”Rama se çon në mendje dorëheqjen”, Blendi Klosi: E ka treguar edhe se kur do të largohet

12 Shtator 2023, 10:00Politika TEMA
”Rama se çon në mendje dorëheqjen”, Blendi Klosi: E

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Blendi Klosi thotë se nuk është vetëm përçarja e opozitës ajo që po i çon socialistët në fitore në zgjedhje, por edhe forca dhe organizimi shumë i mirë i partisë ku ai merr pjesë.

Për Klosin, nuk ka asnjë arsye pse kryeministri Edi Rama duhet të largohet nga drejtimi i vendit dhe i PS, teksa shtoi se Rama e ka bërë të qartë se do të ikë kur të mos e votojnë më shqiptarët.

“Edi Rama e ka thënë që do iki kur të mos më votojnë shqiptarët. As i shkon në mendja të japë dorëheqjen. Ne po shkojmë në fitoren e 7 nga 8 gara të realizuara, një prej të cilave e vjedhur. 

Çdo garë po e fitojmë më thellë nga e mëparshmja. PD nuk i merr dot aq bashki sa gishtat e duarve dhe kjo për shkak të punës së PS. Ne jemi të fortë dhe jemi fitues”, tha Klosi.

18 Komente

 1. A
  Alban

  Rama do kete gjithmone mbeshtetjen tone pasi e ka merituar me punet e mira qe ka bere per shqiperine

  1. B
   Blerim

   PD dhe kur ka marr me shume bashki sec kane gishtat e duarve i kane marre duke vjedhur. Sot askush nuk ka me besim tek ajo parti qe ka lene kete vend vite e vite mbrapa

   1. L
    Luli

    Bledi klosi ka shume te drejt shume respekte per te dhe per qeverin Rama qe po bejn nje pune te mrekullueshme ????

    1. G
     Gazmirr

     Qeveria Rama ka bere nje pune te mrekullueshme per te gjithe Shqiperin ka fituar besimin e cdo qytetari kemi te bejm dhe me nje opozit qe eshte nenrrenojat e veta dhe nje shembull i keq per tu ndjekur Qeveria Rama eshte e duhura

     1. L
      Lola

      Normal qe askush se voton opoziten pasi ato vetem zenka kane me njeri tjetrin

      1. K
       Kleo

       Qeveria rama ka punuar qe ka fituar

       1. J
        Joni

        Te bashkuar fitoher ,kshu vepron qeveria rama

        1. E
         Ema

         Rama eshte i vetmi lider qe mund ta coje shqiperine perpara

         1. K
          Klea

          Rama nuk iken se e di qe e duan akoma shqiptaret

          1. A
           Adriatik

           Rama duhet te kerkoje votebesim ne Kongres.Kjo i jep ma shume besim ne antaresi dhe elektorat.

           1. U
            Ushtari.

            Kohe me perpara per tifozet gjermane ka patur nje shprehje " Me ne fitoni kur duam ne "Prandaj mos mbani shprese kot per te fituar po nuk ju a la vete PS. Dhelpra po shkonte pas dashit. E pyesin perse po shkon pas dashit.Ajo i pergjigjet "Po pres ti bien koqet dashit.".Keshtu eshte edhe puna e opozites ketu tek ne edhe si shprehja e pare edhe si e dyta.Tani ajo duhet te zgjedh kujt ti permbahet shprehjes se pare apo te dyte.Le ta gjejne vete.

            1. U
             Ushtari.

             Kohe me perpara per tifozet gjermane ka patur nje shprehje " Me ne fitoni kur duam ne "Prandaj mos mbani shprese kot per te fituar po nuk ju a la vete PS. Dhelpra po shkonte pas dashit. E pyesin perse po shkon pas dashit.Ajo i pergjigjet "Po pres ti bien koqet dashit.".Keshtu eshte edhe puna e opozites ketu tek ne edhe si shprehja e pare edhe si e dyta.Tani ajo duhet te zgjedh kujt ti permbahet shprehjes se pare apo te dyte.Le ta gjejne vete.

             1. U
              Ushtari.

              Kohe me perpara per tifozet gjermane ka patur nje shprehje " Me ne fitoni kur duam ne "Prandaj mos mbani shprese kot per te fituar po nuk ju a la vete PS. Dhelpra po shkonte pas dashit. E pyesin perse po shkon pas dashit.Ajo i pergjigjet "Po pres ti bien koqet dashit.".Keshtu eshte edhe puna e opozites ketu tek ne edhe si shprehja e pare edhe si e dyta.Tani ajo duhet te zgjedh kujt ti permbahet shprehjes se pare apo te dyte.Le ta gjejne vete.

              1. U
               Ushtari.

               Kohe me perpara per tifozet gjermane ka patur nje shprehje " Me ne fitoni kur duam ne "Prandaj mos mbani shprese kot per te fituar po nuk ju a la vete PS. Dhelpra po shkonte pas dashit. E pyesin perse po shkon pas dashit.Ajo i pergjigjet "Po pres ti bien koqet dashit.".Keshtu eshte edhe puna e opozites ketu tek ne edhe si shprehja e pare edhe si e dyta.Tani ajo duhet te zgjedh kujt ti permbahet shprehjes se pare apo te dyte.Le ta gjejne vete.

               1. U
                Ushtari.

                Kohe me perpara per tifozet gjermane ka patur nje shprehje " Me ne fitoni kur duam ne "Prandaj mos mbani shprese kot per te fituar po nuk ju a la vete PS. Dhelpra po shkonte pas dashit. E pyesin perse po shkon pas dashit.Ajo i pergjigjet "Po pres ti bien koqet dashit.".Keshtu eshte edhe puna e opozites ketu tek ne edhe si shprehja e pare edhe si e dyta.Tani ajo duhet te zgjedh kujt ti permbahet shprehjes se pare apo te dyte.Le ta gjejne vete.

                1. U
                 Ushtari.

                 Kohe me perpara per tifozet gjermane ka patur nje shprehje " Me ne fitoni kur duam ne "Prandaj mos mbani shprese kot per te fituar po nuk ju a la vete PS. Dhelpra po shkonte pas dashit. E pyesin perse po shkon pas dashit.Ajo i pergjigjet "Po pres ti bien koqet dashit.".Keshtu eshte edhe puna e opozites ketu tek ne edhe si shprehja e pare edhe si e dyta.Tani ajo duhet te zgjedh kujt ti permbahet shprehjes se pare apo te dyte.Le ta gjejne vete.

                 1. U
                  Ushtari.

                  Kohe me perpara per tifozet gjermane ka patur nje shprehje " Me ne fitoni kur duam ne "Prandaj mos mbani shprese kot per te fituar po nuk ju a la vete PS. Dhelpra po shkonte pas dashit. E pyesin perse po shkon pas dashit.Ajo i pergjigjet "Po pres ti bien koqet dashit.".Keshtu eshte edhe puna e opozites ketu tek ne edhe si shprehja e pare edhe si e dyta.Tani ajo duhet te zgjedh kujt ti permbahet shprehjes se pare apo te dyte.Le ta gjejne vete.

                  1. S
                   Skraparliu

                   O Blendi ju po ju qi ne bythe Grida me Salianjin dhe asnjerit nga ju nuk ja mbane te veje te debatoj me BABALEN ne TOP STORI,do doja te vinte FATMIR XHAFA e te fliste balle per balle me griden e salinjin dhe te mbronte apo te kritikonte qeverine,por tju vere para si lopet nje burgaxhi si salianji dhe nje mashtruese si Grida kjo do te thote se jeni dorzuar zere se keni dhene dorheqjen i njejti avaze asnje drejtues ne debat se ku e mbroni punen tuaj ju e dini zoti Klosi.

                   Lini një Përgjigje