Roland Bejko: Ja dy rastet që mund të kandidoj për kreun e Partisë Demokratike

23 Maj 2023, 09:52Politika TEMA

Roland Bejko: Ja dy rastet që mund të kandidoj për kreun e

Roland Bejko, tashmë ish-kandidat për Bashkinë e Tiranës pranoi se mund të kandidojë për kreun e Partisë Demokratike vetëm në dy raste.

Bejko deklaroi se diçka e tillë mund të ndodhte vetëm në rast se e kërkonte baza demokrate ose ndërkombëtarët.

“Do ta ndërmerrni një hap të tillë vetëm në dy raste. Në rastin kur do ma kërkonin demokratët, pra baza e Partisë Demokratike.

Nuk më pëlqen të jem përfaqësues i ndonjë elite dhe të jem peng i ndonjë elite, qoftë kjo brenda apo jashtë Partisë Demokratike.

E dyta kandidimin edhe në rast se partnerët ndërkombëtarë do ma kërkonin këtë gjë, që unë të isha në garë", tha Bejko i ftuar në Spotlight.

1 Komente

  1. L
    Ledina

    Ne Shqiperine e vogel, kreu i nje partie, e madhe apo e vogel duhet te ket studuar dhe jetuar ne Perendim, ne Europe, Britanine e Madhe ose ne SHBA, pasi ne politike bisedimet behen ne gjuhen angleze.

    Lini një Përgjigje