Deputeti anglez bën deklaratën e papritur për shqiptarët, Kreshnik Spahiu: Me asnjë komb nuk sillen kaq poshtërsisht

8 Gusht 2022, 15:05Politika TEMA

Deputeti anglez bën deklaratën e papritur për shqiptarët,

Media britanike DailyMail ka publikuar një raport sekret të ushtrisë britanike, që zbulon se 40% e emigrantëve që kanë kaluar me gomone janë nga Shqipëria.

Rritjeje të numrit të shqiptarëve që përdorin gomone për të hyrë në Britani ka bërë që deputetët anglezë mbrëmjen e djeshme t’i bëjnë thirrje ministrave që të dyfishojnë përpjekjet e tyre për të deportuar emigrantët në Ruandë.

“Është e qartë se shumë shqiptarë që vijnë në MB me varka të vogla nuk po ikin nga lufta apo persekutimi, ata janë emigrantë ekonomikë. Ky është një kriminalitet flagrant dhe nënvizon urgjencën për të vazhduar me Ruandën dhe skema të ngjashme”, tha ai.

Tom Hunt, deputeti konservator për Ipsëich, tha se shifrat “vërtet hapëse theksojnë pse është kaq kritike që qeveria të fillojë dhe të prezantojë Ruandën si skemë”, duke shtuar:

“Duhet ta çojmë deri në fund këtë farsë. Legjislacioni për të realizuar skemën e Ruandës duhet të jetë në krye të “tabakasë” kur Parlamenti të kthehet pas pushimeve verore”.

Mirëpo pas kësaj deklarate të deputetit britanik ka ardhur reagimi i fortë i ish-kreut të Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Spahiu shkruan: E papranueshme dhe shkelje flagrante e drejtave dhe lirive themelore të njeriut .

Me asnjë komb nuk sillen kaq poshtërsisht…..

82 Komente

 1. D
  Drejtesi

  SHUME MIRE BEN QE NA TREGON TE DREJT AT E NJERIUT, POR SHQIPETARET KANE TREGUAR VETEN QE JANE NGA ME TE POSHTERIT.

  1. T
   Taulant

   Fol per veten tende mos i pergjitheso gjerat plehr.

   1. S
    Sali Ram Berisha

    "Taulant", shume drejt ka thane "Drejtesi"-a, veçse duhet te theksonte se "Taulant"-rit dhe veçanerisht MALOKET, ja kan ul koken Shqyptarve.

    1. T
     Taulantja

     Ti Taulanti I motres je nga plerat e qelbura te ktij vendi. Pershendetje nga motra ne Milano , gruaja ne Venecia dhe Mami ne Firence. Hallall leket o pederasti motres

     1. J
      Junanistan

      17:24 pm:::O gojore e burdellos se janulles o kerme mongolojevgjitepontiocobanocifutevurkaro “grek “:::lexoje moj pashaport gjarperi se cfar shkruajne gazetat Amerikane ne vitet 1910-1940:::::::::::: «Dillingham Commission Report» του 1911, οι Έλληνες χαρακτηρίζονται ως «άνθρωποι αμόρφωτοι, χωρίς ευγενικούς τρόπους, με ονόματα και συνήθειες παράξενες και με μια γλώσσα ιδιόρρυθμη που ούτε καν ομοίαζε με την κλασσική ελληνική γλώσσα, ενώ το χρώμα του δέρματός τους ήτο μελαμψό, και, εν πάση περιπτώσει έδιναν την εντύπωση ότι επρόκειτο περί κατωτέρας ποιότητος ανθρώπων οι οποίοι δεν ηδύνοντο ποτέ να ανέλθουν ποτέ εις το επίπεδο των άλλων :::::::dhe me poshteruesja qe nuk kam lexuar apo degjuar ndonjehere per ndonje rrace apo komb eshte kjo::::Nje pike gjaku e nje Amerikani,,nuk krahasohet kurre me gjakun e te gjithe mongolojevgjitepontiocobanocifutevurkaro “grek “ në te gjithe boten,,shume poshteruese e pabesueshme,,,,,,,,«Μια σταγόνα αμερικανού αίματος αξίζει περισσότερο από το αίμα των Ελλήνων όλου του κόσμου».

    2. Q
     Qeveria shqiptare duhet ti ndaloje keta perverse q

     MB dhe Europa eshte mbushur me filth (plehra) nga Afrika dhe Arabia, qe ju perdhunojne vajzat e tyre dhe i hedhin ne ere me shperthime. Shqiptaret kane qene te mbyllur per nje kohe te madhe dhe kane deshire te punojne dhe jetojne ne kushte me te mira. Shumica jane punetore dhe njerez te ndershem. Por keta maskarenj nuk shikojne statistikat. Eshte nje poshterim i papare nga nje komb i degjeneruar deri ne kocke. Nese keto deklarata apo raporte sekrete jane te verteta qeveria shqiptare duhet te ngreje zerin qe te parandaloje keqtrajtimin e popullit shqiptar. Keta maskarenj, qe s'iu kemi bere asgje jane populli qe i urren shqiptaret me shume se kushdo tjeter, pas serbeve, sigurisht. Por as serbet nuk kane menduar qe t'i cojne shqiptaret ne Ruanda, i groposen ne varre masive. Mendje perverse. Ku eshte diversiteti dhe barazia qe po e proklamojne kaq shume keta sumshpartalluarit. Apo diversiteti duhet mbushur me bythezinj qe t'iu pallojne vajzat e tyre. Mbeturina dhe ndyresira raciste. Dhe ne krye te kesaj fushate poshteruese eshte deputetja me origjine nga slam dogset e Indise, filth (plehre) indian.

     1. T
      Taulant

      Jane niperit e Churchillit te cilit gjenerate e re po ia hedh statujat ne Tamiz si rracist qe ishte.

      1. X
       Xyz

       Te lexova duke menduar se po sqaroje pozitivisht. Po u zhgenjeva. Ti shaje dhe na tregoje kush jane anglezet dhe se ne jemi me te fisem. Mendoj se ata qe kalojne kanalin me gomone jane trafikante qe u marin leke hallexhinjve, si ata qe dikur ngisnin gomonet nga bregdeti jone drejte italise. Aty ka trafik dhe krim. Per ta nuk aplikohen te drejtat e njeriut.

      2. P
       Propagande e ndyre anti-shqiptare

       Daily mail, ka qene ne duart e hebrenjve qe 100 vjet, tashme. Hedh vrer anti-shqiptar, pa mbarim! Kerkojne ta kthejne MB ne nje plehre me Afrikane, Arabe, dhe Indiane, nuk ju pelqejne racat e bardha te vijne ne Europe apo Amerike si shqiptaret. Amerika i ka hapur kufijte ndaj latinove dhe cdo muajn hyjne ilegalisht 200 mije persona. Ka axhenda njerez. Shikoni Europen dhe racen e bardhe europiane, eshte kthyer ne minorance nga afrikanet, arabet dhe indianet e pakistanezet apo bagngadeshasit qe i kane pushtuar. Ne nje dekade Europa e bukur dhe kombet me te zhviluara te botes do te kthehen ne slam dog-se, tamam si ne Indi ku i hane e lepijne mizat gjithe diten.

       1. G
        Greku me shume emra ben propagande anti-shqiptare

        Shikoni kete ndyresire greke, arap i felliqur, qe perdor shume emra dhe ben propagande anti-shqiptare ne keto diskutime. Pftuu bythezi i felliqur! Ha petlla te Janulles dhe ben komente nga bodrumert e Esfalise. Qelbesire arabe!

        1. D
         Dakord

         Ja ti drejtesia sapo e vertetove qe ka shqiptare te poshter. Epo pyll pa derra nuk ka e ti je nje derr.

         1. Z
          Zvernec

          Nje shqiptar komshi me e pas e sigurt qe do kesh probleme imagjino e gjithe lagja me shqiptar, njerez problematik.

          1. S
           Spak

           Jane plehrat e Saliut qe po largohen nga Shqiperia! Ne mes te tyre ka edhe hajdutedhe kriminele!

          2. J
           John Qelbashi

           I konkurojme, prandaj na e kane friken.

           1. M
            Monopol

            Po po. Kur te kesh dhe ti listen e shkencetareve, shpikesve, çmimeve nobel, shkrimtareve, artisteve, politikaneve, gjeneraleve, universiteteve, ligjeve dhe nivelit te jeteses mund t i konkurrojme. E vetmja qe qe po bejme eshte dergimi i kundraligjshem i ca mjeraneve qe te kryejne aktivitet kriminal ne Angli. Dhe nuk jane budallenj te paguajne taksa teper per te mbajtur ne burg keqberes te huaj.

            1. J
             John Qelbashi

             O miku! Ne 1800 Anglezet vinin ne Mesdhe per punet e tyre dhe mesonin Turqisht meqe ishte fuqia e kohes. Pastaj befasoheshin se te merreshe vesh ne Mesdhe duhet te dije shqip se kudo ishin shqiptaret

            2. M
             MacGr

             Me qe populli anglez nuk eshte popull gjermanik por kelt i pushtuar 200 vjet nga fise gjermanike,plus vikinge,qe u imponuan gjuhen e tyre dhe anglezet e lane gjuhen e te pareve ku vetem ne UELLS e flasin,duhet te ndjejne nje afersi me shqiptaret,por jo.. Fiset kelte, ilire dhe greke jetuan nje perudhe afer njeri tjetrit dhe keltet migruan ne ishull. Por ANGLEZET e mbajne nen rrogoz prejardhjen e tyre. Keto ndryshime dhe ardhja e protestantizmit i coi shume perpara.Eshte per te ardhur keq por dhe arvanitasit silleshin me ne sikur skane asnje lidhje jo me keltet qe ikem dy mije e ca vjet me pare. Dhe ne e harrojme qe jemi pasardhes te fiseve fisnike aspak hordhive pushtuese qe erdhen nga lindja e larget biles bene dhe perandorine Osmane.

             1. J
              John Qelbashi

              nuk e mbajne te fshehur. Mnje ish minister i mbrojtjs se Anglise kur vajti ne Kosove u tha qe genet i kam prej kendej

              1. n
               nje shqiptar

               more po shqiptaret paskan bere gjithe boten, po nje cope Shqiperie nuk e bene dot

               1. n
                nje shqiptar

                more po shqiptaret paskan bere tere boten,po nje cope Shqiperie nuk e bene dot

              2. ?
               ?./

               Ndofta asnjë komb nuk bën kaq shumë krime dhe nuk shkel ligjet e vendit pritës sa shqiptarët. Jemi numri 1 në botë përsa i takon emigracionit si dhe për numrin e kriminelëve në raport me popullsinë!

               1. F
                FGG

                Sakte! Ky lloj reagimi ndaj nesh eshte i merituar. Eshte e kote te besh patriotin ne cdo rast.

                1. D
                 Dakord

                 Askush nuk po ben patriotin. Thjesht nuk eshte e nevojshme te behet lajm. Mendoj qe jane kosovare qe gjithmone thone jemi shqiptare kur kapen

                2. L
                 Laj gojen me sapun ti grek i qelbur!

                 Ku i di ti grek muti se sa krime bejne shqiptaret? Mos ke gje statistika? Apo shqiptaret te kane bere motrat dhe grate tuaja ne Greqi dhe i ke marre inat!? Perse perhap propagande anti-shqiptare ti mut i zi greku!? Pftuuu rrace e poshter arapistani!

                 1. D
                  Durrsak

                  Shqiptret ne angli zakonisht skane lsur nam te mire lor qe kur u dynden cecenet reputacioni u dhje fare

                 2. B
                  Bojaxhiu

                  O Niku Semit , o yll I shuar I politekes shqiptare. Shkollen e mesme e mbarove naten se te Petro Nini ngele ne klas. Hajd tung o kosovar I vogel. Shko futi nje boje flokeve

                  1. P
                   Piktori

                   Pershendetje Bojaxhiu!Dhe Nik lepiresi I vazhdoi ngeljet ne klase ne juridik.Si bythlepires I Vojo Spahiut dhe Fatos Nanos,qe e lane ne klase ne vit te pare e te dyte.Njeri lepires pa shtylle kurrizore.Vdes per pak fame dhe pushtet kembeshtremri.

                   1. L
                    Loni

                    ???????? ky eshte nje mi pusetash me keq se ai miu tjeter i padroni me xhakete roze, erion brace, qe llap gjithe diten kur nuk i hedhin te lepi ndonje kocke

                   2. T
                    Taulant

                    Po Gjermania Italia etj pse kerkojn te marrin mijera te rinj nga Shqiperia per ti punesuar ne vendet e tyre. Jo vetem mjek e inxhinjier por keto vende po marrin edhe muratoret e berberet. Greqia perfundoi ne krize qe kur nuk ka me fuqi punetore te lire nga Shqiperia.

                    1. T
                     Tamam

                     Po po, po i marrin me zor, madje! Dynjaja dun me shku n Angli po jo re vlla, i merr italioni si pras m thes ne i hyp m vapor me detyrim! M pelqen kjo prralla, do ja tregoj kalamojve

                     1. L
                      Loni

                      ???????????????????? gjithe bota ne lufte per te mare rracen e paster ariane te vendit tone , qe jane ne te shumten e rasteve " dhi e zgjebosur bishtin perpjet ", Me komentet ketu tek tema shtyne vape keto dite se plazhin na ka thene babloku duhet te kursejme naften.

                    2. S
                     SHQIPTARI

                     Eshte e ulet e poshter e felliqur,por e vertete qe ne snje shtet tjeter bashkombasi nuk fyen kaq ndyre bashkombasin,shtetin apo qeverine e tij.Mos harroni se ishte Kurva Angli.France bushtra Rusi putana e Turqi karakurva shtetet qe kane coptuar vendin tone e duan te ha heqin nga historia.Ishin keto shtete kurva qe nderruan emrin e gadishullit nga Ilirik ne Ballkan.Mos i harroni o popull loqe kurre keto poshtersi qe na jane bere

                     1. E
                      Emilio

                      Qenke i cik rrot cari zotrote.

                      1. k
                       k

                       Për kombin më të poshtër, fjalët më të poshtra.

                       1. K
                        Kapterri

                        Qingji i urtë pi dy nëna. Shqiptarët as tek nëna e vet nuk dinë ta pijnë. Prandaj na "duan" kudo që jemi. Për llafe jemi të mirë. Për të respektuar vendin mikpritës jo.

                        1. M
                         Mi6 associate

                         Ore ti Hajduti i Kshillit te Larte te Drejtesise ku i morre parate qe jeton jashte o hajdut,qe na beje dhe Trimin me gomone gjoja do vrisje gjithe greket afer Sarandes dikur,ti je nje kelysh tyrk qe te paguan Gyleni ,Shqiptaret bejne nje krim qe denohet pra hyjne ilegalisht ne angli ,shumica paguajne grupet kriminale qe ti kalojne ne angli me punesim ne shtepi Bari kjo dihet,burgjet angleze jane plot me Shqiptar.pse nuk thua te verteten po ben Laicitet.Vjedhin,droge,prostitucion,cfare te kete zili nje banor anglez nga nje shqiptar.ja nxin emrin Kombit kudo .dhe politika i lejon qe parate e pista te behen Hotele ne kukes e vila neper shqiperi e larja parash …po te Mos vidhje ti Nano,Berisha,meta,Rama ndoshta njerezit do kishin me shume shprese te jetonin ne Shqiperi,tani me Media qe dominohet nga kriminela e nga Yje droge ,njerezit kujtuan se deti u be Kos.anglezi mbron ate qe i takon atdheun dhe kombin e tij.ti mbron xhepin tend dhe ben gam gam se je nje njeri Pa dinjitet

                         1. P
                          Pftuu qelbesire greke!

                          Propagande e plehrave greke, anti-shqiptare. Pftuuu qelbesire e arabise.

                          1. P
                           Ptu

                           Nje Turku cdo njeri i duket grek.po une jam Shqiptar por jo Qorr as memec.Qelbesire je ti qe ngateron fene me kritiken .ptu qelbesire turke ,ne jemi shqiptare dhe puro jo me callma as me qillota.Une jetoj 32 vite ne angli dhe e njoh realitetin me shume se nje trim cub hajn shqiperie si ti qe ja nxit emrin kombit.ti me cfare e nderon kombin,duke share greket evropiane ,ushqe njehere qytetaret e tu pastaj beni trim me boten o leckaman .

                           1. Y
                            Yxc

                            Të djeg e vërteta ë?! Dhe shfryn dhe shan si i marrë. Kur Shqipëria të mos ketë më plehra si ti, atëere vetëm do tëbëhet vend për së mbari. O ti me gene turke në bythë!

                           2. J
                            Ja ke fut kot plako

                            Shkelje te drejtes se hyrjes ilegale? Pse jane kufinjte dhe forcat kufitare?

                            1. c
                             cipini

                             Hyrjet ilegale jane te papranushme dhe sjellin me vehte vetem krimin pasi drejtohen nga grupe kriminale. Ky eshte nje realitet dhe nuk mund ta mbulojme me shprehjen.."te drejtat e njeriut". Si mund te jete ne te drejtat e njeriut trafiku ilegal i njerezve duke paguar mijra euro tek grupet e trafikanteve. Kush i ka keto para njerezit qe vuajne per buken e gojes?

                             1. L
                              Labi

                              Niku..Nikiiiiii.....shshtttt...se qelbem dynjane...andej,kendej..ne mal ne del...Nikuuu...zghidh cashtjet shqiptare...he xhan...mos ve gjoba ne Angli

                              1. L
                               Labi

                               Niku..Nikiiiiii.....shshtttt...se qelbem dynjane...andej,kendej..ne mal ne del...Nikuuu...zghidh cashtjet shqiptare...he xhan...mos ve gjoba ne Angli

                               1. T
                                Taulant

                                Jane keta deputetet Anglez te cileve po u hedhin statujat e Churchillit

                                1. Z
                                 Zyko

                                 Po beri status ky hajduti gjerat do te marrin rruge dhe nderi i shqiptareve do vihet ne vend.????

                                 1. S
                                  Se kombi une eshte prezantuar si komb kafshes dhe

                                  ...ku mjaft te kujtosh krimet me mostruose qe kafsha shqiptare ka bere Duke filluar nga nxjera e grus ne ruge per prostuticion deri tek vrasja makabre e djalit Angelz nga shoket e tije lezhian per nje Varese Flori.

                                  1. ?
                                   ????????????????????????????????????????

                                   Hajdeni ne Angli edhe shikoni sa Indian , Pakistaneze eshe Afrikane ka…Ata bejne me shume poshtersi edhe pislliqe se Shqiptaret…Mos flisni budalliqe kot, Shqiptaret thjesht po vijne ilegalisht, e jo qe jane te gjithe kriminele…Fajin vejani qeveriva hajdute qe kane 30 vjet qe vjedhin ate vend 24 ore pa pushim..

                                   1. K
                                    KK

                                    Ti ndihesh me superior nga keto kombe qe permend qe kur keshtu???? Keto kombe kane luftuar per angline dhe jane pjese e commonwealth dhe kolonive britanike.ti ishe koloni turke dhe sovjetike e kineze apo jo.Shiko kur u bene dhe pabuksit racista se Ke do lejojne anglezet ne token e tyre…ore Qelbet angline nga Droga dhe vjedhjet e vrasjet beni nje analize,pse keshtu,ne Greqi,greku i mutit,ne itali ,italiani i mutit,ne gjermani njesoj,tani ne angli kerkoni dhe Reston.ore e qelbet emrin e Shqiperise a jeni ne vete.Pa shkoni ne Turqi dhe beni ato qe beni ne evrope apo ne arabi a keni bythe.burracaker hajdute

                                    1. L
                                     Likja

                                     SHUM E DREJTE,SHQIPTARET E JERKOJN GJITHMON FAJIN TEK TE TJERETPOR NUK JA VEN FAJIN KURR VETES,SE JEMI POOULL RRUMPALLE,,ATE QE BEJM NE SHQIPERI KERKOJM TA BEJM DHE NE BOTE...SHTETET KAN LIGJET E VETA...DHE DUHEN RESPEKTUAR.NDRYSHE NUK JE I MIRPRITUR...NJESOJ SIKUR TE VIJ NJE MIK NE SHTEPI DHE TE FILLOJ TE SHKATERROJ SHTEPINE TENDE...DO TA NXJERRESH JASHTE DHE NUK DO TA PRANOSH ME...

                                   2. B
                                    Besart Biba

                                    Daily Mail eshte gazete extremiste e djathte.Perhere ka qene negative ndaj shqiptareve.Kush e pjerdh Daily Mail?!Lexo The Guardian dhe shqiptaret shihen gjithnje pozitive.Fuck daily Mail!

                                    1. F
                                     FCB

                                     Angline e qelben kuksjanet, dibranet, matjanet, gjithe Veriu i Shqiperise. Deputeti ka shume te drejte, horrit tregoju horr.

                                     1. F
                                      FCB

                                      Vlla gjej noj nick tjeter se ky eshte i imi, ka plot, pershembull te sygjeroj ta kesh patronazhist kurva.

                                      1. F
                                       FCB

                                       Po po,do ta kem parasysh veçse duhet me i mor leje lexhendes, Sal kurves, se ai ti ka njit çato 3 germa.

                                      2. A
                                       Anglezi

                                       Pse i ofendon njerezit kot? Vete jam nga jugu dhe jetoj ne Angli 20 vjet. Vertet disa jane bere me keqe se chavet e anglise por shumica jane shembull. Jane shume mire ne shkolle dhe jane te sukseshem ne punen qe bejne. Por per keta njerez nuk flitet kurre as nga media angleze dhe as nga ajo shqiptare. Ka shume pak krime qe kryhen nga shqiptaret. Vetem Londa eshte 17 milion dhe shqiptaret jane thjesht nje qime derri ne kete vende.

                                       1. F
                                        Fatos

                                        Jo po 70 milion, trap. 10 milionë max me gjithë rrethinat, mos flisni si tipik shqiptarë që I dinë të gjitha po s'dinë një mut. Statistikisht, shqiptarët zënë një pjesë të mirë të të burgosurve, hapni internetin dhe verifikoni. Nëse kjo masë vihet në krahasim me etninë/prejardhjen, zëmë vend të parë. Shumica e këtyre karave janë nga Veriu, ju pëlqen apo jo, smë intereson. Pastaj, se cfarë janë ata që vinë me gomone... nuk e di as ti as unë, por si që paguanin 5mije e tani paguajnë 22 mijë pound për të kaluar me kamion, ngaqë janë shtuar sekuestrimet dhe arrestimet e grupeve trafikante. Lexoni rob zoti se në internet I keni të gjitha, ngelët duke i bërtitur njëri-tjetrit e vënë fajit të gjithëve me përjashtim të vetes.

                                      3. T
                                       Totololi

                                       Se jemi me te poshterit. Kudo ku shkojme, vetem vrasim, perdhunojme merremi me droge. Rrace e keqe. Kush shqiptar justifikon shqiptaret neper bote, ose merret vete me pislliqe ose ka njerez te aferm qe merren me pislliqe.

                                       1. F
                                        FCB

                                        Pas reagimit te Nikut Parlamenti Anglez ndryshoi qendrim. Gazete fshatare .

                                        1. P
                                         Para Laci

                                         Arsyeja kryesore eshte Brexit. Shumica e atyre qe votuan per Brexit ne 2016 jane rracista. Brexit deri tani nuk ka pasur asnje benefit. Economia dhe Pound eshte me e dobet sesa ishte para 2016. Partine Konservative we eshte ne pushtet e kane rrembyer pjesetaret e tyre te extremit me te djathte. . Asnje premtim qe u be para se te votohej per Brexit nuk eshte mbajte. Pervecse premtimit qe tani do I bejme ligjet vete, cdo premtim tjeter ka qene rrene be bisht. Ngaqe nuk ka ndonje lajm te mire nga Brexit, gjeja tjeter qe mund ti beje Konservativet te mbesin ne pushtet eshte te fajesojne emigrantet per cdo gje. Gje, qe do kenaqte gjith rracistet e Britanise. . Gjithsesi shumica e njerzeve po e shohin se Brexit ishte ekonomikisht nje vete-vrasje. Britania ka 66 milione banore. Shumica donin te qendronin ne BE por gjithsej votuan 33 milione njerez: 16 milione votuan te qendrojne ne BE dhe 17 milione per Brexit. . Perderisa kjo qeveri te vazhdoje te qendroje ne pushtet keto komente do jene normale. Nuk ka shume democracy ne Britani. Qe nga lufta e dyte boterore, Konservativet kan qene ne pushtet 70% te kohes ndersa Labour (Partia e punetorit) 30%. Aleancat mes Partive jane shume te rralla qe do te thote se shumica e njerzve qe mbeshtesin parti te tjera nuk kane rruge tjeter por te votojne per konservativet ose Labour sepse partite e tjera nuk kane shans te marrin pushtetin. Nga nje ane Britania me konservativet eshte si partia punes se Shiperise… Gati gjithmone ne pushtet:)

                                         1. E
                                          Emigranti.

                                          Kreshnik. Sepse asnje KOMB nuk sillet kaq POSHTERSISHT sic sillen Shqiptaret ne Bote. OH SA TURP ME QEN SHQIPTAR.

                                          1. Y
                                           Ylli

                                           Anglia na sheh me posheterim,sepse ne I lejuam vetes qe te na trajtojne amerika e Anglia me europen si koloni. A nuk hidhen gjithe plehrat e iranit e botes ne shqiperi? A nuk bejn ligjin ambasadoret amerika ,anglez e gjerman te ne? Ather CA prisni,se duke I lepi bolet bidenit e Johnson ramushi Jone,ata do na trajtojne me miresi? Jo ore jo,ashtu na sheh gjith bota se e dine qe NE do ulim koken para tyre. Prandaj ata sna kane lene te bejm shtet,se Nuk ju duhet nje qeveri e demokraci e fort ne shqiperi. NE jemi I vetmi vend ne bote,qe trajtojne shume mire te huajin,e vrasin njeri tjetrin per nje vije uji. Bill u ndiem inferior ndaj ketyre kurvave te amerikes e Europe's bashke.

                                           1. L
                                            Luli

                                            Lere mo krenarine boshe. Nuk ta ka fajin bota qe krijove shtetin i fundit, se krijove dot se je marre perhere me delet. Dhe tani qe te ndihmojne, nuk i degjon. Anglia ka qene mbretri para 1000 vitesh. Dokumentin e pare te te drejtave te njeriut e kane bere anglezet, para 700 vitesh, o Toc. Lerini pordhet, mos shani, mos u mburrni, po degjoni e mesoni. Ne evrope, anglezet jane qytetare, ne fshatare.

                                            1. B
                                             Bariu 1

                                             Ke fol bash si Enver Hoxha…. Ti mendon se fshati Shqiperi me 2 million veta mund te bej me koken e vet?! Beje,beje dhe do e shohesh se ku te vervit USA dhe te tjeret. Spo ia dalin shtete me te medhenj dhe me te pasur dhe do ia dale Shqiperia.(Mos turbullo ,”te pastrosh “,thone kinezet . Babe Saliu do ta kete pelqyer kete Yll!

                                             1. F
                                              Fajin na e ka Bota

                                              O Ylli me pese cepa, propagandist I Partise se Punes. Bota na i ka “ Fajin” qe Ne , shkaterruam e vodhem gjithe pasurite kombetare, qe shitem gjithe sherbimet tek privati( se gjoja nuk I menaxhojme vet, kur cdo biznes eshte bere monopol, dhe nuk ka konkurence, ku behen ligje me porosi vetem per te vjedhur, qe nuk vine investitor te huaj, si ne ( Maqedoni) te pakten se ne u vendosim gjobe, dhe po te shkojne ne gjykate,nuk perfillen, qe bere Universitete private ku disa mesues dine me Pak se nxenesit dhe pronaret ,ju vendosin Notat qe “ Meritojne”, qe Bujqesia e Blegtoria po shkaterohet, subvencionet e pakta,nuk dihet ne Doren e kujt shkojne. Arritem deri sa dhe plazhet Ti bejme 90% private , ne emer te biznesit, ku firmen e vendos Ministria.etj,etj. Vazhdo me shoket ne kete menyre, sepse edhe femijet e tu , do te largohen. O Ylli, thote Populli : Iriqi , do Ferre ,per te fjetur. Rikthim krenar por I ……

                                              1. F
                                               FGG

                                               Si mendon ti Ylli tja lepijme bolet Putinit, Vucicit apo Erdoganit ? Apo te ruajme sovranitetin dhe te hedhim valle ne gojen e ujkut si ne kohen e Dulles dhe tja lepijme Saliu ,Metes dhe Rames. Boll me keto stigmatizime dhe racizma ndaj te tjereve se nuk na e kane fajin vendet pritese pse shqiptaret gjenetikish nuk dine te ndertojne shtet dhe si shoqeri ti bejne vend vetes. Shikoni Izraelin dhe merni shembull. Nje popull historik me nje unitet te habitshem. Kur shqiptaret te clirohen nga marazi qe kane brenda, inati, egersia , histerizmi ne gjykim, nevoja fshatareske per te rene ne sy, deshira per tu pasuruar shpejt dhe pa punuar, mungesa e vizjonit afatmesem dhe afatgjate te veprimit ( dhe ketu e kam fjalen per individet ) dhe kur vendin e ketyre ta zeje dashuria, bonsensi, bashkepunimi, atehere dhe mentaliteti dhe mendimi i te tjereve ndaj nesh do ndryshoje per mire. Shume shqiptare te ndershem e bejne kete por imponimi dhe egersia e te pareve nuk lejon qe shembujt e mire te spikasin dhe te bien ne sy. Diskriminimi nqs keni deshire ta quajme keshtu ndaj nesh nuk eshte as racor as fetar dhe as ekonomik por KULTUROR ! dmth nevojitet ndryshim ne Tru.

                                              2. E
                                               Ergys

                                               te drejte kane anglezet Ne Angli ka shkuar komplet malokeria dhe ata jane kafshe fare

                                               1. E
                                                Ed

                                                NUK NA I THE ARSYEN PSE ? TA THEM UNE ARSYEJA JE TI ME SHOKET ALEATET OSE VELLEZERIT TEND SLI SERBI DHE ILIR MUTA QE JOVETEM E SHKATRUAN KETE VEND PO AS DUAN TA LENE TE SHKOJE PERPARA.

                                                1. T
                                                 T

                                                 Ja urrejtja e shqiptarit directed,se nje anglez thot dicka,ne shqipot hidhemi tu shajt verioret. A ju Jeni arsyeja qe na trajtojne ashtu me shekuj,se e dine qe per cdo gje Nuk merremi me kurvellikun e Europes,po shajm njeri tjetrin malok etj etj. Ke.plot.kuksian,dibran e tropojan ne amerik,kanada e ne gjithe boten ,si dime qe te bejn krime me shume se ne jugoret. Keshtu qe boll na hapet Karin me krahinizma,po shiheni problemin te Europa qe sna Ka dash kurre. E vetmja pergjigje ndaj tyre eshte, pergjigju urrejtjes me urrejtje. Meqe kemi.kete reputation, ather vidhini qijuni motrat kur vine ne shqiperi,te pakten te kene nje arsye te vertet qe na shajne

                                                 1. 1
                                                  123

                                                  T dmth tyte ? se ashtu dukesh si tyte

                                                  1. 1
                                                   123

                                                   T dmth tyte ? se ashtu dukesh si tyte

                                                   1. L
                                                    Lapraks

                                                    Maloket bejne vete Trafik droge, trafiqe e prostitution ne angli. Na felliqen rac e keqe

                                                   2. A
                                                    Anglezi

                                                    Ore pse nuk flisni hapur ju? Pse keni frike? Te gjithe qe vijne me gomone jane te nxitur me genjeshtra per te bere para me shtepi hashashi. Pa perjashtim! Te gjithe automatikisht duhen kthyher se nuk shtyhet me kshu me genjeshtra. Gjermani paguan me shume se Anglia ne ndertim dhe lejon shqiptaret te punojne me letra te rregullta , nuk ke nevoj te rrezikosh. Cfare justifikimi kane keta? A e dini qe keta qe kalojne me gomone nuk kane te drejte as per ndihme ekonomike per te ngrene? As per te marre trajtime per spital lere me per te tjera. Vijne dhe ju ngelen njerezve te tyre ne dere sikur i ka njeri borxh ti mbaje me buke. Jane skllever qe perfundojne ne getot e Anglise dhe punojne ne lavazho makinash..... E verteta tjeter eshte se Daily Mail eshte nje gazete raciste dhe fashiste. Eshte per te trembur pleqte dhe budallenjte e Anglise. Por kur lexon qe Muhamet Veliu nje gazetar shqiptare qe ben si intelektual kontribon per kete pacavure Daily Mail dhe askush ne median shqiptare nuk e permend apo perkthen ne shqip ato qe ai ka dekluar (shpifje per kuksianet) atehere kupton qe keto nuk jane thjesht doza raciste e gazetareve drogaxhinj ( kete te Daily Mail e thithin fort kokainen edhe nga bytha po qe nevoja). Jane disa artikuj qe dolen njekohesisht per 'mafien shqiptare' duke u nxitur nga nje idiot i dobishem i Rusit ne Angli Nigel Farrage i cili thoshte se shqiptaret ju 'shesin thika' anglezeve me ngjyre te therren me njeri -tjetrin ne Londer. Por fatkeqesisht ne jo vetem shtet nuk kemi por as media, as ambasade dhe as shoqeri civile. Keta si ne Angli dhe Shqiperi i duan njerezit vetem per ti mjele nga parate.

                                                    1. H
                                                     Hasani nga Kucova

                                                     Anglia eshte shteti i anglezeve dhe ligjet behen ne favor te anglezeve.Ku eshte gabimi i deputetit anglez? Ne e kemi bere shtetin tone burdello dhe duam te bejme gjithe globin burdello si ne Angli, Itali, Spanje, Hollande etj.Vetem ne France e ne Gjermani nuk na ka ecur.Kreshnik, shiko 28000 km2 ketu dhe lere boten, se nuk na bie njeri ne qafe.

                                                     1. S
                                                      Sy-hapuri

                                                      Komb?! Jemi komb që hamë dhe dhjesim. Jemi komb qe rrit vetem përbindesha, vrasës me pagesë, gjak marrje, martesa me mblesëri, femrën e trajton si kafshë pune, burri i martuar ka dashnore, femra po ashtu, mjellin drogë, shesin kokainë, vrasin fëmijë, genjejnë, janë të pa besë, kokë e kanë me cepa, kur ecin duart i mbajnë në xhepa, femrat prostituojnë në Dubai si mise por në fakt ju dhjesin ne gojë etc etc.. Shkurt muhabeti, per cfare i duhem botës së civilizuar ne?!

                                                      1. E
                                                       Emigranti.

                                                       Shume I sakte.

                                                       1. N
                                                        Nardi

                                                        Fiks i ke thene tamam. Si pranojme keto ne ama se sna le sedra katunare qe kemi. Respekte

                                                       2. L
                                                        Loku me Opinga

                                                        Kta qe vene me varka ne Angli jane te gjithe LOKU se Anglia eshte ne pushtetin LOKUT, dhe LOKU eshte si vaji djegur atije ku bie nuk mine me bari por ne Angli per ta rritet.

                                                        1. A
                                                         Asd

                                                         Eshte shume e lehte te gjesh fajtorin tek te tjeret. Shikoje njehere veten ne pasqyre o Nik...por mos u nxito. Shikoje gjate...

                                                         1. U
                                                          User_007

                                                          jevgu arbo-grek arrixhi i gjykates se larte tani qe vodhi mire po kerkon drejtise dhe patriotizem per shqiperine ......PIKA ......

                                                          1. t
                                                           tori

                                                           TASHTI NUK DO MBURRENI ME CUNAT E LONDRES CUNAT E LONDRES...DO MBURRENI ME CUNAT E RUANDES....NGA FOTO ME RANG ROVER...FOTO ME LUAN E TIGRA..

                                                           1. K
                                                            Kreshnik spahiu ha mut kot

                                                            Anglia dhe populli angles Ka qën nje ndër vendet me bujare ne bot Ku per shekuj me rradhë Kan strehuar e mbrojtur njerez te persekutusr e njerez ne nevoje nga gjith bota dhe rracat. Prej vitesh ata Kan nje fond te jashtzakonshm te dedikuar per ndihme per vendet ne nevoje si dhe bejn donacjone massive ne të gjith boten rregullisht .Anglia Ka strehuar mbi 250 mij shqiptar aktualisht e u ka dhen mundsine per nje jet me te mir ,me te begat dhe me dinjtet

                                                            Lini një Përgjigje