''Sa herë që Berisha duhet të shkojë ne SPAK, i vini zjarrin parlamentit'', Evi Kokalari shpërthen ndaj Rithemelimit: Jeni partia e dhunës, s'duhet të isha ngatërruar kurrë me ju

20 Nëntor 2023, 16:38Politika TEMA

''Sa herë që Berisha duhet të shkojë ne SPAK, i

Aktivistja Evi Kokalari ka dënuar kaosin e krijuar nga grupi i Rithemelimit në seancën e sotme plenare, ku deputetët e Berishës ndezën tymuese, ndërsa një prej tyre mori dhe flakë.

Me anë të një reagimi në Facebook, Kokalari shkruan se sa herë që Sali Berisha duhet të paraqitet në SPAK për të zbatuar masën e sigurisë për aferën Partizani, Rithemelini i vë flakën parlamentit, duke nënkuptuar se e gjithë "revolta" e tyre lidhet me betejën e ish-kryeministrit me drejtësinë dhe jo me ngritjen e komisioneve parlamentare siç pretendojnë ata.

Kokalari shton se nëse do "ta kishte ditur nivelin që kanë, nuk do ishte bërë kurrë pjesë e tyre".

''Sa te turpshem jeni!! Ju padiskutim jeni partia e dhunes. Ta kisha ditur kete nivel, une do isha ngaterruar kurre me ju sepse ju as te qendres se djathte nuk jeni. Ne kam kuptuar dicka keto dy vite ne politiken Shqiptare, eshte urrejtja qe shqiptaret kane per shqiptaret. Foltoristet urrenin deri ne vdekje mbeshtetesit e Bashes.

Demokratet ne teresi urrejne mbeshtetesit e PS. Myslymanet urrejne katoliket. Ne fakt, kjo eshte programuar keshtu, sepse te percare ju duan qe t'ju sundojne.


Zjarrin ja vini tavolines se Bashes nderkohe qe ju vete e installuat Bashen ne ate pozicion, dhe si hipokrite te pashprese qe jeni, po ne te njejten dite, postoni mesazhe perkujtimi per 10-vjetorin e Sokol Olldashit. A keni nje fije dinjiteti o njerez?


Kjo foto tregon qarte qe sa here Berisha duhet te paraqitetet ne SPAK, ju i vini zjarrin parlamentit.


This is NOT who we are!


p.s. Albana Vokshi, what an embarrassment of a woman you are!


Ti duhet te japesh dorehqjen si kryetare e forumit te gruas, sepse nuk ke as klas, as meriten e duhur per te drejtuar forumin qe duhet te fuqizoje gruan ne ate parti. Do thoja jep doreheqjen si deputete, por fakti qe ti nuk ke fituar kurre vota dhe tere jeten je ne parlament me listat e mbyllura, dhe s'te ben pershtypje - flet qarte per dinjitet qe ke -ose jo - dhe je e korruputuar thelle ne shpirt.


Shoh dhe Ina Zhupen ne foto, nje turp tjeter qe ne kryesi e futi Kellici nepermjet votave te orientuara nga forumi rinor. Por kjo nuk eshte asgje perpara faktit qe Ina Zhupa, nepermjet burrit dhe kunates po ngrejne kullen ngjitur me Bashkine e Tiranes. Ina vete eshte nga Saranda, ku e gjeti ate toke ne mes te Tiranes? Po leket per ta ndertuar, apo i shiten apartamentet 'ne grope', sic sygjeron Argita Berisha, a thua se ne jemi nje tufe me budallenje dhe nuk kuptojme.


E kam thene dhe e perseris, Rama hiqet duket bashkuar bazen dhe duke afruar elektoratin gri. Ju jeni larg, shume larg sepse aty ju duan keta qe sot i vene flaken parlamentit!

Turp cdo demokrati dhe cdo shqiptari qe eshte OKAY me kete lloj dhune. Ju nuk jeni as demokrat dhe as te djathte'', shkruan Kokalari. 

 

16 Komente

 1. a
  ardit

  Doli kjo pacavurja ?U be deti kos dhe do marre pastruese nga amerika per deputete PD_ja ?!

  1. V
   Vranakonti

   Bravo zonja Kokalari. Te gjitha sa ke thene ne kete shrim,jane te verteta. Me pocaqi parti dhe me pisa njerez jane keta qe thon se jemi PD-ke kur ne fakt nuk jane. Ata jane grupi i foltores,nje mutacion i PD-ke zyrtare.

  2. timo

   çudi, çudi e madhe! Zonja Kokolari vetëm sot e mori vsh se partia e Saliut na qenka parti e dhunës. E çuditëshme si çudi!!!

   1. p
    pilo Lala

    Kjo nje dite do dali te thote jam e virgjer, si Shen Maria. Keta jane nje dy grupime te felliqura, nje tufe ujqish dhe hienash.

   2. B
    Bumci aldo

    Ti baxhell nese ke kohe te ma besh nje gojore ashtu siq din ti, ishe e flakt me berishen kur more leket, ikni se ju te djathtet duhet qire pa limit

    1. Z
     Zdravo VV

     Nuk janë parti e dhunes Janë parti fashistesh te shpallur NON GRATA nga dy shtetet më demokratike në botë SHBA dhe MBRETERIA E BASHKUAR

     1. U
      UNE

      Bravo Evi Kokpalara. Hiqjau breket nga koka, sidomos asaj sylopes.

      1. P
       Prej Vicidoli

       O kokalar ! Se kush është Berisha, e di çdo Shqipetar, prandaj nuk bën zhurmë dhe fare, por hiç fare nuk ja var. Por dhe ti Kokalar, nuk je më e zgjuar sepse e provuam kur me nje skuadrilje "Haxhiqamiliste", i shkoje mbrapa një MASHTRUESI legjendar prej të cilit vetëm ZOTI NE QIELL e di se çfar ka hequr Populli Shqipetar.

       1. c
        ce

        Amon o Evi kur flet kjo Ina zhaba them me vehte, kjo eshte ne qiellin e 7te te gerric bythen kur flet, te kem dy bythe nje ta mbaj nje ta caj. Lere pastaj ate sygerdoqen Vokshi gerdallen qe mundohet te beje garipen . Ik moj shore , moj femer pa yrbe, me imazh zero, sikur je motra e sharebajges Adriana Kalaja, je e mbaruar , e ke marre rrugen e mutit.

        1. B
         Baxhella

         Kjo la na. Kjo, se dija thote. Leri pordhet , u ktheve kunder kur te nderpreu leket zeni. Ti je baxhelle pa bosht. Shef ku del.ndonje pare dhe bredh si gore. Te fall mi bej atij "patriotit" Angelakis . Eeeee se harrova edhe atij pederastit qe ben foto me te.

         1. N
          Nora

          Bravo qe e kuptove zonja Kokalari. Po filloj te kem simpati per ty. Ke te drejte, nuk i njihje ata qente w rruges sic duhej. Me vjen mire qe je e forte dhe qe po sherben per te konsoliduar te djathten. Way to go , zonja Kokalari !

          1. K
           Kreshniku i drejte

           Kush eshte kjo baxhelle kush e pjerdh ket monster cfare don kjo ketu cfar e lidh me ket vend apo atje se pjerdh kush e vjen ketu e ben ham ham si qen i ngordhur

           1. D
            Doktor Mortja

            Ik moj laraske e laj pjata ne ndonje restorant. Ke goje ti te shash Valbona Vokshin. Motrat Vokshi jane Mbesat e Ijes, ne shtepine e se ciles u formua Partia jone me 1941. Valbona, Vjollca, Sudja e Sali Lusha na sollen demokracine! Turp te kesh!

            1. i
             i drejti

             kjo eshte si travestite ftyr lope don euro se boll ka bere pastruese ne amerik hhaaaaaaa ik karakurv shko qiju ne byth.

             1. a
              ah

              Po m'i zhyshe po! Duhej qi te vijshe ti pas 33 vjetesh, te na "honey moon" (lexoje gjirokastritce) dhe qi te na iluminojshe per Shokun Zali! Po Shoku Zali osht ai pra qi ti e dojshe si "Kometen Halley". Si Donaldin. Too little, too late, my dear!

              1. w
               www.travelas.com

               Maloket e shkaterruan ate vend. Jane shpellar a jua qifsha ato maloket o bythqira qe e shkaterrrut are vend.Malok ju a qifsha ma at ke dera e shpise

               Lini një Përgjigje