Rama shfaqet i nervozuar pas takimit BE-Ballkani Perëndimor: I kërkon llogari Macron-it dhe Michel-it

23 Qershor 2022, 13:55Politika TEMA

Rama shfaqet i nervozuar pas takimit BE-Ballkani Perëndimor: I kërkon

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është shfaqur i nervozuar në ceremoninë e cila quhet “Fotoja Familjare” mes udhëheqësve të Bashkimit Evropian dhe krerëve të Ballkanit Perëndimor.

Takimi BE-Ballkani Perëndimor përfundoi rreth orës 13:15.

Lajmin e bëri të ditur zëdhënësi i Këshillit të Evropës, Barend Leyts.

Fillimisht, Rama u filmua në shoqërinë e presidentit të Këshillit Evropian, Charles Michel.

Kryeqeveritari duket sikur po i kërkonte pikërisht shpjegim për rezultatet e takimit në përfundim të saj.

Më pas, me t’u pozicinuar në podium Rama i drejtohet presidentit francez Emmanuel Macron ndaj të cilit kërkon një sqarim më të gjatë.

Shefi i Elysee-s, në pamje të parë, duket sikur vijon të ketë vëmendjen drejt fotos, por kryeministri shqiptar vijon t’i flasë mesa duket i pakënaqur edhe nga presidenca franceze në BE.

Para momentit të fotografimit, shihet në katin e tretë të podiumit kryeministri bullgar në largim Kiril Petkov, i cili përpiqet t’i thotë diçka Ramës.

Por, sërish kryeministri shqiptar nuk i kushton vëmendje.

Në përmbyllje, Rama largohet në shoqërinë e homologut kroat Andrej Plenkoviç dhe kryeministrit italian Mario Draghi.

Ky i fundit, ndërhyn në një moment për t’i qetësuar diskutimet pasi kreu i qeverisë shqiptare kërkon ende shpjegim sa i takon samitit.

Ndërsa, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani filmohet duke ecur paralelisht me presidentin serb Alexander Vuçiç.

Ky i fundit, shoqërohej nga homologu francez Emmanuel Macron.

98 Komente

 1. Z
  ZHEJI KOKE PA LARI

  LCI tv française kanale kryesore ne France ka dhene interviste e gjigandit Rama ku thote : I theme Ukraines miresevjen po mos te gezohet shume me sa di une ne mos gabohem Maqedonine ka qe nga viti 2005 qe pret ndersa ne 8 vjet ku folsia e tv tha qe rroga ne Ukraine eshte 6 here me e vogel se vendi me i varfer Bulgarie ndaj kujdes per Ukraine

  1. E
   E verteta dhemb....

   Rama: perse keshtu mer makron, birazeret tane turq ene turkoshaket e mi te marrin vec....te gjatin!? Makron: deshira e allahit.....

   1. T
    Taulant

    O koqe rrjedha e historis eshte e tille qe ti je specie ne zhdukje bashke me ata qe mendojn si ty.

    1. D
     D. Pavli i shastisur nga habia

     Kush Rama eshte specie ne zhdukje?!

     1. 7
      7501

      Drog drog shum shum drog Sa drog sa drog hehehehehe

      1. r
       robert

       te gjithe qe moren toke me 7501 te kane shkerdhyer mamane motren gruan

     2. D
      Durrsaku

      O grek qir, ju jeni ne zhdukje, se nuk i hyni ne pun asnjerit. Kujdes turkun se jua shqeu bythen.

     3. Çobani i Livadhjase ne Gerqiu

      E verteta dhemb...por jo me shume se trangulli 20 cm in Janulles ne bithe. E ndjej eren e dhive deri ketu. Si duket te ka lodhur mbremja intime me Janullen dhe nuk pate kohe te lahesh te kanali i vaditjes.

      1. j
       janulles me dras pas koke , pastaj qethini mjekren

       Ik e ruaj gruan se po ta pallon Janulla o gelbaze ....

      2. K
       Kalec Dega

       I thashe cecenve te Rames jave me pare qe Ukraina dhe Moldova dhe (Gjeorgjia)do marrin driten jeshile...ishin po ata cecene qe votuan per Biden...lol..qe kuptuan se e kisha per rrumpallen e Ramazonit...lol

       1. K
        Kar Kalec Dega

        Llap sa te duash ti bajge , ja dha ne goje Trumpit tend rocken plakushi Biden , do i lodhet goja Trumpit nga gojoria se plakushi t Biden do nje ore ti ngihet por vonon te derdhe , ik e be nder ti plere mer dhe Evi Kokalarin , ajo eshte gati , heq dhe marsellat dhe ja lepin mire hajdarin Bidenit ...lal lol lol lol O kalec librin e shtepise ore dhe pak e ke

        1. E
         ERTV

         O Kalec, mos u bëj polic! Morrën statusin e vendit kandidat...nuk hynë në EU. Madje as flitet për negociata për nja ca shumë vjet për t'a. Ne e kemi statusin e vendit kandidat prej 8 vjetesh. MK 17 vjet. Turqia prej 1999. Rama hapjen e negociatave e do për kapital politik. Se nqs hape negociatat sot, as ne 2035 nuk behesh EU. Kismet nga 2050 (nqs do, dhe do ketë EU). Serbia e Mali i zi i kanë hapur negociatat dhe madje kanë mbyll disa kapituj... Kështu që ajo që thua për Ukrainën në thelb nuk është asgjë Veç një qëndrim i sotëm politik që ti tregoj më së shumti Rusisë dhe Botës se Ukraina është Europë, si dhe të mbaj gjallë dhe motivoj aspiratat e ukrainasve në luftën për liri...

        2. T
         Taku

         Ke ndonje perkethim ne Shqip per komentin qe ke bere?flm

         1. T
          Taulant

          Nuk ka problem se i zhdep Putini. Ua ben mire ketyre derrave te BE-se.

          1. M
           Moisi Golemi

           Sidomos sat'ëm, o Taulant.

           1. J
            Jani

            Vetem rusi e di si e don keta derra made in evropa

           2. U
            Unë

            Makroni nga frika ishte strukur ne pallat, pret te ike Rama e te dale per nje kafe...

           3. a
            andi

            Ia paska hequr oreksin Rama me kerkesen e tij te llogarise!!!! Shih o cun bej detyrat e shtepise se je cope-cope ne vendin tend!

            1. P
             Parruca

             Po c’detyre zeza or mik? Franca eshte me keq se Shqiperia per sa i perket detyrave qe na ngarkohen ne. Nese te famshmet kushte do duhej ti kalonin te gjithe vendet e BE-se sot, pervec vendeve nordike dhe Luksemburgut te gjithe do ngelnin ne klase, perfshire ketu dhe Hollanden e Belgjiken, ku krimi i organizuar po ben namin me trafik nga Amerika Latine dhe shteti eshte i pa fuqishem. Per ke te flas tjeter? Per Francen qe ka nje sistem drejtesie te kalbur qe nuk jep drejtesi per askend? Apo per Italine qe kontrollohet nga Mafia. Per vendet e Europes Lindore si Bullgaria dhe Rumania ku korrupsioni eshte me keq se ne Shqiperi? Apo per Malten dhe Qipron qe jane akoma parajsa fiskale te ngjashme me ishujt e Karaibeve.

             1. G
              Goni

              Ky është komenti më i drejtë dhe shumë i qartë. Bravo

              1. O
               Olta

               Bravo i thon gamorit

               1. k
                kacaku

                Ne fshatin tend qe sdin shkrim e kendim i thon bravo gomarit , gjithandej pastaj fjala bravo eshte nje fjale e dashur dhe e bukur ....po ti Olta si bajge qe je , shite dy dhi dhe more lap top ke tjeter mendim , hiq dore nga dhite e dhnte Olta sumshqyera

              2. B
               B*3

               I bashkohem komentit tuaj. Shkurt, qarte dhe sakte.

               1. A
                Artur

                Parruca bravo per komentin, i ke rene koke, keta na kane vene rregulla qe as vete nuk do ti zbatonin dot. Hiq vetem vendet nordike sic e ke thene.

                1. S
                 Skenderbeu me citjane

                 Rracizmi ne vendet nordike eshte katastrofik. Por nje koment kam per Skenderbeun: Po te kishe shkuar ne samit me citjane do te kishin degjuar me shume...

                2. T
                 Tahipi

                 O parrucca,ne 89 te paska ngelur ora mo?

                 1. T
                  Tahipi

                  O parrucca,ne 89 te paska ngelur ora mo?

                3. F
                 Fatos

                 Europa kurvë, mirë ua bën se na lanë si lango rrugëve. Detyron kryeministrin të kërkojë llogari 100 herë sikur të ishte fëmijë. Ne jemi popull evropian aq sa dhe ata, biles ndoshta më shumë.

                 1. p
                  patrioti

                  Me shume se ata nuk jemi evropiane neve , se asnje prej tyre nuk ka qene 5 shekuj nen zgjedhen turke dhe asnje prej tyre nuk u konvertua ne fene e pushtuesit .

                  1. P
                   Po

                   O patriot o loqe Franca ka 5 milion muslimane dhe Gjermania nja 3 a 4. Mire ne qe na pushtoi Turku po ata kush i pushtoi?

                   1. E
                    E verteta dhemb....

                    O turk i piset,ata muslims 5 ,6,3,4 m franc a gjermani nuk thane kurre qe jane autochthonous franceze a gjermone,ok. Por ju pafytyresat shqipfoles mohoni origjinen tuaj turke madje duke lujt autochthonous .....!!!!!

                    1. Çobani i Livadhjase ne Gerqiu

                     Je Grek 22 kar....at. Nuk e ploteson 24 Kar..at se ne 1815 ster...ster..ster gjyshen tende e shkerdheu Ali Pasha..muslimani dhe ajo polli nje gjysme msliman. Mbi te gjitha nuk ka rendesi çfare je Grek apo Shqiptar...se ti je nje gomar i lindur dhe per gomaret nuk ka rendesi origjina, mjafton te ngarkojne dru.

                    2. D
                     Detari

                     mos ngaterro emigrante me nje popull te tere is skiptaret ku shumica jane mutliman me mijera xhami qe kendon ne arabisht doni evrope b ytha juaj

                    3. v
                     vang

                     QE cke me te kane luftuar me njeri tjetrin,.Po te marr Angline qe nuk eshte popull gjermanik ,por kelt biles UELLSI flet akoma keltishten..U pushtuan 200 vjet nga fise gjermake veriore WIKING dhe imponuan gjuhen e tyre,prandaj dhe shtohet emri anglo saksone.NGA katolike ju imponuan pretestantizmin.Sa per kete te fundit u doli per mire sepse protestantizmi ishte teper perparimtar.Mos te vazhdoj me Francen ,Spanjen etj. Po italianet? me Austrohungarezet,etj etj dhe mos harroni kryqezatat fetare qe shkretuan lindjen.

                    4. E
                     E verteta dhemb....

                     90%muslims !?

                     1. K
                      Kajmaku

                      Ti Fatos sje gje tjeter vecse nje mut

                      1. h
                       hahaha

                       dhe mut i vogel fare....se te ishe mut i madh...

                     2. E
                      Eni

                      Rri o Rame se te rrezojne ata.....si bo ky a thu e ka cdo gje fjolle ...o zot....teater

                      1. E
                       ERTV

                       Tek fotografia që është dhe kortezi dhe dokument nuk dukej ashtu Madje duket sikur ishte më i gezuari, më i qeshuri dhe më i lumturi... Po pse thoni thjesht Macron. Duhet të thoni mikut të tij shumë të madh Macron, të cilit i pranoi pa hezitim para 3-4 javësh, projektin e Europes "me stol rezervë", (që nuk hyjnë asnjëherë për të luajtur).

                       1. h
                        hektor

                        BE eshte nje tufe me plera te tipit Markon....

                        1. M
                         Mire thua , po kujt ja thua

                         Po c'pune kemi te plehrat neve atehere ??? Pse duam te futemi dhe ne ne kazan plehrash ?

                        2. D
                         Dan

                         Per mendimin time kot te futesh ne Evrope tani sepse Evropa ka mbaruar. Ata kane problemet e tyre qe nuk mund ti zgjidhin dot. Ballkani i hapur eshte nje union i dyte qe do te jete ne rritje dhe kurva plake Evrope do ta kete zili nga shpejtesia e ngritjes ne nivela te larta. Lirine e levizjes e keni cfare doni me. Futja ne Evrope ka cmimin e saj te larte qe Shqiperia nuk e ka forcen ta perballoje. Lereni kurven plake te merret me Ukrahinen se tani jua ka fut Rusi hajdarin deri ne gryke dhe nuk levizin dot hic. Shqiptaret per Evropianet jane qytetare te dores se dyte. E neveritshme por e vertete. Alaencat Evropiane jane krijuar heret dhe ne Shqiptaret jane lene jashte tyre, kurse Shqiperia eshte lene si shesh per te bere "pershesh".....

                         1. A
                          A E di Edi, që ju E di-ni.

                          Kush Ballkan o Dan. Shqipëria, Maqedonia dhe Serbia është Ballkani. Ai ballkani që do kenë zili ata??

                          1. D
                           Dan

                           Jo mor jo se nuk jane vetem ata. Ke edhe Malin a Zi, Bosnje-Herxekovinen, Kosoven. Po te behen te gjithe se bashku per te miren e popujve te tyre dhe ti harrojen merite e vjetra shkohet shume perpara. Nese shikon nga e shkuara vetem mbrapa shkon. Meri, inate, lufte, percarje, jo zhvillim. Nese shikon perpara ke zhvillim, turizem, ekonomi te forte, shkembim kulturash, turizem, teknologji te perparuar, me pak taksa, me shume mireqenie. E shikon o trimi i xha Jahos si behen keto pune....

                         2. M
                          Mereme long

                          Edhe pak sa te shtrohen tubat e gazit ne detin e zi se pastaj europa do mund te zgjedhe per te ngrene ose hajdarin e Sulltanit ose do vajzhdoje tja haje Putinit se izraelit edhe 1 vit shtet i ka ngel...

                          1. i
                           izraeli atomik

                           izraelit as sja rruan palla se nuk eshte shtet kartoni.i shkerdheu breket truqis me thyerjen e embargos.eshte shte me fuqi atomike e kush e prek do e shohe sa i vlen lekura.keshtuqe shih ndonje filxhan tjeter per izraelin.

                           1. G
                            Gjeopolitika

                            Nga i gjete dhe nxorre këto informacione. Hahaaa O sultjash me mish (mqs lëngu të paska mbaruar)

                           2. N
                            Një qytetar

                            Zoti Rama! Duket, ju nuk kuptoni një gjë mjaft të rëndësishme: FAKTI QË ATA PRANOJNË TË BISEDOJNË ME TY, NUK TË BËNË TË BARABARTË ME TA. Ndaj, thirri mëndjes, mos bëjë të fortin, mos imito Enver Hoxhën në mbledhjet komuniste të Moskës, je në një samit të vëndeve të lira në botën e lirë! Vetëm urtësia ka qënë dhe mbetet shpëtim për popujt dhe kombet e vegjël. Dhe kur shkon në Kosovë, vizito varrin e Nënë Terezës politike, Ibrahim Rugova dhe jo sarajet e një politikani të dalë nga "gryka e pushkës".

                            1. M
                             Moisi Golemi

                             Të pjerdhsha Ibrahim Rugovën!!

                             1. M
                              Moisi Golemi

                              Të pjerdhsha Ibrahim Rugovën!!

                              1. F
                               Fjala ime

                               O qytetar nga fshati E ku eshte bota e lire a te marrte purtha si te ka marre mendjen? Ajo eshte bote e krimit , e çthurjes, e genjeshtres, e korrupsionit dhe bota qe peshku madh, ha te vogelin. Ku jeton ti se une kam nja tridhjete vjet ne ate bote? Ballkani Hapur , nga neser duhet te marre perparesi dhe te neutralizoje Europen qe eshte drejte degradimit te plote. E kuptoni tani kush eshte Europa? Dy gjera jane: 1- eshte genjeshter, se Europe nuk egziston as federate e as konfederate. 2-Mos pretendoni me Europen qe nuk egziston, por shikoni ku u del me mire, qofte dhe ne KIne si koloni e saj; njerezit duan te jetojne dhe jo te vdesin per patriotizmin e Europes qe nuk egziston, pastaj keta shekuj, kur keto shtete te Europes nuk u kane bere varrin shqiptareve?!

                               1. F
                                Futja kot!

                                Fjala jote në veshin e shurdhit, aminnnn I hapur me SRB dhe MK do të neutralizosh EU?? Dmth do marrësh speca të kuq nga MK, miell me cilësi për bagëtitë dhe sheqer të kuq panxhari radioaktiv të cilësisë copë copë nga SRB. Dhe do të vijnë ca turista me bukë dhe shlivovicë me vete. Po pse rri me aty në EU, plako mqs ke 30 vjet, ik me vrap...ik se "të mirëpret" Kina .....

                              2. L
                               Labi

                               Problemi eshte te ndarja e thelle mes politikaneve Shqiptare e mbjelle nga vete Europa.Nese do kishim nje politike kombetare nga dy partite kryesore nuk do shikonim kryeministra te majte e te djathte keto vite duke ju qurravitur Europes. Eshte turp sot qe ne Shqiperi shitet nafta kaq shtrenjte,eshte tirp sot te shikoj kryeministrin qe ben politike te huaj dhe nuk shikon interesin Shqiptar. Luften ne Ukraine e filluan ata qe as te dera nuk na afrojn,me Rusine nuk kemi armiqesi aq sa ti veme sanksione,sa per Kosoven ate nuk e njeh as Greqia po kemi lidhje te forta ekonomike e politike. Me kaq banore sa ka Shqoperia so do ishim jo si Zvicra po jo dhe shum larg saj. Nje shtet me dete,nafte,e toka bujqesore e ne vitet e fundit dhe turizmi nuk e meriton te jetoj nen mesataren e europes.

                               1. O
                                Olsi

                                KY ESHTE PSIKOPAT KOMPLET . I KERKON LLOGARI BE KUR VENDIN QE QEVERIS E KA COP COP. ME VARFERI TE PAPARE, ME KORRUPSION TE PA PARE, ME VOTIME TE GRABITURA, ME MEDIA TE SKLLAVERUARA NGA PUSHTETI E POLITIKA, ME ADMINISTRAT DALLKAUJESH TE POLITIZUAR . SHQIPRIA ESHTE MOS O ZOT. ME NJEREZ QE NGA HUMBJA E SHPRESES IKIN ÇDO DITE NGA QE KETIJ PSIKOPATIT I KA SHKREP NE TRU SE ESHT LIDER I MADH . VETEM QEVERISJE ME STANDARTE EUROPIANE NUK KA. FAJIN E KA EDI RAMA. ANDI KA TE DREJTE. BE DUHET TIA HAP DYERT SHQIPERISE VETEM KUR TE ARIJ STANDARTET. ASNJE LESHIM, ASPAK MESHIRE SEPSE KY DELENXHIU EDI RAMA E SHFRYTEZO PER INTERESAT E TIJ POLITIKE . ESHTE MEGALOMAN, PARANOJAK,NARCIST, SI RUHET FARE PER SHQIPRINE DHE SHQIPTARET. KA GJITHMONE TE DREJTE. KURRE NUK GABON. FAJET IA KANE TE TJERET. MJERE NE QE E SOLLEM NE PUSHTET. ESHTE ME KEQ SE SALIU NUK ZBRET NGA KALI PO NUK E HODHEM.

                                1. x
                                 xhoxhi

                                 Mos u mërzisni sepse më 7 korik vjen "gjigandi" Sali dhe ne gëdhihemi më 8 korik në B-E.

                                 1. T
                                  Trust-no1

                                  Ed Rama! Une prej momentit qe ti vendose te bashkepunosh me Ilir Meten kam zgjedhur te jem nje kundershtar i yti. Por kesaj radhe do te doja te te shihja me radikal se kurre dhe te mbeshtes 100% ne qendrimin tend. Nuk mund te jemi peng i nje shteti si Bullgaria qe e dime te gjithe sesi u be pjese e BE. Edhe pse Bullgaria mund te jete thjeshte justifikimi i radhes. Nese nuk na duan ne BE nuk kemi pse te jemi langaraqet qe lutemi gjithe jeten per te hyre.

                                  1. V
                                   Vk

                                   Mos bej nevrikun kot se ajo dihet qe sna pranon njeri. E ka fajin ajo qe svajte me atlete rrace skizofreni.

                                   1. d
                                    demokrati

                                    Nje France e life, e pabese dhe perbuzese e mbeshtetur nga nje Itali makiaveliste e dyfytyre qe zgjodhen llumin bullgar te servirnin komedin e rradhes.Kombi shqiptar ka vetem nje aleat dhe zgjedhje SHBA.Francezi meriton ate cka Ukraina i tha publikisht

                                    1. Z
                                     Zeqo Pilafi

                                     Eh, Edi Rama, mos vdeksh kurrë! Hajvan më të lezetshëm se ty as ka për t'i ardhur në krye më këtij vëndi. Në europë të ftojnë për të marrë mësime, ti shkon dhe u jep mësime!! Sinqerisht, një sjellje e tillë nuk mund të pritet as nga Sazan Guri!

                                     1. S
                                      Shqiptari ska memorje

                                      Direzione Kinaaaaaaa....na detyrojne dhe ajo duhet bere . Leri ideologjirat me "demokraci" e budallalleqe kurvash , te shikosh se si do te lepihen pastaj . Duhet kthese radicale se dy duar per nje koke jane , i thone

                                      1. P
                                       Po

                                       U be e merzitshme kjo gje dhe me Ramen qe qan si femij 5 vjec... nuk ka asgje kunder Shqiperise dhe askush nuk eshte kunder por vetem nje veto Bullgare ndaj Maqedonise. Kshu funksionon BE ! Duhet miratimi i te gjitheve dhe Bullgaria po ben ate qe bejne te giithe ne BE kur ju preken interesat. Mire apo keq boll bere si qarraman i keqe se na e shpife. Ne fakt kjo e keqe e ka nje te mire, ballkani te afrohet me shume e te mendoje per vete e jo te prese lemoshe nga BE.

                                       1. k
                                        katarakti

                                        Rama është i vetmi politikan shqiptar që nuk kompleksohet para të huajve. Pavarësisht nga gjendja e përgjithshme sot në vend. Sidoqoftë shteti sot nuk ështê si më 1997, kur udhëhiqte maloku nga Viçidoli. Pêr këtë bravo i qoftë. Tani për tani ai mbetet kryeministri më i mirë. Shqiptarët nuk mund tê gjejnë më mirë. Keni ndonjë propozim konkret ju që shani Ramën?! Apo mezi po prisni që të kapni ndonjë vend në dogana, polici apo administratë?! Harrojeni. Asht tokë e xanun!

                                        1. L
                                         Lola

                                         Eshte punuar shume dhe eshte plotesuar cdo kriter i mundshem qe te na hapet rruga drejt be dhe me vjen shume inat qe nuk u bem pjese.

                                         1. D
                                          Drita

                                          Vendi yne nuk dorezohet lehte dhe per kete gje jam e sigurt qe do te vazhdoni me punen ende.

                                          1. N
                                           N.VJOSA

                                           Sjellja e Rames eshte dinjitoze! Çfarë te beje? Ti puthe Sumen Makronit dhe Michelit? Europa e bashkuar eshte nje shporte karavidhe, ku nje i bie gozhdes e nje patkoit! U bene tok per Ukrahinen se mendojne ta kene Kolonin e tyre!... Por ashtu duane ta kene edhe anglezet dhe mbi te gjitha Dajua pertej Oqeanit... Shqiperise i mjafton te kete mardhenie te mira me Dajon dhe te tjeret thjesht mardhenie reciproke. Shqiperia duhet te respektoje ato shtete qe mbajne mardhenie te interesit reciprok. Ne radhe te pare me Dajon dhe pastaj me fqinjt, dhe pse jo edhe me Rusine dhe Kinen. Disa nga keta udheheqsit europiane jane servile me te medhenjt dhe arrogant me te vegjlit! Me ne shqiptaret jane aq fodulle sa jane bere te neveritshem!... Futini ne burg keta kokat e korrupsionit dhe RROFTE AMERIKA... Me te tjeret miqsore me ata qe tregohen miqesore pa asnje medyshje. Shqiperse i ka falur Natyra pasuri te mjaftueshme per njerzit e saj. Peshkaqenet e Europes duane ta kene ne vathen e tyre qe ta ZHVASIN!...

                                           1. A
                                            Agim kora

                                            Ska faj qe indinjohet se duke plotesuar cdo kriter e duke i marr me te mira kta nuk kan plotesuar fare premtimet qe kan dhene

                                            1. T
                                             Tritan

                                             Sigurisht qe merzitet se esht munduar me vite ta imtergeoje shqiperine ne BE dhe kjo gje e ben te kuptoj qe ata sna duan as ne dhe as maqedonine

                                             1. E
                                              Erla

                                              Rama i vetmi qe nuk u lodh se punuari per vendin tone dhe ne e meritonim per tu antarsuar ne Be

                                              1. S
                                               Sela

                                               E meritonim te ishim pjese e Be

                                               1. G
                                                Geri

                                                Me vjen keq qe e ben kete ne nuk e meritonim te na ndodhte kjo pasi kemi punuar fort

                                                1. T
                                                 Tea

                                                 E pas kesaj qe na ndodhi ne nuk do dorzohemi. Ne e meritojme te hym ne be me cdo kusht

                                                 1. A
                                                  Ay qy !!!

                                                  Besoj se mund te ndihesh me i qete qe i thua hapur frustrimet e tua, por nuk mendoj se pine une tek Europa se nuk jane ato qe kane nevoje per ty, por ti ke nevoje per to. Tani qe po e kupton se je duke firmosur dhe fundin tend politik, nuk ke me nerva te durosh "burokratet " e BE.

                                                  1. K
                                                   Koli

                                                   Or Zeqo Pilafi.Pse e ul veten kaq shume.Pse Kryeministri i Shqipnise duhet ti nenshtrohet dhe te marre mesime,nga kush?Nga Makron,nje njeri pro Rus,me nje grua 3o vjec me te madhe,apo nga Mitchell,qe vetem sa merr rrogen ne Bruksel,por dhe kur hap gojen buk merr vesh cfare do te thote.Buk paska te drejte Kryeministrin nistri i nje vendi te pyesi?I kemi be detyrat,pse nuk hapni negociatat.Behet fjala per Negociata,jo te futesh ne Europe.Te hysh ne Europe duhen dh 50 vjet te tjera.E kupton or Zeqo:Behet fjala vetem per Negociata.Dhe pastaj nuk ka te drejte Rama,kur nje Bythe Bullgari te ha mbas shpine.Luten Bythen Bullgaret,per tja bere 5000 Gollobordas,te jene Minoritet ne Shqiperi,dhe premtuan per ndihme ne Europe Union.Ne i beme Gollot mos minoritet,sa do qe numri i tyre nuk plotson kushtet per minoritet.Dhe perfundimi,na e rrasen sa krahu.Behuni realist,nuk eshte faji Edit,qe Kurvat I Europes kane lindur Kurva dhe do vdesin Kurva.Merruni me Open Ballkan,dhe lereni keto .

                                                   1. Z
                                                    Zeqo Pilafi

                                                    O Koli! Unë të kuptoj, por po flasim për politikë këtu. Ne nuk jemi të urtë si popull, jemi uthull e fortë. Natyrisht, nga gjiri ynë ka dalë dhe zoti Rama dhe s'ka si të jetë ndryshe. Por ti duhet t'a kesh të qartë se rëndësia e fjalës së dikujt në një samit ka një lidhje organike me përmasat e vëndit që përfaqson. Dhe po ashtu, ndryshe janë të drejtat e një vëndi anëtar në raport me ato të një vëndi që pretendon të bëhet anëtar. Edi Rama flet me të drejtat e një vëndi anëtar dhe ky është gabimi jo i vogël. Ajo që më shqetson mua si qytetar i këtij vëndi përmblidhet e gjitha në thënien "uthulla e fortë thyen enën e saj". Ndaj gjykoj (dhe jo se kam të drejtë por thjesht mendoj) se do ishte më me vënd që ne të kishim parasysh thënien "qëngji i urtë pi dy nëna". Por në këto kohë të vështira, ka filluar të thuhet shpesh se është shtuar edhe një nënë tjetër. Natyrisht, unë e di që "servili pi gjithë kopenë", por kjo do të ishte e tepërt dhe aspak dinjitoze. Këtu zotit Kryeministër do i dilte për detyrë të tregohej i kujdesëshëm në ruajtjen e raporteve. Dhe për t'a mbyllur se u zgjata shumë, urtësia nuk është dobësi, është virtyt i njeriut të ditur dhe të edukuar.

                                                   2. T
                                                    Tani

                                                    Shume e padrejte me duket pjesa qe vendi yne te rrefuzohet serish qe te hapen negociatat qe te behemi pjese e be. Shume keq!

                                                    1. A
                                                     Aleks

                                                     Me te drejte qe nervozohet pasi ka punuar shume per te arritur ne kete dite dhe te mare nje lajm te tille nuk eshte aspak e pranueshme

                                                     1. J
                                                      Joni

                                                      Kam shume besim qe ne si vend skemi per tu dorezuar lehte perpara kesaj pengese sic eshte bullgaria

                                                      1. G
                                                       Gezim

                                                       Duhet ti mbanin premtimet e bera.

                                                       1. S
                                                        Seni

                                                        Me vjen keq qe nuk u miratua anetaresimi ne BE dhe eshte mese normale qe ai te jete ne nje situate jo te kendshme sepse nuk e priste kete zhgenjim kaq te madh

                                                        1. J
                                                         Joel

                                                         Mos u dorezo dhe puno akome me shume qe ti vertetosh te gjitheve qe mund tja dalim dhe ne te futemi ne Be

                                                         1. B
                                                          Bujar

                                                          Ka te drejte qe tiu kthehet pasi ata e mbajten me shpresa dhe tani u zhgenjye

                                                          1. B
                                                           Bilal

                                                           Ka shume te drejte qe te kaloje ne kete gjendje pasi nuk u vleresua per punen qe ka bere gjithe keto vite

                                                           1. R
                                                            Roland

                                                            Neve nuk do derzohemi asnjeher jemi krah jush perher dhe e dim qe do ja dalim sepse i kemi kryer te gjitha kriteret qe BE na i dha

                                                            1. U
                                                             Ulsi

                                                             Nuk keni faj o rame se prej kaq shume kohesh keni bo plot pune te mira per shqiprin

                                                             1. E
                                                              Erjal

                                                              Nuk me vjen mire qe kjo ndodhi sot ishte e gjitha nje justifikim i BE por nuk duhet te derzohemi sepse i kemi mbushur te gjitha kriteret

                                                              1. I
                                                               Ilmi

                                                               Kemi besim te ty rame e dim qe do besh me te miren per shqiprin pertej cdo situate

                                                               1. M
                                                                Monda

                                                                Macron veproj gabim ne kete takim e ne keto vendime. Z. Rama mos u dorezoni jemi te bindur qe do ja dalim

                                                                1. K
                                                                 Kaq

                                                                 Eshte koha e projektit te Shteteve te Bashkuara Euro Mesdhetaro!

                                                                 1. R
                                                                  Romario

                                                                  Edhe nese e ka bere me te vertete kete gje, jam dakort me kete kerkim llogarie. Ka mbajtur marredhenniet e duhura me te gjitha shtetet fqinje dhe eshte per te ardhur keq qe nuk i gjenden ne kete situate te rendesishme.

                                                                  1. M
                                                                   Mandi

                                                                   Z.Rama ka mbajtur marredheniet e duhura me te gjitha shtetet fqinje dhe eshte per te ardhur keq qe nuk po e ndihmojne ne kete ast te rendesishem per Shqiperine.

                                                                   1. A
                                                                    Alfred

                                                                    Do na japin llogari normal se po na zvarrisin kot pa lidhje neper konferenca dhe takime te ndryshme

                                                                    1. A
                                                                     Arnoldi

                                                                     Jan gjera te nxituara kto. Se mendon ai qe neve na ka dal shpirti tu u mundu per ta rregullu shqiprin per antarsim

                                                                     1. T
                                                                      Titi

                                                                      Kete titull mund ta gjeni vetem edhe ne mediat e Korese se Veriut.

                                                                      1. E
                                                                       Evisa

                                                                       Ça qe kjo që na gjeti ne të shkretëve? Sa të poshtër këta Europianët! Atë punë të shkëlqyer që ka bërë shoku Rama këta e hodhën poshtë. Nuk di, por më vjen të qaj nga marazi... Nëmni një shami, ju lutem, nëmni një shami të fshijë lotët që më mbytën... Ose ndonjë këllëf jastëku apo çarçaf, se nuk ju bëkam dotë derman këtyre të flamosurve lotë që po më rrjedhin rrëke...

                                                                       1. S
                                                                        Sandri

                                                                        Tani, Makroni te gjeje vrime ku te futet ose do te jape doreheqjen.

                                                                        1. C
                                                                         Cen

                                                                         Balkan I hapur eshte loja e Amerikes te bashkoje shqiptaret e rajonit duke ditur qe Shqiperia nuk do pranohet kurre ne Europe (per fat te keq)

                                                                         1. T
                                                                          Tarasi

                                                                          O RAMA... LËRE HASHASHIN TE USHQEHET POPULLI, VK EUROPES... DERI TANI KE BERE ÇFARË KA DASHUR EUROPA DHE POPULLIN TEND E MBYTE NË FUKARALLEK.... TANI VK EUROPES EDHE BEJ DIÇKA PËR POPULLIN TËND

                                                                          1. a
                                                                           anti anarkisit

                                                                           NDOSHTA PO E FAJËSOJMË PAK TEPËR BULLGARINË. SEPSE KËTIJ AKTI ANTI SHQIPTAR QËNDRON FRANCA E CILA NË ÇDO SITUATË BLLOKON KOSOVËN DHE SHQIPËRINË. QARTË NUK I DO AS NË EVROPË E LE MË NË BE. AJO ËSHTË PRO RUSE DHE PRO SERBE E PËRBETUAR. E DIMË MIRË SE ÇFARË NA BËRI GJATË KËTYRE VITEVE SIDOMOS GJATË LUFTËS SË UÇK DHE BURGOSJES SË DREJTUESEVE TË SAJ. THONË TË MOSHUARIT; “ ZOTI NË HAVALE”. RAMA KOKËN LARTË, KE BËRË TË PAMAUNDURËN DHE PRIJU SHQIPATRËVE SI TË KA HIJE.

                                                                           Lini një Përgjigje