Kaosi i Rithemelimit, Dashamir Shehi: Opozita bën gabim që merret me çështje personale të cilat nuk u interesojnë shqiptarëve

20 Nëntor 2023, 16:25Politika TEMA

Kaosi i Rithemelimit, Dashamir Shehi: Opozita bën gabim që merret me

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi ka komentuar kaosin që deputetët e Rithemelimit kanë krijuar në Kuvend dhe komisione që pas marrjes nën hetim të ish kryeministrit dhe arrestimit të dhëndrit të tij Jamarbër Malltezi lidhur me aferën e privatizimit të ish-kompleksit Partizani.

Shehi shprehet se opozita bën gabim që merret me çështje personale të cilat nuk u interesojnë shqiptarëve.

''Zgjidhjet politike nuk vijnë nga çështjet gjygjsore!


Nëse Opozita, do të vetë konsumohet duke u marrë me çështje personale të cilat nuk u interesojnë shqiptarëve, gjykoj se bën gabim!

Në të drejtë apo jo, persaonat në fjalë duhet ti dalin për zot vetes përndryshe biem të gjithë në grackën e Edi Ramës'', shkruan Shehi. 

 

3 Komente

 1. v
  viktor

  Ka njezete vjete ky parazit poa vota ne parlament.Ky fririder ne kurris te PD-se fillon derdellit pas cdo here qe hyn ne parlament nga PD-ja...ky eshte faji i vertete i Opozites...

  1. B
   Bumci aldo

   Po pse nga shtepia mor Dash ku eshte ndryshimi me nje qytetar te thjesht, ik mor debil se jeni turpi i ketij vendi, i bie qe cdo bandit te gjykihet ne kafe

   1. R
    Respekt

    I sakte dhe objektiv! Korrekt!

    Lini një Përgjigje