Sali Berisha kërcënon pronarin e ABC News: Kujdes, ndryshe do kesh pasoja serioze

2 Dhjetor 2022, 17:50Politika TEMA

Sali Berisha kërcënon pronarin e ABC News: Kujdes, ndryshe do kesh

Në daljen e tij të përditshme për mediat, Sali Berisha ka folur edhe për lirinë e medias.

Sipas tij, Rama ka kapur të gjitha mediat.

Dhe duke përmendur disa prej tyre, Berisha ka kërcënuar pronarin e ri të ABC Newës që të mos bëhet me Ramën, ndryshe do të ketë pasoja serioze.

“Asgjësoi TV Orën, e konfiskoi. Ka çuar aty, një nga figurat më të zeza të historisë së këtij vendi, Arapin e Zi, Farudinin e Zi. Dhe dikton çdo gjë. Pa asnjë bazë, pa asnjë fakt.

Pavarësisht se ekspertët faktojnë se të gjitha shpenzimet janë të mbuluara nga burime të qarta, ky thotë të kundërtën.

Një media tjetër, e detyroi të shitet aty ku deshi. Por unë i bëj thirrje atij pronari, dhe u bëj thirrje pronarëve të ABC, që të ruajnë integritetin e medias së tyre, sikundër i bëj thirrje pronarit, që nëse do e shndërrosh në altoparlant të Endri Fugës dhe Edi Ramës, do përballesh me pasoja shumë serioze.

Në një kohë gjashtëmujore ai vendos nën terror tri media, që informonin dhe përbënin rrjete anti-censurë.

Nuk them se kanë pasur politika editoriale në favorin tonë, por censurën nuk e pranojnë. Dhe këto ishin një garanci për anticensurë.

Këto dhe jo mediat kombëtare ishin garanci për anticensurë. Siç janë portalet një garanci për anticensurë.

Fjala e lirë po pëson ditët më të zeza që nga koha e diktaturës,” tha Berisha.

Tani ky kërcënon pronarët e mediave në opozitë, imagjinoni të vijë sërish në pushtet.

54 Komente

 1. I
  I semure psiqike

  Haaa ky i semure mendore ngeli duke kerrcenuar po a e ka frike kush ? vet flete vet berrtet vet degjone se asnje nuk e rruan trapin nga nhe nongrata

  1. x
   xhoxhi

   Populli duhet të jetë i kujdesshëm sepse po erdhën në pushtet Saliu dhe Iliri ta dini se Shqipëria do jetë si në vitin 1920 dhe mos më keq.Ata janë dy fytyra jo vetëm të shëmtuara nga natyra por mbi të gjitha janë fytyra që marin jetë njerzish ...

   1. F
    Fevzo qime deri

    Ky e di si veten e ti qe sla gazetar pa rahur dhe redaksi pa djegur kur kishte pushtetin.Po ik o plak i matufepsur se po mban peng nje vend te tere me ka..... ...e tua ik hap krahun rinise ta beje vendin.

    1. E
     E ardhmja esht me mue

     Sa te kem miliardat nuk pys per askend

    2. E
     Eno

     Po si gjithmon klyshi kurves vetem me kercenime i mbyll punet

     1. G
      Goni

      Ky nuk mban dot kembet e veta jo me te kercenoje

      1. D
       Devi

       E ca krimineli esht ky Berisha

       1. M
        Murgu

        Nuk thonë kot:"Edhe gomerët shikojnë ëndrra me sy hapur".

        1. c
         colo

         Sali Berisha armik i betuar i shtypit te lire. Ne te njejten liste me diktatoret Castro,Lukashenko,Lukashenko,Suharto. https://cpj.org/reports/1998/05/enemies97/

         1. V
          Vlonjati 12

          Qeni qe leh , nuk te kafshon , thote populli . Edhe ky kercenon me pasoja mediat vizive , po me nder jush te ha m….

          1. D
           Dedin

           Aman pash zotin ndro ate emrin Vlonjat 22 here se ne krijon nje alergji mua dhe mijra te tjereve.Nuk duroheni ju vlonjatet e ju leberit jini "Kaposhe" interneti ,beni "namin" "qini gjithe motrrat e dynjase " por ne realitet te hani MUNE

           1. S
            S. B. S.

            Dedin, pse kruhesh me Vlonjatët e ca më shumë me leberit, ku të ka ngelur hatri, dil nga Vlora të të shlyejmë borxhin, se të paskemi harruar, do mbledhësh edhe shokë e shoqe të tjerë si ti, sepse vetëm vetëm nuk ja del dot do ikësh me garza nëpër shalë dhe barkun plot me mbeturinat ushqimore trupore të. vlonjatëve

            1. V
             Vlonjati 12

             Qenke shume alergjik ti o Dedin , a mutin si e ke emrin , para se te merresh me mua , lexo se cfare deklarn ajo kafsha me emrin sali . Ne se bejme "namin' ne lebrit e ti nuk e beson , hajde nje here ketej nga Vlora se e gjen vrimen e miut .

           2. G
            Geni

            Akoma ben si i fort ky plaku poshter

            1. k
             kik

             Po kjo nuk quhet kercenim nga medjes?

             1. B
              Beni

              Me kete pune eshte marre gjithe jeten mortja me shantazhe dhe vrasje

              1. B
               Bajrami

               Sali Berisha: "Unë u bëj thirrje pronarëve të ABC do përballeni me pasoja shumë serioze!" Cilat jane pasojat serioze, o kryekriminel dhe kryehajdut me damke? Sopatat dhe plumbat me silenciator te gangstereve politike te Trustit te "Geshtenjave dhe Boronicave" te Tropojes? Harroje ate kohe, tani e ke radhen ti ne syrin e snajperave!

               1. P
                Poseidon

                O BAGETI PO SI PASKA PRONARE MEDIASH NE OPOZITE DHE NE POZITE O KUFOME MEDIAT JANE TE PAVARURA

                1. t
                 titi

                 hahahahah dhe ne fund fare shani ramen qe nuki jep te drejt medjas po kjo

                 1. S
                  Shqiperia Etnike

                  Harxhoje takatin e fundit per Shkerdhenin dhe Shkerdhiten se skane me kohe! Po ju afron fati i Dugines.

                  1. p
                   pretorian.

                   Te gjithe mediat kane pronar. Dikush eshte pronar i vetem, dikush tjeter ka shumicen e aksioneve. Pronaret e tyre veprojne ne baze te interesave ekonomike, politike dhe shoqerore. Kahja e tyre politike, rreshtimi i tyre politik mbi bazen e fakteve dhe analizes se tyre, mbi bazen e perkatesise politike, te orientimit politik apo te burimit financiar te medias eshte cilesi e mediave te caktuara, te cilat portretizohen dhe ndiqen nga shikuesit. Orientimi i tyre ne njerin apo tjetrin krah, apo pavaresia e tyre sot dallohet qarte. Kjo eshte tipike kudo. Sa per Sali Ram Sheqere Berishen, kombi shqiptar nuk ka nxjerre bajge me te madhe. Kryebajga e kombit shqiptar. Farudin Arapi "linçoi" Berishe piramiden e 95-97, Berishe hajdutin dhe kryemashtruesin e shqiptareve.

                   1. l
                    luzati

                    KY ESHTE PER PSIKIATRI

                    1. G
                     Goni qe ta boni

                     kur degjoj zerin e dr. Saleh Muhammed Ram Berishes me kap diarrea, ose me qarte me vjen te dhjes ne goje te salehut.

                     1. B
                      Bredhi

                      O felliqesire ,po ka me te ndyre se Ty!!!????

                      1. Çekiçi

                       Shteti shqiptar po te ekzistonte per keto kerrcnime qe ju ban haptazi Sali psikopati është dasht sonte te burgosej Burgosen njerzit per asgjë e nuk e burgosin kete plak matuf te qmendur

                       1. A
                        Arturi

                        Ky Sali moter qiri komunist i pandreqshem eshte si puna e shefit tek trustit i lule lakres tek Arturo Ui.Ky njeri eshte jo vetem i poshter por eshte gjithashtu prapa cdo poshtersie qe ndodh ne Shqiperi. Ka per borxh ta shkrije fare Shqiperine po iu dha rasti.ka bere aq poshtersira sa te habit fakti qe si nuk ka dale njeri ta heqe qafe kete monster.

                        1. M
                         Media

                         Po ca prisni kapeni dhe jepini nje te rahur te mire ti vij mendja se i ka ikur .Te semuret psiqike me kamzhik marin vesh behen sus.

                         1. v
                          vuciq

                          saleh , pardon se s'munda te vija ne Tirane ,qe te karikoja tamam nga pas , qe te behesh pak me pellites dhe kercenoshe te gjithe jovetem ate TV ABC ,qe e din se kush je ti , dhe se te ha carin me ate goje dhemb cakall . Aaaaaa po te vija un e te palloja njiher si Karaxhixh sheqiren , -bogami -, kishe ulerit sa te gjithe TV te kshin dhjer . jepi kto dite qe kan ngel kercno te gjithe edhe ambasadoret edhe BE-ne ,qe te tremben dhe kthehen pas si Una e mos te vijne aty haaaaaaaaaaaaahahahahaahahhahaah e Razumi salih budalla ? hahahaha me bashen Kuptoheshim me mire ne hahaha

                          1. N
                           Niku

                           Picke e s'emes, ky qe i vuri flaken "Koha Jone" dhe burgos e rreh gazetaret rrugeve, thote qe media po kalon ditet me te zeza qe nga diktatura. Hapu dhe, hapu dhe.

                           1. g
                            gashi

                            Krimineli NON GRATA nuk heq dore nga kercenimi dhe krimi.

                            1. D
                             Dani USA

                             Te lumte palla,kure je akoma jashte qelis ne fakte ti nuk e meriton te jetosh qe nga viti 1976 nejse vazhdo te kryesh detyren qe te kane ngarkuar ustallaret se me kete shtet qe ke katandisur ti rrone 1000 vjete.

                             1. K
                              Koli

                              Po arrestojeni or Prokurore Leshi,kete Kriminel Maskari.Jemi i vetmi vend ne Bote,ku nje Kryetar Opozite qe nuk ka asnje gje ne dore,Kercenon me Burgje dhe Denime(sipas tij kur te vije ne pushtet),te gjithe qe i ka kunder.Po kur Mashtron qe Edi i ka kapur te gjitha:80 per qind e te gjithe TV dhe aGazetave jane te Saliut,Likes,dhe kelyshave te ketyre qe i sherbejne prej 20 vitesh.Ky Pis Miljoneri i Gazetave Panorama ose Shqiptaria,I Birres Korca,i TV qe administron,nuk eshte gje tjeter vetem Lavatricja e pastrimit te pareve te Ilir Metes.Po si ky ishte Trafikanti me i madh i droges,Ndroqi i TV ora dhe mutrave te tjera,Nje njeri i denuar dhe me Burg ne Turqi,ne Shqipni i kidhur me Kiken arriti hapte TV dhe Gazeta ne sherbim te Likes.Keto jane te gjithe qe bejne pastrimin e pareve te Saliut dhe Likes.Tani Kerrma Sali thote po preket Liria Fjales.Per cfare Liri fjale thote ky Kerrme,behet fjale per Probarin e Birres,jo per Shtypin e leshit.Hysenbelliu,ose Irfani Leshit,ishte mesuar tere jeten ti perlynte te gjithe,tani paguj ato qe ke ngrene,Irfani Likes.Sali kerrma harron sa Gazetare ka vra,sa Shtepi Botuese i dogji,(I dogji),dhe tani Bertet po preket Liria Fjales.

                              1. Q
                               Qivaci

                               O Koli si nuk je lodhur me gjithe kete kohe qe harxhove ore Qyrro! Po pusho pak ore se besoj te kane dale jarget nga kenaqesia.

                              2. R
                               Rracen ta shkerdheftë krejt Shqiptaria.

                               Ti kurva e madhe e Viçidolit, po e kercenon si garip lagjie, drejtorin e një Televizioni. Po ti krahasosh thënjet e ketij televizioni dhe thenjet e mia të perditshme për ty, klyshi i kurvës Shugare, shifet që ky televizion është shumë i moderuar ndaj surratit tënd. Ky televizion, ndoshta me doraçka, por kurrë nuk të akuzuar dhe kualifikuar si unë dhe mijra komentues të tjerë Shqiptar, psh- Ti Salçiçe spermatozoidi i shkaut Vuk Karaxhiçi, ke qënë dhe je spihun i sigurimit të Kadri Hazbiut. Ti Sali moter-qiri, ke qënë deshmitari i para-fabrikuar i sigurimit, ku ke deshmuar në shumë gjyqe, kunder Shqiptarve, që sigurimi i akuzonte për agjitacion e propagandë. Ti Sali dosa, ke qënë dhe je agjent i UDB-Jugosllave ( sot Serbe). Ti Sali tradhetari, ke reaguar, ke luftuar dhe ke bërë krime kunder popullit të Kosovës, gjatë luftës së UÇK-së kunder fashizmit Serb. Ti Sali kopili i kurvës Shiqere, ke vjedhur, pra je hajdut. Ti Sali Vuki, ke vrarë me mijra djem e vajza Shqiptare nga pas ferrava. Ti Sali kudra, dhe familja jote, jeni një marimangë hajdutash dhe të korruptuari. Ti Sali çakalli, je një konsumator dhe trafikant droge internacional. Në saje të ketyre vetive që ke si person shkerdhatë, terheq rreth vetes si magnet llumin e llumit të shkerdhatave të Tropojës, sepse djemt dhe burrat e familjeve të mira Tropojane nuk fshijnë as këpucat në lëkuren tënde. Pra, o klyshi i kurvës Shiqere, çfarë të ka thënë më keq se unë ai drejtori i televizionit, që ti po e kercenon me doreza. Sali spermatozoidi i shkaut Vuk, me dt. 6 dhjetor, merr 10 - 15 pampersa rrezervë, se do të shkojë shkula vegëve nga frika dhe deshperimi....., mos harro edhe jelekun anti-plumb se nuk i dihet......, siç i ke quajtur ti, Tropojanët vertetë janë një rracë muti, dhe nuk i dihet.....!!!

                               1. T
                                Turpi i kombit

                                Po kur flet ti per liri media,o pusht mashkull,po si s'te vjen turp,o delirant sociopat,kopil i Serbisë,o njeri i mbaruar,po harron ti o laskar qe ndiqje qytetaret me shikasit e tu se ç'fare gazetash lexonin,po djegjen e redaksive,masakrimin e gazetarve etj.etj

                                1. Y
                                 Y.H

                                 He mo shtet i leshit arestoje per kercenim ligji, e thote qarte.

                                 1. M
                                  Malua

                                  Nuk para e shoh ABC por di që aty ka qënë një trap e gjysëm pa tru e pa palcë, Bejto a Bedo si e quanin, që mbante erë berishë sapo hapte gojën të bënte pyetjen. Nuk di a është aty akoma, por emisione si të tij janë turpi i gazetarisë.

                                  1. S
                                   Shefik

                                   O Malo bitha po mesoni nje cike ore derzi te shkruani me kuptim dhe jo brockulla.Nuk e shoh ABC thote Malo , nuk ja din as emrin gazetarit por thote se mban era Bershe, dhe shikoni mufken tjeter te Malo Budallait qe pa e pare thote se "Emisioni eshte turpi i gazetarise" O Budalla ne ABC eshte Enkel Demi dhe jo Bejto Sa injorant qe paska ketu si budallai Malo

                                   1. '
                                    '

                                    meso te shkruash se nuk te kuptohet as nje fjale

                                  2. X
                                   XHI BU

                                   Ehhhhhheeeeeh sa mashtruse e cfare pise burri eshte ky Sali Berisha !!!!! Ky gjithmone i ka bere presion medjave dhe gazetareve,i ka goditur gazetaret ,ka ka djegur redaksi ,per me teper i ka burgosur .Sot pa u skuqur e zverdhur akuzon Ramen i bene thirrje mos mbeshtetni kryeministrin po sot po ne te njejten kohe i bene presion zotrinjeve te ABC TV. Ketij palo burri nuk i merret vesht ,tjeter thote e tjeter ben .E cfare e ka gjetur kasollen tone

                                   1. J
                                    Jimi

                                    Nuri bej ! Data 6 dhjetor erdhi, "koncerti" i bashkimit europian do te mbahet po ate dite, ti ndonje ftese per ta ndjekur ate "koncert" nuk ke. Meqense ty nuk te ftuan, ti nuk mund te rrish, e ta degjosh ate nga rruga, po cfare te besh ! Po ate dite ti mblidhi gjithe cingijet e vendit nga jan e nga s'jan, shko para "salles se koncertit" dhe si gjithmone me ato dajret e grisura dhe zerat e cjerre te cingijeve, thirrja avazit tend te vjeter, ne menyre qe te sfidosh simfonine e koncertit europian ! Shqiptaret do te kenaqen me koncertin tend te cingijeve dhe avazit te tyre me aman, aman dhe jo me "koncertin" e Europes ne Tirane. Mos vdeksh kurre o Sali, jo Protopapa, po Berisha !

                                    1. D
                                     Demokrati i vërtetë

                                     Më trap se ky njeri nuk ka në dynja. O shpellar muti po kush pjerdh për ty o debil muti. Po çfarë kujton se të gjithë janë si Paloqja apo Bylyku i bashit. Ik ore vdis qelbësirë muti.

                                     1. A
                                      Abc news

                                      ik mor plak matuf

                                      1. p
                                       prokurori

                                       Sahli mer gjal! Na gajase mer bir!Po ç’paske qenë për karagjozllike serjoze,dinjitoze,tip bloze!Ti qofsh! I vetmi mbetç!

                                       1. K
                                        Kosovari prej genice.

                                        Do ti hash hajdarin.

                                        1. J
                                         Jasmina

                                         Ah t’i te ha m..tin. Lidheni kafshen, futeni ne kafaz dhe coheni ne xhunglat e Aftikes, atje te beje primaret e budallenjeve demokrat. Ne kafaz fusni edhe cunin e Fahri Ballores, kokelopesh qe ha 4 byrrek njeheresh.

                                         1. A
                                          Anika

                                          Po per Top Channel tha gje? Redaksia e lajmeve eshte komplet e dirigjuar Nga Saliu! Turp!

                                          1. K
                                           Kosovar

                                           Devollet dashuria e re e Rames! Po sic e dine te gjithe i kalojne shpejt dashurite...

                                           1. P
                                            Poseidon

                                            KUR ISHTE NE PUSHTET I DERGONTE XHANDARET E TRAPOJES DHE NUK MIREJ VESH KURSE TANI E BEN VETE PRESIONIN KUFOMA .................SIDO QE TE JETE VDEKJEN E KE PRANE QELBESH KADAVERE...........TE KA MBARUAR VAJI I KANDILIT......

                                            1. P
                                             Plaku mere

                                             Kujdes se ta run Karin Dr. Berisha, ish presidenti nga Vicidoli. Cuni Sheqeres dhe Rams Berishes.

                                             1. T
                                              Tironc

                                              Salih Ram Berisha eshte nje cop malok provokator dhe frikacak Ky te ja mutin bashke me ca maloke qe i vene pas

                                              1. s
                                               sabri

                                               o ta ka thon namik hoti ...sduhet me e lon me hyp ne kale malokun,se s zdryp mo.ky shpellar i koheve moderne,nga picke e semes,ka 30 vite qe vret,pret,shan.i vrau si enveri dikur,te gjithe ata qe e njihnin ca malli ishte.me azem,me kosta trebicken,me sokol olldashin.edhe gramos pashkon ky e ka ne ndergjegje.ne tropoje ngjalli lek dukagjinin.dogji gazeta,rrafi gazetare.dhe prape na del dhe na uluret per lirine e mediave.92/97 ky ka bere terror ne te gjitha format.2005/2013 po ashtu.gerdec,21 janar.po cduhet per ta arrestuar kete mor aman...nji 97 e dyte..po gerxhoja kujton se i ka maloket akoma me vete...dhe maloket jane ndergjegjesuar tani..s shkojn me mish per top.ai gerxhua tjeter nga cepani,ai qe te keput zorren e trashe ne mes...po rri urte..se e di qe deri ne fyt..eshte i zhytur ne mut...OUT BERISHA...SPAKU te veproje...

                                               1. K
                                                Koli

                                                Or Qivaci,sic ke emrin aty,ashtu qenke(Qifsh veten tende).Besoj ky eshte kuptimi i emrit tend,klysh i Saliut.Por nje gje e ke mire:Me jep nje kenaqesi te Mrekullueshme te shaj nje pis si Sali Kerrma,aq kenaqesi me jep sa edhe Plaka jote nuk ma ka dhene kurre.Ndrysho emrin Idiot,dhe shkruaj ne emrin tend sic ta ka dhene Zoti,or Loqe e fishkur e Sales.

                                                1. S
                                                 S..hoxha.

                                                 Turp turp te kini qe perdorni kete gjuhe ne rrjetet sociale . Nuk quhen trima ata qe shajne me kete gjuhe ata quhen frikacak.nuk quhen burra po burracak. Ne se shqiptaret jane te kenaqur me drejtimin qe i behet vendit sote atehere ata dashje pa dashje po vetxhduken si vende sepse keta qe drejtojne sote po e shpopullojne vendin e shqiptareve. A jeni dakorte , po dhe mundet te jeni vetem nqse ju jeni komun.... qe betoheni per ideal te partise turp qe perdorni keto ofendime ndaj nje njeriu qe eshte nje mal po nje mal i larte qe ca si ju qe shkruani me kete fjalor banal e luftoni po ne fakete sali Berisha mbron interesat kombtare .koha dhe historia qe tashi i ka dhene te drejte prandaj ju e luftoni per vlerat qe ai perfaqeson po ne faket po ndodhe ajo qe duhet te ndodhte qe shqiptaret po e kuptojne dhe cdo dite e me shume po rreshtohen rreth ketij burri shteti qe mendon per te ardhmen e kombit shqiptar. Zotri turpi ju mbulon juve ,po ju me kete fjalor s mund te jeni zotri,ndoshta nuk dihen se kush jane ato interesa qe te detyrojne te jesh kaq i sinqert me veten qe e paraqet ate si je nete vertet .po mendoni njehere sikur te mos ishe ai po ai ishe ti cfar do ti thoje ti perai mendoje njehere. Po mbyll me kaq se nuk ja vlen me shume te meresh me keto mendime te keqia . Respekte me mirkupto .

                                                 Lini një Përgjigje