Protesta e 6 dhjetorit, Skënder Minxhozi: Nuk do të ketë telefonatë nga evropianët për Berishën

2 Dhjetor 2022, 12:18Politika TEMA

Protesta e 6 dhjetorit, Skënder Minxhozi: Nuk do të ketë

Sali Berisha dhe Ilir Meta duken të vendosur për të mbajtur ditën e Samitit të BE protestën e tyre. Teksa 6 Dhjetori po afron, ata kanë refuzuar çdo thirrje që lidhet me sigurinë e liderëve evropiane, apo zgjidhje alternative për protestën.

Por a do të ketë një telefonatë nga BE për Berishën, që ta ndalë në vendimin e tij? Gazetari Skënder Minxhozi tha në ‘Real Story’ se tashmë opozita e ka marrë ofertën, me gjasë të negociuar me ndërkombëtarët…

“Oferta për ta mbajtur mitingun në Sheshin Skënderbej dhe fakti që këtë ofertë nuk e bëri Policia apo Qeveria, por Bashkia e Tiranës, duket si një ofertë e negociuar mes palës shqiptare dhe ndërkombëtarëve. Me instinktin e vet, Edi Rama do t’i çonte të protestonin në Kombinat apo tek Ali Demi… 

Prandaj kjo lloj zgjidhje për mua duket si ofertë edhe e ndërkombëtarëve. As që nuk i shkonte njeriut ndërmend që opozitës t’i ofrohej sheshi kryesor. Ishte një surprizë. Ndaj nuk do të ketë telefonatë sepse Berisha e ka marrë ofertën edhe nga europianët, që është: Miting në Sheshin Skënderbej” – tha Minxhozi.

22 Komente

 1. s
  sopiqoti

  E po,nuk ke cfar te bersh kur te ze halli me marezite e te tjereve.NON GRADA eshte i vendosur per ti thene Europes " ..Une jam Sali Berisha nga Vicitoli.." prandaj kini kujdes me mue."Te sheshi,te sheshi mblidhuni o burra" per ti thene Europes DY FJALE nga une "non grada"

  1. i
   illyrian

   Në shqip thuhet i pa dëshiruar ...

   1. E
    Edi

    O Mynxyri, eshte goditur nje media( nje grup mediash) . Nuk fjale ti mynxyr?! Apo clidhje ka media me demokracine per mynxyret e slites se qeneve te propagandes se Rames?!

    1. R
     Romeo

     Ofere leshi o minxhoz. Sheshi e ke pare si eshte? Me kasolle qoftesh dhe me ekrane per boterorin. Si heq njeri ato. Aty sbehet dot aagje. Berisha skishte pse e bente ne date 6 ketu biem dakord te tere. Por "oferta" e sheshit skenderbej eshte tallje. Lali te pastroje sheshin skenderbej dhe paataj te beje oferten. Po lali po qesh nen ze se lali ate do. Qe rama ti kete poshte dritares. Te turperohet rama qe ti vije llit rradha si cun i moderuar qe eshte

     1. B
      Bye minxhoz

      Nuk i doli parashikimi minxhozit qe europa do e detyronte Doktorin te hiqte dore nga protesta .

      1. b
       ben

       po ik o plak matuf se ngele duke kercenuar ,ik se sta ka njeri friken vota smer me nga ne hidhu perpjet po deshe.

       1. T
        Tersi

        Përse duhet shkruar për berishën?! Lëreni le të zhgrryhet në llumin e vetë 30 vjeçar! Le të protestoj! Ku dhe si le të merret policia e rendit, por ulërimat se bobo çdo bëhet dhe do ndodh më dt.6 i shërbejnë asaj për të cilën saliu endërron , tensionimit të situatës, mbushjen e rrugve me kureshtar dhe sajimit të incidenteve pse jo dhe gjakderdhjes! Mos e ngacmoni halenë se më shumë do mbaj erë - thotë populli....

        1. I
         Iliri nga Skrapari.

         Terrorrrrristi Sali Berisha ka bere terrrror ndaj jugut, Tiranes, Kosoves, komunisteve, ballisteve, indiferenteve, shokeve dhe miqeve te tij, armiqeve te tij, perfshi dhe gjithe homoseksualet. Sot ka vendosur te terrrrrorrrrizoje Evropen. Kujdes policia se ai e ka ne gjak krimin! Eshte gabim qe i eshte lejuar Sheshi Skenderbe per te ashtuquajturin miting, sepse dihet qe ky terrrrrrrorist megalloman kete rradhe e ka me Evropen. Midis te keqes per mungese "demokracie" dhe larg qofte shperthimit te bombave nga ky terrrrrorist, te pranohet e 'keqja" me e vogel dhe mitingu te ndalohet. Edi Rama duhet ta lidhi kete armik te Shqiperise, ose po qe se ka frike, te hape rrugen djemve te tjere shqiptare! Mos prisni qe per te bere detyren e shtepise, te vijne udhezimet nga Evropa, njelloj si faktet qe kerkohen nga Amerika per te vertetuar se ai eshte spiun kunder demokracise.

         1. L
          Liri

          Nuk e kuptoj pse shkruajne per gogolin Berisha gjithashtu ca kalamaj gazetare i turren me mikrofona ne dore dhe atij i duket vetja I rendesishem Ai e ka vendin ne burg!

          1. F
           Fatmiri

           Sot gjyshi lexoi ,per here te pare,nje hartim me teme:”Lenini i di te gjitha ,qeveria nuk ben asnje lek!”Se cili profesor do te jete ai qe e vlereson hartimin,vetem Zoti mund ta dije.

           1. Çekiçi

            Kush negocon më kafshen NON GRATA Mos u tallni më kafshen Sali se aj i sëmur psiqik mëndon se se dikush duhet ti telefonoj kafshes

            1. X
             Xhevrije Xhymshyti

             Nuk quditemi pse jane solidarizu: esadistet, opoZita, SHIK'istat, UÇK'urcat (që asnjë fshat nuk kane mundur me e clirue me 60 mijë veterane te rrejshem) me armikun e perbetuar te shqiptareve - Serbin. Albini jau ka qi e po jau qin nonen n'piqke cdo dite e me shume ju shkive qe folni shqip dhe serbis. Po edhe amelikes nese bohet krah me ju e kunder Kosoves ja qin nonen populli me vote 90% e rreh ftyres. Krrkkkkkk deri n'fyt jau rras karin KRYEMINISTRI ALBIN KURTI.

             1. Y
              Ylli

              Shko ne shkolle o koqe,meso te mendosh pastai shkruaj.

             2. K
              Kosovari Romantik

              Hahahaha o kelbaz çekiç uqkurci prej Serbices serbe, per shkak te njerezve si ti kane kullote per 20 vjet kriminelat si Hajnshimi, Kardia, Ismuti e Ramushk Haraç Radojqiqi e Fatmut Bojleri. Krejt krıminelat do te shkojne ne burg. Edhe gruja jote se m'ka çı me zor. Ka deshmitar okular qe e kane pa kur mi ka qkye jeansat edhe ma ka thithe mullarin hahaha. Albini ju ka qite prej taktit krejt. E keni humbë torruan. Kur t’thojsha pash pidhin e bijave hiqnu spiunave te Rakiqit, ti u fekondojshe. Baje tash Rakiqin, ti qifte robt. Edhe badihava e ke ndrru emnin qaj biri i shkines je qe han mut prej Shumadise, shet patriotizem, sa dinare po ti jep Vucici me e sha Albinin? Ju spiunat e Isa Ramushk Hajnshimit edhe kur t'bohi nervoz me vllaun, e shani "Ta çıfté Albini nonen" haaaaaaaaa.???????? LONG LIVE THE KING ALBIN KURTI.

             3. S
              Sokrati

              Kur i marri, apo të marret (ne rastin e 6 dhjetorit jane dy kryetëmarre: sali bisha dhe iair agush metaj) te dalin perpara, duhet kujdes, per t'i shmangur nga qellimi i tyre... Qellimi i tyre eshte nxjerrja e ndonje poshtersie me pasoje katastrofike, trazirë destabilizimi, viktime apo kurban per interesin e tyre, apo me thjesht fare: nxirja e Shqiperise perpara personaliteteve te tarte te BE, prezente ne Tirane ne nje samit shansi dhe historik per vendin tone dhe per te ardhmen e krejt rajonit te Ballkanit. Nje akt i tille duket sheshit, qe eshte me shume se konfliktual. Ai ka per kauze shpetimin e izolimit te sali katranit, qe eshte ne izolim te plote nga bota dhe po i njejti pozicion eshte edhe i agush metajt. Te dy keta te marre, mbasi kane share per tere jeten njeritjetrin, jane bere bashke per te sharë e poshteruar Shqiperine ne Diten e Samitit Historik te BE ne Tirane. Policia ka pergjegjesi per sigurine e personaliteteve me te larta ne kete Samit, si edhe per rendin e qetesine publike. Asnje leshim banditeve, qe kerkojne shesh per te bere ''pershesh''! Po te duan proteste, te shkojne ne Sheshin Skenderbej. Pa patur asnje aresye, sali çmenduria, ne vitet 1992-1997 i dergonte protestuesit ne ish Fushen e Sportit te Lagjes "Ali Demi", ne nje vend larg Sheshit Skenderbej! Harroi, saliqeni?! Eshte armik i vetes dhe i Shqiperise, pa asnje dyshim. Eshte ne ditet e fundit te tmerrit te tij te izolimit. Rrofte BE! Rrofte Shqiperia Evropiane!

              1. M
               Matilda Gurbardhi

               Posht patronazhistet e Pallosh Vuciqit. Rrnoft trimi legjendar Sali Berish Tropoja.

               1. Çekiçi

                Kujt i thu tim ti Matilda Non Grates Amerikane te Mbreterisë se Bashkuar dhe se shpejti Non Grates te BE Ti qe i thu trim qenke më te meta mendore As Enveri nuk ka qenë më i izoluar se kafsha Sali vrasesi i mbi 4000 shqiptareve pas monizmit dhe spiuni i shumë shqipetareve në monizem vrasesi i mbi 200 Tropojanve dhe vrasesi i UÇK per interesat serbo sllave

                1. T
                 Te fala sateme

                 Beji te fala Lorenc orakull Vangjelit se pati thene me siguri absolute se Berisha po luan bllofin.

                 1. m
                  mos me keqkuptoni thjesht nje opinion

                  eshte nongrata ska fare lidhje ca ndodh apo sndodh ne 6 dhjetor

                  1. H
                   HISTORIA

                   EUROPA DO TE SHIKOJE DO TE SHKRUAJE DHE DO TE KONSTATOJE SE AMERIKA NUK E KA GENJYER ""BURRI I SHTETIT SI GJERGJ ELEZ ALIA ME NENTE PLAGE NE TRUPIN E CFILITUR DHE TE FISHKUR DO TE NDESHET ME BAJLOZIN QE VJEN ME EVROPEN KURVEN E MOTIT

                   1. k
                    kasemi

                    I informuari, falltori Skender e gjeti se Veliaj paska negociu me nderkombtaret. A thua te gjitha keshtu i gjejne?

                    1. S
                     Sul flamuri

                     Me 6 dhjetor une e shoh Saliun te arrestuar.

                     Lini një Përgjigje