"Berisha dhe Meta të konsumuar, koalicioni tyre i pavlerë"

2 Dhjetor 2022, 17:11Politika TEMA

"Berisha dhe Meta të konsumuar, koalicioni tyre i pavlerë"

Gazetari Ilir Yzeiri thotë se koalicioni mes kryedemokratit, Sali Berisha dhe kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta është i pavlerë.

Në një intervistë për Euronews Albania, Yzeiri u shpreh se skena politike shqiptare nuk po përfaqësohet ashtu siç do të duhet të përfaqësohet.

Sipas tij, qeveria e Edi Ramës është konsmuar, por nuk mund të zëvendësohet me Berishën dhe Metën, të cilët sipas tij, po vrasin opozitën.

“Nuk e di ku do t’i çojë, por kështu siç duket, asgjëkundi. Fatkeqësi e madhe është kjo që opozita në Shqipëri, nga dita në ditë po merr goditje të jashtëzakonshme dhe për fat të keq, skena politike shqiptare nuk po përfaqësohet ashtu siç do të duhet të përfaqësohet.

Çdo qeverisje kalon një farë kohe dhe tej konsumophet dhe ka nevojë për ndërrimin e elitave, ndërrimin e pushtetit, ndërrimet demokratike, por jo të kërkosh të rrëzosh qeverinë me hunj e me sfurqe, Ilir Meta me Sali Berishën. Këta po e vrasin opozitën, shpirti opozitar në këtë vend ka rënë’, theksoi ai.

9 Komente

 1. m
  mos me keqkuptoni thjesht nje opinion

  2 toca kari bashke , super te konsumuar, i ka paguar edi rama qe ta mbajne ne pushtet hahaahahahaha

  1. K
   Kleo

   Berisha dhe Meta kan marr fund

   1. L
    Loni

    Jeni te pavlere qe te dy

    1. S
     Shaqo

     Ku eshte konsumuar Edi, o Ilir. Eshte celik 45, i pakonsumushem. Po ju qe prrrallisni 24/24 a nuk jeni konsumuar? Ju jeni te degraduar, duhet te thoni dicka, se ndryshe nuk ju quhet puna si gazetare. Jo cdo gje qe thoni eshte ashtu si e thoni dhe doni ju, ndryshr do te kishte mijra gazetare ne qeverite e mbare botes.

     1. A
      Ani

      Vetem trazira ke qef te besh ti legen burr

      1. L
       Ledi

       Vetem te na hapi pun esht ky

       1. B
        Besi

        Dy legenat e politikes shqiptare te bere bashke ne nje kauze

        1. t
         titit

         e drejt shume e drejt kualicjon i vdekur

         1. F
          Faro lesh Baliu

          Komunistat nuk dorzohen po keta ju vijne anes komunistave

          Lini një Përgjigje