FOTOT: Asambleja e PS-së bën bashkë të rinj e të vjetër

11 Shkurt 2024, 12:00Politika TEMA

FOTOT: Asambleja e PS-së bën bashkë të rinj e të

Këtë të diel, Partia Socialiste ka mbledhur Asamblenë Kombëtare. 

Në fokus të punimeve pritet të jetë riorganizimi i partisë, në prag të zgjedhjeve të ardhshme parlamentare të vitit 2025.

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të shkojë me atlete në mbledhjen me dyer të mbyllura që po mbahet sot në një lokal në periferi të Tiranës.

Nuk kanë munguar as ish kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, apo Namik Dokle. Ditmir Bushati, të cilët kanë vite që janë shkëputur nga jeta politike.

Të pranishëm janë dhe ministrat e kabinetit qeveritar. Në këtë mbledhje është kërkuar prezencë maksimale e anëtarëve.

15 Komente

 1. G
  Go West

  Po pse e mbledh kot kryesine zoti Rama?! Ai sot per sot eshte vet zot, vet shkop. Gjithçka i duhet e ka. Gratis, nga pensionistet qe marrin pensione me keq se ne Afrike, merr votat. Nga "strategjiket" merr mbeshtejen ekonomike ne kembim te copave te Shqiperise qe ju dhuron, pa pyetur askend. Lem o zot te rroj! Per rreth ka mbledhur njerez qe mezipresin ti puthin doren, perballe ka kryekriminelin, perbindeshin qe shqiptaret nuk duan ti shohin bojen. Ku ka me mire, o Mero!

  1. E
   Eti

   Po i mbledh o shok sic i ka mbledhur dhe i mbledh cdo diktator dhe cdo autokrat, per te bere pak show demokracie. Ndan placken per ne vazhdim etj etj

  2. Q
   Qelbsi

   Rrobt te giitheve. Ne qeli sa me pare

   1. v
    veri

    Lali Eri je NJISH....

    1. D
     Doni

     Mos ja qr. edhe i paguar te jesh nuk nxirret ky llaf nga goja. Veliaj eshte kokra e mashtruesit dhe hajdutit

    2. K
     Kalec Dega

     Kingresi i PPSh… mungon Tahiri, Gramozi , Ahmetaj e Lenka Cuko, lol

     1. M
      Minxhozi

      Shumica e ketyre nuk perbejne socialustet e vertete por jane G-99 ndaj duken si kurva si meshkujt ashtu dhe femrat se i ka konvertuar Aleks Soros me Edin dhe lalin ne ushtrine e ylberisteve te LGBT...

      1. K
       Kuni

       Nuk duken, thjesht jane

      2. P
       Plani 5te pesevjecar

       Braçe, lyej edhe mjekrën me qe ke lyer edhe flokët... Habi e madhe.

       1. L
        Llaf Dibre

        Kush jane te vjeterit? Te vjeterit jane drejtuesit e PS te rretheve, te viteve '90, te cilet punuan e drejtuan me perkushtim ne kushte terrori. As fonde pagash nuk kishin dhe askush biznesmen nuk i mbeshteste. Pa ato nuk do ishte as Ruçi a Dokle, ndersa Rama me Klosin e gjeten bythe viçi.

        1. J
         Jepi rini jepi. ????

         AMAN KTHENI DHE ENVER RAMIZ DHE NANO DHE SHKONI NE ORIGJINE, ne te semes!

         1. s
          socialiati

          Shumica e tyre nuk jane socialiste .Kur PS i duheshin sakrifica keta nuk i afroheshi PS .Sot qe PS eshte ne pushtet dhe ka thela keta jane sulur .Neser po dolo PS ne opozite keta e braktisin per te kerkuar thela diku tjeter .PS edhe une qe jam gdhire ne komisione nuk e votoj me me keta budallenj ,salen jo e jo dhe do rri rehat ne shtepi

          1. P
           Pensionisti i Kohes Moderne

           Go West: Na ishte nje here nga pensionistet per VOTA , iku ajo kohe sepse jane zgjuar dhe PENSIONISTET e njohin biznesin ja u mesoi Kompania Ratakale me ne krye Sali Kriminelin vazhdon me Ramen ? Eh ne do vota Rama te na rise pensionet : Pensionet minimale ti bej 440000 leke te vjetra atehere do votojme te gjithe me qef per Ramen ndryshe ti haroi pensionistet.Une jam e para qe do bej fushate per Ramen . Do veme ne LISTE njerzit qe duam ne nga populli te pa koruptuar ndryshe nuk behet Shqiperia .

           1. A
            Aldo

            Po mblidhen te bejne llogarine sa thes miell do te blejne. Dhe sa shqiptare do te largojne nga Shqiperia pas 2025

            1. C
             C’thote partia ben bagetia

             Tema perse,paraqitni nje titull te cunguar,te kesaj ngjarje:Komunistet dhe pioneret e Enverit,grusht bashkuar,” per fitorje te reja”.

             Lini një Përgjigje