Mbledhja e dy kuvendeve, Rama nuk harron Thaçin dhe Rugoven: Dy te munguarit e medhenj ne sallen e Kuvendit

27 Nëntor 2022, 13:06Politika TEMA

Mbledhja e dy kuvendeve, Rama nuk harron Thaçin dhe Rugoven: Dy te

Kryeministri Edi Rama në seancën e përbashkët plenare Kosovë-Shqipëri, nuk harroi të përmende në përfundim të fjalimit të tij Hashim Thaçin.

Rama tha se shqiptarët nuk do të ishin këtu ku janë nëse nuk do të ishte LDK dhe UÇK-ja dhe të dyja këto shtoi kryeministri, lidhen me Ibrahim Rugovën dhe Hashim Thaçin.

Rama tha se Thaçi mungonte sot në sallë, por është një i munguar i përkohshëm pasi misioni vazhdon.

 “Dy emra do të sjell këtu në vëmendje pa të cilët nuk mund të kuptohet as ardhja në këtë ditë, as vazhdimësia pas kësaj dite, LDK dhe UÇK. Të dyja këto lidhen me Ibrahim Rugovën, një i munguar i madh sot pasi u nda nga jeta para kohe, por me mision të kryer dhe Hashim Thaçin, një tjetër i munguar i madh në këtë sallë, i cili është i ndarë prej nesh përkohësisht me një mision që vazhdon”, tha Rama.  

 

 

17 Komente

 1. S
  Serxho

  Na emocionon qe gjithmone i jep vemendjen e duhur cdo figure

  1. A
   Ani

   Mikuni bjeter nuk harrohet kurr

   1. R
    Rei

    E ka ngritur zerin per padrejtesite qe i kane bere vellerezve tane kosovar

    1. E
     Eno

     Gjigandi i vendit vetem ti e bashkon kete popull

     1. K
      Klodi

      Mire ben qe nuk e harron bravo i qofte

      1. G
       Gesi

       Gjithmone ka luftu per te miren e shqiptarve dhe te kosovareve

       1. S
        Soni

        Ke folur shume mire

        1. V
         Vani

         Mbledhje te rendesishme beni

         1. K
          Kledi

          Si gjithmone komunikimi juaj eshte i drejtperdrejte,ju lumte

          1. L
           Ledi

           Fat per ne qe kemi nje lider si ju,keni qene mbeshtetje e do jeni gjithmone per Kosoven

           1. L
            Lili

            Ata jane vertete nje mungese e rendesishme ne ate salle.Shpresoj qe thaci t jete sa me shpejt aty????????

            1. D
             Dilaver

             Shume shpejt ka per te ardh dhe ajo dite????????

             1. A
              Armand

              Jan ata heronjt e vertet qe luftuan me gjak per kosoven e lire

              1. O
               Oligert

               Ishalla jemi gjithmone keshtu te bashkuar

               1. F
                Fredi

                Kurr nuk i keni harruar ne cdo takim tuajin do ti permendni

                1. A
                 Ada

                 Kurr nuk i keni len pa i permendur bravo ju qoft

                 1. D
                  Dena

                  Gjithmon e keni mendjen te ata pasi vertet jan miq te mir

                  Lini një Përgjigje