Mbledhja me dyer të mbyllura, Rama rezerva edhe ndaj ish- ministrave: Zbehën angazhimin pasi lanë karriget

11 Shkurt 2024, 14:51Politika TEMA
Mbledhja me dyer të mbyllura, Rama rezerva edhe ndaj ish- ministrave:

Zbardhen detaje nga mbledhja e Asamblesë Kombëtare të PS-së që vijion me dyer të mbyllura prej më shumë se dy orësh.

Janë drejtuesit e qarqeve, 2 ose tre deputetë që bëjnë raportimin e punës së bërë. Mbledhja ka nisur me qarkun e Tiranës, ku Rama ka pasur rezerva për strukturën e PS-së në Kavajë.

Rama i ka kërkuar drejtuesit politik të qarkut Veliaj dhe deputetit Etjen Xhafa të  përcaktojë emrat e anëtarëve të PS-së dhe drejtuesit socialistë që nuk kanë plotësuar objektivat në bashkinë e Kavajës. Më pas kanë vijuar raportimet e drejtuesve të qarqeve të Shkodrës, Lezhës e Fierit.

Rama ka shprehur rezerva dhe për performancën dhe angazhimet e socialistëve të cilët pasi kanë lënë karriget e ministrave kanë zbehur angazhimin e tyre

Si shembull ka sjellë rastin e ish ministers Olta Xhaçka duke theksuar se nuk ka asnjë postim në rrjetet e saj sociale. Rezerva ka pasur dhe për një sërë figurash të tjera që do të mbeten për tu zbardhur në vijim.

6 Komente

 1. A
  Albana

  Pergjegjesite bien mbi kryeninistrin qe eshte I “paafte” te ndertoj nje ekip me te angazhuar per ti sherbyer atdheut tone. Gjithesesi narrativa e rradhes i sherben shume shqiptareve per te kuptuar perse gjerat nuk kane shkuar dhe kaq mire, por qe ne te ardhmen qeveria do punoje me mire.

  1. T
   Te rroje partia

   Shprehja qe peshku qelbet nga koka nuk qendron. Prandaj zoteri Edvin Rama ka te drejte qe kritikon bishtin. PS i dyhen bishta te tjere,se per koke nuk ka nevoje . Ka nje koke brilante.

   1. R
    Roçka pe korçe

    Ooo Ramsi di gje çbehet me naften e shpiragut ????

    1. v
     valdrin

     jubesojme

     1. V
      Veri

      Filloi autokritika e regjimit. Elementi i trasheguar nder brez socialiste. Ik qr se po behesh me keq se enveri

      1. V
       Vranakonti

       Edvini eshte udheheqes i madh me i madh se Kim i Korese Veriut

       Lini një Përgjigje

       Blog Tema