Fatos Klosi: Në 1997 një telefonatë e Tritan Shehut zbuloi se Meta merrte porosi nga Berisha!

6 Gusht 2022, 18:49Politika TEMA

Fatos Klosi: Në 1997 një telefonatë e Tritan Shehut zbuloi se

Marrëdhënia mes kryetarit të Partisë së Lirisë, Ilir Meta dhe ish-kryeministrit Sali Berisha është një ndër më të komentuarat. Raporti mes tyre është i hershëm, e këtë mendim ndan edhe ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi.

I ftuar në emisionin “Shqip” nga Dritan Hila, Klosi u shpreh se bashkëpunimi i Berishës me Metën ka qenë i hershëm, madje tregon se si në vitin 1997 me anë të një telefonate u zbulua rastësisht se Meta merrte porosi nga Berisha.

“Në vitin 1997 ka pasur një telefonatë të ambasadorit italian Foresti në atë kohë me Tritan Shehun dhe në ato telefonata u zbulua krejt rastësisht se Ilir Meta merrte porosi nga Sali Berisha. Zbulimi i asaj telefonate ka qenë një rastësi e madhe. 

Janë ato telefonat shtëpiakë që punojnë me valë dhe një telefon me të cilin po bëhej biseda nuk punonte mirë dhe kështu që biseda dëgjohej edhe nga telefona të tjerë dhe u kap fare rastësisht biseda, por aty u zbulua që Berisha i jepte porosi Ilir Metës”, u shpreh Fatos Klosi.

2 Komente

 1. U
  Uran Marku

  Meta gjithe jeten zuzar , njeri i peshtire , batakci , lamash , lekist , spiun , majmun , hajdut , tru mut , pazarxhi , qelbesir .....gje shume negative ....vec nje fjal e urte popullore thote : sot , te gjitha ketu paguhen .......

  1. c
   ce

   Gjithe shqiptaret tashme e kane marre vesh se kane patur nje president spiun i kapur se fundmi me presh ne dore. Kjo monster e politikes shqiptare ka qene gjithmone kollone e 5 te e pdse brenda partise socialiste. Se cfare monstre ka qene mjafton te shihni akuzat e perbindeshit te Vicidolit ne parlament ne adrese te Agush Habib Burgibes per vrasjet ne mitingun e Bajram Currit ku ishte vete Vicidoli prezent si dhe akuzat per floririn e Krrabes apo cez. Dia

   Lini një Përgjigje