Ilir Meta premton: Në shtator do më shihni

8 Gusht 2022, 18:31Politika TEMA

Ilir Meta premton: Në shtator do më shihni

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta paralajmëron se po afron një vjeshtë përtëritëse për të gjithë Shqipërinë.

“Një vjeshtë ripërtëritëse për demokracinë në Shqipëri po afron”– shkruan ai ndërsa punlikon një video  në “Facebook”, nga fjalimi i tij  në Konventën Kombëtare të LSI-së, e cila ndërroi emrin në Partia e Lirisë dhe drejtimin e mori Meta.

Në këtë video, Meta shprehet se gushti është një muaj i mbushur me punë.

“Na duhet shumë punë duke nisur nga sot, duke vijuar përgjatë të gjithë gushtit, në mënyrë që të kemi një vjeshtë ripërtëritëse, për demokracinë, për llogaridhënien për Shqipërinë, për të rinjtë e saj”- thotë Meta në video.

59 Komente

 1. k
  k

  O fshatar injorant hajdut i korruptuar,dorëzo gjënë e vjedhur popullit.

  1. j
   jevgu

   O Metaj ik ore qifsh veten me gishta

   1. Z
    Zagali

    Degjoni o njerez! . Ne shtator,merni nga nje cope llamarine dhe vereni te bytha se Ilir Metes i eshte fryjtur keq dhe do qij ke do qe t'i dalin para. Do bej namin ai dhe ruhuni.

    1. Z
     Zagali

     Degjoni o njerez! . Ne shtator,merni nga nje cope llamarine dhe vereni te bytha se Ilir Metes i eshte fryjtur keq dhe do qij ke do qe t'i dalin para. Do bej namin ai dhe ruhuni.

    2. S
     Soreto

     Ketij mund ti thuash pa frike "Rret Ilia"

    3. S
     Shqiptar

     Do na rruash topet o KUSAR dhe SPIUN i ndyr

     1. B
      Boston

      I koruptuar dhe hajdut te them se shoh vidiot e tua origjinale….. per vrases shpresojme ne vjeshte te te shohim perseri me ze e figure.

      1. A
       Aleksander

       Ishalla nuk te shohim ma kurr. Nuk na merr madhi per ju dhe nuk te japim vota ty. E kupton metaj?

       1. PUNË MADHI .

        Gushti është muaj pushimi , jo pune , ky ka rëmbyrer kazmat e lopatat , kosoret e sfurqet e po punon , në vjeshtë , bëhen LAKRAT e PRESHTË , atehere fillon puna !

        1. P
         Pero

         Per mua I.Metaj eshte puntori më i palodhur, për të vjedhur dhe mashtruar Na udhehiq, or kumandar, drejt hajdutllëqeve të reja

        2. H
         Hoxha

         Akoma di te mbani gropen,ku n'a keni futur ne shqipetareve? Keni 30 vjet qe,c'fare nuk i kemi bere ketij populli! Atdhetaret e mi t'u behemi bllok ketyre hienave!

         1. L
          LORA

          ,,,ripertritja e kusarve ,vrastarve dhe antishqiptarve te perbetuar,,,,!!!!!!

          1. L
           Lola

           Do te shohim tek 7 penxheret.

           1. T
            Te fala Mones

            Shumica e shqiptareve kane zgjedhur kutine e votimit si trekembesh per ekzekutimin tende e sojit tuaj politikisht! Do t'jua rrasin sa kemba!

            1. S
             Spiuni I.M

             Haaaa spiuni M.I po ik mo burre kurrve kush te llogarit ty mo pijanec ti se shpejti do maresh non grata ti je spiune vrases vjedhes i korruptuar me ty Rama del ne pensione kryeminister

             1. X
              Xoni

              Sikur ne fillim do ta shihnim ne korrik pastaj ne gusht dhe tani ne shtator .Ishalla e shohim pas hekurave!

              1. D
               Drejtesi

               S'je vexse nje kerme.qe po vjen erë.karshillek shko e bej ne. Cepan se ne Tirane te tredhin.lakun e ke gati .ka ik koha e presioneve.

               1. L
                Luani

                ..tani as robi as zoti stë bëjnë dotë dermanë..!!

                1. A
                 Alban

                 Gopin e sateme..

                 1. C
                  Coli

                  Ik or surrat Majmun

                  1. X
                   Xha Braho

                   SA GJERA DO NDRYSHOJNE DERI NE SHTATOR PER TY O SPIUN…

                  2. S
                   Shqiptari

                   Po pse jo tani apo do shijosh njeher Lalzin.

                   1. Çekiçi

                    Në shtator populli pret qe SPAK ta burgosë Ilir spiun hajnin faqeziun dhe Sali kriminel Karagjiqin vrasesin e shqiptarve në monizem dhe në demokraci Kete e presum në shtator o Ilir hajni

                    1. p
                     pjeter

                     Patjeter Like!!!pas shtatorit,kur? Ne tetor? Apo me mire nga viti ri?? viti i ri kesmet i ri Like!!!

                     1. Çekiçi

                      Në shtator Salen dhe Ilirin do i shofim te prangosur Kjo është deshira e 90 perqind e shqiptarve qe e dojnë Shqiperinë shtet normal

                      1. F
                       Fjala ime

                       U ka dhene nga nje telefon dhe u ka premtuar qe do ti çoje ca dite ne bordellon e Jal--it Vuno qe keta i thone Himare, te rinjeve dhe ata çfare humben?! Qejf o qejf tere naten njeri mbi tjetrit dhe baballaret dhe nenat gezojne se si trabokujt perçitin ftujat. Kjo eshte partia e lirise=çthurje.

                       1. K
                        Koli

                        Ke qysh 91 qe i ke provuar te gjitha Karriget.Ti dhe Saliu jeni me te vjetrit per vite ne politiken tone.Nuk ke punuar nje dite ne jeten tende,vetem vjedhje,gjoba,vrasje,kercenime,te gjitha i ke bo.O ky popull eshte Idiot fare,qe Kokekatrore si pune jote amoma japin Mend,or ti je nje Birkurve shume i zgjut,qe e di ku i dhemb me shume Idiotit popull.Kur ti dhe Sala do jeni jashte politikes,atehere Shqiptaret do shohin nje dite te Bardhe.Me njerez si ti dhe Sala,ke te drejte,Era Zjarreve po vjen,shkatrrimet,hedhje ne ere te shtyllave,te gjitha po vine.Byth te forta or Popull.

                        1. A
                         Arjnan Cani idiot i lindur.

                         Tani ky spiuni i Sigurimit eshte shume i zene se po mer ca keshilla nga Faro si spiun i vjeter me eksperience.I djeg bytha Like hajdutit se ne shtator Parlamenti do votoje ligjin per hapjen e dosjeve te spiuneve te Sigurimit te Shtetit dhe kujton se po tremb Parlamentin me bucet qe ka hedhur ne sulm si Bilushi i tij Blushi , Bushatin familje spiunesh me rang te larte me kusheririn e tij Gimin koqen e puros dhe ndyresirat e yjera te medias se familjes bandite , spiune , hajdute Meta.me keto kercenime mund te trembesh vetem SPAKUn qe paskan qene te tredhur pa filluar punen .

                         1. S
                          Shqitari

                          Ne shtator behu gati te dalesh nga politika me ligj si spiun.Te qofe rruga mbare

                          1. P
                           Prokurori

                           Si është e mundur që një shpellar dhe një lopçar të mashtrojnë kaq gjatë një komb të tërë?!!!…. I kanë kapërxyer rondshëm të gjitha nivelet klasike të vjedhjes aktrimit,falsifikimit dhe mashtrimit.

                           1. E
                            Evisa

                            Zoti Meta! Siç besoj se e dini, pas mbarimit të vitit shkollor këtu në Amerikë nxënësve dhe studentëve u rekomandojnë se cilët libra duhet të lexojnë gjatë pushimeve të verës. Nën këtë shëmbull, do të ishte mirë që ju, jo t'u rekomandonit, por t'a detyronit anëtarësinë tuaj të "Partisë së Lirisë" të lexonin gjatë muajit Gusht librin frymëzues bolshevik "Si u kalit çeliku" të Nikolai Ostrovskit. Kjo do t'a përgatiste masën e anëtarësisë të ishte e gatëshme për t'u derdhur si llavë vullkani kundër këtyre sundimtarëve që, ndryshe nga ju kur keni qënë në pushtet, po e rrjepin të gjallë këtë fukara popull. Mezi po presim që të vijë shtatori dhe nën udhëheqjen tuaj të ndritur, duke mbajtur lartë pishtarin plotë dritë të lirisë, " me qetësi dhe dashuri" të ndiznim flakën e revolucionit në këtë vënd të zhuritur nga dëshira për "nder dhe drejtësi".

                            1. A
                             Anonim

                             Mir do ishte ta rekomandoje te lexonte dostojevskin idjotin.

                            2. L
                             LSI - isi i zhgenjyer

                             Po ne vjeshte do shpallet "NON GRATA", do dorzoje gjene e vjedhur dhe sidomos floririn e Krrabes, pastaj do futet ne riedukim per 25 vjet

                             1. S
                              Sul Korriku

                              Ky nuk ka punuar tere jeten, po kerkon te punoje ne gusht! Megjithese ky koqe pune quan vjedhjen keshtu qe, me te veten, mund te kete te drejte.

                              1. z
                               ziguri

                               Ne shtator e ke te sigurt dekoraten NON GRATA....

                               1. F
                                Faiku 2

                                Nuk thotë dot: Ika në pushime .... Eja në shtator o vemje. Vjen vetëm për para

                                1. V
                                 Viçidol Çepani.

                                 Ik ore spiun,sapun,majmun në shtator je me pushime në Reç,prandaj po punon tani qeni i Sharrit.

                                 1. A
                                  Aron

                                  Ne shtator do shohim tetem ne valle.

                                  1. B
                                   Bardha

                                   Ne shtator do hash mut do te djegun tera ndertesat e vjedhura ,familja ma e ndyte e Shqiperise

                                   1. S
                                    Shqipëtar!

                                    Ajo që kemi parë në (de)personalitetin tënd është MULTIDIMENSIONAL NEGATIV, së fundmi U SHTUA “profesioni” spiun?! Çka mbetur tjetër të tregosh?!!!

                                    1. L
                                     Larry

                                     Cfare ke lene pa bere dhe s'e ke bere deri tani ne kaq vite karriere? Me shume para?

                                     1. t
                                      tony

                                      Ti do te hash mutvse nuk je ngopur akoma se ne shtator do te shkosh oas hekurave ok dote vije nongrata si e ( babes) tat ok prandaj ha te jesh i ngopur

                                      1. a
                                       anti anarkisiti

                                       Mos ha shumë ... se kërkushi nuk je. Veç një hajn e kriminel ordiner. Në shtator presin që të jesh pas grillave.

                                       1. A
                                        Albi

                                        Zhduku funderrine; spiuni I felliq.

                                        1. T
                                         Tomi

                                         Edhe spiun edhe hajdut, po ku ke goje me fol ti mor hajvan

                                         1. N
                                          NUK KE PA GJE,AKOMA

                                          Ne shtator,ky bashke me ndrikullen,i bejne gojore Ed Rames,neve te tjerve,na rrun bolet,Amerikanet e tredhin,dhe meqenese ne fund te vitit i përfundon mandati,Krajës,para zgjedhjeve,ky zotëria merret i pandehur,per akuzat publike qe i ka bere Saliu,Saliut i hiqet mandati i deputetit,si "Non grada,si spiun i dyfishte,si vrases,si trafikant,si hajdut,trafikant",dhe ky vend bie ne qetsi

                                          1. S
                                           Sokrati

                                           Popullit i plasi menderja per te pare ty dhe pleherat rreth teje! Qerohuni! Jeni te paafte, llafazane, hajdute, grindavece, karrieriste, manipulative, harbuter, injorante me te gjitha te zezat... Po, duam tu shohim ne burg! Kaq mjafton!

                                           1. G
                                            Gopi Zeqine (Zina) Sallakes

                                            Te kane rene breket?? Se ishe spiun muti o Metaj?? Na ke çuditur!

                                            1. T
                                             Tani5445

                                             Dmth i bie qe ne muajin Shtator te perdor Viagra, qe te zgjas sa me shume mbajtja ne goje qe do me besh. Mezi po pres

                                             1. B
                                              Boll te ka ecur kungulli neper uje. Ka ardhur koha

                                              Ne Shtator? Po. Ne Shtator nje “non grata” shoqeruar me nje pale pranga te modes se fundit dhe nje biruce ne Reç me pamje nga Mali i Dajtit.

                                              1. Como

                                               Like hajduti ne shtator do tu haje mutin te gjith shqiptareve kurse edit do marrin nje bige ti rruaj bolet.

                                               1. m
                                                mona

                                                Banditit dhe hajdutit ju dogj zemra për demokraci. O Ilir Metaj. Edhe bombë atomike të prodhosh ti në shtator, prapë vula e turpit si spiun i sigurimit do të shioqërojë gjithë jetën.

                                                1. h
                                                 hajdar komplet

                                                 spurdhjak, merr ndonje sfurk nashi.

                                                 1. f
                                                  fati

                                                  Ne shtator shpresojme te shofin ne banken e drejtesise o kriminel.

                                                  1. J
                                                   Jari

                                                   Do ta shohësh veten te 7 penxheret tu kap sapunin o Like Floriri, kush të vjen mbrapa ty; Brisilda e Fidel Y, Peço Vasili apo ai Blush Bibilushi që të vjen mbrapa ty, o Like do hapen letrat edhe në të Sëmës do shkosh o injoranti i Çepanit. Farë e keqe, Jazëk.

                                                   1. Z
                                                    Zami

                                                    Spiun, hajdut, katunar kokebole, vohuninir shqiptare qijani kurven jeti spiuni hsjdut dhe non-gratas krimibelit Berisha

                                                    1. v
                                                     vlonjatet

                                                     Cifti Meta,me I ureteric I shqiptareve Hajduter,kriminele,,gjithe te keqijat I keni sjelle ketij vend I per 30 vjet shporruni dhe mos dilni me ne TV se na vjen per te vjelle nga ju njerez te peshtire

                                                     1. N
                                                      Njëri nga Skrapari

                                                      Çfarë do bësh do nxjerrësh Monën duke bërë striptizëm. Ik ore idiot se po na Çani b....n me këto kërcënimet tuaja. Ik zhdukuni nga skena politike më gjithë atë kriminelin e foltores se jeni për të trembur jo fëmijët por edhe gomerët

                                                      1. T
                                                       Trotski

                                                       Ky Edepsez ngjan me ate Herifin ,qe po kalonte pyllin naten dhe per te larguar Friken kendonte Kenge Partizane.Rri urte o Like Hajduti se ti te Ha Mune Ik e mbyllu bashke me Baxhellen para se te shkosh ne Hapsane.

                                                       Lini një Përgjigje