Berisha: Kemi planin tonë: Nuk largohemi nga bulevardi me 6 dhjetor!

2 Dhjetor 2022, 14:31Politika TEMA

 

 

Berisha: Kemi planin tonë: Nuk largohemi nga bulevardi me 6 dhjetor!

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka deklaruar se nuk do të heqë dorë nga protesta e 6 dhjetorit, edhe pse do të shmangë një përplasje me policinë.

Në konferencën e përjavshme me gazetarët, Berisha tha se të drejtën për protest në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, opozitës ia garanton kushtetuta. Ai paralajmëroi edhe Ramën, duke thënë se përballja me të do të vijë më vonë.

“Ne do zbatojmë kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri kushtetutën. Kemi shpallur protestën tonë në bulevard, kushtetuta na autorizon të protestojmë në Bulevard. Edi Rama kërkon përballje, ne do përpiqemi ta shmangim atë ditë, por mund t’ia rezervojmë kur të dojë, atë ditë jo. Ai i bën llogaritë shumë gabim. Populli opozitar po përgatitet mirë për t’i dhënë përgjigjen që meriton”, tha Berisha.

17 Komente

 1. S
  Salivirusi ppsh

  Po ik mo debil ti 10 deputet ke askush nuk te njeh u lodhe ngele studiove kazane nuk je ti shefi opozites eshte krahu tjetre me 35 deputet ti je thjeshte nje komunist nje vrases vjedhes nje nongrata

  1. K
   Kapedani

   Po ik mer kufome plak ,te vijne ca kërma nga mbrapa .Ti do ngordhesh si qen .Je ti me ate ate hajdutin qe ben palle çorapekuqi se e di dhe bufi qe ne momentin qe ti largohesh çorapekuqi humbet zgjedhjet.

   1. D
    Demokrati

    Ah mor mut muti ne Reç do shkosh shume shpejt bashke me cecenet e tu

    1. !
     !!!

     Ne bulevard po, por nga Ura e Lanes ne drejtim te Ministrive. Nga Ura ne drejtim te Kryeministrise, nuk keni asnje shanc! Prandaj nuk e permendni me KM, por vetem bulevardin.

     1. s
      shkelxen berisha

      po ne ate te motres tende e te nuses djalit nuk do shkosh shko ne gedec o te qifsha rracen

      1. C
       Cipini

       Nuk ka mbaruar se "pikturuari" figuren e tij, i duhet akoma edhe ca kohe te cfaqi pamje te plote te vlerave te tij kriminale, si as skush tjeter ne historine shqiptare. Dhe themi pse largohen femijet tane nga Shqiperi? Ja nje nga arsyet.

       1. S
        SADIU

        Shoku kriminel kujt i plasi menderja se çfarë do të bëjë një pisë nongrata si puna tënde. Fundi tënd në të gjitha drejtimet e politikës tënde të pistë. Politikan maskara dhe i pashpirt për shqiptarët.

        1. P
         Personi qe do prosperitet e dinjitet ne kete

         Po sinqerisht po ja shtoni vlerat ketij individi megalloman dhe te papergjegjshem duke e nxjerre ne çdo lajm e panel politik, nderkohe qe perjetimet horrore te ketij populli( qe disa i harrojne) nga qeverisja shpellare dhe kanibale e tij kur kishte pushtetin, jane te paimagjinueshme…femijet tane ne ate kohe jane bere me trauma se nuk dinin ku te futeshin kur shpellaret qe kishin hap depot e marr armet, edhe per sport i jepnin bresheri vend e pa vend…e 97-ta mbaroi copa e zeze , aq vdekje e vrashe ndodhen…e paimagjinueshme sa i pafytyre qe eshte ky njeri???????????? Po ajo bashkeshorte qe e mban veten per intelekt ..si e perkrah papaergjegj vjedhjet vrasjet e tij??????????…ju rafshin ne koken e femijeve te vet???????? E çuditshme ..sa here sokellin ky xhunglar..marrin zemer kriminilet, hajdutet imoralet..te cilet i shkojne nga pa ketij( 85% te tille jane..ose jane ata qe moren pronat e Tiranesve e ndertun vila si ne tokat e babait…spagonin taksa etj etj) Sa i mjere eshte ky popull qe turret qorrazi si turme e verber….)

         1. 1
          1

          Te lumte gjigand.Evrave,e vodhe,kete popull dhe jo vetem qe nuk te hyri gjemb ne kembe por ke dhe turma qe te vijne nga pas.Sa per gjykata e prokurori u ke qi.. nenen dhe ata jane strukur te tmeruar.Ti do rosh 1000 vjet deri sa ta torturosh kete popull deri ne palce dhe te te ngrene dhe monument.Enveri ishte engjell para teje

          1. V
           Vlora

           Si Nuredin beu, tek filmi "Koncert ne vitin 1936".

           1. D
            Dori

            Ky Berisha vetem me t hap pune

            1. F
             Fredi

             Ky po ly ishalla ste bjen ndonje bomb ne kok

             1. t
              titi

              po te lan me hy ahhaha ca thuan o budalla i met mendor

              1. I
               Igli

               Budallenjte e poshter e kane mendjen vetem per dhune

               1. B
                Besi

                Do te nxjerrin per leckash o mjeran

                1. B
                 Beni

                 Ah mor sali ky eshte fundi yt politik

                 1. l
                  lola

                  Po ti diten e Samitit e gjen te besh proteste, apo kerkon ti besh karshillek Europes ! Edhe pa bere poshtersira te tilla, je futur ne rreth si Zapata, je damkosur si njeri i gjithe te keqijave ! Gjithe bota i ka mesuar krimet, vrasjet, vjedhjet e tua ! Kjo e dates 6 Dhjetor do ti vere vulen ! Thone qe gjarperit kur i vjen ngordhja, del ne mes te rruges ! Epo, po e shpejton vete fundin o Sale !

                  Lini një Përgjigje