Rama vizitë në Kroaci, pritet me ceremoni nga homologu Plenkoviç

2 Tetor 2023, 12:18Politika TEMA

Rama vizitë në Kroaci, pritet me ceremoni nga homologu

Kryeministri Edi Rama ka nisur një vizitë zyrtare në Kroaci.

Shefi i qeverisë shqiptare u prit me ceremoni zyrtare nga kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviç.

Në dy javët e fundit, Rama ka pasur një agjendë të ngjeshur takimesh, konkretisht në Gjermani, Itali dhe së fundmi në Kroaci.

 

3 Komente

 1. J
  John Qelbashi

  na cau bythen me keto vizita turistike. asnje pune ne shqyperi

  1. V
   Vazhdo mos e kthe kryet kah Vučići

   Më në fund vizitoi Kriacinë se nuk iu shqepte Serbisë dhe Vučić-it!

   1. n
    nje banor i Tiranes

    Rama nuk ka bere asnje vizite zyrtare ne Serbi dhe gjithashtu , as kryeministri serb , nuk ka vizituar Tiranen I ftuar nga Rama .

   Lini një Përgjigje