“Kjo është kriminale”- Erion Braçe shfaqet mes tymit dhe flakëve: Atë shefin e policisë nuk po e shoh këtu, kemi punë të tjera nëse…

8 Gusht 2022, 19:29Politika TEMA

“Kjo është kriminale”- Erion Braçe shfaqet mes

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe është shfaqur sot mes flakëve dhe tymit, në një zonë të Divjakës. Sipas tij, ajo që po ndodh me zjarret në vend është e qëllimtë dhe kriminale. Socialisti Braçe ka falënderuar banoret dhe zjarrfikëset për ndihën që kanë dhënë.

“E kuptoni ç’keni bërë apo jo. Kjo është e pashembullt dhe kriminale. Është e qëllimtë natyrisht dhe nuk ka pikë dyshimi që gjithë furtuna me zjarret dje dhe sot është e qëllimtë dhe kriminale. Shumë faleminderit banorëve dhe zjarrfikësve që po merren me këtë punë këtu në krahun e Divjakës. Por nuk mbaron me kaq”, thotë ai.

Por, kritika kishte për Policinë, duke theksuar se nëse nuk po merren me ata që i kanë vënë zjarrin vendin, do të kenë punë të tjera.

“Pavarësisht se nuk e shoh fare këtë shefin e policisë këtu, me thënë të drejtën nuk po shoh asnjë polic këtu, shpresoj shumë të jenë duke u marrë me ata që i kanë vënë zjarrin Divjakës sot. Në rast se nuk po e bëjnë as këtë, pastaj kemi punë tjetër. Se me thënë të drejtën këtë situatën që shikoni këtu, nuk kam për tja fal kujt”, thekson Braçe.

14 Komente

 1. E
  EDrama

  E paske bo Divjaken si Kalifornine o Braçe bytheci. I trembe dhe policet i ka shpetu shurra ne pantallona prej teje. Eh mer Erjon mer tqift gamori.

  1. S
   Salikja

   Ruaj grate e shpise nga gomari qe paske!

  2. Roberto

   Ore po pse mo ca keni ju. Kur flasin ju thoni foli ky kur nuk flasin prap thoni po ky pse rri si hu gardhi. Tani a ka te drejte Brace apo jo??? Gjithe keto zjarre mua me duken si shtyllat e tensionit te larte qe hidhn ne ere cunat e Berishes qe nga Laci e deri ne Shkoder. Ca mut shteti kerkoni ju kur thoni qe ja i shpetoi shurra policit ne breke prej teje??? Po me sa shoh ju doni prap 97' ku u vrane me qindra vete dhe me dhjetra mijra iken neper dete e oqeane qe ti shpetonin marrezise se Berishes. Mire qe skemi gje ne dore por te pakten mos flisni kot.

   1. F
    Fajn e ka SALIU

    Po qw per 97 ri i qete se nuk behet me. ata qe ben 97 sot i ke me leke te kapur me prona , hotele , biznese , kompani , i ke ne qeveri . Sot ata nuk e bejne me ate qe bende se shkatrojne pronat e tyre. Populli as nuk do dhe as nuk ben dot rebelime te tilla. Kujt ja kerkon policine ky popullit. Kane emra ata qe mbajne pergjejsi per performanc te dobet te policis. Edi Rama, Blendi cici, Muhamet Rrumbullaku, Gledis Nano.

   2. L
    Lini

    O komentuesi i mesiperm, je plehre qe nuk i duhesh as vehtes tende! Kaq. Ata si ti i vene zjarrin vendit ne te gjitha menyrat, si fizikisht si menderisht. Braçe, je nder te paktet qe ngre zerin me vend dhe aty ku duhet e kur duhet! Bej cdo gje qe ke ne dore te besh brenda kapacitetit administrativ.

    1. S
     Studenti 1

     Bravo Erion, me të vertet qe zjarret jane të qellimshme, në shumicen e rasteve. Prandaj policia e shtetit duhet te zbuloje autoret e vënies se zjarreve. Situata per perkeqsohet nga dita në dite. Stop zjarrvenies kriminale!

     1. T
      Tomi

      Edhe kur te kercenon ky miu gjej vrime e futu. I rrezikohet ndonje biznes personal

      1. L
       Loni

       Doli edhe miu pusetave te qeverise, sa i peshtire je o gjalles primitive, kur ishe zv/ kryeminister te iku gjuha, apo edhe ti si majko kishe bere operacion dhemballen. Kur s'te japin per te lepir ndonje kocke ty fillon llapaqenien ti, kur te lepin ndonje gje rru urte si kone me bishtin perpjet. O zot kur do shporren keta tipa nga qeverisja e ketij vendi, keni 32 vjet o kerma nuk u ngopet o te babzitur, si nuk e lat te qete kete vend se e shkaterruat deri ne qelize. Zoti marte hak per te gjithe njerezit e thjeshte se po ju pine edhe pikat e fundit te fjakut. Ordinera.

       1. V
        Vini nga Tirona

        Erion Brace koqe kanari kam qe ne 1999 qe i them qeverise shqiptare dhe i propozoj zgjidhje per te redukruar zjarret ne pyje, me financime te komunitetit europian, ku ishte ti whepist berats qe te mbroje interesat e pyejeve shqiptare. Ik tall trapi. Me ata qe te besuan coten dhe te japin buke te hash, fshatar berati.

        1. L
         Lushnjari

         ....edhe po te vuri ne shenjester ky erion braçja.... o nëne o nëne......dhe te nesermen e deklarates braçja ka haruar se ka ca pune ne karavasta....

         1. G
          Gopi Zeqine(Zina) Sallakes

          Ky keshtu lef e bertet??? Ben kot se po te doje me postin qe ka i kish bo zap! Po i fut ndonje te bertitme dhe i ka votat ne xhep. Ka gjithe jeten deputet, qe kur ishte kalama e deri sa po plaket

          1. D
           Denis

           Ik o Erion puno e prodhon dicka nje here ne jeten tende se mbete Duke ngrene buke nga taksat tona me poste ne media sociale. Tere jeten ke punu ne shtet e i ke rene qylit. Na predikon si behen gjerat mire ne kete vend a thua se ske qen ti ai qe ka 30 vjet maj karrriges se pushtetit.

           1. k
            klemi

            Nqs nuk behet si ne turqi, ku presidenti urdheroj: kush ndez zjerre me dashje te pushkatohet, keshtu do te vazhdoje. Turqine nuk po e degjojme me per zjarre.

            1. A
             Arian

             Ik ore bo si çub.e ke mendjen me bo selfi

             Lini një Përgjigje