Shikoni këtë foto dhe pastaj hajde merre seriozisht PD-në e Sali Berishës

9 Gusht 2022, 17:42Politika TEMA

Shikoni këtë foto dhe pastaj hajde merre seriozisht PD-në e Sali

Partia e Sali Berishës ka denoncuar këtë të martë sërish, atë që cilësohet si afera e inceneratorëve.

Dhe për ta bërë këtë, ka nxjerrë në një deklaratë në mes të rrugës, dhëndrin e Sali Berishës, Jamarbër Malltezi.

Përveç anës qesharake të këtij personazhi, që del në konferencë live në të gjitha televizionet për të denoncuar një skandal me kapele kashte në kokë, prania e tij rrëzon dhe bën ta pabesueshme çdo kauzë të opozitës.

Kjo, pasi ai është një ndër njerëzit që akuzohet si i përfshirë në disa afera të rënda korrupsioni, duke përdorur pushtetin e vjehrrit të tij Sali Berisha, në kohën që ky i fundit ishte kryeministër.

Kujtojmë këtu aferën e madhe me vjedhjen e kompleksit të klubit të Partizanit, ku Malltezi ka ndërtuar disa pallate.

Tani se pse Saliu nxjerr për të denoncuar korrupsionin e kësaj qeverie, një kampion të korrupsionit, këtë vetëm ai e di.

Por imagjinoni se çfarë efekti jep tek njerëzit kur shohin në TV Jamarbër Malltezin, të dalë e të denoncojë korrupsionin, dhe çfarë dëmi të madh i bën imazhit të opozitës, e cila pak e degraduar është me faktin që kë në krye të saj dy personazhe si Sali Berisha e Ilir Meta, por tani duhet të mbajë edhe barrën e njeriut me kapele kashte!

Se jo për gjë, por është sit ë thërrasë hajduti, kapeni hajdutin.

32 Komente

 1. S
  Sa-Hale Breshkari

  Ushtari i Mire Zhvejk! Debil e kaluar debilit... Nga halli e ka i shkreti se duhet te mbroj vjerrin, te shoqen Kargiten si dhe vehten e tij... Si jane katandisur keta plehra, eshte shume qesharake.

  1. A
   Argita shume e shemtuar hajdute

   Jam-hajn bin Malltezin e Lulin, Kargita I zhdepte me kar gome deri Sa binin perdhe. Sa e shemtuar qe eshte o Zot I madh. Te qish Argitea orangutangun si të qish salehin

   1. b
    ben.

    E kuptoni ca po ndodh. Malltezi ,mori pronen e gjyshit dhe nuk ja mori dot ndragheta.com ose bolino. Rama vjedh 400 milione me inceneratoret qe nuk duken gjekundi dhe fajin e ka ky tipi qe nuk vesh citjane ,po mban kapele kashte. Hajde meru vesh ,me delenxhinjte.

    1. L
     Lasgushi

     A e njihni mire, ne gen, kete bajge?, I biri Mirxhanes dhe Luanit nga Sallmonia. I Bakes dhe Zekes njeri me budalla se tjetri. Po gjysherit ja njihni.Te gjithe rypa, vetem per estrade.

     1. H
      Hajduti i Surrelit

      Ore , nese ky ka vjedhur futeni ne burg, se ju keni zakon akuzoni kedo, duke pare enderra me syte ne byth te Rames, Por keto qe thote ky jane te verteta dhe po ua fakton aty, ndaj ndaloni ato pagesat nga 80 mij dollar ne dite qe ja jepni hajduteve te inceneratoreve, ate beni. Apo ato para shkojne direkt ne xhepat e hajdutit te Surrelit , Edi Rama , ndaj dhe vazhdoni akoma ti paguani

     2. k
      k

      Kallavarët degjenerata dhe hajdutë,nuk i duhen populist shqiptar. I duhen atyre non grata sigurisht.

       1. V
        Vranakonti

        O njerez! Saliu me familjen e tij nuk kane turp.Ata e kane harruar turpin dhe jane kthyer ne kafshe pylli.

       2. J
        Jona

        Daljen e kryehajdutit Jam-hajdut Malltezi e ka kerkuar kryeprokurori Arben Llalla per ta pasur si pretekst se pasia e Balles ne SPAK behet per rivalitet politik.

        1. P
         PeDe-ja e Salih-ut

         E keni gabim tema... Ai është DORDOLEC (dhe kapelja e kashtës e kompleton) E kanë vu aty me tremb sorrat në pjesën e gjelbëruar pas.

         1. T
          Ta palloi Basha gruan e babi nongrata e beri kry

          Nga halli e ka i tha babi nongrata dil zagare beje sikur ben opozite ne ish PD nuk eshte vetem ky qesharak po jane te gjithe jane te konsumuar

          1. ?
           ????????????????????????

           moterqima si fis e miq

           1. P
            Plus

            Mos more, na qekan kapelet e kashtes qesharak, ëëë??? Qysh kur keshtu? Apo per t i bere shoqeri brwkusheve e kepuceve atletike te Rames. Nuk çalon gomari nga kapelja o robo, po juve kjo ju ka.mbet, te kapeni me kapelet per te arrit opingen! Te pakten na hoqet mallin e fleterrufeve te qemotit. I njejti mentalitet shfryres anonim i paburrerise tipike te legenave te asaj kohe. I njejti stil.

            1. L
             Llesh

             O plus Minus qe qenke Pall cari e morem vesh po' qe qenke bythelepires dhe rrangu i gruppi metà Tani po' e kuptojme...

             1. .
              ....

              Plus ! Behu Minus !

              1. D
               Dakord

               Thelbi nuk eshte kapelja por vjedhja e klubit partizani. Kapelja eshte detaj artistik per ta bere qesharak dhe ti ketu ke te drejte. Krimineli duhet çuar ne burg dhe jo te behet qesharak.

              2. T
               Tani

               E megjithate djegesit jane vjedhja e shekullit.Asnje hajduteri tjeter nuk krahasohet me te.

               1. P
                Parruca

                Pjellat e Saliut kane vjedhur sa jane shqyer, por te vesh shenjen e barazimit mes kompleksit Partizani dhe super aferes se inceneratoreve eshte ligesi dhe keq dashje ndaj shqiptareve. Nuk duhet harruar qe kompleksi Partizani ka qene toke private e shume pronareve dhe jo vetem e Malltezit. Nese ka patur shkelje ligji sigurisht qe duhet te perfundojne ne burg pergjegjesit, por edhe nje here; te barazosh nje afere me qindra milion euro te vjedhura diten per diell me nje rikthim prone (qofte dhe abuziv) eshte ligesi.

                1. c
                 cipini

                 Sa komik ky fare burri ( me ze gruaje), ky bastard qe nyk ka pike inteligjence pervec se poshtersive. Sali Berisha nuk beson me njeri mbas historise me Lul Bashen. Saliu do te ja lere partine dhenderit, me shprese qe mund te mbrohet e gjithe familja nga llogaria qe duhet te japin per korrupsion e krime qe kane mbi shpatulla.

                 1. Çekiçi

                  Më mirë i shkon emri JAMSERB Malltezi dhendrrit te Sllobodankes (lirisë)Sllobodanka e bija e MILICES Familja e Sales më origjinë serbe

                  1. Çekiçi

                   Më mirë i shkon emri JAMSERB Malltezi dhendrrit te Sllobodankes (lirisë)Sllobodanka e bija e MILICES Familja e Sales më origjinë serbe

                   1. T
                    Tironsi

                    Arben Kraja po e kthen Shqiperine ne shtet qesharak. Nuk mbahet mend sa kohe ka qe eshte derguar ne SPAK denoncimi per aferen e privatizimit te klubit Partizani e asgje nuk ka levizur. Ky individ i korruptuar ne vend qe te ishte ne biruce del ekraneve te tv duke luftuar korrupsionin…... shume qesharake.

                    1. P
                     PO , PO

                     Pse more "Plus" kaq i dlire qenka Arber Malltezi e nuk e paskemi ditur ? Pra je edhe me plehre se vete Saliu e e Malltezet !

                     1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                      Kishin dalë fjalë se është me Alibeun !

                      1. R
                       Roberto

                       Une kujtova se ishte Altin Goxhaj kur e pash me ate kapelen republike ne koke.Me sa duket qe te dallohen ne mes te te tjerve se cilet jane loqet qe "do sjellin" lirine ne Shqiperi.

                       1. E
                        Enea

                        Malltezin e njoh ,eshte nje debil klasik por specialist per te vjellur

                        1. T
                         Te fala saliut

                         Hajduti kok kashta...????????????????

                         1. S
                          Shqiptari

                          More,si shume te holle e ka zerin ky djali trim i malit? Mos valle...! Po ca para i ka bere shejtanka.( gojet e liga thone se me ndihmen e vjehrrit...) Larg qofte,Berisha te beje korrupsion?!

                          1. g
                           gita

                           Ky është shoku i boles.

                           1. M
                            Mihali

                            Kur te shajn hajdutet e pronave dhe te koruptuarit si Berisha,Metaj,xhambazi ,Arggita,Argenta, "Sianuk" tregusi eshte se je mire dhe ne ruge te drejte;beni shume kujdes ku u levdojne!,atehere I ke punet keq.

                            1. F
                             Fshatari

                             Tani presim te na dale ne konference edhe slobodanka berisha, pastaj syçakalli e me radhe e gjithe familje me plus-minuset e mesiperm... Pika, moj refije Pika, pse s'te bie!

                             1. T
                              Tepelenas

                              Jepi Mero. Shtoi dhe nje kat viles se fshatit, se keta militante qe komentojne ketu, mjafton te shash Saliun dhe ne sulm...

                              Lini një Përgjigje