Guvernatorja Kim kalonte nga një takim në tjetrin, duke thënë se fakte kemi, por nuk i kemi, dhe eprori i saj, Escobar erdhi te Sokol Balla dhe tha se kemi fakte dhe do i sjellim, pas disa muajsh, në valët e Zërit të Amerikës, u bëri thirrje të gjejnë fakte.

Pra, nuk kanë asnjë fakt. U faktua 100 përqind ajo që i kam shkruar që ditën e parë Antony Blinken se ky vendim bazohet në lobimin korruptiv të Edi Ramës dhe George Sorosit.

Alistair King-Smith ka mashtruar në mënyrë të tmerrshme qeverinë e tij në bazë të korrupsionit, por Britania e Madhe është transparente.

Dhe, autoritetet britanike nuk pranojnë të thonë se kemi fakte, por nuk i themi. Kanë kanal zyrtar, ligjor për të ndjekur çështjen.

Unë i kam gjetur dhe do ua bëj shqiptarëve të gjitha publike. Në momentin e duhur.

Shqiptarët do të shohin se çfarë dezinformimi të ulët ka bërë ambasadori Alistair King-Smith për qeverinë e tij.

Nuk luftoj për veten time, më së pari luftoj për shqiptarët, sepse ambasadorët që janë ekselenca, për definicion janë njerëz që punojnë për ndërtim urash dhe bashkëpunimi, por edhe për informacion, atë çfarë ka mashtruar Alistair King-Smith qeverinë e tij, turpëron çdo qenie njerëzore.

Unë do ua bëj të ditur shqiptarëve, unë vetë i di, por dua që shqiptarët t’i dinë.

Një nga problemet më të mëdha të kësaj mafie në pushtet janë valixhet me euro që shpërndan për të blerë deklarata, vendime, për të deformuar realitetin.

Këta emisarë të tipit Duçka nuk janë pa emër. Janë disa që lobojnë, që paguajnë dhe flasin në emër të tyre. Asnjë impresion nuk kam unë.

Unë kontratën e kam me shqiptarët, me vlerat evropiane, por jo me mafian. Kurrë!

Një ambasador si Alistair Smith-King i lejon vetes të thotë se ky njeri është i lidhur me kriminelët, për një njeri që i ra derës dhe që nuk e kisha njohur kurrë, dhe e bën këtë se ndan favore me Edi Ramën dhe Erion Veliajn, mua m’u dha rasti që mbroj interesin e vendit tim nga kushdo, nga cilado mafie.

Ia kam thënë dhe ia them sot, ai ka vepruar fshehtas, unë veproj hapur. Do e demaskoj dhe do e denoncoj atë sepse kështu mbroj edhe dinjitetin e qeverisë britanike. Se ai shpif me ato që i kanë thënë Lulzim Basha dhe Erion Veliaj. Do i bëj publike.

17 Komente

 1. k
  k

  Ti nuk lufton per shqiptarët.Ti shqiptarët i vret si në Gërdec apo 21 janar. Ti lufton të mbrosh gjëne e vjedhur me korrupsion dhe gjykatat e korruptuara. Nuk mashtron dot asnjeri.

  1. T
   THTHUQI

   o kodosh ata dy ambasador ti kan qi ropt dhe motrat ty more prehistorik i shekullit 4 para eres sone me koken ne hale do perfundosh o mjeran

   1. M
    MOKRARI

    PO YTBIR ME KE KONTRATEN BASHKE ME TET BIJE DHE DHENERRIN TEND PRANDAJ MOS NA U HIQ I VIRGJER Z.SALI

    1. f
     fuat

     Bravo shoku Enver.... Ky qelbesire NON GRATA e ka pak, shpellar qe perkrahet nga shpellaret.

     1. B
      BABALE i PD

      1997 , grusht shteti firmat piramidale , gerdeci nafta milloshit , vjedhje , vrasje , shitje deti greqise, cez , kater te vrare para kryeministrise kompleksi partizani nuk jane fakte po ky mjeraneka lindur idiot ....shtetet te shpallin te padeshirushem nuk japin fakte te konsiderojn te rrezikshem dhe kaq faktet ti japi prokuroria e vendit ku jetone nese te mer te pandehur

      1. S
       Sotiri

       Ooooo Sali vicidoli Bolle me brockullat e tua,Bolle me genjeshtrat e tua Dhe Bolle fole ne emrin e Shqipetarve, sepse ata nuk te duan ty,sepse ti Shqipetarve u ke shkaktuar dhimbje shume te madhe ,duke iu vrare te aferimit ,djemt ,vajzat e familes,baballaret ,burat dhe duke i rembyer prona e tyreqe kishin dhe duke ja dhene Malokve te tu me dokumenta fallco Ti je krimineli me i madhe qe historia Shqipetare ka pasur

       1. A
        Andi

        O kokrra e m..it

        1. a
         albin kurti

         Shume mire ! vazhdo gjygjin se e paske te fituar pse e le ? Ti ke nevoje te vertetosh qe sh.b.a dhe anglia e kane gabim te mbrosh dinjitetin sipas teje te tendin dhe te shqiptareve se amerika dhe anglia nuk kane nevoje te meren me nje zagar si puna jote !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

         1. P
          Pa Fjale

          Po Fazlicin? E harrove? Po ai ,Fazlici,punonte dhe punon per spiunazhin britanik, o idiot!!! Po paret qe investoheshin(pjesa e investimit) ishin te Fazlicit,apo intiligjences dhe shtetit britanik? Po ti e di mire si kane shkuar punet.... Te xhirruan ,o idiot... Xhirruan Shkelzenin dhe te xhirruan edhe ty dhe prandaj i dine te gjitha cke bere dhe vendimet qe merrje...dhe padyshim qe edhe amerikanet ishin ne loje dhe e kontrollonin bashke Damirin.. Sigurisht nuk e nxjerrin Damirin. Ai eshte nje qytetare"i lire" Ai ka punuar dhe punon per ta...dhe paret e investuara nga ai jane paret e taksapagueseve angleze,qe mjeshterisht deklaroheshin si te tijat. O idiot...ti dine te gjitha dhe bisedat jane te regjistruara.

          1. S
           Shtetas normal

           Po ska asnje fakt, ç’ke qe je xhindosur?????? per shqiptaret te kishe menduar kur ju dogje vendin, fabrika uzina dhe shkaterrove depot e armeve dhe dot e kesaj dite i fute ne vella-vrasje ..kur i hodhe ne ere ne Getdec…kur e bere pasurine e femijve te tu piramide, kur hape 100 universitete fantazna ku ata qe te ndjekin u diplomuan dhe u bene profes e doktora….Atehere te luftoje per shqipt….po te doje shqiptaret…pe e pskta we do beje te zhdukeshe e mos te na prishje qetesine neper tv qe ke blere vet me pasurine e vjedhur, e me blerejen e Top Chanel se fundmi…ku ke çuar ambasadore te paneleve politike dhe Griden ..

           1. L
            Luani

            Ashtu do të vdesësh rrugëve.., nuk do të fusin në burgë .., do të lënë lëshuar të shikosh adhsp me sy..!!!

            1. U
             USA

             PO MORE QEN ZORRESH PO KE TE DREJTE SE ATY NU KA SHTET , NUK KA DREJTESI , DREJTESIA DHE SHTETI HA BAR , DHE TI LEF DITE E NATE , TE LUMTE KE GJETUR SHESH DHE BEN PERSHESH NE ATEW VEND , MJERE AI POPULL KUSH E DREJTON AJO DREJTESI DHE AI SPAK I SALI KRIMINEL SALI BERISHES . TURP PER ATE DREJTESI KUR E LE ATE KRIMINEL QE PO BEN LEMSH EDHE BOTEN PA MIRE VENDIN , ESHTE PER TE VENE DUARTE NE KOKE DHE TE QASH ME OI , KUR LEJOHET NJE KRIMINEL DHE VEPRON ASHTU , EDHE VDEKJA NUK E PRANON SALI KRIMINELIN , SE EDHE DHEU NUK ORANON NJEREZ TE KEQIJ PO MER NHEREZ TE MIRE SE SEDHE DHEUN E NDYN AE FELLIQESIRE , SHKOFTE NE FERRRRRRRRRRR. USA

             1. R
              Rroftë Amerika. Rroftë Britania e madhe.

              O klyshi i kurvës Shiqere të Viçidolit. O shkerdhata e Viçidolit. O agjenti i UDB-së. O spihuni i xhaxhit Kadri. O deshmitari i gjykatave të Tiranës, në gjyqet kunder Shqiptarve trima anti-komunista. O hajduti dhe trafikanti i drogës. O korrupsionisti më i degjeneruar i kombit. O tradhetari i popullit Shqiptar. O vrasesi mbas çufrrave i djemve Shqiptar. Në letren "anonime" që ke bërë dhe që jua ke derguar ambasades Amerikane dhe disa ambasadave të tjera, ku ke shkruar, dhe ke pohuar vetë, që "ti nuk ke parë dhe as ke degjuar asgjë mbi ngjarjen e vrasjes së derrit-spihun Azem shkerdhat Hajdari, por ke shkruar rraportin si operativ i degës së brendshme, që simbas deshmive të disa militantëve të shquar të PD-esë, vrasjen e ka bërë Jah Mulosmani", dhe gjykata jote personale "byrek-ngrënëse" e bazuar në këtë rraport tëndin, ka denuar Jah Mulosmanin me denimin më të rëndë. Kurse ti kopili i kurvës shkinë, ke thënë që "rraporti im mbi ketë ngjarje, është verteta absolute, dhe nuk është nevoja që unë të shkoj në gjyq për ta ri-konfirmuar..." Kurse vendimi i DASH-it Amerikan dhe vendimi i qeverisë Britanike, për të të hequr emrin Sali kopili, dhe të kanë emeruar Sali tradhetari, Sali anti-demokrati, Sali hajduti, Sali korrupsionisti, është i bazuar në të dhënat dhe provat e paraqitura dhe të verteta 101% të CIA-as, FBI-së, MI-5-sës dhe MI-6-sës. Kelyshi i putanës dhe burri, babai dhe njerku i kurvava, provat e siguruara nga keto administrata, i kanë çuar në gropë të mutit, Sadamin, Kadafin, Bin Laden-in, Sllobodani, Karaxhiçin etj etj, dhe e kanë zhveshur lakuriq Putin putanen e Rusisë. DASH-i Amerikan dhe Foregin-Office Britanik, ta kanë nderruar emrin që ta dha kurva Shiqere, të bazuar në të dhënat dhe faktet që jua vuri në tavolinë keto 2 administrata. A mos kujtove ti o zagari i UDB-së, që Amerika dhe Britania e madhe, do të diskutonin me ty, për të situr me ty provat që kanë mbledhur ata kunder teje, dhe ndoshta ti ke kujtuar që pasi të bësh benë e shenjtë Tropojane " që pa qi nanen Shugare, kjo, kjo dhe kjo janë shpifje dhe të pa-verteta", ata do ti hiqnin nga dosja jote. O sperma e shkaut, a mos ke shpresuar që përgjatë një nate dimri, duke ngrënë geshtenja, byrek me lakra, orgji me disa kurva Tropojane, dhe duke thithur nga një auto-stradë kokainë me Amerikanët dhe Britanikët, ti do ti shlyeje krimet që ke bërë nga dosja që të akuzon dhe peshon 10 ton. Shkurt, tu ka shkerdhyer rraca. Hyre nga e çara e deres dhe ngele brenda në historinë e Shqiperisë si tradhetar kombi, korrupsionist, kriminel, trafikant dhe anti-demokrat. Mos të dridhen leqet shkerdhatë, por shterngo pampersin që e ke mbushur plot me shkulë dhe ule hunden e qokthit Viçikadolas. Kullojsë makaronash do perfundosh...........!!!!!!!!

              1. R
               Rroftë Amerika. Rroftë Britania e madhe.

               O klyshi i kurvës Shiqere të Viçidolit. O shkerdhata e Viçidolit. O agjenti i UDB-së. O spihuni i xhaxhit Kadri. O deshmitari i gjykatave të Tiranës, në gjyqet kunder Shqiptarve trima anti-komunista. O hajduti dhe trafikanti i drogës. O korrupsionisti më i degjeneruar i kombit. O tradhetari i popullit Shqiptar. O vrasesi mbas çufrrave i djemve Shqiptar. Në letren "anonime" që ke bërë dhe që jua ke derguar ambasades Amerikane dhe disa ambasadave të tjera, ku ke shkruar, dhe ke pohuar vetë, që "ti nuk ke parë dhe as ke degjuar asgjë mbi ngjarjen e vrasjes së derrit-spihun Azem shkerdhat Hajdari, por ke shkruar rraportin si operativ i degës së brendshme, që simbas deshmive të disa militantëve të shquar të PD-esë, vrasjen e ka bërë Jah Mulosmani", dhe gjykata jote personale "byrek-ngrënëse" e bazuar në këtë rraport tëndin, ka denuar Jah Mulosmanin me denimin më të rëndë. Kurse ti kopili i kurvës shkinë, ke thënë që "rraporti im mbi ketë ngjarje, është verteta absolute, dhe nuk është nevoja që unë të shkoj në gjyq për ta ri-konfirmuar..." Kurse vendimi i DASH-it Amerikan dhe vendimi i qeverisë Britanike, për të të hequr emrin Sali kopili, dhe të kanë emeruar Sali tradhetari, Sali anti-demokrati, Sali hajduti, Sali korrupsionisti, është i bazuar në të dhënat dhe provat e paraqitura dhe të verteta 101% të CIA-as, FBI-së, MI-5-sës dhe MI-6-sës. Kelyshi i putanës dhe burri, babai dhe njerku i kurvava, provat e siguruara nga keto administrata, i kanë çuar në gropë të mutit, Sadamin, Kadafin, Bin Laden-in, Sllobodani, Karaxhiçin etj etj, dhe e kanë zhveshur lakuriq Putin putanen e Rusisë. DASH-i Amerikan dhe Foregin-Office Britanik, ta kanë nderruar emrin që ta dha kurva Shiqere, të bazuar në të dhënat dhe faktet që jua vuri në tavolinë keto 2 administrata. A mos kujtove ti o zagari i UDB-së, që Amerika dhe Britania e madhe, do të diskutonin me ty, për të situr me ty provat që kanë mbledhur ata kunder teje, dhe ndoshta ti ke kujtuar që pasi të bësh benë e shenjtë Tropojane " që pa qi nanen Shugare, kjo, kjo dhe kjo janë shpifje dhe të pa-verteta", ata do ti hiqnin nga dosja jote. O sperma e shkaut, a mos ke shpresuar që përgjatë një nate dimri, duke ngrënë geshtenja, byrek me lakra, orgji me disa kurva Tropojane, dhe duke thithur nga një auto-stradë kokainë me Amerikanët dhe Britanikët, ti do ti shlyeje krimet që ke bërë nga dosja që të akuzon dhe peshon 10 ton. Shkurt, tu ka shkerdhyer rraca. Hyre nga e çara e deres dhe ngele brenda në historinë e Shqiperisë si tradhetar kombi, korrupsionist, kriminel, trafikant dhe anti-demokrat. Mos të dridhen leqet shkerdhatë, por shterngo pampersin që e ke mbushur plot me shkulë dhe ule hunden e qokthit Viçikadolas. Kullojsë makaronash do perfundosh...........!!!!!!!!

               1. R
                Rroftë Amerika. Rroftë Britania e madhe.

                O klyshi i kurvës Shiqere të Viçidolit. O shkerdhata e Viçidolit. O agjenti i UDB-së. O spihuni i xhaxhit Kadri. O deshmitari i gjykatave të Tiranës, në gjyqet kunder Shqiptarve trima anti-komunista. O hajduti dhe trafikanti i drogës. O korrupsionisti më i degjeneruar i kombit. O tradhetari i popullit Shqiptar. O vrasesi mbas çufrrave i djemve Shqiptar. Në letren "anonime" që ke bërë dhe që jua ke derguar ambasades Amerikane dhe disa ambasadave të tjera, ku ke shkruar, dhe ke pohuar vetë, që "ti nuk ke parë dhe as ke degjuar asgjë mbi ngjarjen e vrasjes së derrit-spihun Azem shkerdhat Hajdari, por ke shkruar rraportin si operativ i degës së brendshme, që simbas deshmive të disa militantëve të shquar të PD-esë, vrasjen e ka bërë Jah Mulosmani", dhe gjykata jote personale "byrek-ngrënëse" e bazuar në këtë rraport tëndin, ka denuar Jah Mulosmanin me denimin më të rëndë. Kurse ti kopili i kurvës shkinë, ke thënë që "rraporti im mbi ketë ngjarje, është verteta absolute, dhe nuk është nevoja që unë të shkoj në gjyq për ta ri-konfirmuar..." Kurse vendimi i DASH-it Amerikan dhe vendimi i qeverisë Britanike, për të të hequr emrin Sali kopili, dhe të kanë emeruar Sali tradhetari, Sali anti-demokrati, Sali hajduti, Sali korrupsionisti, është i bazuar në të dhënat dhe provat e paraqitura dhe të verteta 101% të CIA-as, FBI-së, MI-5-sës dhe MI-6-sës. Kelyshi i putanës dhe burri, babai dhe njerku i kurvava, provat e siguruara nga keto administrata, i kanë çuar në gropë të mutit, Sadamin, Kadafin, Bin Laden-in, Sllobodani, Karaxhiçin etj etj, dhe e kanë zhveshur lakuriq Putin putanen e Rusisë. DASH-i Amerikan dhe Foregin-Office Britanik, ta kanë nderruar emrin që ta dha kurva Shiqere, të bazuar në të dhënat dhe faktet që jua vuri në tavolinë keto 2 administrata. A mos kujtove ti o zagari i UDB-së, që Amerika dhe Britania e madhe, do të diskutonin me ty, për të situr me ty provat që kanë mbledhur ata kunder teje, dhe ndoshta ti ke kujtuar që pasi të bësh benë e shenjtë Tropojane " që pa qi nanen Shugare, kjo, kjo dhe kjo janë shpifje dhe të pa-verteta", ata do ti hiqnin nga dosja jote. O sperma e shkaut, a mos ke shpresuar që përgjatë një nate dimri, duke ngrënë geshtenja, byrek me lakra, orgji me disa kurva Tropojane, dhe duke thithur nga një auto-stradë kokainë me Amerikanët dhe Britanikët, ti do ti shlyeje krimet që ke bërë nga dosja që të akuzon dhe peshon 10 ton. Shkurt, tu ka shkerdhyer rraca. Hyre nga e çara e deres dhe ngele brenda në historinë e Shqiperisë si tradhetar kombi, korrupsionist, kriminel, trafikant dhe anti-demokrat. Mos të dridhen leqet shkerdhatë, por shterngo pampersin që e ke mbushur plot me shkulë dhe ule hunden e qokthit Viçikadolas. Kullojsë makaronash do perfundosh...........!!!!!!!!

                1. U
                 USA

                 TE LUMTE GOJA. TE LUMTE GOJA QE JA NUMERON SALI KRIMINELIT QE TE GJITHA . TI JE ATDHETARI ME I MIRE RESPEKTE OER JU RROFTE AMERIKA RROFTE BRITANIA RESPEKTE RTESPEKTE TE PA FUND USA .

                 1. F
                  Falje per fjalorin

                  Falje per Fjalorin ! Sali je Ndyresia dha Fatkeqsia Shqiptare. Mallkim per Nanat Shqiptare dhe femijte e tyre qe ndjekin mbrapa njr NDyresi Si Ju or Bishe...MALLKIM I I KOMBIT TIM.

                  Lini një Përgjigje