REPLIKAT/ Rama tallet me Salianjin, pas largimit të Gridës: Ditë e vështirë sot. Deputeti i PD: S’të pj*rdh fare, as ty as kërcënimet e tua

9 Nëntor 2022, 11:46Politika TEMA

REPLIKAT/ Rama tallet me Salianjin, pas largimit të Gridës: Ditë

Kryeministri Edi Rama folur me tone të ashpra ndaj deputetëve demokratë këtë të mërkurë në Parlament.

Ironia nuk ka munguar as ndaj deputetit Ervin Salianji, të cilin Rama e quajti ‘mizë në të ndenjurat e kalit’.

Edi Rama: Ti je bedel pasionant!

Ervin Salianji: Ti je bedel…

Edi Rama: Je zi miza në të ndenjurat e kalit që mendon se tërheq karrocën, tund flatrat e një mize të bezdisshme..

Ervin Salianji: Ti je si bajga e kalit qe po kundërmon jo vetëm këtu, por gjithë Shqipërinë

Edi Rama: Kujdes me fjalorin se je edhe afër. Mos ngatërro jashtë daljet e organizimit.

Ervin Salianji: Me ke je duke folur…

Edi Rama: Rri aty se ke ditë të vështirë sot. Te mirëkuptojmë..

Ervin Salianji: Ta thash dhe ta them s’të pjerdh fare as ty as kërcënimet e tua,

Edi Rama: Kujdes me fjalorin se je afër dhe…

Ervin Salianji: Me ke je duke folur. Ki kujdes me gjuhen, ordiner, hajdut, bandit…

Edi Rama: Ke proces sot, u more me procesin se s’ke faj ke dite te vështire…

Ervin Salianji: S’të vjen zor.. Me ke je duke folur.. Nuk pjerdh unë as për ty as për proceset e tua, kërcëno ndonjë të mbaruar…

Edi Rama: Ju bedela s’keni atdhe, flamur, histori e dinjitet, s’keni asgjë. Vetëm aftësitë e mallkimit të këtij vendit mund të çohen në saba e të hyjnë me sharje e shpifje me akuza në hava për një kompani më të madhe të botës, për të ndryshuar Durrësin e Shqipërinë, ju mund ta bëni se jeni bishti i një krijese që mbart mallkimin.

47 Komente

 1. P
  Pershkrim me Korrekt s'mundet te ket !

  Rrespekt z.KM qe i tregon ne te vertete ktyre Funderinave te Politikes se qenve te rruges se CfarJane . Nji qytetare i ndegjegjshem (jo kta fshatare me ato surrate Bajgash ) do duhet ta falenderonin KM Shqiptare Rama ,per pasqyren e vertete qe i qiti para surratit Sharlataneve qe shiten per Politikane te Bandes PD-s ,duke par veten qarte se cilet jane per Shqiptaret . KM po ju ndihmon si Opozite te reflektojne e kuptojne per t'u ulur me kembe ne toke Sharlatanet e PD-s ,Gomaret Fluturues ne Politike

  1. S
   ShkelXeni bythqir me mami nongrata

   Pse nuk beni nje Big Brother PeDe. Por te angazhoni dhe spiunin IM me Muuuniken dhe kryetaret pa parti Dashin, Nardin, Gonen, Dulen, Idrizin Mediun—- ka me bukur ? Do ishte audienca me e madhe si thote Salihu “me siguri absolute, absolutisht”—- i ke te tera aty , Salihu ne prime time,—-ju betohem ky show di zgjaste me vite.—-do vinte Xenua hormone pri shut ne takim surprize, po do vinte dhe Argita shemtuar me tonela puder e rimel Por perseri shemtire.—- do vine ne takim surprize Abi te babi.—-SpiuniIM me sharabajgen muu, —-imagjino kafene e mengjesit Dule-Idriz.—-Bisedat intelektuale ne pishine Nardi-Dashi.—-Nardi do flirtonte me muuniken…. Imagjinoni Griden si psiko-analiste te ketij show. Do kishte interesim dhe nga HBO ta blinin produksionin. Te dhjefsha Kardashian-t

   1. p
    pilo lala

    Sakte, sidomos ajo pjesa kur futet Argita me rimel dhe puder, me tuta Sporti, ndersa Malltezi me tanga, per ti thene Kompleksit Partizani se nuk e kane pervetesuar ata, se ato 20 Miljon Eurot qe ka investuar nuk i kane bere me korrupsionin e babait.

   2. L
    Le communisme, le parti de la paix et de l'amour

    Rrugac ai, rrugac ky...- bande zagaresh e kriminelash ligjvenes te Shqiperise rrumpalle te Edroges. = lol

    1. K
     Kar Kalec Dega

     te shkedhefshin gjithe pragun e shtepise nga kunja dhe deri te pleqte ....dhe pak eshte per ty pisanjoz

    2. T
     Tanguli

     Edhe prgj ishte sa e bukur aqe e merituar pe K… ministrin e vendit time nga Deputeti Zoteria Salijanji per l’intese po ta them se i tha qe ste Qi ty e as gjykatat qe jane nen drejtimin tende,pra edhe pegj… Qytetare Nuk vlene per K… ministrin e vendit time por duhet per gjithe ashtu si atje i Takone.

     1. K
      Klik

      Respektin e pillit te datame

      1. V
       Vranakonti

       A me te lumt o kryeminister,Jua bere mire ketyre pisave te PD-ke,ketyre horrave te Saliuit ketyre kurvareve. Salianji eshte aksidentalisht ne ate parlament,se, ai jo vetem eshte kurvar por edhe shpifes e nxites dhe i afte te beje videot "BABALE" Keta jane llumi i shoqerise shqipetare.

      2. S
       Salivirusi ppsh

       Babale i denuar qe duhet te sbkoje ts kryeje denimin haaaaa karundari

       1. S
        Serxho

        Hahah mire i ka thene e mirkuptojm te gjithe salinjin sot se eshte i pikelluar

        1. H
         Himarioti

         Bravo z. Rama! Ashtu e meritojnë këta salafistët, shpellarët banalë, vulgarë, antishqiptarë të SHQUP-it.

         1. S
          Sokol

          Ky Ervini i mbaruar eshte hahahaha

          1. G
           Geri

           Mos i jep shume rendesi ketij ERVINIT kryeminister se nuk ja vlen,kur e shesin veten per ca lek ca mund te presesh nga keto

           1. J
            Juri

            Keq per to qe u largua dhe Grida,tashme ca do bejne te mjeret po i ikin te gjithe do mbetet vec non grata Saliu

            1. R
             Romi

             Te qaj se i iku frida kti po mos ta zgjesi shum me ramen

             1. A
              Armand

              Hahahahahha mos me raft pika u egersua klysi vockel e nxori luanin nga brenda…. A mavri me boj aaa

              1. Y
               Yllka

               U kur be si i fort ky ,mos te ka genjyer frida te ka then qe do te mbroj mo?!

               1. k
                kelment

                hahahhhahha eshte i pikelluar i shkreti i eshte thyer zemra nga ikkja e grides hahaha

                1. F
                 Fredi

                 Ja laroja i frides si ben sikur ska frik njeri

                 1. A
                  Atjan

                  Po rri o Edo mos e prek ne tela se ha hall i shkreti sot i iku Gridushja hahahha

                  1. a
                   andi

                   Ska cfare te bej i shkreti aman mos ja vini re se i mungojne bythet e grides per ti pare

                   1. b
                    besim

                    Po normale sepse i mbaroj romanca atyre gjynaf e la grida

                    1. U
                     USA

                     O EDI RAMA MOS U MERR ME MUTRAT E FSHATRAVE TE KORCES QE DI TE HANE VEC OSHAFE TE THATA, FAJI ESHTE I ATIJ POPULLI QE VOTON PLEHERAT DHE I FJUT NE PARLAMENT SI SALIAMJI DHE DUMA QE E KUNDEMOJE ERA MUT ATE VEND .MJERE AY PARLAMENT DHE AI POPULL KUSH E PERFAQESON KU ESHTE SPAKU KU JANE GJYKATAT PSE SE FUSIN NE BURG ATE FUNDURINE ATE MUT ATE PLEHRE QE ESHTE MUT PER DERRA MJR AY VEND ME KE PERFAQESOHET ME MUTIN SALIANJI QE VLEN PER ROJE NEVOJTORE PUBLIKE ME GJITJE RROSPINE QE HIKU SI LAVIRE RRUGESH QE ISHTE , U SHOFTE RRACE E TYRE SE FELLIQEN DYNJANE . USA

                     1. E
                      Erald

                      Auu mos se na trembe … hall me te pjerdh ky konia esht ne fakt… ik o qyqe qaj me naj cep ik

                      1. D
                       Dakord

                       Problemi i opozites nuk eshte saliu se ai eshte nje kale i plak i lodhur por problemi jane keta te rinjte qe e imitojne. Skane faj se kete llum elektorat kane qe i votojne dhe ashtu sillen

                       1. S
                        Sali ziu

                        hahahahaahaaaa madh per batuta Rama

                        1. K
                         Korcari

                         Mir t'a ben pederasti lozhanit kur se futet brenda ti rreshqiste sapuni.plehra qe vjen era qep akoma ben interesantin

                         1. j
                          joana

                          pershendes me kengen e fifit , qajjj o zemerrr qajjj

                          1. p
                           pretorian.

                           Grida la mandatin e deputetes, por ka dhe mbajti mandatin e kurves. Jo vetem sot, por dhe me heret, PD-ja ka qene banjo publike shoqerore, ka qene harrem i Mullah Berishes. Sa per Salianjin, birin e kurves, dashnorin e kurves, ose me sakte djalin kurve, nuk ka asgje te re per tu nenvizuar. Ne dialogun e tij te famshem me kurven Grida, eshte nje pasazh ku Grida e quan ate pleh. Pergjigja e ketij eshte epike: Po pleh jam. Salianji eshte nje bajge, te gjithe e dine qe eshte jashteshqitje pleh. Grida e di.

                           1. p
                            pretoriani ikarit

                            Mbaruan rublat e ambasades ruse per propaganden pro ruse dhe u hodhe nga ceshtjet e brendeshme ?? Apo e pe me ne fund qe po ja shkerdhejn brinjet ushtrise ruse ...pederast

                           2. T
                            Tirona Re

                            pse merresh me kete katunarin nga Lozhani o Edi ? Ai duhet te qe mbrapa hekurave tani duke u qire ne bythe nga te burgosurit e tjere Nuk e shef cfare kurve eshte Salinjani?

                            1. T
                             Tirona Re

                             pse merresh me kete katunarin nga Lozhani o Edi ? Ai duhet te qe mbrapa hekurave tani duke u qire ne bythe nga te burgosurit e tjere Nuk e shef cfare kurve eshte Salinjani?

                             1. M
                              Mokrari

                              Cfare mut deputeti je qe flete me ate gju ne parlament,kaq trim je ti fshatari i lozhanit po ke bythe shko thuaj kur te jeni tek e tek por mburesh me postin e deputetit ti e do si strazimiri me rripe pantallonash,haram taksat e mija per deputet si ju.

                              1. R
                               Redi

                               Ai eshte deputet per te ardhur gjyna per te

                               1. A
                                Albreti

                                Ai ka qene gjithmon zare e kryetarve

                                1. M
                                 Mahiri

                                 Deputet i mbaruar

                                 1. shijakasi

                                  o Edo ta bojn mire se nuk meret kryeministri me legena ,e keni kthy parlamentin per zenka personale mjer shqipria

                                 2. K
                                  Kaman

                                  Uau , ky seshte Kryeminister ky eshte horr!

                                  1. D
                                   Dakord

                                   Pranoj keti te vije ne oushtet vetem te larojne Ramdrogen dhe banden e tij!! Nenproteste dhe ne votime do ta shikoni or te permjere

                                   1. E
                                    E mjera Shqipëri!!!

                                    Tamam Al pazar... me fjalor dhe idetë që kanë... Shqipëri e mjera Shqipëri!

                                    1. A
                                     Agushi

                                     Z,Kryeminister,keta mostra te degraduara,qe eshte turp te jene ne parlament,vetem kete gjuhe duan,prandaj mos i kurse,se nuk turperohesh me ta.

                                     1. F
                                      FCB

                                      Komplet i shfrazuar , ska faj ,e di shume mire se ca e pret nga zemerimi popullor.

                                      1. V
                                       Vjosa

                                       Më kujtohet në fillimet e tij ky hale deputeti që s'dinte as të fliste dhe pyeste gazetaret PO ÇFARE DUHET TE THEM UNE ? JANË KRONIKAT TELEVIZIVE. KY idjoti që inskenoi BABALEN BASHKE ME MASKAREJ TE TJERE TE NJE PARTIJE MBUSHUR ME PLERA SI KY SALIANJI.

                                       1. J
                                        Jugu

                                        Bravo Salianji qe ka ke dhjere KM mu ne kuvend. Po gabim qe i thua nuk te .i as ty as gjykatat. Ai meriton ti thuash do to .i edhe ty edhe gjykatat. Eshte hajduti me i madhe i vendit dhe ka nga pas zagaret me te trajnuar qe bejne propaganden dhe qe genjejne popullin qe ka mbetur se te zotet jane larguar i kan bere naften sidomos keto 10 vite.

                                        1. P
                                         Portretizim i sakte!

                                         ''...bedela s’keni atdhe, flamur, histori e dinjitet, s’keni asgjë. Vetëm aftësitë e mallkimit të këtij vendit mund të çohen në saba e të hyjnë me sharje e shpifje me akuza në hava për një kompani më të madhe të botës, për të ndryshuar Durrësin e Shqipërinë, ju mund ta bëni se jeni bishti i një krijese që mbart mallkimin''. Portret i sakte i nje bande antishqiptare! Ky eshte ne te vertete realiteti i opozites destruktive sot dhe dje ne Shqiperi, per fatin e keq te ketij populli dhe te ketij vendi. Llumi me siperfaqesor i nje bataku tejet te mbushur nga kanale te bllokuar dhe te shqyer kerkon te jete faktor, te jape keshilla morali dhe te kthehet ne shtartin e vet te qelbur, duke shpresuar te vije ne pushtet... Jane ndare e përçare ne te kater anet, shajne e banalizojne si te çmendur burra e gra, braktisin pozicionet, qe ua besuan tifozet dhe fajin ua hedhin te tjereve. Jane shfazuar, kane dale nga faza. Nje vrejtje miqesore per te gjithe: Mos u merrni me te sëmuret e vdekjes se sigurte! Ata e dine fundin e tmerrshem te tyre dhe kerkojne te shtojne radhet, duke mbjelle vdekje te tjera, mundesisht pertej batakut, ku ndodhen. Larg tyre! Mos e zgjatni debatin! Degjojini me durim dhe mos hyne ne mjedisin e fjalorit të tyre, se jane ndotes, te felliqur, te paparë, të ndyre dhe ndotja e tyre nuk njeh kufi... Ata kenaqen, kur i provokon me ndonje fjale, per faktin se u jepni mundesine te shperthejne dhe të lumturohen e çlirohen njekohesisht, kur e zbrazin barkun (me sakt nënshpinen e tyre nga goja), siç eshte rasti i fundit i salihanji-t

                                         1. A
                                          Artan

                                          nje nastradin dhe nje idiot qe flasin per cdo gje vecse per hallet e popullit ...se ky popull ate do ...batuten ,kush ja futi kujt dhe ca i tha .....Albanistan ......

                                          1. Lala

                                           Po KRRICIT TE FAROS kur i vjen rradha te perfaqesoje demokratet .

                                           Lini një Përgjigje