Rivaliteti apo bashkim në një? Ilir Meta i ‘vjedh’ Berishës çunin drejtor të Fahriut

10 Gusht 2022, 17:48Politika TEMA

Rivaliteti apo bashkim në një? Ilir Meta i ‘vjedh’

Ilir Meta ka publikuar në mënyrë surprizë fjalën e shefit të Organizimit në Partinë Demokratike, Klevis Balliu, i cili zhvilloi një takim me banorë të njësisë 8 në Tiranë, ku dëgjoi shqetësimet e tyre për mungesë të ujit.

Meta ka përgëzuar Balliun për interesimin e qytetarëve të Tiranës, ndërsa thekson se koha e vjedhjeve me taksat e qytetarëve po perëndon përgjithmonë.

Ai thotë se koha e ndëshkimit për hajdutët po afron dhe se nuk ka censurë që ndalon të vërtetën dhe triumfin e lirisë mbi tiraninë.

“Të lumtë Klevis që po mbron interesin e qytetarëve të Tiranës!

Koha e vjedhjeve me taksat e qytetarëve po perëndon përgjithmonë!

Koha e ndëshkimit për hajdutët po afron!

Nuk ka censurë që ndalon të vërtetat dhe triumfin e Lirisë mbi tiraninë”, shkruan Meta, ndërsa ka postuar fjalën e plotë të djalit drejtor të Fahri Balliut.

Tani dihet miqësia e Metës me Fahri Balliun, por pas këtij veprimi lind pyetja nëse Meta poi a “vjedh” Berishës këtë Kelvisin, apo thjesht po i bëjnë njësh dy partitë e tyre.

24 Komente

 1. J
  Jari

  Like Floriri ka mbledhur rreth vetes gjithë Llumin e Kombit, gjithë ordinerët, dhe me ta do zgjidhi hallet e Mëmëdheut, o Pika, Pika të gjithë këtyre hajdutëve ordinerë që u futën në Partinë e Like Floririt, Jazëk.

  1. j
   jevgu

   Ku o lajmi ???? O Mero mos i lej kto cerrat me zhgarravit kshu gjojnash

   1. D
    Dakord

    Po fix, a thua se eshte thesar kerrici i balliut per ta vjedhur hahahaha

   2. k
    k

    O fshatar injorant hajdut i korruptuar,jep llogari per vjedhjet e familjareve të tu, pasta kalo ke ato hajdutët e tjerë. Degjeneratë,DORËZO GJËNË E VJEDHUR POPULLIT.

   3. S
    Shiksi i vjetër,

    Lum këta opozitarë që kanë një figurë me vlera "të larta" , si Klevisi i Fari spiunit . Po domosdo do gjejë tenxheria kapakun . Klevisi me të anë , po luajnë me dy porta . Nuk janë aq budallenj sa duken . Non grata s.b me spiunin I.M , shpejt do përplasen për se kush dë drejtojë opozitën kush të fitojë nga këta , do mbajë klevisin e pa mposhtur drejtor organizimi. Farua si spiuni rregjur , i di mirë këto punë . Megjithatë kot lodhen , se të dy nga shtatori , do ikin për lesh .

    1. T
     Tit Vasili

     ku ka me hajdut se Ilirin dhe Fahriun , apo Ilir Metaj ka bere be se nuk do te vjedh eme qytetaret

     1. V
      Vjosa

      Apo jo koke e madhe ky i biri i fahriut, duhet zene radha se kush ta marri i pari. Plerat me plerat bashkohen.

      1. P
       Preshi I lushnjes

       me krriçin e fahriut, fitorja afrohet nga dita be dite,

       1. S
        Spiuni I.M me djalin e spiunit

        Haa njeri spiune e tjetri djale spiuni te vije shtatori ti heqin keta pisa vjedhes vrases spiune gbv

        1. S
         Spak

         Fariu dhe i biri por edhe disa mokrare te tjere,si Shyqyriu me disa te tjere jane shitur me pare tek Floriri! Klevisi u rekrutua nga Sala pasi Likja u be president! Keta jane vetem sherbyesa qe ju puthin doren dhe vjedhinedhe duke vrare!

         1. N
          Nora

          O. Zot, kush uleret per vjedhje te qutetareve. Ky korbi i zi qe nga brekegrisur i Skraparit u be me i pasur se baronet e droges duke vjedhur ne cdo cep te Shqiperise dhe duke vrare njesoj si miku i tij Sali kafsha. Si mund te besosh keta njerez e tu shkosh pas. Jane vetem cetat e hajduteve qe fituan kur ishin keta ne pushtet qe iu bashkohen. Flet Ilir floriri per vjedhje.

          1. K
           KASEM

           A PO TANI E FIT7UAM LIRINE ME QENE SE U KRIJUA PARTIA E LIRISE MBAS 30 VJETEVE NGA I SEMURI PSIQIK ILIR META SIGURIMSI I MASKUAR DHE DJALI I SIGURIMSIT TJETER FAHRI BALLIU.PRANDAJ GEZOHUNI JU HAJDUTET E KETYRE 30 VJETEVE SE TANI JU MBRON PARTIA E LIRISE.

           1. r
            raul

            Sot Likja pasdite deklaroi se brenda muajit shtator do mare me vrap shkretetiren e Tunizise per te takuar shokun tij qe u cmend ne presidence Habib Burgiba. Agushi tregoi lajthitje te plote mendore dhe sic duket brenda shtatorit do perfundoje ne cmendine se fliste percart sikur populli do shkele me kembe Tiranine, po kush popull te vjen prapa ty mor i lajthitur , pervec Tedi bibilushit dhe Kejdi dhembcakalles qe te rrinte perballe se u habit me mrrokllat e tua. Cojeni vizitojeni kete sa me pare se iku per lesh.

            1. 1
             19

             Me kte karin e siguroj fitoren bolja ilir metaj.

             1. Çekiçi

              Spiunat hajnat dhe kriminelet janë te mësuar më e vjedh më spiunu edhe më i bë krime njeri tjetrit

              1. B
               Bureto

               Pse nuk ka një hetim per pasurine e Fahri Balliut, të vene qysh në kohen kur ishte kryekonsull në Maqedoni (ish FYROM) nga vitet 1992-1995, qe perkon me presidencen e Salehut. ishte sekser i Saliut per dhenie shtetesie dhe pasaporta per shqiptaret e shumte atje. me pas ka vazhduar me tendera per biznesin e ndertimit te kunates (ne fakt gruas). Në vitin 1997, me renien me turp te Salehut, u kthye dhe ky spiuni i gjithe regjimeve, por me i devotshem i SHIK te Gazidedes (per kete verimtari, ka shkruar ne ate kohe nje shkrim gazetari i njohur Leonard Mertiri). Me parate e pislleqeve në Maqedoni, ky "shkrimtar" i madh, botoi librin "Berisha në mes te kasandrave", si dhe hapi shtepine botuese dhe gazeten "55", qe meqe i qante zemra per te persekutuarit e regjimit komunist, evokonte nenin famekeq '55', "Per agjitacion e propagande", te diktatures, së ciles si gazetar i ZP dhe kandidat per anetar i PPSH, qe nuk u be dot se regjimi ra. (Per kete di me shume gazetari dhe kolegu i tij i asaj kohe Naim Zoto, por kurresesi i ngjajshem me te). Nese i hyhet hetimit ne keto dy momente mund të dali jo vetem fytyra fizike e shemtuar e fahriballiu (ajo shihet açik), por dhe fytura e shemtuar e padukshme e tij ne afera korruptive. Nëse do te kishte ndonje çmim per karakterin e shemtuar te njeriut, nder te cilët ai i servilit dhe bythlepiresit te te gjithe kohrave, Fahri Balliut do t'i jepej me siguri ai më i larti. Sa per djalin apo vajzen, s'kemi ç'themi, mjafton ne kete rast, ajo shprehja e popullit: "Bëme baba të të ngjaj!".

               1. H
                Hiamrioti

                Jashtëqitje të të gjithë kombit bashkohuni!

                1. L
                 Loni

                 Se kuptoj ku qendron problemi ketu???? Po i bejne nje nder shume te madh ketij vendi, po terheqin si magnet pas vete td gjithe llumin qe ishte shperndar dhe bente si te ndershem. Tani te gjithe jane grupuar aty ku duhet. Qofte tek sala, likja apo babloku. Ju ka dal sheshit boja, skane me tani, jane degjeneruar atyku nuk ka kthim pas. Nder po bejne, se keshtu iken shumica e konsiderueshme qe i ka bere shume dem ketij vendi, ata pak qe mund te mbijetojne do jene aq minoranc sa do ju duhet dekata te veprojne, NESE ndonje dite do ju vij rasti

                 1. M
                  Metaj jo Meta

                  Ore po pse vazhdoni i thoni Meta Ilirit? Ai vetë e pranoi që e ka Metaj mbiemrin.

                  1. k
                   kacaku

                   Dhe ne themi pse Klevisi fluturon me presh ne byth , e ben trim Salkari dhe hajduti kombetar .....aq do Klevis budallai dhe shperthen , si nje here e nje here qe do mbushte rruget e Astirit me gjak , do derdhej gjaku lum .....nga kerici i Faro bizonit ...

                   1. A
                    Arber iliri

                    Tani mendojeni vete o njerez,me i dalluari i levizjes Berisha Meta,djali i Fahri Balliut,dylberit te Lale Hekrit(Hekuran Isait).

                    1. v
                     vlora

                     Shyqyr qe e ka kuptu Meta se hajduteve u ka ardhe fundi,prandaj eshte terbuar Meta

                     1. v
                      vp

                      Mire e ke thene Ilir Meta: " koha e ndëshkimit për hajdutët po afron dhe se nuk ka censurë që ndalon të vërtetën dhe triumfin e lirisë mbi tiraninë." Po e kupton edhe vete se koha per tu futur ne burg shume shpejt po afron

                      1. l
                       lilian nikky

                       Emri im është Lilian N. Kjo është një ditë shumë e gëzueshme e jetës sime për shkak të ndihmës që Dr.saguru më ka dhënë duke më ndihmuar të kthej ish-burrin tim me magjinë e tij magjike dhe dashurie. Unë isha e martuar për 6 vjet dhe ishte shumë e tmerrshme sepse burri im me të vërtetë po më tradhtonte dhe po kërkonte një divorc, por kur hasa në emailin e Dr.saguru në internet se si ai ka ndihmuar kaq shumë njerëz të kthejnë ish-in e tyre dhe ndihmoni për të rregulluar marrëdhënien. dhe i bëjnë njerëzit të jenë të lumtur në marrëdhënien e tyre. Unë ia shpjegova situatën time dhe më pas kërkova ndihmën e tij, por për habinë time, ai më tha se do të më ndihmojë në çështjen time dhe ja ku po festoj tani sepse burri im ka ndryshuar totalisht për mirë. Ai dëshiron të jetë gjithmonë pranë meje dhe nuk mund të bëjë asgjë pa dhuratën time. Po e shijoj shumë martesën time, çfarë festë e madhe. Do të vazhdoj të dëshmoj në internet sepse Dr.saguru është me të vërtetë një magjistar i vërtetë. A KE NEVOJË PËR NDIHMË PASTAJ KONTAKTONI TANI MJEKUT SAGURU ME EMAIL: [email protected] Ai është e vetmja përgjigje për problemin tuaj dhe ju bën të ndiheni të lumtur në marrëdhënien tuaj. dhe është gjithashtu perfekt në 1 MAGJI DASHURIA 2 FITO ISH BACK 3 FRUTI I MATrës 4 PROMOVIMI I SHPEJTËSISË 5 MBROJTJA DREJTISTIKË 6 SPELL BIZNESI 7 SPEL PUNË E MIRË 8 DREJTIVAT E LOTARISË dhe GJYQËSORE

                       Lini një Përgjigje