Mblidhet Asambleja e PS, Rama: Në fokus riorganizimi

11 Shkurt 2024, 10:55Politika TEMA
Mblidhet Asambleja e PS, Rama: Në fokus riorganizimi

Kryesocialisti Edi Rama ka folur për mediat para nisjes së mbledhjes së Asamblesë.

Rama mohoi të ketë ndryshme të reja, por tha se do të ketë një roorganzimin dhe lëvizje në funksion të së mirës së punës.

“Për t’iu thënë që është mbledhje pune, raportimesh lidhur me  hapat e tjerë që do të ndiqen në funksion të objektivit për ta bërë gati PS për fitoren e radhës.

PS është në një proces të rëndësishëm dhe jemi shumë të vetëdijshëm që është më e nevojshme se asnjëherë më parë një hapje e madhe e partisë dhe një përfshirje sa më të gjerë për të gjithë ata që kanë dëshirën dhe nevojën e brendshme që të kontribuojnë.

Nuk kemi sot asnjë plan për të bërë ndryshime. Jemi mbledhur këtu për të bërë një analizë dhe për të ndërmarrë veprime të tjera.

Fjala ndëshkim nuk i shkon organizmit të një familje politike, riorganzimin edhe lëvizje në funksion të bërjes sa më mirë të punës”, tha Rama.


Kreu i qeverisë refuzoi që të përgjigjet për akuzat e Ahmetajt.

2 Komente

 1. D
  Dutti

  Riorganizimi i cfare?- I haremit dhe hajduteve. Keta thjesht nuk permbahen ne vjedhje dhe abuzime. Kaq

  1. N
   Nje i Moshuar

   Asgje te re nuk do besh ,vetem xhevahire si ajo e djalit te Servet Pellumbit na e paskeni edhe Deputet ne mbrojtje te Saliut qe te mos denohet rende .Bravo Arben Pellumbi o cuni Lagjes se 21-it tregove te verteten per lojen e baba it tend me Sali Kriminelin dhe populli i shkrete vritesh per te majte a per te djathte loje e bukur ne kuris te ketij populli te gjore ju vrafte ZOTI se DREJTESIA sju ben gje eshte dhe ajo ne LOJE

   Lini një Përgjigje