Berisha nga maja e ballkonit: Më 20 shkurt merr fund narkoregjimi i Ramës

10 Shkurt 2024, 19:21Politika TEMA
Berisha nga maja e ballkonit: Më 20 shkurt merr fund narkoregjimi i

Sali Berisha pohoi mbrëmjen e sotme se 20 shkurti, dita e protestës së opozitës, do shënojë fundin e kryeministrit Rama dhe qeverisjes së tij.

Ai u shfaq në dritaren e shtëpisë për të  përshëndetur mbështetësit poshtë teksa tha se Rama po tmerrohet nga protesta e opozitës dhe nga qytetarët që mblidhen çdo natë poshtë në rrugë.

“Protesta juaj ka një rrezatim të fuqishëm në të katër anët e vendit. Kudo në Shqipëri sot zien pakënaqësia e madhe ndaj narkoregjimit të Edi Ramës. Por miqtë e mi, kjo protestë ka tmerruar Edi Ramën, i cili çdo natë lë çdo gjë dhe ngulet para protestës me shpresë se do gjejë ndonjë ngushëllim.

Sonte do ju rrëfej një gjë që më kanë informuar disa ditë më parë. Çdo natë, dërgonte hafijet dhe maste rrugën që mbushni ju, përpiqeshin të numëronin, por nuk arrinin ndonjëherë, pjesëmarrësit, qëndrestarët në Rrugën e Shpresës. E vërteta është se raportet që i shkonin, e tmerruan. Raportet flisnin për mijëra e mijëra protestues.

Ua thashë këtë shembull se çfarë bën frika, se sa e keni tmerruar ju Edi Ramën. Imagjinoni ju se ç’ndodh me 20 shkurt, kur t’i kujtohen pamjet e zvarritjes së babait të tij shpirtëror. T’i kujtohet udhëtimi me familjen e tij prej bllokmeni që bëri drejt bunkerëve të Zall Herrit.

Pra, 20 shkurti po afron. Është dita juaj, dita e shqiptarëve, dita e fitores. Është fundi i narkodiktaturës, fundi i Edi Ramës dhe regjimit të tij.” – tha Berisha.

Berisha ndodhet në arrest shtëpie pasi po hetohet për privatizimin e klubit Partizani.

11 Komente

 1. d
  drejtesia

  Pirdh pirdh se lirohesh o psikopat!

  1. S
   Shkoni p.s

   Ik more Bastard kriminel serbomalazez...nje bajge komuniste na can trapi nga ballkoni,...e me 20 shkurt do te shpallin non grata edhe Kosova! Prit se te vjen Blinken...per gjyqin ne France....shkerdhate fis...

   1. H
    Haka Tekizoti

    Lum ky, që e ka rrëzuar teorikisht me dhjetra herë qeverinë e Ramës! S'ka lënë flluskë sapuni pa i dhënë rol përmbysës të qeverive. Ky nuk e kupton që gjatë gjithë kohës si politikan ka punuar energjikisht për të fituar urrejtjen e shqiptarëve, e vetmja fushë ku ka korrur sukses real.

    1. N
     Nora

     O shtaze e neveritshme, ala ne nje vrime i bie?!

     1. O
      Ok

      Bobo sa per te ardhur keq,fatkeqesi per kete vend nga kush jemi udhehequr ,keta njesoj jane po ky eshte shpellar fare

      1. P
       Papi

       Sa per te ardhur keq eshte katandisur kjo lloj kafshe

       1. V
        Vranakonti

        O lumadhi ti o Sali. Edi Rama po tmerrohet nga protesta e opoziites thot luvgati. Ai,Edi Rama nuk e rruan fare se ç'thot ky papa nga dritarja e banjos. Rama po ecen perpara per qejf ne punen e tij,i beshtetur nga populli shqipetar,nga evropa,nga Amerika,kurse Saliu kakaris para 20 horrave posht ballkoniit. Uuuu pika qe nuk i bje. Ka shkalluar fare i ziu. Ne 20 shkurt Rama ka fundin e tij. Nje i çmendur mund t'a besoi.

        1. X
         Xha Braho

         U BERE GAZI I BOTES O SALI EFENDI…

         1. S
          Sara

          ende ka budallenj qe degjojne keto dokra hini te ktij?!!!!

          1. R
           Rapsodi

           Foli dhe këtë herë saliu, Futur në një vrimë miu. Na kujton 20 shkurtin, Kur Shqipes t'i hajë .utin... Nuk është ngopur qen' i qenit, Në një vrimë i bie legenit!

           1. S
            Shkembi

            A na ngrenc mune o vampir i qelbur qe ik u ngope kurre me gjak shqiitari.

            Lini një Përgjigje