FOTOT/ Putini i merr logon partisë së Sali Berishës

6 Gusht 2022, 21:18Politika TEMA

FOTOT/ Putini i merr logon partisë së Sali Berishës

 

Kanë bërë bujë publikimi i fotove që vijnë nga Moska, ku Vladimir Putin ka startuar një fushatë politike me partinë e tij.

E kjo parti, që logon e ka me gërmat PD që në cirilice janë gërmat RD, ka përdorur logon identike të partisë së Sali berishës, i cili e riktheu sapo zaptoi selinë e PD-së pas zgjedhjeve të pjesshme të 6 marsit.

Ky fakt ende nuk është komentuar nga mediat pranë Berishës, nëse do të cilësohet si një zhvillim i rëndësishëm politik që sjell në skenën botërore, partia e Sali Berishës.

Aq më shumë se bashkë me Putinin, të dy i bashkon lufta ndaj SHBA dhe qënia në listë të zezë të qeverisë amerikane…

TemA

FOTOT/ Putini i merr logon partisë së Sali Berishës

29 Komente

 1. P
  Peti pi vërteti

  Mos ja ka marë SRB Putanës...... ?

  1. l
   lulezimja

   Kjo eshte e Lulezimit

   1. N
    Naim Frasheri

    Ky ja ka dhënë ,Ky do ja marri

   2. F
    Fatosi-kosove

    Sali berisha nuk ka kohe te flet per kete sepse eshte i nxanun me meten duke ber plane se si te krijojne masakrat e krime ne shqiperi qe tia faturojne Rames por qudit ai boqi qe gjen kohe dhjetra her ne dite te tregon se si DPA ka kritinuar qeverine per skandalet e pjellura nga ky dhe qifti babale kurse kur flitet per 21 janarin dhe 8 shkurtin as qe i permend, sidoqofte nje gje dihet sali berisha kur gjen kshilltar spécial per siguri kombetare ne serbi dhe financues te PD-s ne rusi siq ishte rasti muzini ateher kush dyshon se sali berisha dhe putini nuk Jane nxenes te millosheviqit !

    1. A
     Arbër

     Ok Fatos. Por të pyes: a ekziston në alfabetin shqip germa "ç"? Të kujtohet gjë nga klasa e parë?

     1. F
      Fatosi-kosove

      Po Arber i nderuar, ekziston dhe me kujtohet edhe klasa e pare ,e dyte,trete e me radhe,por nuk po e kuptoj se Ku e ke hallin i nderuar, sidoqofte besoj se e ke kuptuar komentin apo jo ?

    2. S
     Salivirusi ppsh

     Mos e ka kopjuar nongrata

     1. T
      Tirona

      O Mero , ishin ata qe e projektuan te gjitha,nuk e shpiku Sala asgje,ai vetem ben cfare i urdheronin.

      1. R
       Roberto

       Nuk eshte e vertete qe Putini ja ka vjedhur Berishes logon. Kete logo e kane te gjitha ato parti qe kane mbledhur llumin ne mes tyre dhe ky llum mendon se do sundoje boten. Ne kete rruge ka hyre dhe Berisha bashke me Ilir Meten te cilen shpejt do perfundojne prapa hekurave por populli nuk kenaqet me kaq. Ne i duam ne mes te sheshit dhe atje ta shohim se si Berisha do ti ngrej dy gishtat e qelbur lart ndersa Agush Meta do bjere ne gjunje duke bere shqiponjen si nje idiot klasik qe la nam me keq se Berisha pasi ky i fundit njihet per psikopat pasi kurohet prej 50 vitesh nga skizofrenia.

       1. A
        Anisa

        Me paster dhe pa gabime ska ku te shkoj e verteta e ketyre fjaleve.

        1. G
         Gent

         O Roberto, po Rama ne partine e vet ke ka mbledhur. Pergjigjmu me nickname tjeter, se me Roberto ta ben ngordhjen Rama, nuk ta jep rrogen. PS ka nbledhur hajdutet me te medhenj te vendit, PPP, Inceneratoret, e me the e te thashe. Ti je nje kerpushe ne bythe te Rames. Asgje tjeter.

        2. P
         PeDe-ja e Salih-ut

         E thoshte bukur Gopisti i NSHRAK-ut! Moj PeDe në 30 vite / Mbarsu e pill derisa e ndrite/ Linde nja 30 partiçka/ Moj PeDe të lumtë p.....ka! (Si duket është e 31 kjo, beri Bingo me këtë ndoshta).

         1. P
          Pede curri

          E forte me kenaqe haaaa

         2. K
          Kristi

          Jo po fol po deshe.... Ik e mbaje Berishov-icin

          1. B
           Besimtari

           Jo mor mik... Vetem se e ka shitur logon.. Dhe te tjerat kuptohen

           1. J
            John Qelbashi

            koqet mendojne njelloj

            1. B
             Byrektore SHQUP-i

             Urime Saliut per kompromisin qe ka bere me Putinin. Lavdi PD - ckave

             1. T
              The truth

              Eshte logo e bashes dhe alibashes. Berisha te paren gje ate beri zvendesoi logon e bashes

              1. R
               Rorirota

               Gallatë e madhe, jo më kot thonë se Sala i merr udhëzimet nga Moska, por dhe Moska tregon vëllazërinë me foltoren e Salës.

               1. V
                Vlonjati 12

                Kjo tregon se ne nje kazan ziejne te dy palet ????

                1. Q
                 Qemali

                 Tamam, një parti janë.

                 1. 1
                  19

                  Po te sales ku e keni mor gomer gazetar debila krahasimin ku ta shofim ne qe sjemi me pd .dhe qe sdum me ja pa bijen malokut shpellar qe shkateroj shqiperine .

                  1. Çekiçi

                   Shumë gjëra i bashkojnë Putinin dhe Berrishen I bashkojnë NON GRATAT nga Amerika I bashkojnë miqësia më Serbinë I bashkojnë lufta kunder demokracisë I bashkojnë korrupcioni I bashkojnë vrasjet dhe i bashkojnë llogot

                   1. G
                    Gazetar i te vertetes Merua, s’ke c’i thua

                    E cfare t’i thuash Meros pas ketij dezinformimi te ndyre qe ben?! A mund ta quash gazetar, apo raportues te ndershem?! A ndryshon ai nga ata qe drejtojne fushatat dezinformuese te Rusise!! Banner-i thote: “Delovaya Rossiya” qe perkthehet “Business Russia”, qe eshte union sipermarresish! Mero e ben partine e Putini, kur dihet boterisht qe partia e tij quhet: “United Russia”! Jepi tani Mero, fut nja 10-15 komente te atij sufllaqexhiut, sic e ke zakon!

                    1. Çekiçi

                     Sala ka aleancë më Putinin edhe më Serbinë kunder Kosoves dhe kunder Shqiperisë

                     1. A
                      Anonim

                      E DIM QE SALA SHPELLARI ESHT KOPIL SERB DHE NORMALE QE LOGON E PUTINIT DO VER PAVARESISHT SE I SEMURI MBIPOLAR SKIZOFREN ESHT DUKE PROJEKTUAR NJE MASAKER TE 97 ME SHPELLARIN SKRAPARDHI LILUSH KIKMADHIN BOLIN E PARTIS PILLI LIRIS (PL)OSE PARTIA E LEKEVE PER TE VJEDH SE NUK U NGOPA , PO KANSERI ILIR TURIVERDHI I SEMUR PRANDAJ U OPERUA SE JU FRY BARKU DUKE NGREN ???? SU NGOP NGA BABZIA DHE VURI UNAZ NE STOMAK HA E VIDH THA TA PROVOJ DHE ???? DHE ASHTU ESHT BER , ASGJE NUK DO KJO SHQIPERI SHFAROSJEN E KETYRE 2???????? TE SHQIPERIS.

                      1. S
                       Shoqja Pandora

                       Te plasin zogistet dhe ballistet!!! Shqiperia jone e bukur tani do te Marre vendin qe meriton! Sic e kishte katandisur vendin rregjimi zogist shqiperia ishte e fundit ne evrope! Tani nen ufheheqjen e kryeministrit edi rama shqiperia do te zere vendin qe meriton! Zogistet dhe ballistet e kisjin katandisut vendin ne analfabetizem pa drita pa pune! Tirana tani eshte transformuar ne qytet moderrn! Te gjithe e shofin qe shqiperia e kohes se zogut nuk krahasohet me zhvillimin qe ka bere qeveria ne keto vite! Themelet qe hodhem me shokun enver jane te forta dhe mbi to po ndertohet shqiperia e re!

                       1. F
                        Fati keq i Shqiptareve!

                        Nuk te leshon Putini or Sal Nongrata! Keto quhen forma moderne per te mbajte Spiunet nen fre! Keshtu eshte Kur e shet jeten dhe b....tende si njeri I dobet dhe I vogel! Pra Amerikanet Kane te drejte qe te Kane bere Nongrata. Qofte edhe per kete rast! M... Po merr dhen! Te fala Spiunit IM. God bless US!

                        1. G
                         Gjush akullorja

                         Logo eshte e partise se Bashes. Titull si ushqim per qente.

                         Lini një Përgjigje